Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 202
  1. #16
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Λυπάμαι που εχεις περασει και εσυ κατι τετοιο ..να αισθάνεσαι ενα κρεας..να.χάνεται η αξιοπρέπεια σου..που εχτιζες χρονια ( εγω παντα σε αυτο πιστευα ) και ολα αυτα σε λιγες ωρες..
    Εγω λοιπον ειμαι ομοφυλόφιλη όπως ειπα..οχι απο παντα εδω και 3 χρονια που εχω και την.πρωτη μου σχεση..παντα εκανα παρεα με αντρες και ήμουν ανετη μαζι τους..τωρα δεν θελω ουτε με εναν βρεθώ μαζι στον ιδιο χωρο..Ο ενας απο αυτους ηταν γνωστος μου σχεδον φίλος απο την.δουλεια μου (πάλι καλα τωρα δουλεύω απο το σπιτι) τους αλλους δεν τους ειχα ξαναδεί ..ολοι ξερανε οτι ειμαι λεσβια..
    Δεν.ξερω πως θα συνεχισω ..αυτο.το μίσος που νιώθω...δεν φευγει..
    Με εκαναν να ουρλιαζω , να εκλιπαρω..να νιωθω σκουπιδι..δεν με πηγαν ουτε στο νοσοκομειο..με παρατησαν σε αθλια κατασταση στο σπιτι του. Εχουν περασει 3 Εβδομάδες και ξερωω οτι πρεπει να μαζεψω τα κομματια μου..πρέπει να παω να κανω εξετασεις..κατι το οποιο το φοβαμαι παρα πολυυ..δεν ξερω για πιο απ ολα να κλαιω..
    Τους μαλ...... Γιατί δεν έκανες καταγγελία εκείνη την στιγμή??

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Θέλεις να μιλήσεις γι αυτό? Αν δεν είσαι έτοιμη θα σε καταλάβουμε, δεν σε πιέζει κάνεις.. Να ξέρεις απλά ότι υπάρχουν και εδώ άτομα που έχουν περάσει το ίδιο (και εγώ μέσα σε αυτούς) και μπορούν να καταλάβουν ακριβώς πως νιώθεις..
    Αλεξια σου απανταω στη ερωτηση που μου έκανες στην κατηγορία (κακοποιηση) .
    Οχι δεν ξερει κανεις τίποτα..ουτε η κοπελα μου..βασικα πρωτη φορα γραφω καπου τι εγινε..ποσο μαλλον ανωνυμα να τα μαθαίνουν και αλλοι..

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τους μαλ...... Γιατί δεν έκανες καταγγελία εκείνη την στιγμή??
    Εκείνη την στιγμη...δεν μπορω να θυμηθώ τι σκεφτόμουν ειλικρινά..δεν θυμάμαι..θα σου ακουστεί μαλλον περιεργο αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι βουητο στα αυτια μου..και πρέπει να πέρασαν πολλες ωρες μεχρι που ανοιξα την πορτα να φυγω..ηθελα να φτασω σπιτι μου να κανω μπανιο . Μονο αυτο ελεγα μεσα μου καθως έφευγα. Και τωρα θελω να το ξεχασω για αυτο και βγήκα αυτο το forum . Επισης και ενας δεύτερος λογος για μένα σοβαρος είναι οτι κρατουσαν κινητά και δεν ξερω αν εβγαζαν φωτογραφιες ή βίντεο..δεν.θελω να το μαθω..απλα να σβηστουν απο την μνημη μου θελω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Λυπάμαι που εχεις περασει και εσυ κατι τετοιο ..να αισθάνεσαι ενα κρεας..να.χάνεται η αξιοπρέπεια σου..που εχτιζες χρονια ( εγω παντα σε αυτο πιστευα ) και ολα αυτα σε λιγες ωρες..
    Εγω λοιπον ειμαι ομοφυλόφιλη όπως ειπα..οχι απο παντα εδω και 3 χρονια που εχω και την.πρωτη μου σχεση..παντα εκανα παρεα με αντρες και ήμουν ανετη μαζι τους..τωρα δεν θελω ουτε με εναν βρεθώ μαζι στον ιδιο χωρο..Ο ενας απο αυτους ηταν γνωστος μου σχεδον φίλος απο την.δουλεια μου (πάλι καλα τωρα δουλεύω απο το σπιτι) τους αλλους δεν τους ειχα ξαναδεί ..ολοι ξερανε οτι ειμαι λεσβια..
    Δεν.ξερω πως θα συνεχισω ..αυτο.το μίσος που νιώθω...δεν φευγει..
    Με εκαναν να ουρλιαζω , να εκλιπαρω..να νιωθω σκουπιδι..δεν με πηγαν ουτε στο νοσοκομειο..με παρατησαν σε αθλια κατασταση στο σπιτι του. Εχουν περασει 3 Εβδομάδες και ξερωω οτι πρεπει να μαζεψω τα κομματια μου..πρέπει να παω να κανω εξετασεις..κατι το οποιο το φοβαμαι παρα πολυυ..δεν ξερω για πιο απ ολα να κλαιω..
    Ήπιατε ήταν εντάξει αυτοί ή ήταν μεθυσμένοι ή είχανε πιει τίποτα ντρογκες; Έτσι στα ξαφνικά σου επιτέθηκαν μέσα σε ένα σπίτι;

  5. #20
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Εκείνη την στιγμη...δεν μπορω να θυμηθώ τι σκεφτόμουν ειλικρινά..δεν θυμάμαι..θα σου ακουστεί μαλλον περιεργο αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι βουητο στα αυτια μου..και πρέπει να πέρασαν πολλες ωρες μεχρι που ανοιξα την πορτα να φυγω..ηθελα να φτασω σπιτι μου να κανω μπανιο . Μονο αυτο ελεγα μεσα μου καθως έφευγα. Και τωρα θελω να το ξεχασω για αυτο και βγήκα αυτο το forum . Επισης και ενας δεύτερος λογος για μένα σοβαρος είναι οτι κρατουσαν κινητά και δεν ξερω αν εβγαζαν φωτογραφιες ή βίντεο..δεν.θελω να το μαθω..απλα να σβηστουν απο την μνημη μου θελω.
    Ακουσε με σε παρακαλώ.. Αυτά που περιγράφεις μου προκαλούν αηδία για το ανθρώπινο είδος και τα έχω πάρει άγρια και ταυτόχρονα έχω στεναχωρεθει.

    Δεν θα νιώθεις άσχημα για αυτό που έγινε, δεν φταις πουθενά εσύ γιατί το σώμα είναι ΔΙΚΌ Σου και κανένας δεν έχει το δικαίωμα να το αγγίξει χωρίς την θέληση σου. Ότι έκαναν έχει να κάνει με αυτούς και μόνο και εσύ δεν φταις κάπου. Είναι απλα σκατα που κυκλοφορούν και το παίζουν μάγκες επειδή έχουν ένα πουλί ανάμεσα στα πόδια τους. Σε παρακαλώ κάνε καταγγελία τώρα. Θα σε βοηθήσει σε 3 πράγματα. 1. Αυτό τον άνθρωπο θα τον δεις ξανα όταν τελειώσει όλο αυτό με τον ιό. 2. Να τιμωρήσεις αυτά τα ανθρωπάκια που δεν σεβάστηκαν τίποτα 3. Γιατί δεν ξέρεις τι θα κάνουν με το υλικό που έχουν..
    Η μόνη λύση για το 3 δεν είναι το αυτό μαστίγωμα και τα κλάματα αλλά να κάνεις καταγγελία για να βρουν το υλικό και να τους τιμωρησουν. Και μην σκεφτείς ότι από εκδίκηση θα τα βγάλουν στο διαδίκτυο. Ούτε καν.. Λες φωνάζες, ζητούσες βοήθεια σιγά μην βγάλουν στο ίντερνετ τον βιασμό σου, δεν είναι τόσο χαζοί.
    Μίλησε στην φίλη σου για αυτό που έγινε και θα έχεις δίπλα σου κάποιον για να σε στηρίζει σε όλο αυτό.. Δεν έχει να κάνει με το αν είσαι λςσβια ή όχι.. Μην το αφήσεις μέσα σου, θα σε βασανίζει μια ζωή. Άκουσε με.. Εγώ ήμουν παιδάκι και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και τώρα βασανιζομαι.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Λυπάμαι που εχεις περασει και εσυ κατι τετοιο ..να αισθάνεσαι ενα κρεας..να.χάνεται η αξιοπρέπεια σου..που εχτιζες χρονια ( εγω παντα σε αυτο πιστευα ) και ολα αυτα σε λιγες ωρες..
    Εγω λοιπον ειμαι ομοφυλόφιλη όπως ειπα..οχι απο παντα εδω και 3 χρονια που εχω και την.πρωτη μου σχεση..παντα εκανα παρεα με αντρες και ήμουν ανετη μαζι τους..τωρα δεν θελω ουτε με εναν βρεθώ μαζι στον ιδιο χωρο..Ο ενας απο αυτους ηταν γνωστος μου σχεδον φίλος απο την.δουλεια μου (πάλι καλα τωρα δουλεύω απο το σπιτι) τους αλλους δεν τους ειχα ξαναδεί ..ολοι ξερανε οτι ειμαι λεσβια..
    Δεν.ξερω πως θα συνεχισω ..αυτο.το μίσος που νιώθω...δεν φευγει..
    Με εκαναν να ουρλιαζω , να εκλιπαρω..να νιωθω σκουπιδι..δεν με πηγαν ουτε στο νοσοκομειο..με παρατησαν σε αθλια κατασταση στο σπιτι του. Εχουν περασει 3 Εβδομάδες και ξερωω οτι πρεπει να μαζεψω τα κομματια μου..πρέπει να παω να κανω εξετασεις..κατι το οποιο το φοβαμαι παρα πολυυ..δεν ξερω για πιο απ ολα να κλαιω..
    Εγώ ξέρω ακριβώς ακριβώς πως νιώθεις..Το μίσος θα αργήσει να φύγει..Θέλεις το χρόνο σου.. Λένε πως δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.. Αυτό είναι το ίδιο γ@μημενο πράγμα σε όλες τις περιπτώσεις..Ξέρω εγώ τι σκεφτόσουν..Και ξέρω και γιατί δεν έκανες καταγγελία..Γράψε..Απάντησε εδώ για να συμπληρώσεις τα 50 ποστς για να μπορέσω να σου στείλω προσωπικό μήνυμα...
    Κρίνοντας από την εμπειρία μου ένα πράγμα θα σου πω..Μην κάθεσαι στο κρεβάτι..Ότι έγινε έγινε..Αλλά έγινε και σε αυτή την περίοδο που δεν μπορείς να βγεις δυστυχώς..Οποτε ναι μεν θα είσαι μέσα στο σπίτι αλλά όχι στο κρεβάτι.. Είναι λογικό να νιώθεις εξαντλημένη και στα πατώματα αυτή την στιγμή αλλά μη κάνεις το λάθος να είσαι όλη μέρα ξαπλωμένη...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #22
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγώ ξέρω ακριβώς ακριβώς πως νιώθεις..Το μίσος θα αργήσει να φύγει..Θέλεις το χρόνο σου.. Λένε πως δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.. Αυτό είναι το ίδιο γ@μημενο πράγμα σε όλες τις περιπτώσεις..Ξέρω εγώ τι σκεφτόσουν..Και ξέρω και γιατί δεν έκανες καταγγελία..Γράψε..Απάντησε εδώ για να συμπληρώσεις τα 50 ποστς για να μπορέσω να σου στείλω προσωπικό μήνυμα...
    Κρίνοντας από την εμπειρία μου ένα πράγμα θα σου πω..Μην κάθεσαι στο κρεβάτι..Ότι έγινε έγινε..Αλλά έγινε και σε αυτή την περίοδο που δεν μπορείς να βγεις δυστυχώς..Οποτε ναι μεν θα είσαι μέσα στο σπίτι αλλά όχι στο κρεβάτι.. Είναι λογικό να νιώθεις εξαντλημένη και στα πατώματα αυτή την στιγμή αλλά μη κάνεις το λάθος να είσαι όλη μέρα ξαπλωμένη...
    Θα μιλήσει τώρα.. Χθες.. Αυτός ο μαλ.. Είναι στην δουλειά της. Θα τον δει.

    ΜΊΛΗΣΕ.. μην το αφήσεις μέσα σου. Μίλησε. Θα νιώσεις καλύτερα. Δεν φταις πουθενά. Βαλς τα δυνατά σου και δείξε σε αυτά τα ανθρωπάκια την δύναμη σου.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Είναι πολύ πρόσφατο αυτό που έζησες και δεν γίνεται να το αφήσεις έτσι χωρίς να επισκεφθείς γιατρό. Πρέπει να μιλήσεις όχι απλώς με έναν ψυχολόγο αλλά πρέπει να βρεις τη δύναμη να επισκεφθείς ένα ψυχίατρο ή ένα ψυχιατρείο που εφημερεύει να σε υποστηρίξουν με φαρμακευτική αγωγή και ψυχολογική υποστήριξη. Εννοείται πως δεν φταις εσύ μην κατηγορείς τον εαυτό σου για αυτό και μην προσπαθείς να σηκώσεις ένα τόσο μεγάλο φορτίο μόνη σου ειδικά σε αυτή την ηλικία. Πρέπει να πας επίσης σε ένα μαιευτήριο, η χρήση ελαφρών ναρκωτικών που κάνεις υποθέτω μιλάς για χόρτο δεν μπορεί να αποτελέσει διέξοδο σε αυτό που σου συνέβη.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ήπιατε ήταν εντάξει αυτοί ή ήταν μεθυσμένοι ή είχανε πιει τίποτα ντρογκες; Έτσι στα ξαφνικά σου επιτέθηκαν μέσα σε ένα σπίτι;
    Εγω στην ζωη μου γενικα ποτέ δεν επινα κατι εκτος αλκοόλ..πολυ σπανια ενα τσιγάρο ..εκεινη η ημερα για μενα ηταν απολυτα φυσιολογικη θα πηγαινα στο σπιτι ενος φιλου για ενα παιχνιδι που ειχαμε ξαναπαιξει με παιδια απο την δουλεια ..παιζουμε (vr) . Εκεινοι πινανε αλκοολ αλλα σε φυσιολογικες ποσότητες..οι 2 εκαναν χρηση ουσιων στο σπιτι..οχι ομως αυτος που ηξερα..Ξεκινησαν να μου λενε σεξουαλικα αστεια για μενα για την κοπελα μου , μου λεγανε να κανουμε ολοι μαζι διαφορα ..Εγω ειχα παθει σοκ..ημουν μονη μου..ενω τις περισσοτερες φορες ερχεται πάντα η κοπελα μου..και απλα σηκωθηκα να φύγω..μετα ξεκινησε ολο εκεινο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 13-04-2020 at 15:03.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα μιλήσει τώρα.. Χθες.. Αυτός ο μαλ.. Είναι στην δουλειά της. Θα τον δει.

    ΜΊΛΗΣΕ.. μην το αφήσεις μέσα σου. Μίλησε. Θα νιώσεις καλύτερα. Δεν φταις πουθενά. Βαλς τα δυνατά σου και δείξε σε αυτά τα ανθρωπάκια την δύναμη σου.
    Δεν μπορω μιλήσω..δεν μπορωωω . Αυτη τι στιγμή καταστραφηκε η ζωη μου..αν μιλησω θα καταστρέψω την.σχεση μου..θα μεινω μονη ..θα με χωρησει...και εκανα παρα πολλες θυσιες για να μπορεσω να εχω δικο μου σπιτι μαζι της..αν τα μαθει Όλα αυτα θα με σιχαίνεταιιι. Πρέπει να το ξεπερασω ..αυτη τι στιγμη δεν εχω δυναμη για να.δειξω πια ειμαι..δεν.ξερω καν τι εχω γινει.. νιωθω οτι θα παω μεχρι το μπανιο και θα λιποθύμησω..

  12. #27
    george1520
    Guest
    Μίλησε με ένα ψυχολόγο για να σε βοηθήσει να καταλάβεις ότι δεν φταις πουθενά για αυτό που έγινε..
    Μιλησε με την κοπέλα σου (αν το έχεις ανάγκη) και θα δεις ότι θα καταλάβει.. Έχεις πει ότι έχει καταλάβει πως το τελευταίο διάστημα δεν είσαι καλά οπότε μην φοβηθείς ότι θα σκεφτεί κάτι άσχημο για σένα..
    Και σε παρακαλώ σκέψου αυτό που σου είπα και πίστεψε με θα σε βοηθήσει. Κάνε μια καταγγελία έστω και τώρα για να προστατέψεις τον εαυτό σου (επειδή θα τον δεις στην δουλειά) και για να νιώθεις ασφάλεια μετά. Μην το αφήσεις μέσα σου.. Εγώ το κουβαλάω χρόνια και το βλέπω κάθε μέρα μπροστά μου. Βοήθησε τον εαυτό σου! Δεν φταις πουθενά.. Που θε να!! Δικό σου κορμι είναι, δεν έχει κανένας το δικαίωμα να το αγγίξει. Και γυμνή να είσαι, και να προκαλείς εκεί αν πεις "όχι δεν θέλω" τότε δεν θα γίνει!!! Αυτοί φταινε, μόνο αυτοί!!
    Ότι χρειαστείς θα το γράφεις εδώ στο φόρουμ και εμείς θα το σχολιάζουμε.. Θα συζητάμε τα πάντα. Μην αφήσεις αυτό που έγινε να καταστρέψει την ζωή σου...

  13. #28
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Δεν μπορω μιλήσω..δεν μπορωωω . Αυτη τι στιγμή καταστραφηκε η ζωη μου..αν μιλησω θα καταστρέψω την.σχεση μου..θα μεινω μονη ..θα με χωρησει...και εκανα παρα πολλες θυσιες για να μπορεσω να εχω δικο μου σπιτι μαζι της..αν τα μαθει Όλα αυτα θα με σιχαίνεταιιι. Πρέπει να το ξεπερασω ..αυτη τι στιγμη δεν εχω δυναμη για να.δειξω πια ειμαι..δεν.ξερω καν τι εχω γινει.. νιωθω οτι θα παω μεχρι το μπανιο και θα λιποθύμησω..
    Θέλω να δεις καθαρά αυτό που λες.. Θέλω να το δεις ως τρίτο άτομο.. Αν ερχόταν η φίλη σου και σου ελεγε "έγινε αυτό κι αυτό και δεν αντέχω άλλο να το έχω μέσα μου" τι θα πεις? Τι θα σκεφτείς?? Την αλήθεια!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Είναι πολύ πρόσφατο αυτό που έζησες και δεν γίνεται να το αφήσεις έτσι χωρίς να επισκεφθείς γιατρό. Πρέπει να μιλήσεις όχι απλώς με έναν ψυχολόγο αλλά πρέπει να βρεις τη δύναμη να επισκεφθείς ένα ψυχίατρο ή ένα ψυχιατρείο που εφημερεύει να σε υποστηρίξουν με φαρμακευτική αγωγή και ψυχολογική υποστήριξη. Εννοείται πως δεν φταις εσύ μην κατηγορείς τον εαυτό σου για αυτό και μην προσπαθείς να σηκώσεις ένα τόσο μεγάλο φορτίο μόνη σου ειδικά σε αυτή την ηλικία. Πρέπει να πας επίσης σε ένα μαιευτήριο, η χρήση ελαφρών ναρκωτικών που κάνεις υποθέτω μιλάς για χόρτο δεν μπορεί να αποτελέσει διέξοδο σε αυτό που σου συνέβη.
    Αυτο που θα κανω ..και πήρα αποφαση ειναι να παω να.κανω εξετασεις ..και ευχομαι να.μην εχω κολλησει τίποτα...φοβαμαι παρα πολυ...
    Το μαυρο το πινω αυτον τον καιρο γιατι ειναι το μονο που θα με κανει να.φαω Δυστυχώς..και μετα να κοιμηθω για λιγο..γι'αυτό ψαχνω αλλους τρόπους να μπορω να χαλαρωνω και να μπορω να κοιμηθω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σε ποια περιοχη βρισκεσαι; Εισαι Αθηνα και αν ναι που;
    Τέτοιες ερωτήσεις σε αυτή την περίπτωση είναι σαν ωρολογιακή βόμβα..
    Mindcrime μη με παρεξηγήσεις αλλά ξέρω τι σου λέω..Το θέμα είναι να την βοηθήσουμε..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 02:30
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 22:47
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 01:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 21:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •