Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    σωστο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Για να παιρνανε καλα αλλου. Τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται.

    Εδω ενας αντρας ειναι μεγαλυτερος κατα 10 χρονια και το σκεφτεται, φαντασου να ισχυει και το αντιστροφο. Εξαλλου, αν και σιγουρα πολλες θα διαφωνησουν, μια γυναικα γερναει πιο γρηγορα. Φαινονται πολυ πιο ευκολα τα χρονια της, για να μην πω οτι πολλες δειχνουν μεγαλυτερες απο την ηλικια τους οταν φτασουν τα δευτερα -αντα σε αντιθεση με τους αντρες και δεν μιλαω πως δειχνουν οταν ειναι εξω και βαφονται πολυ αλλα οταν ειναι στο σπιτι. Και τον αντρα τον ενδιαφερει πως θα ειναι η γυναικα οταν ειναι μονοι τους.

    αν θες να μεινουμε στην εμφανιση,εγω νομιζω οτι ειναι μυθος αυτο που υποστηριζεις η για να ειμαι πιο δικαιη, οτι δεν ειναι κατι απολυτο.
    εγω που εχω μια παρεα απο παλιους συμμαθητες, αντρες και γυναικες.εξαιρωντας αν θες τον εαυτο μου,βλεπω τις γυναικες πιο νεες καθως και το σωμα τους προσεχουν περισσοτερο και το ντυσιμο τους και τα μαλλια τους εχουν και μαλιστα εγχρωμα, ενω οι αντρεςεχου πολλοι κιλα,φαλακρα, γκριζα μαλλια που προσθετουν χρονια...

    αλλα αν φυγουμε απ την εμφανιση, εχω να σου πω εκ πειρας, οτι μια γυναικα στα 40 ειναι σε πληρη σεξουαλικη δραστηριοτητα και διαθεση ενω ενας αντρας και ειδικα αν δεν φροντιζει πολυ την υγεια του, εχει κατα κανονα μπει σε ηλικια με σεξουαλικες δυσλειτουργιες.....δεν ταιριαζουν λοιπον σεξουαλικα, ενω με εναν αντρα 30 χρονων ταιριαζουν απολυτα...

    τιποτε απο τα παραπανω δεν θεωρω εγω ουσιαστικο για την σχεση δυο ανθρωπων αλλα σιγουρα ειναι κριτηρια για μια αρχη....

    εγω ποτε δεν ενδιαφερομουν για μικροτερους αντρες σε νεαροτερη ηλικια.ημουνν παντα με συνομηλικους +- 2 χρονια.... σε ηλικια 25 δε, ειχα σχεση με καποιον στα 45 του...

    ουτε τωρα ηταν ποτε σκοπος κατι τετοιο, απλα ετυχε, γνωρισα αυτο το παιδι,ειναι οσο ωριμος θα ειναι και στα 40 του εγκεφαλικα πιστευω, του αρεσα μου αρεσε και περναω απιθανα μαζι του.δεν τραβαει ουτε αυτος ιδιαιτερο ζορι με μεγαλυτερες, απλα του αρεσε. δεν εχω λογο να το αφησω οσο περναμε καλα,και ειναι κι απ τις πιο ωραιες εμπειριες που ειχα...τοσο απλα..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Για την εμφανιση διαφωνω. Η γυναικα ειναι φτιαχτη σε πολυ μεγαλο βαθμο και οταν θα μενουν μονοι στο σπιτι τοτε θα φαινεται και με το παραπανω η διαφορα ηλικιας.
    Δεν ξερω τι κανουν οι 40αρηδες γιατι εχω ακομα χρονια μπροστα μου. Για το αν ειναι σεξουαλικα ενεργη μια 40αρα δεν εχω αποψη και δεν με ενδιαφερει να μαθω. Εξαλλου οι 2 τελευταιες μου σχεσεις ηταν με κοπελες κατα 10 χρονια μικροτερες, οποτε το να παω ξαφνικα με μια γυναικα μεγαλυτερη μου κατα 10 χρονια θα ηταν ενα τεραστιο αλμα καθως ουσιαστικα θα υπηρχε μια διαφορα 20 χρονων.

    Και εγω δεν εψαχνα εξαλλου αυτο ειναι κατι που συμβαινει εντελως χωρις καλα καλα να το καταλαβεις και το θεμα ειναι να περναει καλα το ζευγαρι, αλλα επιμενω πως μια σχεση στην οποια η γυναικα ειναι τοσο πολυ μεγαλυτερη εχει ημερομηνια ληξης.

    Φαντασου να εισαι εσυ 45χρ και ο αντρας 35χρ πως θα νιωθεις. Εκεινος θα ειναι στα καλυτερα του και θα εισαι συνεχως στην ανασφαλεια και στους καυγαδες με το ταιρι σου. Και εκτος απο αυτο σε τετοιου ειδους σχεσεις μπαινει σε σημαντικο βαθμο το στοιχειο της εξαρτησης γιατι οπως και να το κανουμε το παιχνιδι το κανει ο μικροτερος/μικροτερη σε ηλικια. Ειδικα οταν θα φτασει σε τετοια ηλικια που ανεφερα που εκεινος θα εχεις πολλες επιλογες και εσυ ελαχιστες θα σε εχει κυριολεκτικα του χεριου του
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Για την εμφανιση διαφωνω. Η γυναικα ειναι φτιαχτη σε πολυ μεγαλο βαθμο και οταν θα μενουν μονοι στο σπιτι τοτε θα φαινεται και με το παραπανω η διαφορα ηλικιας.
    μια σχεση στην οποια η γυναικα ειναι τοσο πολυ μεγαλυτερη εχει ημερομηνια ληξης.
    γιατί η γυναίκα είναι φτιαχτή; δηλαδή τι εννοείς, ότι είναι ψεύτικη; όταν κάποιος αποφασίζει να είναι με μια γυναίκα μεγαλύτερη ξέρει και τα υπέρ και τα κατά. και εφόσον είναι μαζί της σημαίνει πως κάτι αισθάνεται άρα και όταν θα είναι μόνοι στο σπίτι όπως λες δεν θα της βρίσκει κανένα μείον όσον αφορά στην διαφορά ηλικίας και στην εμφάνισή της.

    όσο για αυτό που λες πως μία τέτοια σχέση έχει ημερομηνία λήξης δεν είναι απόλυτο.γνωρίζω αρκετούς άντρες οι οποίοι δεν θα άλλαζαν την μεγαλύτερη ηλικιακά σχέση τους με κανένα πιπίνι που λέει ο λόγος.....

    η ταπεινή μου γνώμη....;)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Για την εμφανιση δεν το σχολιαζω. Δες πχ ποσες επωνυμες μεγαλες σε ηλικια με το σωστο μακιγιαζ δειχνουν αρκετα μικροτερες και αν τις πετυχεις στον δρομο λες οτι αυτη ειναι 10 χρονια μεγαλυτερη απο την κανονικη της ηλικια.
    Eγω παντως δεν ξερω κανενα ζευγαρι που η γυναικα να ειναι τοσο μεγαλυτερη και να εχει κρατησει η σχεση. Σιγουρα θα υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις αλλα πιστευω πως ειναι απειροελαχιστες και συνηθως τετοιες σχεσεις στηριζονται αλλου. Π.χ. αν η μεγαλυτερη ηλικιακα γυναικα ειναι ενα σκαλι σε εκεινον ωστε να μην εχει οικονομικα προβληματα, τον βοηθαει επαγγελματικα, να κανει γνωριμιες αν εχει καλες δημοσιες σχεσεις ή αν ο αλλος ειναι σαν τον κουασιμοδο και δεν εχει πολλες επιλογες στην ζωη του ;)

    Η ταπεινή μου γνώμη....;)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    στο πρώτο που λες δεν θα διαφωνήσω απλά μην ξεχνάς όμως πως υπάρχουν και άντρες οι οποίοι φαίνονται πολύ μεγαλύτεροι είτε επειδή έχουν κάνει κοιλίτσα,είτε έχουν γκριζάρει τα μαλλιά τους από μικρή ηλικία ή ακόμα και επειδή έχουν αρχίσει να τους πέφτουν τα μαλλιά...

    όσο για το ότι μία τέτοια σχέση συνήθως στηρίζεται αλλού θα σου πω πως υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις όμως υπάρχουν και μικροί άντρες οι οποίοι βρίσκουν σε μεγαλύτερες γυναίκες αυτά που πραγματικά θέλουν..
    πράγματα που δεν βρίσκουν σε μικρότερες ή συνομίληκες επειδή απλά τις θεωρούν ανώριμες για τα δικά τους δεδομένα...

    πάντα υπάρχουν δύο όψεις σε ένα νόμισμα.....;)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Μη ξεχνας πως παντα μιλαμε για το ενδεχομενο κατι τετοιο να καταληξει σε σοβαρη σχεση και οχι απλα να περασουμε καλα ακομα και αν ειναι για μερικα χρονια.
    Και θα το θεσω αλλιως πως παντρεμενο ζευγαρι με πραγματικα δυνατη σχεση, χωρις συμφερον και κερατωματα, με τοση μεγαλη διαφορα ηλικιας δεν γνωριζω. Εσυ ξερεις;

    πάντα υπάρχουν δύο όψεις σε ένα νόμισμα.....;) :)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    ναι γνωρίζω και είναι πολύ καλά μαζί...(είναι από το συγγενικό μου περιβάλλον)

    όπως επίσης γνωρίζω και ζευγάρια που συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο να είναι ο άντρας πολύ μεγαλύτερος από την γυναίκα(μιλάμε για διαφορά 10 χρόνων και άνω) και να υπάρχουν πολλά περισσότερα προβλήματα.....


    να σε ρωτήσω κάτι έτσι για να σπάσει λίγο ο πάγος;γιατί στο τέλος γράφεις ότι γράφω και εγώ;παίζουμε το χαλασμένο τηλέφωνο;:D:D:D

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και ποιος σου ειπε οτι ειμαι υπερ των σχεσεων που ο αντρας ειναι πολυ μεγαλυτερος; Απλα λεω πως αν εκει υπαρχει μια φορα προβλημα τοτε στις σχεσεις που ισχυει το αντιστροφο το προβλημα ειναι παρααααααααααααααα πολυ μεγαλυτερο.
    Δεν υπαρχει παγος εξαλλου για αυτο γραφω οτι γραφεις για να ειναι ελαφρυ το κλιμα :)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    δηλαδή αν κατάλαβα σωστά είσαι υπέρ των σχέσεων με μηδαμινή ή ελάχιστη διαφορά ηλικίας.
    διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.κάθε παρατήρηση δεκτή και ευπρόσδεκτη.....;)

    επίτρεψέ μου να σου κάνω μια υποθετική ερώτηση και αν θέλεις φυσικά απαντάς....

    αν βρεθεί στο δρόμο σου κάποια/ος γυναίκα/άντρας(δεν ξέρω τι είσαι) κατά πολύ μεγαλύτερή/ος σου και σου κάνει κλικ και σε γεμίζει σαν άνθρωπο και σαν προσωπικότητα θα αρνηθείς να είσαι μαζί της/του επειδή πιστεύεις πως δεν θα λειτουργήσει η σχέση;θα την προδικάσεις πριν καν τη δοκιμάσεις;και η ερώτηση ισχύει και από την αντίστροφη πλευρά δηλαδή να γνωρίσεις κάποια/ον πολύ μικρότερό/η σου....

    με όλο το σεβασμό...:):)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Οπως ανεφερα πριν οι 2 τελευταιες μου σχεσεις ηταν με κοπελες που ηταν κατα 10 χρονια μικροτερες μου οποτε εχω περασει απο αυτο το σταδιο και εχω αποψη.
    Δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου που ειναι στην αρχη των πρωτων -αντα με μια γυναικα 43χρ. Το θεωρω αστειο απο την μερια μου να κανω κατι γιατι αντε και την ερωτευομαι ποσο θα κρατησει ολο αυτο; Θα ειμαι εγω 38 και εκεινη 48; Αν αυριο μεθαυριο κατι παει στραβα εγω θα μπορεσω να βρω αλλη γυναικα γιατι θα ειμαι σε πολυ καλη ηλικια, εκεινη ομως και ειδικα αν εχει υπαρξει γαμος τι θα κανει; Ειναι πολλα στην μεση ασε που προσωπικα δεν με ελκυει καθολου μια γυναικα η οποια ειναι πανω απο 2-3 χρονια μεγαλυτερη μου. Οταν ημουν 20χρ με τραβουσαν πολυ οι μεγαλυτερες, οπως συμβαινει σχεδον με ολους τους νεαρους, αλλα οσο παιρναν τα χρονια καταλαβαινεις πως ολο αυτο δεν εχει νοημα αν θες πραγματικα κατι σοβαρο στη ζωη σου .

    Για να στην σπασω τωρα δεν θα γραψω αυτο που εγραψες :)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    κοιτακτε εμενα δεν μαρεσει να ειναι μεγαλητερη η γυναικα σε μια σχεση.και οσο αφορα τον οργανισμο κ στο σεχ ο αντρας ειναι πιο ενεργος μεχρι τα γερματα λενε.αλλα σε εμφανηση 8α διαφωνισω οτι ο αντρας κρατιεται καλυτερα.η μπακα θα κανετε η κεφτε(φαλακρα) λολ πραγμα π μια γυναικα δεν αποκταει.το μονο με μας ειναι τα κιλα μας.αλλα αυτα φευγουνε με διαιτα ενω η φαλακρα?:P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    γουστα ειναι αυτα.εγω δεν θα μπορουσα να κανω κατι με ενα μικροτερο μ η εστω συνομιλικο μου.ο δικος μ ειναι 40αρης και γω ειμαι 28 η καλητερη διαφορα πυστευω γιατι οργανικα ειμαστε το ιδιο μεσα μας.μαλιστα αυτος ειναι πολυ πιο ορεξατος σε αλλα πραγματα λολ

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και η φαλακρα και τα κιλα διορθωνονται στην εποχη μας. Το οτι ομως το προσωπο μιας γυναικας θα εχει αρχισει να γεμιζει ρυτιδες δεν αλλαζει με τιποτα οσα λεφτα και αν δινει σε ινστιτουτα ομορφιας
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ο καλος μ παντως δεν εχει ουτε κιλα ουτε φαλακρα.οσο για τις ριτιδες που λες δεν εχω ακομα για να σου πω λολ.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •