Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 202
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αυτο που θα κανω ..και πήρα αποφαση ειναι να παω να.κανω εξετασεις ..και ευχομαι να.μην εχω κολλησει τίποτα...φοβαμαι παρα πολυ...
    Το μαυρο το πινω αυτον τον καιρο γιατι ειναι το μονο που θα με κανει να.φαω Δυστυχώς..και μετα να κοιμηθω για λιγο..γι'αυτό ψαχνω αλλους τρόπους να μπορω να χαλαρωνω και να μπορω να κοιμηθω.
    Για αυτο σε ρωτησα σε ποια περιοχη εισαι μηπως μπορω να σε βοηθησω να χαλαρωνεις και να κοιμηθεις μεχρι να μπορεσεις να μιλησεις σε ένα γιατρό.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σε ποια περιοχη βρισκεσαι; Εισαι Αθηνα και αν ναι που;
    Οχι δεν μένω στην Αθήνα
    Last edited by Delmem02052020b; 13-04-2020 at 01:47.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τέτοιες ερωτήσεις σε αυτή την περίπτωση είναι σαν ωρολογιακή βόμβα..
    Mindcrime μη με παρεξηγήσεις αλλά ξέρω τι σου λέω..Το θέμα είναι να την βοηθήσουμε..
    Εγω για να τη βοηθησω τη ρωτησα γιατι ειναι σε μια πολυ δυσκολη φαση και δεν ειναι σε θεση να παει σε ψυχιατρο ακομα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Αυτο που θα κανω ..και πήρα αποφαση ειναι να παω να.κανω εξετασεις ..και ευχομαι να.μην εχω κολλησει τίποτα...φοβαμαι παρα πολυ...
    Το μαυρο το πινω αυτον τον καιρο γιατι ειναι το μονο που θα με κανει να.φαω Δυστυχώς..και μετα να κοιμηθω για λιγο..γι'αυτό ψαχνω αλλους τρόπους να μπορω να χαλαρωνω και να μπορω να κοιμηθω.
    Κοίτα...Δεν είναι λύση αυτό όμως κορίτσι μου (το μαυρο), ε?
    Κάνε λίγη γυμναστική στο σπίτι, ένα ζεστό μπάνιο..Και αν δεν μπορείς να κοιμηθείς υπάρχει στο φαρμακείο ένα φυτικό σπρέι που σε κοιμίζει αμέσως..Είναι τόσο ελαφρύ που το δίνουν χωρίς συνταγή...
    Είμαι και εγώ της άποψης ότι καλό είναι να γίνει καταγγελία..Επειδή εγώ δεν έκανα γι αυτό στο λέω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εγω για να τη βοηθησω τη ρωτησα γιατι ειναι σε μια πολυ δυσκολη φαση και δεν ειναι σε θεση να παει σε ψυχιατρο ακομα.
    Ευχαριστώ πολυ για ολη την υποστήριξη.
    Εκανα καλα που μιλησα εδω..
    Εσεις εχετε βοηθηθεί?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εγω για να τη βοηθησω τη ρωτησα γιατι ειναι σε μια πολυ δυσκολη φαση και δεν ειναι σε θεση να παει σε ψυχιατρο ακομα.
    Το καταλαβαίνω αλλά επειδή το έχω ζήσει και είναι ερωτήσεις που τουλάχιστον σε φέρνουν σε δύσκολη θέση γι αυτό το λέω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #37
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ευχαριστώ πολυ για ολη την υποστήριξη.
    Εκανα καλα που μιλησα εδω..
    Εσεις εχετε βοηθηθεί?
    Εμείς δεν μιλησαμε.. Και δες μας.. Εδώ στο φόρουμ ψυχολογίας και μαζεύουμε τα κομμάτια μας.. Και ξέρεις? Όσα κομμάτια και να μαζέψεις πάντα κάτι θα λείπει..

    Θες να κάνεις σωστά βήματα για να βγεις από όλο αυτό? Εγώ, η Αλεξία σίγουρα σε καταλαβαίνουμε.. Το έχουμε ζήσει.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Κοίτα...Δεν είναι λύση αυτό όμως κορίτσι μου (το μαυρο), ε?
    Κάνε λίγη γυμναστική στο σπίτι, ένα ζεστό μπάνιο..Και αν δεν μπορείς να κοιμηθείς υπάρχει στο φαρμακείο ένα φυτικό σπρέι που σε κοιμίζει αμέσως..Είναι τόσο ελαφρύ που το δίνουν χωρίς συνταγή...
    Είμαι και εγώ της άποψης ότι καλό είναι να γίνει καταγγελία..Επειδή εγώ δεν έκανα γι αυτό στο λέω..
    Θα μπορουσες να.μου πεις πως λεγεται?
    Αρα μπαινεις καινεσυ στην.θεση μου..μου λες ουτε εσυ εκανες ..και θα ειχες καινεσυ τους λογους σου..ουτε εγω μπορω..ξερω ολα αυτα που λενε..μην.το παθουν καο αλλες . Πραγματικα λυπάμαι δεν.θελω να το παθει καμιαα ..αλλα δεν.ειναι ευκολοο. Δεν.ειμαι προφανως παραδειγμα..για αλλα.κοριτσια σιγουρα..ειλικρινα δεν.πιστευα οτι εγωω θα ημουν εδω τωρα..να γραφω κάτι τετοιο..

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εμείς δεν μιλησαμε.. Και δες μας.. Εδώ στο φόρουμ ψυχολογίας και μαζεύουμε τα κομμάτια μας.. Και ξέρεις? Όσα κομμάτια και να μαζέψεις πάντα κάτι θα λείπει..

    Θες να κάνεις σωστά βήματα για να βγεις από όλο αυτό? Εγώ, η Αλεξία σίγουρα σε καταλαβαίνουμε.. Το έχουμε ζήσει.
    Ποσο καιρο εισαι σε αυτη την κατασταση εσυ?

  10. #40
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Ποσο καιρο εισαι σε αυτη την κατασταση εσυ?
    Ήμουν παιδάκι.. Δεν μίλησα γιατί δεν ήξερα που. Νόμιζα πως οι μόνοι άνθρωποι που θα με βοηθουσαν ήταν οι γονείς μου. Αλλά επειδή δεν πήρα ποτέ αγάπη και μόνο ξύλο από αυτούς απλά δεν μίλησα.

    Και να σου πω πως είναι η ζωή μου στα 29 μου? Δεν εμπιστεύομαι τους ανθρώπους, δεν θέλω να με αγκαλιάζουν, να με φιλανε. Δεν κατάφερα να μιλήσω ποτέ στην ψυχολόγο για αυτό που έγινε.. Έχω μιλήσει για όλα τα άλλα εκτός από αυτό.
    Εσύ μιλάς, τα λες. Είναι ένα θετικο. Είσαι ενήλικας και ξέρεις και που να μιλήσεις και τι θα πεις. Αν δεν είσαι έτοιμη να μιλήσεις στην φίλη σου ή να κάνεις καταγγελία τότε άρχισε να το συζητάς με ένα ψυχολόγο. Μην το αφήσεις μέσα σου. Βάλτο απέναντι σου και νίκησε το. Γιατί ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Θα μπορουσες να.μου πεις πως λεγεται?
    Αρα μπαινεις καινεσυ στην.θεση μου..μου λες ουτε εσυ εκανες ..και θα ειχες καινεσυ τους λογους σου..ουτε εγω μπορω..ξερω ολα αυτα που λενε..μην.το παθουν καο αλλες . Πραγματικα λυπάμαι δεν.θελω να το παθει καμιαα ..αλλα δεν.ειναι ευκολοο. Δεν.ειμαι προφανως παραδειγμα..για αλλα.κοριτσια σιγουρα..ειλικρινα δεν.πιστευα οτι εγωω θα ημουν εδω τωρα..να γραφω κάτι τετοιο..
    Εγώ δεν έκανα γιατί δεν είχα κοντά μου κανέναν να μου πει "σήκω από το κρεβάτι και κάνε καταγγελία"..Το μετάνιωσα που δεν έκανα..Όσο έμεινα στο κρεβάτι αυτό ήταν το μόνο που σκεφτόμουν..Γιατί δεν τον έβαλα μέσα να σαπίσει εκεί..Γι αυτό δεν έφευγε το μίσος..
    Και δεν σου λέω να πας αστυνομία για να μην το πάθουν και άλλες..Αλλά για να νιώθεις εσύ καλύτερα..Και να πάρουν αυτό ακριβώς που αξίζουν.. Και σύμφωνα με το νόμο αξίζουν 15 χρόνια φυλακή..
    Σύμφωνα με εμένα αξίζουν κρέμασμα (κυριολεκτικά)
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Θα μπορουσες να.μου πεις πως λεγεται?
    Αρα μπαινεις καινεσυ στην.θεση μου..μου λες ουτε εσυ εκανες ..και θα ειχες καινεσυ τους λογους σου..ουτε εγω μπορω..ξερω ολα αυτα που λενε..μην.το παθουν καο αλλες . Πραγματικα λυπάμαι δεν.θελω να το παθει καμιαα ..αλλα δεν.ειναι ευκολοο. Δεν.ειμαι προφανως παραδειγμα..για αλλα.κοριτσια σιγουρα..ειλικρινα δεν.πιστευα οτι εγωω θα ημουν εδω τωρα..να γραφω κάτι τετοιο..
    Φυτικό σπρέι είναι αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω εδώ το όνομα..Άν το ζητήσεις στο φαρμακείο θα ξέρουν..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ήμουν παιδάκι.. Δεν μίλησα γιατί δεν ήξερα που. Νόμιζα πως οι μόνοι άνθρωποι που θα με βοηθουσαν ήταν οι γονείς μου. Αλλά επειδή δεν πήρα ποτέ αγάπη και μόνο ξύλο από αυτούς απλά δεν μίλησα.

    Και να σου πω πως είναι η ζωή μου στα 29 μου? Δεν εμπιστεύομαι τους ανθρώπους, δεν θέλω να με αγκαλιάζουν, να με φιλανε. Δεν κατάφερα να μιλήσω ποτέ στην ψυχολόγο για αυτό που έγινε.. Έχω μιλήσει για όλα τα άλλα εκτός από αυτό.
    Εσύ μιλάς, τα λες. Είναι ένα θετικο. Είσαι ενήλικας και ξέρεις και που να μιλήσεις και τι θα πεις. Αν δεν είσαι έτοιμη να μιλήσεις στην φίλη σου ή να κάνεις καταγγελία τότε άρχισε να το συζητάς με ένα ψυχολόγο. Μην το αφήσεις μέσα σου. Βάλτο απέναντι σου και νίκησε το. Γιατί ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ..
    Λυπαμαι τοσο πολυ για ολα οσα μου ειπες..οτι αναγκαστικες να.περασεις τραγικα πράγματα τοσο μικρος...γιατι πρέπει να περασουμε τετοια πραγματα στην.ζωη μας??
    Εσυ δεν νιωθεις θυμο? Παίρνεις αγωγη? Τρως φυσιολογικα?

  14. #44
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Λυπαμαι τοσο πολυ για ολα οσα μου ειπες..οτι αναγκαστικες να.περασεις τραγικα πράγματα τοσο μικρος...γιατι πρέπει να περασουμε τετοια πραγματα στην.ζωη μας??
    Εσυ δεν νιωθεις θυμο? Παίρνεις αγωγη? Τρως φυσιολογικα?
    Είμαι καλά, λειτουργώ μια χαρά απλά κουβαλάω μια ταφόπλακα. Υποσχέθηκα όμως στον εαυτό μου ότι θα την φύγω από πάνω μου σύντομα..

    Θες και εσύ να κουβαλάς για χρόνια κάτι που στην ουσία δεν φταις κιόλας?? Θες μια μερα να ξυπνήσεις και να πεις "γιατί δεν μίλησα τότε?". Και δεν σου λέω για να σώσεις τα επόμενα θύματα, εδώ μιλάμε για σένα. Μόνο για σένα.. Μην μένεις στο κρεβάτι, το κρεβάτι θα σε κάνει χειρότερα..

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Φυτικό σπρέι είναι αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω εδώ το όνομα..Άν το ζητήσεις στο φαρμακείο θα ξέρουν..
    Θα παω αυριο κιολας να το ρωτησω

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 02:30
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 22:47
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 01:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 21:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •