Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 202
  1. #151
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλημέρα
    Πώς είσαι τώρα Λία μου? Κοιμήθηκες καθόλου?
    Κοιμήθηκα..ή μαλλον επεσα ξερη..δεν άντεξα ..πηγα στην απο πανω μου ..μια κυρια ..που εχει χρονια καποια θέματα..αλλα τα τελευταία χρονια ειναι καλύτερα..και ζήτησα μηπως εχει καποιο ηρεμιστικό..και μου εδωσε παλι καλα ..ουτε που θυμαμαι ποτε κοιμήθηκααα

  2. #152
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Αντε θα ξεκινησω εγω. Τι αντιληψεις ειχα για τους ψυχολογους πριν το προβλημα μου. Ελεγα πως ο κοσμος παει και ανοιγεται ετσι σε αυτους πληρη δυσπιστια για το επαγγελμα τους, σιγα μην με βοηθησουν Την πρωτη φορα στην ζωη μου που ειδα ψυχολογο ηταν σε ενα σεμιναριο μας μιλουσε γενικα εβαλε πες τους μαθητες σε ενα κυκλο και τους ρωτουσε διαφορα εγω ξερεις που ημουνα? οχι στον κυκλο στην γωνια της αιθουσας. Πηρα μια ιδεα τουλαχιστον απο εμφανιση ψυχολογου χαχ. Μετα οταν αναγκαστικα να κανω ψυχοθεραπεια με ψυχιατρο στην αρχη ηταν πολυ δυσκολο ειδικα οταν μπαινεις σε ενα χωρο της ψυχιατρικης για πρωτη φορα και να μιλησεις σε εναν αγνωστο και δεν ειναι μονο αυτο ειναι οτι θα στιγματιστεις κτλ. Πηρα την αγωγη που μου εδωσε δεν σημαινει κανει θαυματα η αγωγη θελει και προσωπικη προσπαθεια. Για να μην φλυαρω το αποτελεσμα που εβγαλα απο ολη αυτη την διαδικασια. Οτι κανεις δεν μπορει να μας βοηθησει στα προβληματα μας πες δεν αντεχουμε να τα πουμε πες δεν αντεχουν οι αλλοι?. Γι αυτο ολοι λεμε μονο ενας ειδικος θα σε βοηθησει. Και να σου πω την αληθεια και στο περιβαλλον μου οταν καποιος εχει προβλημα τωρα τους λεω να πανε σε ψυχολογο
    Εγω δεν εχω καμια σχεαη με ψυχολόγους ..Γενικά ..θυμάμαι μονο οταν ημουν πολυ μικρή και θυμάμαι τους δικους μου ερχοταν ο πατερας μου απο την.ψυχολογο και ολο έκλαιγε ..και απο τοτε ειχα πει οτι δεν θα ηθελα να παω ποτέ μου

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Κοιμήθηκα..ή μαλλον επεσα ξερη..δεν άντεξα ..πηγα στην απο πανω μου ..μια κυρια ..που εχει χρονια καποια θέματα..αλλα τα τελευταία χρονια ειναι καλύτερα..και ζήτησα μηπως εχει καποιο ηρεμιστικό..και μου εδωσε παλι καλα ..ουτε που θυμαμαι ποτε κοιμήθηκααα
    Πρέπει και να φας κάτι γιατί είσαι εξαντλημένη..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Κοιμήθηκα..ή μαλλον επεσα ξερη..δεν άντεξα ..πηγα στην απο πανω μου ..μια κυρια ..που εχει χρονια καποια θέματα..αλλα τα τελευταία χρονια ειναι καλύτερα..και ζήτησα μηπως εχει καποιο ηρεμιστικό..και μου εδωσε παλι καλα ..ουτε που θυμαμαι ποτε κοιμήθηκααα
    Κατάλαβες γιατί σου έλεγα να πας σε ψυχιατρο; Πρόσεξε μόνο γιατί δεν είναι καραμέλες και προκαλούν αν τα τρως σαν καραμέλες άγριο εθισμό.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Εγω δεν εχω καμια σχεαη με ψυχολόγους ..Γενικά ..θυμάμαι μονο οταν ημουν πολυ μικρή και θυμάμαι τους δικους μου ερχοταν ο πατερας μου απο την.ψυχολογο και ολο έκλαιγε ..και απο τοτε ειχα πει οτι δεν θα ηθελα να παω ποτέ μου
    Κάποια στιγμή θα πας όμως..Όταν νιώθεις έτοιμη..Θα τα δεις όλα με άλλο μάτι όταν πας και δεν θα σκέφτεσαι ότι φταις εσύ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κατάλαβες γιατί σου έλεγα να πας σε ψυχιατρο; Πρόσεξε μόνο γιατί δεν είναι καραμέλες και προκαλούν αν τα τρως σαν καραμέλες άγριο εθισμό.
    Αληθεια?? Ενιωσα ομως καλυτεραα ενιωσα να ξεκουραζομαι και να κοιμάμαι βαθιά..λεξ το ειπε σιγουρα κανει εεθισμό? Μου εδωσε μονο μισο..σημερα θα οαρω το αλλο μισο μου ειπε

  7. #157
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πρέπει και να φας κάτι γιατί είσαι εξαντλημένη..
    Ναι ακομα δεν μπορω να.φαω..ισως το απογευμα

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Εγω δεν εχω καμια σχεαη με ψυχολόγους ..Γενικά ..θυμάμαι μονο οταν ημουν πολυ μικρή και θυμάμαι τους δικους μου ερχοταν ο πατερας μου απο την.ψυχολογο και ολο έκλαιγε ..και απο τοτε ειχα πει οτι δεν θα ηθελα να παω ποτέ μου
    Ενταξει σου εχει μεινει μια αρνητικη εικονα στο μυαλο σου αλλα ησουν μικρη τοτε και δεν μπορουσες να το αναλυσεις και πολυ. θα σου πω ενα προσφατο που συνεβει. Για ενα λογο δεν ξερω φοβομουν τους αστυνομικους μαλλον μικρη με φοβεριζαν οι γονεις μου. Τωρα οταν βγαινω εξω που κανουν ελεγχο φοβαμαι και παω απο αλλο δρομο. Οταν ενα βραδυ πηρα ηρεμιστικο την αλλη μερα που ημουν ηρεμη λεω θα περασω απο κοντα τους να δω πως θα αντιδρασω περασα μια χαρα, ηταν και τρεις μαζι. Θελω να σου πω με αυτο οτι οι αγωγες βοηθανε στην αρχη παντα αλλα θελει και πολυ προσπαθεια απο εμας

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ναι ακομα δεν μπορω να.φαω..ισως το απογευμα
    φαε κατι ελαφρυ ενα τοστ

  10. #160
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αληθεια?? Ενιωσα ομως καλυτεραα ενιωσα να ξεκουραζομαι και να κοιμάμαι βαθιά..λεξ το ειπε σιγουρα κανει εεθισμό? Μου εδωσε μονο μισο..σημερα θα οαρω το αλλο μισο μου ειπε
    Ενταξει δεν θα παθεις τιποτα προς το παρον καλο ειναι μεχρι να συναντηθεις με τον γιατρο σου. Λεξο σου εδωσε? αν ναι δεν το δινουν σε μικρες ηλικιες το δινουν σε ηλικιωμενους αν και δε το συνιστα αυτο ουτε η ψυχιατρος μου

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ναι ακομα δεν μπορω να.φαω..ισως το απογευμα
    Όχι το απόγευμα γιατί καταστρέφεις το στομάχι σου..Φάε λίγο, όσο μπορείς..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #162
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Ενταξει δεν θα παθεις τιποτα προς το παρον καλο ειναι μεχρι να συναντηθεις με τον γιατρο σου. Λεξο σου εδωσε? αν ναι δεν το δινουν σε μικρες ηλικιες το δινουν σε ηλικιωμενους αν και δε το συνιστα αυτο ουτε η ψυχιατρος μου
    Ναι ετσι το είπε..δεν με πειραξε καπου ..ισα ισα ένιωσα πολυ ωραια..να ρωτήσω κατι εσυ ποση ωρα κανεις θεραπεια Γιατί μου ειπε 45 λεπτα εμένα

  13. #163
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ναι ετσι το είπε..δεν με πειραξε καπου ..ισα ισα ένιωσα πολυ ωραια..να ρωτήσω κατι εσυ ποση ωρα κανεις θεραπεια Γιατί μου ειπε 45 λεπτα εμένα
    Τοσο ειναι μην σε απασχολει αυτο μην αγχωνεσαι θα σε δωσουμε οδηγιες και θα αισθανεσαι σαν να εχεις ξαναπαει σε ψυχολογο

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Όχι το απόγευμα γιατί καταστρέφεις το στομάχι σου..Φάε λίγο, όσο μπορείς..
    Αυτη τι στιγμή οσο παιδικο και αν ακούγεται δεν με νοιαζει να φαω .και όταν τρωω , το κανω με το ζορι..δεν λαθος ειναι αλλα δεν μπορω να κανω κατι..το μονο που χρειαζόμαι τωρα ειναι να γυρισει η κοπελα μου..

  15. #165
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αυτη τι στιγμή οσο παιδικο και αν ακούγεται δεν με νοιαζει να φαω .και όταν τρωω , το κανω με το ζορι..δεν λαθος ειναι αλλα δεν μπορω να κανω κατι..το μονο που χρειαζόμαι τωρα ειναι να γυρισει η κοπελα μου..
    Με το ζορι θελουμε να τρως. Ολα θα τα λυσουμε σιγα σιγα

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 01:30
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 21:47
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 00:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 20:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •