Πεθερικά και αδέρφια διπλα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 191
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Gala View Post
    Πες του ο λογος που δεν θελω να μεινω με την οικογενειά σου ειναι ο λογος που δεν θέλεις κι εσυ να μεινεις με την δική μου. Απλό.
    Του το είπα όμως δεν νομίζω ότι μπορούμε να συνεννοηθούμε!Όχι μόνο δεν θέλει να φύγει από εκεί αλλά το σπίτι έχει εσωτερική σκάλα το δικό του με πόρτα την οποία εννοείται έχουμε κλειδωμένη εμείς από επάνω.Του ζήτησα τουλάχιστον να κλείσει με τοίχο εκείνη η πόρτα και για καλύτερη μόνωση και για να χωριστούν τα σπίτια όμως δεν θέλει γιατί λέει θα κακοφανεί στους δικούς του.Μηπως να μην πάω καθόλου εκεί;Να ενοικιάσω ένα σπίτι μόνη να μείνω με το μωρό και να του πω αν θέλεις έρχεσαι αλλιώς μείνε με τους γονείς σου;Γενικά θέλω να έχω μια καλή στάση απέναντι του γιατί και αυτός 4 χρόνια τώρα κάνει τα πάντα για εμένα είναι πρώτη φορά που υπάρχει τόσο μεγάλη ένταση μεταξύ μας

  2. #77
    Μαλλον τον πιεζουν οι δικοι του για να δισταζει να χτισει και την πορτα. Αυτο σημαινει οτι θα εχουν λογο για πολλα στο μελλον οι δικοι του. Δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλός άνθρωπος αλλα δεν τους βαζει όρια. Το σκηνικο θα καταντισει κοινοβιο. Δυστυχως αυτο ειναι οτι χειροτερο για την ζωη ενος ζευγαριου. Λίνα αν μπορεις να νοικιάσεις ενα σπιτι και να ζησεις μόνη σου κάντο! Θα του εξηγησεις με ηρεμια οτι δεν θες να μεινεις εκει. Και τελος. Ας στραβωσει. Αν πας εκει μεσα θα εισαι πάντα στην τσιτα όπως είσαι ηδη τοσες μέρες που το συζητάμε και που δεν εχει καν γινει ακομα!

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Gala View Post
    Μαλλον τον πιεζουν οι δικοι του για να δισταζει να χτισει και την πορτα. Αυτο σημαινει οτι θα εχουν λογο για πολλα στο μελλον οι δικοι του. Δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλός άνθρωπος αλλα δεν τους βαζει όρια. Το σκηνικο θα καταντισει κοινοβιο. Δυστυχως αυτο ειναι οτι χειροτερο για την ζωη ενος ζευγαριου. Λίνα αν μπορεις να νοικιάσεις ενα σπιτι και να ζησεις μόνη σου κάντο! Θα του εξηγησεις με ηρεμια οτι δεν θες να μεινεις εκει. Και τελος. Ας στραβωσει. Αν πας εκει μεσα θα εισαι πάντα στην τσιτα όπως είσαι ηδη τοσες μέρες που το συζητάμε και που δεν εχει καν γινει ακομα!
    Ναι μάλλον αυτή είναι η λύση!Διαφορετικα δεν τον βλέπω να φεύγει από εκεί ή θα φύγω και θα ακολουθήσει ή θα πρέπει να μείνει εκεί με τους γονείς του.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Καλησπέρα!Μενω τελικά στο σπίτι του άντρα μου και έχω γεννήσει εδώ και ένα μήνα.Στο μαιευτήριο ήταν όλα πολύ καλά αλλά όλα άλλαξαν όταν γυρίσαμε σπίτι.Νιωθω πολύ περίεργα εκεί και δεν θέλω να μένω καθόλου εκεί φεύγω συνέχεια στο πατρικό μου στην μαμά μου.Τις πρώτες ημέρες που γύρισα έλεγα συνέχεια στην μαμά μου να έρχεται να με βοηθάει γιατί εκανα καισαρική 1ον άκουσα κάποια σχόλια από την 5χρονη ανήψια του άντρα μου τα οποία δεν μπορεί να είναι λόγια 5χρονου παιδιού και 2ον βλέπω ότι άντρας μου δυσαρεστείται και το δείχνει ενώ εγώ τουλάχιστον δεν το έχω δείξει ποτέ στους δικούς του και συνέχεια όταν την παίρνω τηλέφωνο και της λέω φέρε μου π.χ ένα σαμπουάν από την αγορά μιλάει από δίπλα και λέει αστο να μην φέρει πες την αδερφή μου ή τη γυναίκα του αδερφού του.Τις πρώτες ημέρες ήμουν πολύ χάλια τα σκεφτόμουν συνέχεια και είχα κάποια συμπτώματα επιλόχειου κατάθλιψης.Αλλα στην πορεία μίλησα με μια φίλη και αποφάσισα να σταματήσω να τα σκέφτομαι και να με επηρεάζουν για να ευχαριστηθώ κάθε στιγμή με το μωρό μου.Η στάση μου απέναντι στον άντρα μου είναι πολύ ψυχρή δεν θέλω ούτε να μιλάμε του μιλάω μόνο για το μωρό και εννοείται ότι για να βρεθούμε ξανά ερωτικά δεν μου βγαίνει.Αυτος δείχνει να θέλει και κάνει πως δεν καταλαβαίνει ότι δεν είμαι καλά.Το Σαββατο θα βγούμε μόνοι και σκέφτομαι να του μιλήσω και να του πω ότι αν δεν φύγουμε από εκεί οδηγούμαστε σε χωρισμό.Δεν ήθελα να κάνω αυτή την κουβέντα με το μωρό στο σπίτι.Γνωμες;

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λίνα, μεταξύ μας τώρα, θεωρείς ότι αν δεχόταν αύριο να πάτε να μείνετε κάπου μακριά από τους δικούς του και τους δικούς σου θα ήταν ξαφνικά όλα μέλι γάλα; Ειλικρινά απάντησέ μου. Εγώ θεωρώ ότι με αφορμή ή ίσως και αιτία όλο αυτό με τα σόγια του, έχεις ξενερώσει γενικότερα με την πάρτη του. Σου έδειξε κάποια πράγματα στον χαρακτήρα του που δεν σου αρέσουν, ξενέρωσε κι αυτός μαζί σου σε κάποια άλλα και άντε βγάλε άκρη. Κάτσε λίγο και σκέψου το πριν του κάνεις συζήτηση. Μήπως πρέπει κι εσύ να βάλεις όρια όμως στους δικούς σου; Δηλαδή γιατί θα πρέπει ένα σαμπουάν να στο πάρει η μαμά σου ή η αδερφή του ή ο γείτονας; Δεν μπορείς να το πεις στον άντρα σου; Δικό σας είναι το παιδί ή των υπολοίπων γύρω γύρω, για να καταλάβω; Δείξτου με πράξεις πως είναι να λειτουργείτε οι δυο σας μαζί με το μωρό. Χωρίς τα σόγια του αλλά και χωρίς τα σόγια σου. Άλλο μία βοήθεια που και που κι άλλο όλη την ώρα στο σπίτι σας μέσα.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λίνα, μεταξύ μας τώρα, θεωρείς ότι αν δεχόταν αύριο να πάτε να μείνετε κάπου μακριά από τους δικούς του και τους δικούς σου θα ήταν ξαφνικά όλα μέλι γάλα; Ειλικρινά απάντησέ μου. Εγώ θεωρώ ότι με αφορμή ή ίσως και αιτία όλο αυτό με τα σόγια του, έχεις ξενερώσει γενικότερα με την πάρτη του. Σου έδειξε κάποια πράγματα στον χαρακτήρα του που δεν σου αρέσουν, ξενέρωσε κι αυτός μαζί σου σε κάποια άλλα και άντε βγάλε άκρη. Κάτσε λίγο και σκέψου το πριν του κάνεις συζήτηση. Μήπως πρέπει κι εσύ να βάλεις όρια όμως στους δικούς σου; Δηλαδή γιατί θα πρέπει ένα σαμπουάν να στο πάρει η μαμά σου ή η αδερφή του ή ο γείτονας; Δεν μπορείς να το πεις στον άντρα σου; Δικό σας είναι το παιδί ή των υπολοίπων γύρω γύρω, για να καταλάβω; Δείξτου με πράξεις πως είναι να λειτουργείτε οι δυο σας μαζί με το μωρό. Χωρίς τα σόγια του αλλά και χωρίς τα σόγια σου. Άλλο μία βοήθεια που και που κι άλλο όλη την ώρα στο σπίτι σας μέσα.
    Σίγουρα έτσι είναι απλά όταν τον έστειλα να μου το πάρει ή να μου κάνει τα ψώνια του σούπερ μάρκετ νευρίασε γιατί ήθελα συγκεκριμένα πράγματα και του τα είχα γράψει βαριόταν να τα ψάξει και ήθελε να μου πάρει ότι να ναι.Αν είναι να τα κάνουμε οι δυο μας θα πρέπει να μπορούμε να συνεννοηθούμε

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Και πως θα μάθετε να συνεννοήστε αν έχεις εσύ εύκολη λύση τη μαμά σου κι αυτός την αδερφή του; Είναι κι αυτός φάουλ, αλλά είσαι κι εσύ εδώ.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Και πως θα μάθετε να συνεννοήστε αν έχεις εσύ εύκολη λύση τη μαμά σου κι αυτός την αδερφή του; Είναι κι αυτός φάουλ, αλλά είσαι κι εσύ εδώ.
    Ωραία να τον βάζω να πηγαίνει αυτός σούπερ μάρκετ.Το θέμα είναι ότι όταν ήμασταν απλά ζευγάρι μόνοι μας όλα ήταν καλά δεν έδειχνε να είναι κολλημένος με την οικογένεια του αντίθετα με τώρα που έχει αρχίσει να δείχνει ότι είναι..Κάποιος πρέπει να βάλει ένα φρένο στην αδερφή του η οποία έρχονται οι κούριερ γιατί μπορεί να έχω παραγγείλει κάτι και ρωτάει τι έχω παραγγείλει από που και πόσο,στα ανήψια του που όποτε και να βγω από το σπίτι κάνουν ανάκριση που πάω και το ίδιο κάνει και η μάνα του.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε 'συ Λίνα, συγγνώμη, έχεις τα δίκια σου να είσαι έξαλλη με αυτές τις νοοτροπίες, αλλά έκλεινες τα μάτια τόσο καιρό πριν την εγκυμοσύνη. Σε μακροχρόνια σχέση ήσασταν, δείγματα δεν μπορεί να μην είχες, εκτός κι αν είσασταν απλά χαχαχα και χουχουχου. Απλά είχες άρνηση, π.χ. δεν μένατε εντελώς μαζί γιατί δεν γούσταρες τα σόγια κτλ (αν θυμάμαι καλά γιατί δεν ξαναδιάβασα το θέμα σου) και μιλούσατε πολύ αφηρημένα για το μέλλον, μην αγγίζοντας πρακτικά θέματα. Τεσπα, περσινά ξινά σταφύλια.

    Επειδή έχω ζήσει μία κατάσταση τέτοια λίγο ξώφαλτσα, όχι ακριβώς ίδια αλλά σαν να είμαι στη θέση τoυ παιδιού σου μελλοντικά, θα σου πω ότι στη φάση που είσαι τώρα, οι φωνές και τα νεύρα δεν βγάζουν πουθενά. Μόνο οι πράξεις. Με πράξεις θα βάλεις όρια.
    Όταν ρωτάει η αδερφή τι έχεις παραγγείλει θα της λες ήρεμα ότι δεν είναι δική της δουλειά. Πες της μεταξύ σοβαρού και αστείου "Μη θες να τα μαθαίνεις και όλα".
    Το ίδιο και στα ανήψια. Στον άντρα σου μην του κάνεις σκηνές, θα είσαι σταθερή στο τι συζητάτε μέχρι να βγάλετε άκρη. Θα του λες θέλω να κάνεις αυτά κι αυτά τα ψώνια στα έχω γράψει αναλυτικά, αν σου φέρνει άλλα αντ' άλλα θα του εξηγείς που έκανε λάθος και γιατί θες τα συγκεκριμένα. Αν σου πει π.χ. θα στείλω την αδερφή μου που τα καταφέρνει καλύτερα, θα του πεις ήρεμα "Δεν παντρεύτηκα την αδερφή σου, εσένα παντρέυτηκα και θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου μαζί, όχι την αδερφή σου. Αν λείψει μεθαύριο δηλαδή η αδερφή σου δεν θα ξέρεις να μου αγοράσεις ούτε ένα σαμπουάν;"κ

    Προσπάθησε να το παλέψεις έτσι και να βρείτε κάποιες ισορροπίες. Αφού πλέον δεν βγήκε άκρη νωρίτερα, έχεις και την υπόσχεσή του για τον ένα χρόνο δοκιμής. Αλλά πάλεψέ το κι εσύ, μην κάθεσαι παθητικά να περιμένεις να περάσει ο χρόνος, προσπάθησε να φιάξετε την σχέση σας.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε 'συ Λίνα, συγγνώμη, έχεις τα δίκια σου να είσαι έξαλλη με αυτές τις νοοτροπίες, αλλά έκλεινες τα μάτια τόσο καιρό πριν την εγκυμοσύνη. Σε μακροχρόνια σχέση ήσασταν, δείγματα δεν μπορεί να μην είχες, εκτός κι αν είσασταν απλά χαχαχα και χουχουχου. Απλά είχες άρνηση, π.χ. δεν μένατε εντελώς μαζί γιατί δεν γούσταρες τα σόγια κτλ (αν θυμάμαι καλά γιατί δεν ξαναδιάβασα το θέμα σου) και μιλούσατε πολύ αφηρημένα για το μέλλον, μην αγγίζοντας πρακτικά θέματα. Τεσπα, περσινά ξινά σταφύλια.

    Επειδή έχω ζήσει μία κατάσταση τέτοια λίγο ξώφαλτσα, όχι ακριβώς ίδια αλλά σαν να είμαι στη θέση τoυ παιδιού σου μελλοντικά, θα σου πω ότι στη φάση που είσαι τώρα, οι φωνές και τα νεύρα δεν βγάζουν πουθενά. Μόνο οι πράξεις. Με πράξεις θα βάλεις όρια.
    Όταν ρωτάει η αδερφή τι έχεις παραγγείλει θα της λες ήρεμα ότι δεν είναι δική της δουλειά. Πες της μεταξύ σοβαρού και αστείου "Μη θες να τα μαθαίνεις και όλα".
    Το ίδιο και στα ανήψια. Στον άντρα σου μην του κάνεις σκηνές, θα είσαι σταθερή στο τι συζητάτε μέχρι να βγάλετε άκρη. Θα του λες θέλω να κάνεις αυτά κι αυτά τα ψώνια στα έχω γράψει αναλυτικά, αν σου φέρνει άλλα αντ' άλλα θα του εξηγείς που έκανε λάθος και γιατί θες τα συγκεκριμένα. Αν σου πει π.χ. θα στείλω την αδερφή μου που τα καταφέρνει καλύτερα, θα του πεις ήρεμα "Δεν παντρεύτηκα την αδερφή σου, εσένα παντρέυτηκα και θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου μαζί, όχι την αδερφή σου. Αν λείψει μεθαύριο δηλαδή η αδερφή σου δεν θα ξέρεις να μου αγοράσεις ούτε ένα σαμπουάν;"κ

    Προσπάθησε να το παλέψεις έτσι και να βρείτε κάποιες ισορροπίες. Αφού πλέον δεν βγήκε άκρη νωρίτερα, έχεις και την υπόσχεσή του για τον ένα χρόνο δοκιμής. Αλλά πάλεψέ το κι εσύ, μην κάθεσαι παθητικά να περιμένεις να περάσει ο χρόνος, προσπάθησε να φιάξετε την σχέση σας.
    Ναι αν φτιαχνεται ξανά αυτή η σχεση γιατί μάλλον είναι αυτό που λες η σχέση μας ήταν χαχαχουχου και τώρα στις ευθύνες φαίνονται οι αδυναμίες της σχέσης..στα ταξίδια και στις βόλτες όλοι καλά είναι..Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μπορώ να αγγίξω αυτό το θέμα κατευθείαν θυμώνει και φωνάζει κάτι που είναι εντελώς ξένο σε εμένα τέτοιες συμπεριφορές.Χθες ας πούμε το βράδυ βγήκαμε μόνοι και προσπάθησα να του μιλήσω για το πως νιώθω εκεί όλοι μαζί και όλα αυτά που συμβαίνουν και ενώ το ξεκίνησα ήρεμα καταλήξαμε πάλι να σκοτωνόμαστε.Αυτο που μου είπε στο τέλος να ψάξω να βρω σπίτι αύριο να σηκωθούμε να φύγουμε και τώρα απλά έχει κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα και δεν μιλάμε.Μηπως τελικά είτε μείνουμε εκεί είτε φύγουμε από εκεί ένας από τους δυο θα είναι δυστυχισμένος και οδηγούμαστε σε χωρισμό;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εφ όσον έχετε διαφορά σε κάτι τόσο βασικό, σίγουρα θα αισθάνεστε κι οι δυο πληγωμένοι. Θεωρείς ότι αν βρεις σπίτι και φύγετε, θα μπορέσεις να το παλέψεις να βρείτε πάλι τις ισορροπίες σας ή θα αρπάζεστε με το παραμικρό; Να ξέρεις ότι αν μετακομίσετε, ειδικά τον πρώτο καιρό θα θέλει πάρα πολύ μεγάλη υπομονή από τη μεριά σου. Γιατί θα έχει μία συμπεριφορά τύπου "σου έκανα το χατήρι, τι άλλο θες, τώρα δε δικαιούσαι να ομιλείς". Θα θέλει πάρα πολύ μεγάλη ευελιξία από τη μεριά σου να μπορέσετε να το κάνετε να δουλέψει. Γίνεται, αλλά με πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια και από τους δύο πιστεύω. Αν θεωρείς ότι αξίζει να το προσπαθήσεις, ψάξε σπίτι και δες τι θα γίνει.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εφ όσον έχετε διαφορά σε κάτι τόσο βασικό, σίγουρα θα αισθάνεστε κι οι δυο πληγωμένοι. Θεωρείς ότι αν βρεις σπίτι και φύγετε, θα μπορέσεις να το παλέψεις να βρείτε πάλι τις ισορροπίες σας ή θα αρπάζεστε με το παραμικρό; Να ξέρεις ότι αν μετακομίσετε, ειδικά τον πρώτο καιρό θα θέλει πάρα πολύ μεγάλη υπομονή από τη μεριά σου. Γιατί θα έχει μία συμπεριφορά τύπου "σου έκανα το χατήρι, τι άλλο θες, τώρα δε δικαιούσαι να ομιλείς". Θα θέλει πάρα πολύ μεγάλη ευελιξία από τη μεριά σου να μπορέσετε να το κάνετε να δουλέψει. Γίνεται, αλλά με πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια και από τους δύο πιστεύω. Αν θεωρείς ότι αξίζει να το προσπαθήσεις, ψάξε σπίτι και δες τι θα γίνει.
    Δεν το βλέπω να καταλήγει κάπου.Εγω πάντα μιλούσα και μιλάω με επιχειρήματα και ποτέ με χαρακτηρισμούς.Αυτος με αποκάλεσε σε μεταγενέστερη συζήτηση βόδι και αντικοινωνική επειδή δεν θέλω να μείνω με τους συγγενείς του και ότι ούτε με τα έντερα μου δεν κάνω ενώ γενικά είμαι κοινωνική και ευγενική απλά δεν θέλω να μείνω εκεί.Ειχε αγκαλιά το μωρό και φώναζε και ενώ του είπα να σταματήσει ή να αφήσει το μωρό δεν το έκανε.Αυτες οι συμπεριφορές εκδηλώθηκαν τώρα σχεδόν πέντε χρόνια που είμαστε μαζί.Μηπως καλύτερα να μην το παλέψω και να χωρίσω;

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Δεν το βλέπω να καταλήγει κάπου.Εγω πάντα μιλούσα και μιλάω με επιχειρήματα και ποτέ με χαρακτηρισμούς.Αυτος με αποκάλεσε σε μεταγενέστερη συζήτηση βόδι και αντικοινωνική επειδή δεν θέλω να μείνω με τους συγγενείς του και ότι ούτε με τα έντερα μου δεν κάνω ενώ γενικά είμαι κοινωνική και ευγενική απλά δεν θέλω να μείνω εκεί.Ειχε αγκαλιά το μωρό και φώναζε και ενώ του είπα να σταματήσει ή να αφήσει το μωρό δεν το έκανε.Αυτες οι συμπεριφορές εκδηλώθηκαν τώρα σχεδόν πέντε χρόνια που είμαστε μαζί.Μηπως καλύτερα να μην το παλέψω και να χωρίσω;
    Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανένας.. Είναι η ζωή σου και εσύ θα αποφασίσεις.
    Εχει ευθύνη αυτός αλλά κι εσύ που ενώ σε ενοχλει κάτι το ανεχτηκες - το ανέχεσαι.. Δεν έβαλες τα όρια σου.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανένας.. Είναι η ζωή σου και εσύ θα αποφασίσεις.
    Εχει ευθύνη αυτός αλλά κι εσύ που ενώ σε ενοχλει κάτι το ανεχτηκες - το ανέχεσαι.. Δεν έβαλες τα όρια σου.
    Συμφωνώ στο ότι έχω ευθύνη και εγώ.Ωστόσο τώρα το θέμα μου δεν είναι τόσο το σπίτι όσο η συμπεριφορά αυτή που εκδηλώθηκε τώρα και το ότι δεν μπορώ να χωνέψω πως επειδή δεν θέλω να μείνω εκεί με αποκαλεί βόδι.Δεν ξέρω αν τραβάει παρακάτω ειλικρινά βρίσκομαι σε αδιέξοδο.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Συμφωνώ στο ότι έχω ευθύνη και εγώ.Ωστόσο τώρα το θέμα μου δεν είναι τόσο το σπίτι όσο η συμπεριφορά αυτή που εκδηλώθηκε τώρα και το ότι δεν μπορώ να χωνέψω πως επειδή δεν θέλω να μείνω εκεί με αποκαλεί βόδι.Δεν ξέρω αν τραβάει παρακάτω ειλικρινά βρίσκομαι σε αδιέξοδο.
    Το θέμα πάλι είναι πώς αντιδράς όταν σου μιλάει έτσι? Στα λέει και δεν απαντάς πίσω? Στα λέει και μετά είσαι μια χαρά απέναντι του; Ή να σε ρωτήσω κάτι πιο σημαντικό. Τι νιώθεις για αυτό τον άντρα; Σου φέρεται όπως σου αξίζει;

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Συμβίωση με πεθερικά και αδέρφια!
    By JimmyS_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 27-04-2020, 13:28
  2. Συγκατοίκηση με πεθερικά!!!
    By Stavoula93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2018, 21:40
  3. Πεθερικα
    By mitsos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 23-06-2018, 00:49
  4. Συγκατοίκηση με πεθερικά (?)
    By remains in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 19-08-2016, 14:55
  5. Προβλήματα με τα πεθερικά μου
    By Μ123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-2015, 17:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •