Αυτοκτονία και απόδοση ευθυνών - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Εγω παντως πιστευω οτι του περασε η ιδεα οτι μπορει να εκανε κακο στα παιδια του αλλα σταματησε τον εαυτο του γι αυτο εβαλε τελος. Μονο και η σκεψη σε τρελαινει...
    στανταρ... ισως τους γλυτωσε η ωραια μερα που περασαν πριν το κανει. γιατι η εκφραση που χρησιμοποιησε ηταν εκδικητικη και τιμωρητικη. ισως τα λυπηθηκε. ποιος να ξερει..
    Last edited by Remedy; 12-04-2020 at 12:25.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επειδη αυτο ακριβως ειναι!!! απειλη !!! το ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ/ΠΑΘΟΥΝ./ΠΑΘΕΤΕ ειναι ξεκαθαρη απειλη για οποιον ξερει λιγα ελληνικα.

    ομπορο, παιζεις την κολοκυθια και βαζεις λογια στο στομα του συνομιλητη σου παιζοντας με εννοιες και λεξεις χωρις καποια αληθινη βαση, συχνα κι ειναι πολυ κουραστικο.

    ποιος σου ειπε εσενα οτι για να ειναι απειλη πρεπει και να περιγραφει τι ακριβως θα κανει στα παιδια. η απειλη ηταν ξεκαθαρη. πιο ξεκαθαρη δε γινεται..
    εχουν σκοτωσει πολλοι τα παιδια τους χωρις να απειλησουν κανεναν πριν ουτε εμμεσα ουτε αμεσα.
    αλλοι τα εχουν σκοτωσει ενω εχουν απειλησει πρωτα.
    δεν προκρινουΜΕ (συνεταιρικα) κανενα σεναριο. αποψεις λεμε.
    το να ε χεις αλλη αποψη ειναι πολυ λογικο.
    το παραλογο ειναι να μιλας για λογικα αλματα σε ενα πολυ πιθανο σεναριο που σκεφτηκε καποιος αλλος. εκει ειναι το απαραδεκτο
    και το παραλογο κατ εμε. βγαζεις παραλογο ενα πολυ πιθανο σεναριο, μονο για να το ακυρωσεις.

    ΝΑΙ, μπορει να μην ηθελε να τα σκοτωσει. αλλα η απειλη υπηρξε, ενω θα μπορουσε να μην πει και τπτ.
    εγω αυτο πιστευω οτι εννοουσε κι οτι ευτυχως αλλαξε γνωμη. ουτε αλμα ειναι , ουτε απιθανο. εχει συμβει πολλες φορες, δεν ηταν στα καλα του, σιγουρα.
    τωρα η "θεωρια" με την οποια προσπαθεις να επενδυσεις την παραλογη αρνηση σου στα λογια των αλλων, με αφηνει αδιαφορη, γιατι δεν απεδειξε τιποτε απολυτως.

    και να σου πω και κατι; οχι, καμια καταστροφη δεν εφερε. τον εαυτο του κατεστρεψε μονο. η καταστροφη θα ηταν να σκοτωνε τα παιδια του, η καταστροφη ειναι οτι η προβληματικη οικογενεια του κατηγορει την γυναικα του, αντι να ασχοληθει οταν επρεπε με το να τον παει σε εναν γιατρο να σωσει την ζωη του.
    ουτε ηξερε αν θα υποφερουν τα παιδια του. δεν προκυπτει απο πουθενα. κι αυτο δικη σου αυθαιρετη υποθεση ειναι. στο θολωμενο του μυαλο μπορει να νομιζε οτι ολοι θα ειναι καλυτερα χωρις αυτον.
    για μενα, καλυτερα ειναι τα παιδια μακρια απο εναν πατερα που τα αφηνει να μεγαλωνουν μεσα στην καταθλιψη και την παρανοια αντι να αντιμετωπισει τα προβληματα του. το σοι του ειναι το προβλημα.
    αυτα..
    Προσπερναω τους χαρακτηρισμους κατα προσωπικου για να εστιασω στην βασικη μου ενσταση - το λογικο αλμα δεν ειναι στο να υπαρχει η προθεση παιδοκτονιας σαν ενδεχομενο, αλλα σαν "στανταρακι". Δεν ειναι τοσο προφανες οσο το παρουσιαζεις γιατι προκρινεις το πιο απιθανο στατιστικα σεναριο και επισης ερμηνευεις τα λογια ενος αυτοκτονικου κυριολεκτικα.

    Οτι δεν πιστευεις πως δεν εφερε καταστροφη με την αυτοκτοκτονια του με κανει να πιστευω δεν βλεπεις το προβλημα στις πραγματικες διαστασεις του. Εχω ξαναγραψει οτι πολλοι αυτοκτονικοι κραδαινουν σαν απειλη την αυτοκτονια ακριβως γιατι ξερουν ποσο θα πληγωσει τον απεναντι. Το ποσο "αυθαιρετο συμπερασμα" ειναι να ξερει καποιος που αυτοκτονησε ο πατερας του τι καταστροφη θα φερει στα παιδια του αν αυτοκτονησει και ο ιδιος, το αφηνω στην κριση οσων διαβαζουν. Δεν χρειαζεται να εχουν γνωσεις για την αυτοκτονια σαν ψυχικο φαινομενο. Οχι οτι βλαφτει βεβαια, ειδικα αν προκειται να κανουν απολυτες επιρριψεις ευθυνων...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Προσπερναω τους χαρακτηρισμους κατα προσωπικου για να εστιασω στην βασικη μου ενσταση - το λογικο αλμα δεν ειναι στο να υπαρχει η προθεση παιδοκτονιας σαν ενδεχομενο, αλλα σαν "στανταρακι". Δεν ειναι τοσο προφανες οσο το παρουσιαζεις γιατι προκρινεις το πιο απιθανο στατιστικα σεναριο και επισης ερμηνευεις τα λογια ενος αυτοκτονικου κυριολεκτικα.
    Quote Originally Posted by oboro View Post

    ...


    παλι μου βαζεις λογια που δεν ειπα για να καλυψεις την ακυρη τοποθετηση σου.
    πουθενα δεν μιλησα για στανταρακι. βρες που εχω πει οτι αποκλειεται να ισχυει κατι αλλο. εσυ τα λες αυτα. αυθαιρετα και παλι.
    ειπα ειναι αυτο που πιστευω εγω.

    ειπα εχει συμβει πολλες φορες ειτε με απειλες ειτε χωρις απειλες. και ισχυει.

    ουτε για στανταρακι μιλησα, ουτε και το πιστευω οτι ισχυει 100 %. πιστευω οτι ειναι το πιο πιθανο.
    τα "στανταρακια" και οι απολυτοτητες ειναι στο δικο σου μυαλο, επενδυμενα με θεωριες-αερολογιες..
    εγω μιλαω για την αποψη μου. για κανενα στανταρακι..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Martal View Post
    Γενικά ελεγε σε φιλους ότι κανει πολυ κακες σκεψεις , οι οποίοι απευθυνθηκαν σε ειδικους κ οπως ειπα ηταν να παει σε ειδικό. Ισως φοβοταν τον εαυτο του να μην το κανει μαζι με τα παιδια, δηλαδη πανω στην φρίκη που περνούσε και εδωσε τέλος τωρα στον εαυτο του για να μην γινει κτ χειρότερο. Δεν ξέρω ειλικρινά.. Οτι και να ειχε μεσα του το πήρε μαζι του. Το δύσκολο ειναι αυτοι που εμειναν πισω με πολλα γιατί.. Περιγράφοντας το προφίλ του στην ψυχολογο αυτο ειπε που ειπα κ πιο πανω και ότι θα το εκανε αργα η γρήγορα, οτι κάποια στιγμή θα αυτοκτονουσε οπως κ να εχει.. Αυτο τώρα παλι δν το καταλαβαίνω να σας πω την αλήθεια. Δλδ δεν θα μπορούσε με την κατάλληλη ψυχοθεραπεια και αγωγη να απαλλαγεί απο τετοιες σκεψεις; φυσικα με πολυ δουλεια κ χρόνο κλπ...
    Quote Originally Posted by Martal View Post
    Μουρμούριζε για οικονομικα και πως θα μεγαλωσουν τα παιδια, ενω δεν ειχαν οικονομικα προβληματα ιδιαιτερα, φυσιολογικα θα λεγα όπως ολοι. Ειχαν κ στηριξη απο τους γονεις της γυναικας του, δηλαδή δεν υπηρχε πρόβλημα. Ελεγε οτι δεν τους προσφέρει τιποτα κ τέτοια. Μετα ηθελε να σταματήσει απο την δουλεια του γτ δεν αντεχε αλλο πολλες ωρες κλπ αλλα μπορουσε να βρει δουλεια. Δλδ δεν ηταν κάτι που δεν υπήρχε λύση, επισης με την γυναικα του ειπαν θα παλέψουμε θα τα καταφερουμε και τετοια για να σωσουν τον γαμο τους.. Το ενα παιδακι είναι 2ετων δηλαδή και που ειχαν τα του γαμου ππυ φαντάζομαι λιγο πολυ ολοι έχουν καναν και παιδί. Τελευταία οκ καπου φτασαν σε σημείο να θέλουν να πάρουν διαζύγιο αλλα κ ο ιδιος το λεγε, οτι ας χωρισουμε. Απο κοινου δλδ.. Πηραν τον χρονο τους και ειπαν θα παλέψουν. Μουρμουριζε για λεφτα για παιδια τελευταία αλλα σας λεω δν υπήρχε πρόβλημα σοβαρο. Μαλλον εννοούσε το μελλον τους γενικα. Ειχε χασει και τον υπνο του τελευταια. Ειχε να κοιμηθεί μερες καπου το μυαλο του τα χασε εντελως.. Απλα θα πω οτι ηταν απολυτα ειλικρινείς και οι δυο μεταξυ τους στον γαμο και ο ίδιος μου ειχε πει κ σε μενα οτι με την γυναικα μου τα λυνουμε αλλα μου την σπανε οι δικοι της που ανακατευονται. Αυτο ομως εχει αρκετο καιρο που μου το είχε πει.. Τριμηνο σίγουρα. Δλδ ειχαν την κριση τους οκ αλλα ανακατευονταν και απο το οικογενειακο περιβαλλον. Τα λεω αυτα γτ ετσι οπως τον ξερω εγω δεν πιστεύω οτι θα εκανε κατι γτ ειχε θεμα με την γυναικα.. Τωρα αν μεσα του κατι αλλαξε και ενιωσε οτι την χανει η δεν ξερω τι δεν ξερω..
    πιθανοτατα να στο ειπε αυτο η ψυχολογος, διοτι της τα περιεγραφες εσυ.
    δηλαδη, ΑΚΡΙΒΩΣ επειδη ο ανθρωπος δεν αναζητουσε θεραπεια.
    δεν μπορω να φανταστω οτι ενας ψυχοθεραπευτης θεωρει χαμενη υποθεση εναν αυτοκτονικο που αναζηταει θεραπεια.

    αλλα εχω μια απορια.
    απο οσα λες, προκυπτει οτι ουτε αντικειμενικα προβληματα ειχαν ιδιαιτερα, ουτε ο γαμος τους ειχε ιδιαιτερα σοβαρα προβληματα και μαλιστα ειχαν την προθεση να το παλεψουν, να τα λυσουν.
    αν ισχυουν αυτα, ηταν ξεκαθαρο ακομα και προς τα εξω, οτι ολο το προβλημα ηταν στο δικο του κεφαλι, εκεινος τα εβλεπε τοσο μαυρα, προφανως επειδη δεν ειχε αναζητησει θεραπεια για οσα ενοιωθε.
    με τι επιχειρηματα λοιπον η οικογενεια του, κυνηγαει την νυφη για την αυτοκτονια του;;; και με τι μουτρα, οταν μεγαλωσε σε ενα τοσο προβληματικο περιβαλλον;
    γιατι ειναι δυσκολο να τους αντικρουσετε στα παραλογα που της φορτωνουν;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κάνετε ότι χειρότερο προσπαθείτε να ανακαλύψετε τι ώθησε η ψυχοσύνθεση ενός ανθρώπου στην αυτοκτονία όταν αυτό είναι μυστικό του αυτόχειρα που το πήρε μαζί του. Και μπαίνετε στην διαδικασία του γρύλου το γνωστό ανέκδοτο που μέχρι να φτάσει να χτυπήσει τη πόρτα έχει κάνει 100 σενάρια. Διαβάζοντας αυτό το νήμα στο τέλος ο μέσος αναγνώστης φτάνει στο σημείο να πει ευτυχώς που δεν πήρε τα παιδιά μαζί του ο αυτόχειρας λες και είχε δηλώσει ενόσω βρισκόταν εν ζωή πως θα έκανε κάτι τέτοιο.

    Αφήστε τον άνθρωπο εκεί που βρίσκεται ο κάθε άνθρωπος κάνει κάποιες επιλογές στη ζωή του. Και αυτό με τη ψυχολογία και ότι όλα θα τα λύσει η ψυχολογία και η ψυχοθεραπεία δεν το καταλαβαινω. Είναι κάποιος που γουστάρει να έχει σπίτι με 10 εκτάρια στη Βούλα, να έχει 3 φερράρι και για γυναίκα τη Σλεναρίκοβα. Δεν έχει τίποτα από αυτά όμως έχει ένα νοικιασμένο υπόγειο στη Κυψέλη δεν έχει αυτοκίνητο και τρώει όσπρια 5 φορές την εβδομάδα. Και σου λεει δεν έχω αυτά που θέλω δεν είμαι ευτυχισμένος γιατί είμαι υλιστής και θα νιώσω ευτυχισμένος μόνο αν τα είχα αυτά και αρχίζει να φορτώνει μέρα με τη μέρα. Ας πάει η ψυχοθεραπεία να τον κάνει καλά αυτόν τον άνθρωπο

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-04-2020 at 13:22.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    mindcrime
    προσωπικα, δεν πιστευω οτι τα λυνει ολα η ψυχοθεραπεια, για εναν λογο παραπανω, οτι δεν την εχω δοκιμασει ποτε.κι εναν δευτερο λογο , οτι εχω γνωρισει ψυχολογο που δεν νμπορουσε να κανει καλα ουτε το δικο της κεφαλι, ποσο μαλλον να βοηθησει΄. ελπιζω απλα, οτι κατι μπορουν να κανουν.
    αυτο που πιστευω ειναι οτι ειναι η μονη ελπιδα να αλλαξει κατι οταν καποιος εχει φτασει σε προβληματικη λειτουργικοτητα και προσωπικο αδιεξοδο.
    καποιοι λενε οτι λυνουν προβληματα οι εξορκισμοι. εσυ εχεις κατι που μπορει να βοηθησει εναν αυτοκτονικο να συνερθει η θεωρεις απλα οτι πρεπει να τον αφησουμε να παει στο καλο, χωρις καμια προσπαθεια να σωθει;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-04-2020 at 13:23.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση..
    Μολις εφυγε απο τη δικη μου την ευθυνη η συνεχεια της διενεξης αυτης. Αν πιστευεις οτι μπορεις να μπαινεις σε ενα τοσο σοβαρο θρεντ και να εξαπολυεις τετοιους απαξιωτικους χαρακτηρισμους σε οποιον απλα διαφωνει μαζι σου, καλο θα ειναι να το γνωριζουν οσοι διαβαζουν. Για το ποσο ειναι ανεκτο αυτο εδω μεσα ειναι καλο να εχουν εικονα επισης.
    Last edited by Aeon; 14-04-2020 at 13:23.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-04-2020 at 13:25.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    mindcrime
    προσωπικα, δεν πιστευω οτι τα λυνει ολα η ψυχοθεραπεια, για εναν λογο παραπανω, οτι δεν την εχω δοκιμασει ποτε.κι εναν δευτερο λογο , οτι εχω γνωρισει ψυχολογο που δεν νμπορουσε να κανει καλα ουτε το δικο της κεφαλι, ποσο μαλλον να βοηθησει΄. ελπιζω απλα, οτι κατι μπορουν να κανουν.
    αυτο που πιστευω ειναι οτι ειναι η μονη ελπιδα να αλλαξει κατι οταν καποιος εχει φτασει σε προβληματικη λειτουργικοτητα και προσωπικο αδιεξοδο.
    καποιοι λενε οτι λυνουν προβληματα οι εξορκισμοι. εσυ εχεις κατι που μπορει να βοηθησει εναν αυτοκτονικο να συνερθει η θεωρεις απλα οτι πρεπει να τον αφησουμε να παει στο καλο, χωρις καμια προσπαθεια να σωθει;
    Τι πάει να πει να συνέρθει Ρέμεντι; Βάση ποιου τα κριτήρια θα συνέρθει κάποιος; Δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε την επιλογή κάποιου, δεν το καταλαβαίνεις αυτό; Να σου δώσω ένα χειροπιαστό παράδειγμα να το καταλάβεις; Είναι ένας έμπορος ο οποίος καταστρέφεται οικονομικά πηγαίνει σε δικηγόρο και του λέει ο δικηγόρος με τα χρέη που έχεις στα ασφαλιστικά ταμεία θα κάνεις πέντε χρόνια φυλακή. Τι είναι αυτό που μπορεί να πει ο οποιοσδήποτε άνθρωπος σε αυτόν τον άτυχο ανθρωπάκο που με το που ακούει ότι θα φάει 5 χρόνια σου λέει εγώ δεν στήνομαι στα 4 ούτε έχω τη διάθεση να ζήσω σε μια ζούγκλα 5 χρόνια;

    Εν ολίγοις αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πραγματικά και όχι με αερολογίες τον πιθανό αυτόχειρα έχει καλώς αν όχι τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να δώσω ψεύτικες ελπίδες επειδή δεν είναι ο δικός μου ο ποπός αλλά κάποιου άλλου, ενώ γνωρίζω μέσα μου πως αν βρισκόμουν στη θέση του θα έκανα και εγώ το ίδιο

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Καλημερα παιδια. Το παλικαρι εφυγε το θεμα ειναι που ριχνουν ευθυνες στην συζυγο. Φιλε πες την ρωτησα μερικους που το προσπαθησαν και ειπαν οτι ειχε ο ιδιος προβλημα με τον εαυτο του. Δεν μπορουσε να κανει κατι και ας αφησει τους αλλους. Πρεπει η κοπελα να σταθει βραχος στα 3 παιδια της τοσο οικονομικα οσο και ψυχολογικα. Καλη δυναμη

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Martal View Post
    Αυτό σκέφτομαι και εγω ότι προφανώς δεν ειχε καθαρό μυαλό και έφτασε σε σημείο να το κάνει χωρίς να σκεφτεί λογικά εκείνη την στιγμή και ουτε τις συνέπειες για τους άλλους κυρίως. Θα ήθελα την γνώμη σας γενικά. Πρόκειται για εναν άνθρωπο ο οποίος ειχε ανθρώπους γύρω του που τον αγαπουσαν και ειδικά τελευταια τον στηριξαν πολυ αλλα ειχε κ ενα πολυ άσχημο παρελθόν. Δηλαδή θανατο απο ναρκωτικα της αδερφής επίσης αυτοκτονία του πατέρα και εναν επισης αδερφο ναρκομανή με προβληματα. Ωστόσο αυτος εκανε οικογένεια, τρια μικρά παιδιά κατω των δεκα ετών. Τελευταία υπηρχε κρίση στον γαμο αλλα προσπαθούσαν να το λύσουν οπως καθε ζευγάρι ας πούμε.. Εναν μηνα πριν το κανει ειχε πει κατι τυπου θα δεις τι θα παθουν τα παιδια και εγω. Φοβοταν μηπως κάνει κακο και στα παιδια και το έκανε; δεν ηταν εκδικητικός άνθρωπος. Πιστεύεις οτι για μια κριση του γαμου θα εφτανε σε τέτοιο σημειο; ρωταω τωρα γενικα γτ θελω μια αποψη, προφανως δν θα μαθουμε ποτε γτ εβρισκε αδιέξοδο παντου.. Οι οικογένεια του είναι πολυ εχθρική πλεον και ριχουν το βαρος στην γυναικα η οποια ειναι δικος μου άνθρωπος και εχω κολλήσει, δν ξερω τι να πω. Ειναι πολυ τραγικό ολο αυτο που συμβαίνει.....
    Πω πω

    Απο τις καταστασεις που δεν ξερεις οντως τι να πεις. Η γυναικα εχει να αντιμετωπισει την αυτοκτονια του αντρα της και να συνεχισει να μεγαλωνει τα παιδια της. Ισα ισα που ηθελε να σωσει τον γαμο της και τον συντροφο της με το να πανε μαζι σε ψυχολογο. Αυτα να της λες γιατι πρεπει να συνελθει. Εχει να μεγαλωσει παιδια. Οσο γινεται μακρια απο τους ανθρωπους που τις ριχνουν την ευθυνη. Ολοι ειναι σοκαρισμενοι τωρα και δεν ξερουν τι λενε. Ισως οι ιδιοι να μην μπορουν να διαχειριστουν την δικη τους ευθυνη και τα ριχνουν ολα σε εκεινη. Επειδη ειναι βαρυ το φορτιο, αν δεις πως δεν συνερχεται και συνεχιζει να νιωθει ενοχες, ειτε να πατε μαζι να τους μιλησετε ξεκαθαρα, ειτε να επισκεφθειτε ψυχολογο για να σταθει στα ποδια της και να βοηθησει και τα παιδια της. Ειδικα σε τετοια ηλικια ειναι βαρυ να το περνανε και να βλεπουν και την μανα τους στα πατωματα. Τι να πω... κριμα για ολους.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-04-2020 at 13:24.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Βλεπω ξεφευγει το πραγμα...

    Θα ζητησω απο τον Αεον να τοποθετηθει δημοσια αν χρειαστει... Τι να πω...
    Last edited by oboro; 14-04-2020 at 14:09.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. αυτοκτονια ?
    By Macgyver in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 37
    Last Post: 31-07-2018, 13:48
  2. Αυτοκτονία
    By 高碑店 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 11-04-2018, 05:38
  3. αυτοκτονια
    By userbk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 66
    Last Post: 18-09-2016, 22:00
  4. Κακοποίηση για απόδοση στο σχολείο
    By RainAndWind in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 108
    Last Post: 12-11-2011, 15:27
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 11:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •