Μάλλον Ψυχοσωματικο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Συσπαση μυων ή συσπαση οισοφαγου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Όχι είναι ξεκάθαρα από καρδιά. Απλά δεν ξέρω τι είδους αρρυθμία...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Που ξερεις οτι ειναι η καρδια;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Εγω ειχα βαλει δυο χολντερ σε ενα μηνα κ ενω το ειχα νιωσει αρκετες φορες το Χόλντεν εγραψε 0 εκτατες ενω σε καρδιογράφημα ειχα το ιδιο ακριβως αισθημα κ το επιασε για εκτατη οπως μ είπε ο γιατρος δε μπορείς να το ξεχωρισεις μονος ειτε εκτατη ειτε σπασμος το νιώθεις το ιδιο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Πριν λιγο καιρο έπαθα μια εξαρση απο εκτατες ο κράτησε ολο το βραδυ παθαινα τλχ 4 το λεπτο για 8 ωρες εκεί κατάλαβα οτι ηταν εκτατες γτ έπιανα το παλμό κ χανοταν

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Γιατί αποκλείεται το χολτερ να μην κατέγραψε εκείνη την στιγμή σωστά? Δεν ξέρω ρε παιδιά το νιώθω μα προέρχεται ξεκάθαρα από καρδιά. Δεν έχω θέμα με οισοφάγο στομάχι και τέτοια. Τα θέματα μου όλα προέρχονται από εκεί. Και η μ@@@@ είναι ότι όταν βάζω χολτερ δεν κανω ούτε έκτακτη ούτε τίποτα ενώ την προηγούμενη η επόμενη γίνεται το έλα να δεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Γιατί αποκλείεται το χολτερ να μην κατέγραψε εκείνη την στιγμή σωστά? Δεν ξέρω ρε παιδιά το νιώθω μα προέρχεται ξεκάθαρα από καρδιά. Δεν έχω θέμα με οισοφάγο στομάχι και τέτοια. Τα θέματα μου όλα προέρχονται από εκεί. Και η μ@@@@ είναι ότι όταν βάζω χολτερ δεν κανω ούτε έκτακτη ούτε τίποτα ενώ την προηγούμενη η επόμενη γίνεται το έλα να δεις.
    Μα δεν υπαρχει διαφορετικη εκτακτη που να τρανταζει το στηθος, ειναι συγκεκριμενων ειδων. Μονο η κολπικη μαρμαρυγη ειναι ετσι, αλλα δεν διαρκει ενα δευτερολεπτο. Μυς θα ειναι. Βαλε εκεινη την ωρα στο σφυγμο σου να δεις.

    Εχω δοκιμασει πολλα χολτερ. Και με 12 ηλεκτροδια αντι για πεντε. Ειδικα τα καινουργια ειναι ευαισθητα, δεν παιζει να μην πιασουν τις εκτακτες. Το τελευταιο που εβαλα ηταν κατι μεταξυ χολτερ και loop recorder,πολυ ευαισθητο. Επιασε 35 εκτακτες κοιλιακες και υπερκοιλιακες, ενω εγω δεν αισθανθηκα καμια. Επιασε και πεντε δευτερολεπτα υπερκοιλιακης ταχυκαρδιας.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Πότε να προλάβω να βάλω χέρι στο σφυγμό. Διαρκεί δευτερόλεπτα. Την στιγμή που συμβαίνει νιώθεις ότι έρχεται έκτακτη και μετά σαν να διακόπτεται και δεν αισθάνεσαι ποτέ τον χτύπο.

  9. #24
    Εμενα μου ακουγεταιγια αρρυθμια. Ολοι οι ανθρωποι κανουνε αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισσοτερο. Ειναι πολυ ενοχλητικο παντως. Δεν ειναι ολες οι αρρυθμίες κακες και επικυνδυνες παντως. Εγω κανω στις γονιμες μερες η πριν την περιοδο και εννοειται οταν ειμαι πολυ αγχωμενη. Το holter εδειξε 12000.....
    Δεν τις λες και λιγες αλλα ημουν σχεδον μια εβδομαδα σε τρελλο αγχος σχεδον οριακα σε κριση πανικου. Τσεκαρε μαγνησιο. Αν ειναι χαμηλο και γενικα χαμηλοι ηλεκτρολυτες επηρεαζουν το ηλεκτρικό συστημα της καρδιας. Εμενα με βοηθησε πολυ.μην αγχωνεσια παντως

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ναι ξεκάθαρα είναι αρρυθμία και εννοείται προσπαθώ να το εκλογικευσω αλλά είναι το άγχος της άγνοιας που με σκοτώνει λίγο. Θα με βοηθούσε πολυ να καταγραφεί και να μου πει ένας καρδιολόγος ότι ξέρεις είναι αυτό και αυτό.
    Δεν εχω θέματα με ηλεκτρολύτες κτλ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ψυχοσωματικο πρόβλημα
    By Pithikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 30-06-2019, 00:48
  2. Ψυχοσωματικό ή όντως σωματικό;
    By Xristos__t in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 48
    Last Post: 23-06-2018, 20:28
  3. ψυχοσωματικο ή κάτι άλλο?
    By Riaki in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2018, 01:08
  4. Ψυχοσωματικό???
    By Gbutterfly in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2016, 08:41
  5. Πόνοι Στο Σώμα...ψυχοσωματικό???
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-10-2011, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •