'Ελλειψη εμπιστοσύνης στον έρωτα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Ωραία george1520 . Εφόσον ήρθαν έτσι τα πράγματα και εκείνος όντως είπε ψέμματα κι εγώ έκανα βλακεια και έψαξα. Τι μπορεί να γίνει τώρα? Και οι 2 προσπαθούμε και πιστεύω σε εμάς. Πώς μπορώ χωρίς να ξανά ψάξω να έχω το νου μου να μην πληγωθω και να μην μου πει ξανά ψέμματα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν αποφασίζουμε να είμαστε με ένα άνθρωπο σημαίνει ότι αποδεχόμαστε τον ίδιο και την ζωή του. Μπορώ να καταλαβω την ζήλια που μπορεί να έχει κάποιος αλλά μέχρι ένα όριο. Εγώ δεν θα άφηνα την κοπέλα μου να αγγίξει το κινητό μου, αν το έκανε θα την χώριζα και θα πήγαινα παρακάτω. Όχι γιατί θα έχω κάτι να κρύψω αλλα γιατί το θεωρώ παράλογο. Ο άνθρωπος που πιέζεται σε μια σχέση έχει περισσότερες πιθανότητες να κερατώσει από κάποιον που είναι ο εαυτός του. Θες να είσαι με κάποιον που καταπιεζεται και είναι μαζι σου γιατί τον έπρηξες (συγνώμη για την λέξη) ή θες να είναι μαζί σου γιατί είναι η επιλογή του?
    Ναι αλλά όταν η εμπιστοσύνη χαθεί από λάθος σου και βγει στην επιφάνεια η ανασφάλεια που κάποιοι την έχουν κάποιοι όχι, τι γίνετε? Θελω να πω πως εσύ λες πχ ότι αν η κοπέλα σου έψαχνε το κινητό σου θα την χωρίζεις δεκτό αλλά γιατί να είναι αυτή η αφορμή?
    Θελω να πως ο έρωτας ειναι κάτι παραπάνω και κάποιοι έχουν μια αδυναμια πες πως η αδυναμία της κοπέλα σου είναι η ζήλια, δεν λέω να ξεπερνά τα όρια να σου ψάχνει το κινητό κάθε 5 λεπτά ή κάτι τέτοιο αλλά να έχει το ελεύθερο πχ να το πάρει να το δει
    Είναι λάθος?

  3. #18
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by stavroulita View Post
    Ωραία george1520 . Εφόσον ήρθαν έτσι τα πράγματα και εκείνος όντως είπε ψέμματα κι εγώ έκανα βλακεια και έψαξα. Τι μπορεί να γίνει τώρα? Και οι 2 προσπαθούμε και πιστεύω σε εμάς. Πώς μπορώ χωρίς να ξανά ψάξω να έχω το νου μου να μην πληγωθω και να μην μου πει ξανά ψέμματα?
    Το κινητό αφού δεν το παίρνει στα χέρια του γιατί δίνεις τόση σημασία στο ότι άλλαξε κωδικό? Και? Να πω ότι το κρατάει και κρύβεται τοτε μπορώ να καταλάβω τι σε βασανίζει.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Roto el ακριβώς αυτό λέω

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Γιατί μπήκε στη διαδικασία να το αλλάξει?
    Αυτό με βασανίζει
    Κάτι έγινε και τον ρώτησα και μου λέει χάλασε η οθόνη. Βλακειες δηλαδή. Και μετά μου είπε ότι το έκανε για το καλό μας. Για να με εκπαιδεύσει και να το νικήσουμε

  6. #21
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ναι αλλά όταν η εμπιστοσύνη χαθεί από λάθος σου και βγει στην επιφάνεια η ανασφάλεια που κάποιοι την έχουν κάποιοι όχι, τι γίνετε? Θελω να πω πως εσύ λες πχ ότι αν η κοπέλα σου έψαχνε το κινητό σου θα την χωρίζεις δεκτό αλλά γιατί να είναι αυτή η αφορμή?
    Θελω να πως ο έρωτας ειναι κάτι παραπάνω και κάποιοι έχουν μια αδυναμια πες πως η αδυναμία της κοπέλα σου είναι η ζήλια, δεν λέω να ξεπερνά τα όρια να σου ψάχνει το κινητό κάθε 5 λεπτά ή κάτι τέτοιο αλλά να έχει το ελεύθερο πχ να το πάρει να το δει
    Είναι λάθος?
    Να πάρει το κινητό μου για να κάνει μια κλήση, να στείλει μήνυμα το δέχομαι.. Αλλά να περιμένει να μπω στο μπάνιο, να κοιμηθώ και να μπει να ψάξει, για μένα είναι τεράστιο λάθος και δεν θα ήθελα να είμαι με μια γυναίκα που φέρεται έτσι. Έτυχε να μου ζητήσει η κοπέλα μου (οτσν είχαμε σχέση) να πάρει το κινητό μου για να το δει και της το εδωσα. Έτσι της έδωσα να καταλάβει πως δεν έχω κανένα θέμα και ότι εκτιμώ ότι το ζήτησε χωρίς να το κάνει πίσω από την πλάτη μου. Εγώ το κινητό μου το έχω πάντα σε λειτουργία δόνηση και με κωδικό. Ειτε είμαι σε σχέση, είτε όχι.

  7. #22
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by stavroulita View Post
    Γιατί μπήκε στη διαδικασία να το αλλάξει?
    Αυτό με βασανίζει
    Κάτι έγινε και τον ρώτησα και μου λέει χάλασε η οθόνη. Βλακειες δηλαδή. Και μετά μου είπε ότι το έκανε για το καλό μας. Για να με εκπαιδεύσει και να το νικήσουμε
    Είσαστε σε ένα σπίτι, δύο άτομα, δεν κρατάει το κινητό και πάλι ζηλεύεις.. Ένας άνθρωπος αν θέλει να κερατώσει και μέσα σε μπουκάλι να τον βάλεις θα το κάνει με το πώμα.
    Ίσως και εγώ να επέλεγα να κρύψω την αλήθεια για να μην δώσω αφορμή στην κοπέλα μου να ζηλέψει (αφού ξέρω ότι είναι τόσο ανασφαλής) και όχι επειδή κερατωσα και δεν θέλω να το μάθει. Εδώ είπες ότι τα μηνύματα φαίνονται εντελώς τυπικά και πάλι ζήλεψες.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να πάρει το κινητό μου για να κάνει μια κλήση, να στείλει μήνυμα το δέχομαι.. Αλλά να περιμένει να μπω στο μπάνιο, να κοιμηθώ και να μπει να ψάξει, για μένα είναι τεράστιο λάθος και δεν θα ήθελα να είμαι με μια γυναίκα που φέρεται έτσι. Έτυχε να μου ζητήσει η κοπέλα μου (οτσν είχαμε σχέση) να πάρει το κινητό μου για να το δει και της το εδωσα. Έτσι της έδωσα να καταλάβει πως δεν έχω κανένα θέμα και ότι εκτιμώ ότι το ζήτησε χωρίς να το κάνει πίσω από την πλάτη μου. Εγώ το κινητό μου το έχω πάντα σε λειτουργία δόνηση και με κωδικό. Ειτε είμαι σε σχέση, είτε όχι.

    Δεν εννοώ να το ψάξει κρυφά εννοείται αυτό
    Εγώ πάντως όταν είχα ζητήσει το κινητό να το δω του παιδιού που ήμουν μου είχε πει καλύτερα να το ψάξω στα κρυφά και απορώ γιατι μου είπε κάτι τέτοιο...

  9. #24
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Δεν εννοώ να το ψάξει κρυφά εννοείται αυτό
    Εγώ πάντως όταν είχα ζητήσει το κινητό να το δω του παιδιού που ήμουν μου είχε πει καλύτερα να το ψάξω στα κρυφά και απορώ γιατι μου είπε κάτι τέτοιο...
    Αα δεν ξέρω αυτή την προσέγγιση.. Είναι καινούργια μάλλον.. Εγώ προτιμάω τα ξεκάθαρα πράγματα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αα δεν ξέρω αυτή την προσέγγιση.. Είναι καινούργια μάλλον.. Εγώ προτιμάω τα ξεκάθαρα πράγματα
    Χαχαχ δεν είναι καινούργια
    Είναι το θέλω να κρύψω κάτι γιατί όταν μου το είπε ένιωσα ενοχή και δεν κοίταξα

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Χαχαχ δεν είναι καινούργια
    Είναι το θέλω να κρύψω κάτι γιατί όταν μου το είπε ένιωσα ενοχή και δεν κοίταξα
    Ωραίος ο παίχτης.. Θα το εφαρμόσω.. Αν και η δική μου μέθοδος είναι καλύτερη. Της λες "έλα κοίταξε να δεις αν λέω αλήθεια. Κοίταξε παντού δεν έχω θέμα".. Αυτή σκέφτεται "για να το δίνει σημαίνει είναι εντάξει" και δεν κοιτάει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ωραίος ο παίχτης.. Θα το εφαρμόσω.. Αν και η δική μου μέθοδος είναι καλύτερη. Της λες "έλα κοίταξε να δεις αν λέω αλήθεια. Κοίταξε παντού δεν έχω θέμα".. Αυτή σκέφτεται "για να το δίνει σημαίνει είναι εντάξει" και δεν κοιτάει.
    Το θέμα είναι μην το πάρει τελικά και μετα καήκαμε και δει τέρατα (σαφώς και κάνω πλάκα :))

  13. #28
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Το θέμα είναι μην το πάρει τελικά και μετα καήκαμε και δει τέρατα (σαφώς και κάνω πλάκα :))
    Τέρατα? Μπα.. Σβήνεις ίχνη και είσαι χαλαρός..

    Τώρα πέρα από την πλάκα, η υπερβολική ζήλια χαλάει μια σχέση.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τέρατα? Μπα.. Σβήνεις ίχνη και είσαι χαλαρός..

    Τώρα πέρα από την πλάκα, η υπερβολική ζήλια χαλάει μια σχέση.
    Το ξέρω και η δική μου λόγο ζήλιας χάλασε
    Αν και τελικά πιστεύω δεν ερωτεύτηκε ποτέ

  15. #30
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Το ξέρω και η δική μου λόγο ζήλιας χάλασε
    Αν και τελικά πιστεύω δεν ερωτεύτηκε ποτέ
    Κάποιος θα βρεθεί να σε εκτιμήσει.. Φτάνει να μην τον πνιγείς με τις ανασφάλειες

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαρκής ατυχία στον έρωτα
    By YannisCrete in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 99
    Last Post: 10-10-2022, 09:48
  2. ελλειψη εμπιστοσυνης
    By μαιρη λ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-2014, 16:34
  3. Έλλειψη εμπιστοσύνης ή χαμηλή αυτοεκτίμηση? ή και τα 2?
    By kwninos in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 3
    Last Post: 25-02-2012, 21:57
  4. Παθολογική ζήλεια (?) / Έλλειψη εμπιστοσύνης
    By kabelsalat in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2011, 23:26
  5. ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ
    By christina135 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 22-10-2011, 11:42

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •