Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 202
  1. #181
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Θα σου πω ενα παραδειγμα για να καταλαβεις γιατι μιλαμε ολοι για τους γιατρους. Πες εγω ειμαι χοντρη μου λεει ενας φιλος καλη εισαι για να μην με πληγωσει απο αγαπη αλλος παλι θα μου πει πως εγινες ετσι κανε διαιτα παλι απο αγαπη. Και στις δυο περιπτωσεις εσυ πληγωνεσαι παραμενεις και χοντρη. Οποτε μια αντικειμενικη αποψη, με γνωσεις και εμπειρια απο ειδικο θα ηταν το καλυτερο

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Μιλαω γενικα ομως γτ υπάρχουν πολλες απόψεις και δεν μπορω να αναφερθω συγκεκριμένα σε κάποιον ή να ακυρωσω αποψεις. Υπάρχουν εμπειρα μελη φυσικά δεν ειπα το αντίθετο γι αυτο δεν ειμαι απόλυτη και ουτε ειπα κατι για να θίξω καποιον συγκεκριμένα. Αλλωστε θα την καθοδηγησει καποιος ειδικος. Αυτα απο μενα.. Καλη συνεχεια..

  3. #183
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Martal View Post
    Μιλαω γενικα ομως γτ υπάρχουν πολλες απόψεις και δεν μπορω να αναφερθω συγκεκριμένα σε κάποιον ή να ακυρωσω αποψεις. Υπάρχουν εμπειρα μελη φυσικά δεν ειπα το αντίθετο γι αυτο δεν ειμαι απόλυτη και ουτε ειπα κατι για να θίξω καποιον συγκεκριμένα. Αλλωστε θα την καθοδηγησει καποιος ειδικος. Αυτα απο μενα.. Καλη συνεχεια..
    Καλη συνεχεια και σε.εσενα ..και Ευχαριστώ

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Νταξει ρε παιδια η κοπελα δυο χαπακια ηπιε και τα χρειαζοταν αμεσα. Τοσες μερες ειχε να κοιμηθει λιγο ηρεμα. Εξαλλου χρειαζονται συνταγη. Δεν θα της δινει συνεχεια η γειτονισσα. Θα ρωτησει και τον γιατρο της.

    Λια μου πρεπει να αναφερεις και στον γιατρο οτι εισαι εγγυος. Τα χαπια μπορει να επηρεασουν το εμβρυο. Δεν ξερω περισσοτερα αλλα πρεπει να ξερει. Δεν χρειαζεται να πεις περισσοτερα αν δεν θες, αλλα οτι εισαι εγγυος πρεπει να το ξερει. Αναφερεις συμπτωματα και ρωτας πληροφοριες για τον εθισμο κτλ. Με μικρες δοσεις και για λιγο καιρο δεν νομιζω να εχεις θεμα. Εξαλλου με τις οδηγιες του τα διακοπτεις.

    Αυριο ειναι το ραντεβου με την ψυχολογο;

    Με την κοπελα σου εφοσον της εξηγησες με μηνυματα, κανε λιγη υπομονη. Αν δεν επικοινωνησει μην ασχοληθεις ξανα. Καταλαβαινω πως χρειαζεσαι στηριξη αλλα τι νοημα εχει αν σε κανει χειροτερα; Θα μιλας σε εμας και στην ψυχολογο.

    Φαε κατι, εστω ενα φρουτο για να παρεις λιγες δυναμεις. Με το ζορι. Βοηθησε τον εαυτο σου.

  5. #185
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Νταξει ρε παιδια η κοπελα δυο χαπακια ηπιε και τα χρειαζοταν αμεσα. Τοσες μερες ειχε να κοιμηθει λιγο ηρεμα. Εξαλλου χρειαζονται συνταγη. Δεν θα της δινει συνεχεια η γειτονισσα. Θα ρωτησει και τον γιατρο της.

    Λια μου πρεπει να αναφερεις και στον γιατρο οτι εισαι εγγυος. Τα χαπια μπορει να επηρεασουν το εμβρυο. Δεν ξερω περισσοτερα αλλα πρεπει να ξερει. Δεν χρειαζεται να πεις περισσοτερα αν δεν θες, αλλα οτι εισαι εγγυος πρεπει να το ξερει. Αναφερεις συμπτωματα και ρωτας πληροφοριες για τον εθισμο κτλ. Με μικρες δοσεις και για λιγο καιρο δεν νομιζω να εχεις θεμα. Εξαλλου με τις οδηγιες του τα διακοπτεις.

    Αυριο ειναι το ραντεβου με την ψυχολογο;

    Με την κοπελα σου εφοσον της εξηγησες με μηνυματα, κανε λιγη υπομονη. Αν δεν επικοινωνησει μην ασχοληθεις ξανα. Καταλαβαινω πως χρειαζεσαι στηριξη αλλα τι νοημα εχει αν σε κανει χειροτερα; Θα μιλας σε εμας και στην ψυχολογο.

    Φαε κατι, εστω ενα φρουτο για να παρεις λιγες δυναμεις. Με το ζορι. Βοηθησε τον εαυτο σου.
    Την Πέμπτη το πρωι ειναι..ελπιζω να παει καλα..
    Εχω αγχος..αλλα με βοηθησατε λιγο..αν ολους εσας σας βοηθησε..

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Την Πέμπτη το πρωι ειναι..ελπιζω να παει καλα..
    Εχω αγχος..αλλα με βοηθησατε λιγο..αν ολους εσας σας βοηθησε..
    Μην ανησυχείς. Μια άγνωστη είναι κι' αυτή η άγνωστη με τον καιρό θα γίνει το στήριγμά σου. Οι ψυχολόγοι έχουν τον τρόπο τους να σε ξεκλειδώνουν. Δεν θα πιεστείς. Πες από την αρχή πως θα πεις αυτά που σου βγαίνουν και αν δεν νιώσεις άνετη στην πορεία θα το πεις. Κάνεις κάτι για να σε ανακουφίσει και να βοηθηθείς, όχι για να σου προκαλεί επιπρόσθετο άγχος. Όμως είναι λογικό να έχεις αγωνία. Όλοι είχαμε στην αρχή. Είναι για καλό. :)

  7. #187
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Μην ανησυχείς. Μια άγνωστη είναι κι' αυτή η άγνωστη με τον καιρό θα γίνει το στήριγμά σου. Οι ψυχολόγοι έχουν τον τρόπο τους να σε ξεκλειδώνουν. Δεν θα πιεστείς. Πες από την αρχή πως θα πεις αυτά που σου βγαίνουν και αν δεν νιώσεις άνετη στην πορεία θα το πεις. Κάνεις κάτι για να σε ανακουφίσει και να βοηθηθείς, όχι για να σου προκαλεί επιπρόσθετο άγχος. Όμως είναι λογικό να έχεις αγωνία. Όλοι είχαμε στην αρχή. Είναι για καλό. :)
    Εσφοσον ολοι εσεις είσαστε καλύτερα επεοδη κάνατε θεραπείες το πιστευω και θα το προσπαθησω και γω

  8. #188
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Λια μου τι κανεις? Εχεις ωρες να μιλησεις εισαι καλα? Θελεις να μιλήσουμε?

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Εγω λεω να συνεχισουμε να μιλαμε Λια μου. Πες οτι θελεις να πεις να συζηταμε γιατι βλεπω υπνο δεν εχω κι γω μαλλον θα πιω καφε και θα ειμαστε παρεα μαζι!!

  10. #190
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23
    Γλυκιά μου ,
    καταρχάς λυπάμαι πάρα πολύ που βίωσες κάτι ... απερίγραπτο. Θέλω να σταματήσεις να παίρνεις ελαφριά ναρκωτικά, ό,τι και να είναι , δεν παύουν να είναι ναρκωτικά... Μη νιώθεις ενοχές , δε φταις εσύ ! Μίλησε σε κάποιο άτομο που το εμπιστεύεσαι και σε αγαπάει πολύ ... πρέπει να το βγάλεις από μέσα σου ! Όταν νιώσεις καλύτερα πήγαινε να τους καταγγείλεις. Θα το κάνουν και σε άλλη κοπέλα ... εκεί ποντάρουν στον φόβο και την ανοχή !!
    Μπορώ μόνο να φανταστώ πόσο άσχημα σε έκαναν να νιώσεις , πόσο "βρώμικα". ΕΣΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ , μην τιμωρείς εσύ τον εαυτό σου για αυτήν την αποτρόπαια πράξη ! Αυτοί θα έπρεπε να πληρώνουν για αυτό που έκαναν πίσω από τα κάγκελα της φυλακής ... Σου εύχομαι να καθαρίσεις το μυαλό σου και να βρεις τον δρόμο σου ...
    Λία μου , πρέπει να φανείς δυνατή ...

  11. #191
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Δυστυχώς..εκανα τα παντα να επικοινωνήσω..ακομα κα σπιτι στους δικους της καλω..τιποτα..εχω στειλει μυνήματα που εξηγω..εχω διασταυρωσει την.εγκυμοσύνη δυστυχώς..με τεστ. Ακουω τις συμβουλές σας σαν πιο έμπειρους..αλλα και να θέλω να τις ακολουθήσω δεν μπορω..μονο στο θεμα ψυχολογου υποχωρησα με τον εαυτό μου..και εκλεισα ραντεβου..
    Αφησέ την , δεν της αξίζεις . Οι άνθρωποι που έχουμε δίπλα μας θα πρέπει να είναι μαζί μας και στα δύσκολα και στα εύκολα !

  12. #192
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by fea33 View Post
    Αφησέ την , δεν της αξίζεις . Οι άνθρωποι που έχουμε δίπλα μας θα πρέπει να είναι μαζί μας και στα δύσκολα και στα εύκολα !
    Ναι το καταλαβαινω..αυριο εχω το πρώτο ραντεβού με ψυχολογο..ελπιζω να.με.βοηθήσει πραγματικα γιατι μετα θα είναι το τελος..

  13. #193
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ναι το καταλαβαινω..αυριο εχω το πρώτο ραντεβού με ψυχολογο..ελπιζω να.με.βοηθήσει πραγματικα γιατι μετα θα είναι το τελος..
    Λια σίγουρα στην πρώτη συνάντηση θα ακούσεις πράγματα που θα σε βοηθήσουν αλλά να ξέρεις γενικά θέλει χρόνο για να δεις αποτελεσμα.. Μην απογοητευτείς αν δεν δεις αμέσως αλλαγές.. Να πεις τα πάντα, ότι σκέφτεσαι, ότι έγινε, ότι φοβάσαι, τις αλλαγές μετά από αυτό κτλ..
    Από όλο αυτό θα βγεις δυνατή!!
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας ενημερώσεις.

  14. #194
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Ελα βρε Λια μου ολα καλα θα πανε θα δεις. Δειξε πιστη στον εαυτο σου. Ο Οδηγος σου θα ειναι απο δω και περα ο ειδικος μεχρι να τα ξεπερασεις ολα. Φιλια!!!

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ναι το καταλαβαινω..αυριο εχω το πρώτο ραντεβού με ψυχολογο..ελπιζω να.με.βοηθήσει πραγματικα γιατι μετα θα είναι το τελος..
    Θα πρέπει να του πεις ακριβώς πως νιώθεις..Δεν είναι εκεί για να σε κρίνει..Και επίσης να έχεις υπομονή γιατί αυτά που σε απασχολούν θα λυθούν αλλά θέλουν το χρόνο τους..Όλα καλά θα πάνε!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 01:30
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 21:47
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 00:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 20:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •