Δερματιλλομανια από το αχγος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Δερματιλλομανια από το αχγος

    Καλησπέρα έχω πρόβλημα με το δέρμα μ τ τελευταίο διάστημα έχω λιπαρό δέρμα γενικά και τώρα έχω δημοσιουργησει και ακμή και σημάδια γτ όλη την μέρα το πειράζω έχω δερματιλλομανια από το στρες με αποτέλεσμα το πρόσωπό μ έχει γίνει κατακόκκινο με πληγές και σημάδια ειμ 24 δεν έχω ιστορικό ακμής τώρα π τ πειράζω καταστράφηκε λογικό κιόλας το θέμα μ ειν δεν μπορώ ν αφήσω τ χέρια μ μακρυά έχω πολύ νευρικότητα κ αχγος λόγω καταστάσεων οι περισσότεροι οι τρώνε τ νύχια τους εγώ τρώω το δέρμα μου και λόγω και μεγάλης κατανωλησης ζάχαρης που τρώω νομίζω το ένα με τ άλλο δημιουργούν όλο αυτό τ πρόβλημα στο πρόσωπο καμία συμβουλή στο που Ν ξεσπάω τ νεύρα μ κ όχι στο πρόσωπο;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Καλημερα αρα το στρες πρεπει να καταπολεμισεις. Αν το κανεις χρονια πηγαινε σε ψυχολογο. Αν αποφευγεις τους καθρεφτες το σκεφτηκες η και παλι τα πειραζεις?

  3. #3
    george1520
    Guest
    Να βρεις τρόπους να βγάζεις εκεί το άγχος και το στρες.. Κάποια δραστηριότητα που σαρεσει έτσι ώστε να απασχολείς τα χέρια αλλά και το μυαλό σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ξέχασα να αναφέρω ότι μ συμβαίνει κυρίως τ βραδιά χωρίς ν τ καταλάβω όταν προσπαθω ν με πάρει ο ύπνος και κοιτάω τ ταβάνι πειραζωντσς τ πρόσωπο μέχρι ν με πάρει ο ύπνος και κυρίως όταν βλέπω ταινίες πάλι γενικά όταν κάθομαι τ κάνω γτ όλη την μέρα χαζεύω στο κινητό κάνω αλλά πράγματα η ζωγραφική επισης βοηθάει πολύ γτ εκτονώνομαι.. Luna δεν τ κάνω χρόνια αυτό γτ πάω κ σεζόν κ όλη μέρα τρέχω τα χέρια μ ειν απασχολημενα αλλα κατάλαβα όταν έκοψα τ κάπνισμα 2 χρόνια τώρα ξεκίνησε όλο αυτό οπότε κάθομαι.. Τέτοια νευρικότητα τ Ν πω

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Α το καπνισμα ηταν η αιτια. Το κανεις απο νευρικοτητα και το συνηθησες. Εμενα παλι με πιανει μια μανια οταν εχει πυον. Ειχα μια φορα ενα μεγαλο στην πλατη τωρα λεω θα σε κανονισω ουτε το εφτανα καλα πατα πατα στο τελος εγινε μια τρυπα. Απο τοτε εβαλα μυαλο και δεν τα πειραζω. Βρες κατι αλλο να εκτονώνεσαι εγω για παραδειγμα κρατω στο χερι μου ενα αναπτηρα που γυριζει. Κρατα ενα μπαλακι αντι στρες. Ειχα κανει μονη μου τετοιο ηταν πολυ ωραιο μαλιστα μοιραζα και σε αλλους εκτονώνεσαι με αυτο
    Εαν θελησεις μπορω να σου δωσω οδηγιες πως να το κανεις μονη σου.
    Last edited by Delmember2052020; 12-04-2020 at 15:01.

Similar Threads

  1. Αχγος αλλαγης δουλειας?
    By Annnie in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 71
    Last Post: 28-06-2020, 15:57
  2. Κοινωνικο αχγος?
    By Alex100 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-2019, 10:18
  3. Αχγος εργασίας...πως να διώξω το άγχος?
    By giorgos35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 11-05-2019, 17:17
  4. δερματιλλομανια
    By yenel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-12-2012, 17:41
  5. ΑΧΓΟΣ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 20-01-2010, 03:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •