Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 202
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αληθεια?? Ενιωσα ομως καλυτεραα ενιωσα να ξεκουραζομαι και να κοιμάμαι βαθιά..λεξ το ειπε σιγουρα κανει εεθισμό? Μου εδωσε μονο μισο..σημερα θα οαρω το αλλο μισο μου ειπε
    Λεξοτανιλ; Αν ναι προκαλεί εθισμό, αλλά οι γιατροί ξερουν όταν το δίνουν ποσο να πάρεις και μέχρι πότε και όταν είναι σου το κόβουνε εκείνοι σιγα σιγα

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αυτη τι στιγμή οσο παιδικο και αν ακούγεται δεν με νοιαζει να φαω .και όταν τρωω , το κανω με το ζορι..δεν λαθος ειναι αλλα δεν μπορω να κανω κατι..το μονο που χρειαζόμαι τωρα ειναι να γυρισει η κοπελα μου..
    Φάε κάτι για να πάρεις δυνάμεις γιατί είναι πολλά αυτά που πρέπει να λύσουμε τώρα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #168
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λεξοτανιλ; Αν ναι προκαλεί εθισμό, αλλά οι γιατροί ξερουν όταν το δίνουν ποσο να πάρεις και μέχρι πότε και όταν είναι σου το κόβουνε εκείνοι σιγα σιγα
    Ευχαριστώ για την ενημερωση.!

  4. #169
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αυτη τι στιγμή οσο παιδικο και αν ακούγεται δεν με νοιαζει να φαω .και όταν τρωω , το κανω με το ζορι..δεν λαθος ειναι αλλα δεν μπορω να κανω κατι..το μονο που χρειαζόμαι τωρα ειναι να γυρισει η κοπελα μου..
    Εσυ που ξερεις καλυτερα την κοπελα σου νομιζεις οτι εμεις θα μπορουσαμε να βοηθουσαμε αν της μιλουσαμε? Οπου νομιζεις οτι μπορουμε να βοηθησουμε πες μας

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Δεν προκαλουν ολα τα χαπια εθισμό φυσικα και οταν είναι ελεγχομενες οι δόσεις. Ολοι εθισμένοι θα ειμασταν. Ενας ψυχολογος θα βοηθήσει μονο αν κανεις συχνα ψυχοθεραπεία, οχι μια φορα το διμηνο. Επισης ο ψυχίατρος εκτος απο αγχολητικα και αντικαταθλιπτικα μπορεί να σου δώσει καποιο ηρεμιστικο για καποιο διάστημα αλλα δν θα τα παίρνεις κ μια ζωη. Αποψη μου παντα αλλα νομίζω κάποιοι λίγο την τρομάζετε. Υπάρχουν απειρα χαπια, δεν είναι ολα εθιστικα. Να πας σε ψυχολογο και μολις συνελθεις λιγο ψαξε για κανα δημοσιο, σε κανα νοσοκομείο η κατι ωστε να κανεις πιο συχνα αν ειναι θεμα το οικονομικό.. Κατά τα αλλα τσιμπα κτ ισα ισα μην μας λιποθυμισεις πουθενα και σε ψαχνουμε. Στην κοπελα σου (εγω στην θεση σου) θα εγραφα ενα μηνυμα να εξηγησω οσα εγιναν, την αληθεια, ζητωντας της να επικοινωνήσει μαζι μου γιατι την χρειάζομαι. Απλά κ λιτά. Αν σε νοιάζεται κ σε αγαπάει θα καταλαβει τι περασες κ θα σε στηρίξει. Αν οχι ειναι απλα απαραδεκτη..

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Οι βενζοδιαζεπινες που δινονται σαν ηρεμιστικα ειναι οντως ολες εθιστικες και πρεπει να το ξερουν αυτο απο την αρχη ολοι οσοι περνουν. Η κοκκινη γραμμη που εχουν στο κουτι δεν ειναι εκει χωρις λογο.
    Last edited by oboro; 14-04-2020 at 13:40.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #172
    george1520
    Guest
    Καλημέρα..
    Όσο αφορά την κοπέλα σου θα της στείλεις ένα μήνυμα όπου θα της εξηγησεις τι έγινε.. Καλό είναι να στείλεις και το λινκ με το θέμα εδώ. Αν δεν πιστέψει, αν αντιδράσει περίεργα τότε αυτός ο άνθρωπος δεν κάνει για σένα. Από το πρώτο σου ποστ έδειξες πως σε τρομάζει η ιδέα και μόνο να την χάσεις και κάπου χάνεται και η μπάλα. Οι άνθρωποι είναι δίπλα μας από δική τους επιλογή και όχι με θυσίες δικές μας. Οι ανθρώπινες σχέσεις είναι απλές και δεν χρειάζεται να τις κάνουμε τόσο περίπλοκες..
    Προσοχή με τα χάπια.. Ο γιατρός και μόνο θα σου πει τι θα παίρνεις και πόσο.. Μην ξεχνάς έχεις (μάλλον) μια ψυχή μέσα σου.
    Ότι συζητάς εδώ ή με μηνύματα θα το φιλτράρεις εκατό φορές γιατί αφορά την ζωή σου και μόνο. Κανένας δεν είναι εκεί, κανένας δεν σε έζησε, κανένας δεν ξέρει πως σκέφτεσαι και κανένας δεν είναι εσύ. Ο ψυχολόγος θα σε βοηθήσει να σταθείς στα πόδια σου. Εμείς δεν είμαστε γιατροί. Ο καθένας μας έχει τα δικά του προβλήματα και προσπαθούμε να σε βοηθήσουμε.. Αλλά μέχρι ενός σημείου. Την δουλειά του γιατρού δεν μπορεί να την κάνει κανένας.. Φιλτράρεις και κρατάς ότι σου είναι χρήσιμο.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Οι βενζοδιαζεπινες που δινονται σαν ηρεμιστηκα ειναι οντως ολες εθιστικες και πρεπει να το ξερουν αυτο απο την αρχη ολοι οσοι περνουν. Η κοκκινη γραμμη που εχουν στο κουτι δεν ειναι εκει χωρις λογο.
    Γενικα δεν συμφωνω με το να παιρνουμε ηρεμιστικά οπως αλλες αγωγες γτ μας βαζουν σε μια αναστολη απλα χωρις να αντιμετωπιζουμε την πραγματικότητα. Γι αυτό θεωρω απαραιτητη την ψυχοθεραπεία. Ολοι εχουμε διαφορες εμπειριες γι αυτο δεν θελω να είμαι απολυτη, έπαιρνα με κοκκινη γραμμη μισό το βραδυ γτ ειχα ενα θεμα αλλα μιλαμε παντα για μικρη δοση.. Και βλεπω στο κουτι τώρα τι περιέχει αλλα δν βλεπω αυτη τν ουσία που λες.. Αρα μπορει να ναι αλλη φαση.. Άσχετα που υπάρχουν κ τα πιο ηπια "ηρεμιστικά " αν δν κανω λαθος που δν ειναι με κοκκινη..

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Βασικα οπως τα λεει ο george.. Διαβάζεις πολλα εδω μεσα και πρέπει να τα φιλτράρεις γτ ολοι μας οτι θελουμε λεμε και εξω απο τον χορό χορευουμε.. Πας σε ψυχολογο και σε παραπέμπει σε ψυχίατρο αν χρειαστείς αγωγη, αυτός και μονο θα σε διαφωτίσει με τα χαπια.. Μιλα με την κοπελα σου, αν καταλαβει καλως αν οχι στο καλο. Εχεις εσενα τωρα να φροντίσεις κ να βοηθήσεις.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Martal View Post
    Γενικα δεν συμφωνω με το να παιρνουμε ηρεμιστικά οπως αλλες αγωγες γτ μας βαζουν σε μια αναστολη απλα χωρις να αντιμετωπιζουμε την πραγματικότητα. Γι αυτό θεωρω απαραιτητη την ψυχοθεραπεία. Ολοι εχουμε διαφορες εμπειριες γι αυτο δεν θελω να είμαι απολυτη, έπαιρνα με κοκκινη γραμμη μισό το βραδυ γτ ειχα ενα θεμα αλλα μιλαμε παντα για μικρη δοση.. Και βλεπω στο κουτι τώρα τι περιέχει αλλα δν βλεπω αυτη τν ουσία που λες.. Αρα μπορει να ναι αλλη φαση.. Άσχετα που υπάρχουν κ τα πιο ηπια "ηρεμιστικά " αν δν κανω λαθος που δν ειναι με κοκκινη..
    Βενζοδιαζεπίνη είναι κατηγορία φαρμάκων και όχι ουσία. Δεν έκανα ότι έκανα για να την τρομάξω απλώς τη προστατεύω λέγοντάς της πως αυτά τα φάρμακα δεν τα παίρνουμε ούτε με τις χούφτες ούτε σαν καραμέλες, γιατί αρκετοί αγνοούν την συμβουλή του γιατρού παίρνουν παραπάνω εθίζονται και μετά δυσκολεύονται να τα κόψουν. Η κοπέλα δεν γνωρίζει και απλώς της είπα να κάνει ότι ακριβώς της πει ο γιατρός της

  11. #176
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα..
    Όσο αφορά την κοπέλα σου θα της στείλεις ένα μήνυμα όπου θα της εξηγησεις τι έγινε.. Καλό είναι να στείλεις και το λινκ με το θέμα εδώ. Αν δεν πιστέψει, αν αντιδράσει περίεργα τότε αυτός ο άνθρωπος δεν κάνει για σένα. Από το πρώτο σου ποστ έδειξες πως σε τρομάζει η ιδέα και μόνο να την χάσεις και κάπου χάνεται και η μπάλα. Οι άνθρωποι είναι δίπλα μας από δική τους επιλογή και όχι με θυσίες δικές μας. Οι ανθρώπινες σχέσεις είναι απλές και δεν χρειάζεται να τις κάνουμε τόσο περίπλοκες..
    Προσοχή με τα χάπια.. Ο γιατρός και μόνο θα σου πει τι θα παίρνεις και πόσο.. Μην ξεχνάς έχεις (μάλλον) μια ψυχή μέσα σου.
    Ότι συζητάς εδώ ή με μηνύματα θα το φιλτράρεις εκατό φορές γιατί αφορά την ζωή σου και μόνο. Κανένας δεν είναι εκεί, κανένας δεν σε έζησε, κανένας δεν ξέρει πως σκέφτεσαι και κανένας δεν είναι εσύ. Ο ψυχολόγος θα σε βοηθήσει να σταθείς στα πόδια σου. Εμείς δεν είμαστε γιατροί. Ο καθένας μας έχει τα δικά του προβλήματα και προσπαθούμε να σε βοηθήσουμε.. Αλλά μέχρι ενός σημείου. Την δουλειά του γιατρού δεν μπορεί να την κάνει κανένας.. Φιλτράρεις και κρατάς ότι σου είναι χρήσιμο.
    Δυστυχώς..εκανα τα παντα να επικοινωνήσω..ακομα κα σπιτι στους δικους της καλω..τιποτα..εχω στειλει μυνήματα που εξηγω..εχω διασταυρωσει την.εγκυμοσύνη δυστυχώς..με τεστ. Ακουω τις συμβουλές σας σαν πιο έμπειρους..αλλα και να θέλω να τις ακολουθήσω δεν μπορω..μονο στο θεμα ψυχολογου υποχωρησα με τον εαυτό μου..και εκλεισα ραντεβου..

  12. #177
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Δυστυχώς..εκανα τα παντα να επικοινωνήσω..ακομα κα σπιτι στους δικους της καλω..τιποτα..εχω στειλει μυνήματα που εξηγω..εχω διασταυρωσει την.εγκυμοσύνη δυστυχώς..με τεστ. Ακουω τις συμβουλές σας σαν πιο έμπειρους..αλλα και να θέλω να τις ακολουθήσω δεν μπορω..μονο στο θεμα ψυχολογου υποχωρησα με τον εαυτό μου..και εκλεισα ραντεβου..
    Δεν θέλει να ακούσει?? Μην ασχοληθείς άλλο.. Ευκαιρία να δεις και ποιοι αξίζουν να είναι δίπλα σου. Δεν κρατάμε κανένα κοντά μας με παρακάλια και ειδικά όταν έχουμε δίκιο. Εξηγείς τι έγινε και τέλος!
    Χάπια θα παίρνεις με συνταγή γιατρού και ο ψυχολόγος θα σε βοηθήσει σε όλα..
    Τώρα κάνε κάτι να φας γιατί καλό το αυτομαστιγωμα αλλά είναι ώρα να δεις τα δεδομένα σου και να τα αντιμετωπίσεις..

  13. #178
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Το πιο σημαντικο πραγμα εκανες που υποχωρησες στο θεμα του ψυχολογου. Θα ειναι το στηριγμα σου απο δω και περα

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Βενζοδιαζεπίνη είναι κατηγορία φαρμάκων και όχι ουσία. Δεν έκανα ότι έκανα για να την τρομάξω απλώς τη προστατεύω λέγοντάς της πως αυτά τα φάρμακα δεν τα παίρνουμε ούτε με τις χούφτες ούτε σαν καραμέλες, γιατί αρκετοί αγνοούν την συμβουλή του γιατρού παίρνουν παραπάνω εθίζονται και μετά δυσκολεύονται να τα κόψουν. Η κοπέλα δεν γνωρίζει και απλώς της είπα να κάνει ότι ακριβώς της πει ο γιατρός της
    Το ίδιο πραγμα λεμε, μονο με την καθοδήγηση ψυχιάτρου.. Απλως επειδή ειναι νεα σε ολο αυτο μπορεί κ μεις να την βομβαρδισαμε με πράγματα που ζουμε τοσα χρονια κ κάπου την τρομαζουμε.. Εννοείται τα χαπια δν ειναι παιχιδι, κανενα χαπι οχι μονο αυτα..

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Martal View Post
    Το ίδιο πραγμα λεμε, μονο με την καθοδήγηση ψυχιάτρου.. Απλως επειδή ειναι νεα σε ολο αυτο μπορεί κ μεις να την βομβαρδισαμε με πράγματα που ζουμε τοσα χρονια κ κάπου την τρομαζουμε.. Εννοείται τα χαπια δν ειναι παιχιδι, κανενα χαπι οχι μονο αυτα..
    Κατανοω τις καλες προθεσεις σου, ομως χρησιμοποιεις το πρωτο πληθυντικο λιγο ελαφρα τη καρδια :) Υπαρχουν αρκετα μελη εδω μεσα που ξερουν απο φαρμακα χωρις να κινδυνολογουν.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 02:30
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 22:47
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 01:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 21:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •