Δειλός είμαι! Μετα? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    George έτσι όπως τα λες έχεις δίκιο
    Αλλά δεν ήρθες όπως λες στη θέση μου κι ούτε το θέλω βέβαια

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Sonia τι συμπεράσματα είναι αυτά περί 90%. Πότε δεν σκέφτηκα τέτοια πράγματα
    Όσο για το πώς το αντιμετωπίσατε και αν νιώσατε καλά είναι στην ιδιοσυγκρασία του κάθε ανθρώπου

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Επειδή το γυρνάς γενικεύοντας ότι είμαι γυναίκα και δεν καταλαβαίνω κι ότι κατά την άποψή σου ΟΛΟΙ οι άντρες σκέφτονται το ίδιο και θα σε καταλάβαιναν καλύτερα, για αυτό και είπα ότι το 90% από τους άντρες που ξέρω επίσης δεν θα σε καταλάβαιναν.

    Ακριβώς, κάθε άνθρωπος έχει την ιδιοσυγκρασία του, εσύ πας να το γενικεύσεις!

  4. #19
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    46
    Το να παίξεις ξύλο πλέον θεωρείται τουλάχιστον αστείο. Ξύλο παίζουν κάποιοι χαμηλής νοημοσύνης, κάποιοι άρρωστοι οπαδοί κτλ. Ο μόνος λόγος που δικαιολογείται είναι η αυτοάμυνα. Και εγώ παρακολουθώ φανατικά mma αλλά ποτέ δε θα έκανα γιατί τα χτυπήματα αφήνουν κουσούρια στο κεφάλι. Αν θες όμως να έχεις την αυτοπεποίθηση ότι μπορείς να υπερασπιστείς τον εαυτό σου, μια πολεμική τέχνη είναι must. Αν δε θέλεις χτυπήματα δοκίμασε jiu jitsu που δεν έχει φόβο να σακατευτεις, και αν μπλέξεις με μη εκπαιδευμένο άνθρωπο τον δένεις κόμπο σε 20 δευτερόλεπτα

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Sonia Σ'Ευχαριστώ μα.νομιζω άθελά σου αποπροσανατολίζεις καποιους που ίσως μπορούν να βοηθήσουν
    Όλα καλά και εκτιμώ την προσπάθεια σου απλά please....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    PLease what?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Grec View Post
    Οι άντρες πιθανόν να με καταλάβουν καλύτερα γιατί ξέρουν ότι ο άνδρας είναι ανδρισμός και θάρρος. Μιλάω καθαρά για τα αυτονόητα ένστικτα που έδωσε η φύση και θα ήθελα να μείνουμε σε αυτό.
    Ανδρισμος και θαρρος σε κατασταση που δεν υπαρχει αντικειμενικος κινδυνος; Γιατι; Για εναν βλακα που σε προκαλεσε; Οχι δεν ισχυει αυτο που λες, ουτε και για τα ενστικτα. Ακομα και τα αγρια ζωα αποφευγουν τις περιττες συγκρουσεις, γιατι προσεχουν τον εαυτο τους... Βασικα ανθρωπινη εφευρεση ειναι τετοια τοξικα προτυπα ανδρισμου. Ενα πολυ πιο φυσικο προτυπο ειναι της ψυχραιμιας και της αποφυγης συγκρουσεων. Εστω και σε επιπεδο στερεοτυπων, τον στωικο αντρα δηλαδη δεν τον εχεις υποψιν σου σαν προτυπο; Τελος δε βρισκω τυχαιο που κι εσυ ο ιδιος αναφερεις τα αισθηματα ανασφαλειας, αναξιοτητας και χαμηλης αυτοεκτιμησης γενικα που εχεις... Σκεφτηκες αραγε ποτε οτι θελεις να εισαι σκληρος αντρας ακριβως επειδη εισαι ανασφαλης, και οχι γιατι ο σκληρος αντρας δεν εχει ανασφαλειες;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Tsaros άσχετα με το αν θα ταυτιστώ με τη γνώμη σου, θέλω να σου πω ότι πλησιάσες περισσότερο από όλους στο ζητούμενο και το επισημαίνω αυτό για να δείξω σε όσους μπορώ, που ακριβώς "πονάω" ώστε να βοηθήσω
    Σ'Ευχαριστώ κι εσένα

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Please try to understand me

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Δεκτό oboro
    Γι'αυτό είμαι σε αυτό site
    Ναι είμαι ανασφαλής
    Τι κάνω τώρα?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σαν πρωτη σκεψη μου φαινεται εχει δυο κομματια το προβλημα grec. Το ψυχολογικο και το θεμα των αντιληψεων που εχεις εσωτερικευσει για το τι σημαινει "αντρας" (αλλα και τι "γυναικα"). Τα δυο βεβαια αλληλεπιδρουν και αλληλοτροφοδοτουνται πιθανως απο τη γεννεση τους. Για το κομματι το αμιγως ψυχολογικο την ψυχοθεραπεια την εχεις σκεφτει;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Ναι είμαι κοντά στο να πάω
    Αλλά θέλω να βρω έναν που να υπάρχει όπως μου έχουν πει χημεία ώστε να μην πάει στραφει χρόνος και χρήμα
    Α μάλιστα σκέφτομαι να είναι και ομοιοπαθητικός! Όχι?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Άκου αμα θέλεις ντε και καλα να νιώθεις μια α ασφάλεια πήγαινε να μάθεις μια τέχνη πήγαινε κανε muay thai σε 6 μήνες αν ακολουθήσεις πιστά τις προπονησεις θα είσαι σε θέση να αμυνθείς. Η γυναίκα μου πάντως μου είπε να σου πω πως αν πχ ξεκινήσεις με το καιρό θα καταλάβεις πως θα σου είναι άχρηστο γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μπεις στη διαδικασία να τσακωθεί με κάποιον, το πιο πιθανό θα ειναι λεει να τον αγνοησεις και να φυγεις

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Grec View Post
    Ναι είμαι κοντά στο να πάω
    Quote Originally Posted by Grec View Post
    Αλλά θέλω να βρω έναν που να υπάρχει όπως μου έχουν πει χημεία ώστε να μην πάει στραφει χρόνος και χρήμα
    Α μάλιστα σκέφτομαι να είναι και ομοιοπαθητικός! Όχι?
    Σιγουρα πρεπει να βρεις καποιον που να ταιριαζετε αλλιως δεν εχει νοημα, η καλη θεραπευτικη σχεση ειναι το πιο σημαντικο ισως. Για ομοιοπαθητικη δεν ξερω να σου πω αλλα με την ψυχοθεραπεια δεν εχει σχεση, δεν αποκλειει το ενα το αλλο δηλαδη. Συνηθως επιλεγουν την ομοιοπαθητικη οσοι δεν θελουν για δικους τους λογους να παρουν φαρμακα. Για τα φαρμακα ομως ειναι ο ψυχιατρος και οχι ο ψυχοθεραπευτης.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    18
    Oboro στην περίπτωσή μου νομίζω περισσότερο με τρωει το τι σημαίνει άντρας
    Πιο πριν είπα ότι η γυναίκα δύσκολα θα με καταλάβει όπως και το αντίθετο γιατί είναι άλλο φύλλο
    Και ότι δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να.με δει η αγάπη μου να γυρίζω το κεφάλι και να φεύγω δειλός
    Αυτά και μόνο είπα για τη γυναίκα
    Ξεκάθαρα!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Χώρισα μετα απο 4,5χρονια και ειμαι ράκος.
    By Kirtheo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 10-07-2019, 13:30
  2. Ειμαι δειλος και φοβαμαι την απορριψη
    By solkots in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 22
    Last Post: 26-09-2015, 19:03
  3. Νομίζω ότι είμαι κότα,δειλός!!!
    By GeoR34 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 05-06-2015, 17:46
  4. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΙΛΟΣ....
    By k33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 23-11-2013, 01:27
  5. Ειμαι ΔΕΙΛΟΣ
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 48
    Last Post: 02-04-2009, 04:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •