'Ελλειψη εμπιστοσύνης στον έρωτα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κάποιος θα βρεθεί να σε εκτιμήσει.. Φτάνει να μην τον πνιγείς με τις ανασφάλειες
    Όσο ζήλια μπορεί να υπάρχει μέσα μου υπάρχει άλλη τόση λογική τίποτα δεν είναι δύσκολο αρκεί στην βάρκα να κάνουν και οι 2 κουπί όχι μόνο ένας
    Τώρα όσο για το αν θα βρεθεί το λέω χρόνια στον ευατο μου κάποιοι απλά είναι τυχεροί και κάποιοι όχι

  2. #32
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Όσο ζήλια μπορεί να υπάρχει μέσα μου υπάρχει άλλη τόση λογική τίποτα δεν είναι δύσκολο αρκεί στην βάρκα να κάνουν και οι 2 κουπί όχι μόνο ένας
    Τώρα όσο για το αν θα βρεθεί το λέω χρόνια στον ευατο μου κάποιοι απλά είναι τυχεροί και κάποιοι όχι
    Πόσο είσαι αν επιτρέπεται? Αν και χαλάμε το θέμα της κοπέλας..

    Η ζήλια όταν θέλει να κάνει την δουλειά της την κάνει και χωρίς κάποια ιδιαίτερη αφορμή.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πόσο είσαι αν επιτρέπεται? Αν και χαλάμε το θέμα της κοπέλας..

    Η ζήλια όταν θέλει να κάνει την δουλειά της την κάνει και χωρίς κάποια ιδιαίτερη αφορμή.
    24 ειμαι
    Το θέμα είναι να βάζεις όρια στα αρνητικά συναισθήματα στην προκειμένη περίπτωση στην ζήλια αλλά αν ο άνθρωπος σου την πυροδοτεί μάλλον δεν είναι ο άνθρωπος σου

  4. #34
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    24 ειμαι
    Το θέμα είναι να βάζεις όρια στα αρνητικά συναισθήματα στην προκειμένη περίπτωση στην ζήλια αλλά αν ο άνθρωπος σου την πυροδοτεί μάλλον δεν είναι ο άνθρωπος σου
    Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Καταλαβαίνω τι εννοείτε. Δεν ήμουν έτσι πάντα. Για κάποιο λόγο σκέφτομαι υπερβολικά και δεν θελω να πιαστώ κορόιδο ή να προδωθω. Δεν πιστεύω ότι αυτό που έκανα είναι σωστό. Αλλά είναι ένα ελάττωμα μου και το δουλεύω. Και επειδή ζήλευε κι εκείνος πολύ, προσπάθησα όσο γίνεται να μην του δίνω κανένα δικαίωμα και ησύχασε λίγο. Για αυτό θα ήθελα να κάνει κι εκείνος το ίδιο. Αλλά είναι πιο πολύ σαν τον George. Κάθετος. Οπότε απλά μου ζητάει να χαλαρώσω και να τον εμπιστευθώ. Πώς να ξεμπλοκαρω το μυαλό μου αν μου μπει η ιδέα? Κάποια τεχνική ζητάω. Ή αλλιώς μπορούμε να κάνουμε κάτι προσωρινό για να δουλέψει? Ή θέλει μια και έξω.?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ωραίος ο παίχτης.. Θα το εφαρμόσω.. Αν και η δική μου μέθοδος είναι καλύτερη. Της λες "έλα κοίταξε να δεις αν λέω αλήθεια. Κοίταξε παντού δεν έχω θέμα".. Αυτή σκέφτεται "για να το δίνει σημαίνει είναι εντάξει" και δεν κοιτάει.
    Εγώ θα σκεφτόμουν "αφού μου δίνει την ευκαιρία, κάτσε να το ψάξω"...Μετά..Ο Θεός βοηθός...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by stavroulita View Post
    Καταλαβαίνω τι εννοείτε. Δεν ήμουν έτσι πάντα. Για κάποιο λόγο σκέφτομαι υπερβολικά και δεν θελω να πιαστώ κορόιδο ή να προδωθω. Δεν πιστεύω ότι αυτό που έκανα είναι σωστό. Αλλά είναι ένα ελάττωμα μου και το δουλεύω. Και επειδή ζήλευε κι εκείνος πολύ, προσπάθησα όσο γίνεται να μην του δίνω κανένα δικαίωμα και ησύχασε λίγο. Για αυτό θα ήθελα να κάνει κι εκείνος το ίδιο. Αλλά είναι πιο πολύ σαν τον George. Κάθετος. Οπότε απλά μου ζητάει να χαλαρώσω και να τον εμπιστευθώ. Πώς να ξεμπλοκαρω το μυαλό μου αν μου μπει η ιδέα? Κάποια τεχνική ζητάω. Ή αλλιώς μπορούμε να κάνουμε κάτι προσωρινό για να δουλέψει? Ή θέλει μια και έξω.?
    Μπορεί τώρα να είσαι ακόμα επηρεασμένη από τα γεγονότα και έχεις ακόμα την ιδέα..Ίσως αν χαλαρώσεις και ηρεμήσεις να δεις τα πράγματα με άλλο μάτι..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by stavroulita View Post
    Για κάποιο λόγο σκέφτομαι υπερβολικά και δεν θελω να πιαστώ κορόιδο ή να προδωθω
    Νομίζω ότι κάνεις δεν θέλει να πιαστεί κορόιδο ή να προδοθεί, αλλά αυτό πάντα παίζει στις ανθρώπινες σχέσεις. Είναι ένα ρίσκο που πάντα θα υπάρχει και όταν κάνεις σχέση ερωτική, απλά αφήνεσαι και το απολαμβάνεις και θεωρείς ότι αυτή η περίπτωση δεν παίζει σε εσάς τους δύο. Αισθάνεσαι τόσο καλά με τον άνθρωπό σου που αυτές οι σκέψεις δεν σου περνάνε καν από το μυαλό. Για αυτό και έγραψα πριν ότι δεν υπάρχει τόσο μεγάλη χημεία και έρωτας όσο το παρουσιάζεις. Αν είσαι τόσο καλά κι ερωτευμένος, δεν κάθεσαι να το ψειρίζεις, σου βγαίνει αυθόρμητα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by stavroulita View Post
    Γιατί μπήκε στη διαδικασία να το αλλάξει?
    Αυτό με βασανίζει
    Κάτι έγινε και τον ρώτησα και μου λέει χάλασε η οθόνη. Βλακειες δηλαδή. Και μετά μου είπε ότι το έκανε για το καλό μας. Για να με εκπαιδεύσει και να το νικήσουμε
    Τι να εκπαιδευσει; σκυλος εισαι;γιατι δεν το συζητησε και το εκανε στην ζουλα; αφου μαζι το ειχατε αποφασισει. δεν συζηταω αν ηταν καλη η κακη αποφαση. επικεντρωνομαι στο οτι την πηρατε μαζι και στο οτι ΑΛΛΑΞΕ χωρις να σε ενημερωσει. τα ζευγαρια συζητανε, δεν "εκπαιδευονται".
    εγω θα σταθω μονο στις αντιστοιχες δικες του απαιτησεις, οπως και στις ΑΛΛΑΓΕΣ..
    μας ειπες πριν οτι ηταν τρομερα ζηλιαρης και σε κουραζε με την ζηλεια του.
    πως εκδηλωνε την ζηλεια του, δηλαδη; εψαχνε το κινητο σου ας πουμε;; οταν ανταλαξατε κωδικους, γιατι δεν ειπε για το καλο σας και την εκπαιδευση και το θυμηθηκε ξαφνικα;;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ναι ήθελα να το ρωτησω αυτό, πως την έχει δει ο τύπος BDSM φάση, που εκείνος είναι ο Κυρίαρχος που θέλει να εκπαιδεύσει την υποτακτική του;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για εμένα το λάθος είναι που κάθονται και τα συζητάνε όλα αυτά τόσο πολύ και με τα λόγια προσπαθούν να χειριστούν ο ένας τον άλλο. Μία νορμάλ σχέση δεν βασίζεται σε χειρισμούς και σε αμπελοφιλοσοφίες για το παραμικρό. Άλλο με τον τρόπο μου κάνω σαφή τα όριά μου κι άλλο κάθομαι και παίζω την λεκτική κολοκυθιά. Η όλη σχέση έχει στηθεί σε λάθος βάσεις και δεν βλέπω πολύ μέλλον. Η κοπέλα ενώ πιστεύει το αντίθετο, έδειξε ότι κάνει υποχωρήσεις στα όριά της, οπότε αυτός το εκμεταλλεύεται τώρα και παίζει με τα νεύρα της.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Για εμένα το λάθος είναι που κάθονται και τα συζητάνε όλα αυτά τόσο πολύ και με τα λόγια προσπαθούν να χειριστούν ο ένας τον άλλο. Μία νορμάλ σχέση δεν βασίζεται σε χειρισμούς και σε αμπελοφιλοσοφίες για το παραμικρό. Άλλο με τον τρόπο μου κάνω σαφή τα όριά μου κι άλλο κάθομαι και παίζω την λεκτική κολοκυθιά. Η όλη σχέση έχει στηθεί σε λάθος βάσεις και δεν βλέπω πολύ μέλλον. Η κοπέλα ενώ πιστεύει το αντίθετο, έδειξε ότι κάνει υποχωρήσεις στα όριά της, οπότε αυτός το εκμεταλλεύεται τώρα και παίζει με τα νεύρα της.
    αυτο ειναι ετσι κι αλλιως λαθος, αλλα περα απο αυτο, ο τυπος φερεται υποπτα.
    ειναι ο ιδιος ζηλιαρης και καταπιεστικος, και ξαφνικα θυμηθηκε οτι δεν ειναι σωστο να ανταλλασουν κωδικους, ενω πριν το ηθελε.
    εδωσε δικαιωματα επανειλλημενα, και παριστανει τον αμεμπτο που θα βαζει τους ορους του παιχνιδιου μονος του και εκπαιδευει την "υπερβολικη" φιλη του.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα
    Καταρχάς συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε η Σόνια. Η εμπιστοσύνη σε μια σχέση δεν χτίζεται με το να παρακολουθεί ο ένας το κινητό του άλλου. Αν φτάσουμε εκεί...κλάφτα Χαράλαμπε...δεν νομίζω πως διορθώνεται η φάση.

    Και επειδή λέτε για ύποπτη συμπεριφορά του άλλου, θα σας πω και την άλλη πλευρά. Προσωπικά είμαι ένα άτομο που φέρομαι "ύποπτα" όταν νιώσω ότι ο άλλος δεν με εμπιστεύεται. Δεν ξέρω γιατί,επειδή φρικάρω από τον έλεγχο μάλλον, αλλά μου χει συμβεί το ξέρω, χωρίς να κρύβω κάτι όταν νιώσω ότι ο άλλος προσπαθεί με ελέγξει κάνω βλακείες. Στην θέση του φίλου σου, μάλλον θα έκανα το ίδιο και θα αλλαζα κωδικούς αν ήξερα οτι μου χεις ψάξει το κινητό στα κρυφά.

    Το ότι είμαστε ζευγάρι με κάποιον δεν σημαίνει αυτομάτως ότι ισοπεδώνεται κάθε έννοια ιδιωτικότητας και προσωπικού χώρου. Να ξέρεις τον κωδικό του άλλου εφόσον του χεις εμπιστοσύνη για ποιο λόγο; Πού θα χρειαστείς τους κωδικούς του χωρίς να είναι εκείνος παρόν;

    Δεν ξέρω τι κάνει ο φίλος σου κι αν όντως είναι ύποπτος αλλά σκέψου την περίπτωση ακόμα και τα ψέματα που σου είπε να τα είπε για να γλιτώσει από ώρες συζητήσεων και αναλύσεων για το γιατί μίλησε με την πρώην, γιατί το ένα γιατί το άλλο. Σε κανέναν δεν αρέσει να τον πρήζουν.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλημέρα
    Καταρχάς συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε η Σόνια. Η εμπιστοσύνη σε μια σχέση δεν χτίζεται με το να παρακολουθεί ο ένας το κινητό του άλλου. Αν φτάσουμε εκεί...κλάφτα Χαράλαμπε...δεν νομίζω πως διορθώνεται η φάση.

    Και επειδή λέτε για ύποπτη συμπεριφορά του άλλου, θα σας πω και την άλλη πλευρά. Προσωπικά είμαι ένα άτομο που φέρομαι "ύποπτα" όταν νιώσω ότι ο άλλος δεν με εμπιστεύεται. Δεν ξέρω γιατί,επειδή φρικάρω από τον έλεγχο μάλλον, αλλά μου χει συμβεί το ξέρω, χωρίς να κρύβω κάτι όταν νιώσω ότι ο άλλος προσπαθεί με ελέγξει κάνω βλακείες. Στην θέση του φίλου σου, μάλλον θα έκανα το ίδιο και θα αλλαζα κωδικούς αν ήξερα οτι μου χεις ψάξει το κινητό στα κρυφά.

    Το ότι είμαστε ζευγάρι με κάποιον δεν σημαίνει αυτομάτως ότι ισοπεδώνεται κάθε έννοια ιδιωτικότητας και προσωπικού χώρου. Να ξέρεις τον κωδικό του άλλου εφόσον του χεις εμπιστοσύνη για ποιο λόγο; Πού θα χρειαστείς τους κωδικούς του χωρίς να είναι εκείνος παρόν;

    Δεν ξέρω τι κάνει ο φίλος σου κι αν όντως είναι ύποπτος αλλά σκέψου την περίπτωση ακόμα και τα ψέματα που σου είπε να τα είπε για να γλιτώσει από ώρες συζητήσεων και αναλύσεων για το γιατί μίλησε με την πρώην, γιατί το ένα γιατί το άλλο. Σε κανέναν δεν αρέσει να τον πρήζουν.
    αυτο ειναι πολυ διαφορετικο, γιατι ο φιλος της, εδωσε αποδεδειγμενα δικαιωματα, λεγοντας ψεματα, ενω ο ιδιος ασκουσε πιεστικο ελεγχο σε αυτην.
    εσυ ησουν αμεμπτη κι ωστοσο σε κατηγορουσε.
    ο τυπος ηταν καταπιεστικος ζηλιαρης και ζητουσε ελεγχο και ξαφνικα θυμηθηκε οτι δεν ειναι πρεπον.
    εσυ, δεν ζηλευες, ουτε τον καταπιεζες. μονος του σε κυνηγουσε να σε κατηγορει.

    εγω επικεντρωνομαι στο οτι ΑΛΛΑΞΕ. αν τα ελεγε αυτα απο την αρχη, μια χαρα και λογικα θα ηταν.

    οσο για τους κωδικους, το θεμα ειναι να μη κανεις ελεγχο και να μην ζητας κατι απο τον αλλον, αλλα να το κανει απο μονος του αν χρειαζεται.
    να σου πω που χρειαζονται οι κωδικοι.
    εμενα ας πουμε μου ειχε δωσει κωδικους γιατι ερχονται συχνα μηνυματα απο την δουλεια του και μου ελεγε, κοιτα λιγο τι λεει, οπως κι εγω του ειχα δωσει γιατι ηταν στην αλλη ακρη το κινητο μου κι ηθελα να ρωτησω κατι την αδερφη μου σε μεσεντζερ, ενω μαγειρευα πχ. απο ενα σημειο και περα, βαλαμε το ιδιο μοτιβο και στα δυο κινητα για να μη μπερδευομαστε και τα μπλοκαρουμε.
    μου εχει δωσει κωδικους καρτων, γιατι παω συχνα εγω στην τραπεζα αντι γι αυτον. ουτε σκεφτηκα να δω ποσα λεφτα εχει, ουτε φοβηθηκε μη του κανω ελεγχο η μη τον κλεψω..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ρε κορίτσια δειτε λίγο τη γενική εικόνα άνθρωποι είμαστε πείτε για παράδειγμα πως η γυναίκα μου παθαίνει κάτι και χρειάζομαι να βρω το τηλέφωνο του γυναικολόγου της στο κινητό της, πως θα το βρω αν για παράδειγμα δεν ξέρω το κωδικό η το μοτίβο; Κατά την άποψή μου δεν ξέρω ίσως εγώ να έχω την ιδανική σχέση, όλα αυτά μου φαίνονται αστειότητες, όπως αστειότητα θεωρώ το να ελέγξει η γυναίκα μου το κινητό μου αλλά και το αντιθετο. Δηλαδή ιδιωτικότητα στην οικογένεια δεν ξέρω αλλά κάπως μου βγαινει...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Διαρκής ατυχία στον έρωτα
    By YannisCrete in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 99
    Last Post: 10-10-2022, 09:48
  2. ελλειψη εμπιστοσυνης
    By μαιρη λ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-2014, 16:34
  3. Έλλειψη εμπιστοσύνης ή χαμηλή αυτοεκτίμηση? ή και τα 2?
    By kwninos in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 3
    Last Post: 25-02-2012, 21:57
  4. Παθολογική ζήλεια (?) / Έλλειψη εμπιστοσύνης
    By kabelsalat in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2011, 23:26
  5. ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ
    By christina135 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 22-10-2011, 11:42

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •