Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 202
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Κοίτα η αλήθεια είναι πως δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει αν της το πεις..Γενικά όποιος δεν το έχει δοκιμάσει δεν θα σε καταλάβει απόλυτα και μπορεί να πει οτιδήποτε..Αλλά εσύ πάντα θα σκέφτεσαι ότι ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ..Γιατί αυτή είναι η αλήθεια..
    Για εκβιασμούς δεν νομίζω να έχουν τα κότσια..
    Τέτοιοι άνθρωποι είναι κότες..Στο μυαλό σου τώρα φαντάζουν δυνατοί..Δεν είναι..Όπως και να έχει να ξέρεις ότι υπάρχει λύση για όλα..
    Ναι...φοβαμαι πολυ για να το δοκιμασω..αλλα θα το σκεφτω..και αυτο οπως και ολα τα αλλα που μου ειπαν..Ευχαριστώ

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    ειναι ωραιο που συζητας που ψαχνεις λυσεις που ακους, ειναι σπουδαιο αληθεια. οι περισσοτεροι σε αυτη τη φαση δεν μιλανε, οι κανουν σαν να μην συνεβη ξαναγίνονται αυτο που ηταν πριν.

    αρχικα θεωρω οτι πρεπει να ασχοληθεις μα ενα ενα τα θεματα. μην κανεις πολλες παραλληλες σκεψεις γιατι η ψυχολογια σου ειναι πολυ ευθραστη αυτη την στιγμη. αρχικα το πρωτο που πρεπει να προσεξεις ειναι τον εαυτο σου, ουτε πως θα μισεις αυτα τα τερατα, ουτε πως θα το πεις η δεν θα το πεις στην κοπελα σου, ουτε τι θα γινει με την δουλεια σου.

    Εχω μαθει και απο πολλες καταστασεις που εχω περασει οτι το να παρεις ενα χαρτι και να γραψεις τα επόμενα βηματα ειναι πολυ σημαντικο.

    Για παραδειγμα:
    1. Πρεπει να βρω τροπο να κοιμαμαι σωστα για να μπορεσω να σκεφτομαι ορθα. η Αλεξια σου προτεινε ενα τροπο οποτε ενα προβλημα σχεδον λυθηκε μενει να πας να το παρεις.
    2. Επειδη εκανα και εγω αυτο που κανεις και αν ξερεις τι περνεις σε καλη ποιότητα, εχει αποδεδειχτει οτι ειναι εξαιρετικα θεραπευτικ. Απο μενα ειναι ναι, εαν με ρωτας. Οχι υπερβολες ομως. πολυ σημαντικο. Δεν θες να καταστρεψεις τον εαυτο σου, θελεις να τον θεραπευσεις.
    3. Το να τρεφεσαι σωστα ειναι σημαντικο. Να προσεξεις το σωμα σου, να το αγαπας. Μην αμελεις και υποσυτιζεσαι.
    4. Η δουλεια σου ειναι σημαντικη, γιατι βιοπορίζεσαι από αυτην. Μολις κλείσει ο κυκλος της προηγουμενης, ετοιμαζεσαι το βιογραφικό σου, κοιταξε αγγελίες καινουργιες. Απασχολησαι δημιουργικα τον εαυτο σου.
    5. Η κοπελα σου, είσαι ερωτευμενη και φοβασαι. Είναι λογικο και εγω θα φοβομουν, εδω δεν ειχα σχεση και φοβομουν, τους φίλους μην τους χασω. Για μενα καλα κανεις και δεν της το λες εφοσον δεν εισαι σιγουρη οτι αντεχεις τον πονο που μπορει να νιωσεις. Λυσε ενα ενα τα θεματα οχι ολο μαζι. Εχουν περασει 3 εβδομαδες μονο, είναι πολυ λιγο για να νιωσεις ανετα να μιλησεις, οσο δικο σου ανθρωπος και αν ειναι. Μικρα βηματα.
    6. Η οικογενεια σου, εσυ ξερεις τι θελεις να κανεις. Σιγουρα χρειαζεσαι οσο περισσοτερη αγαπη γινεται αλλα θα την παρεις οποτε εσυ νιωθεις ανετα.

    Με αυτα τα τερατα δεν μπορεις να ασχοληθεις τωρα. Είσαι μουδιασμενη, εισαι ταλαιπωρημενη και πρεπει πρωτα να γιατρεψεις τις πληγες σου.

    Σε ψυχολογο θα πας οποτε νιωσεις ετοιμη.

    Στο 15900 είναι ενας αριθμός που μπορεις και ανωνυμα να καλεσεις, να μιλησεις με κοινωνικους λειτουργους και ψυχολογους ολο το 24ωρο ολο τον χρονο. ή μπορεις να στείλεις και e-mail: [email protected]. Η κλήση ειναι δωρεαν. Μπορουν να σε βοηθησουν και να λύσουν ολες σου τις αποριες.

    Είμαστε εδω για σενα ΛΙΑ. Είσαι μια ευγενικη και καλοψυχη κοπελα και φαίνεται απο τα μηνυμα του. Υπαρχουν ανθρωποι γυρω σου που μπορουν και θελουν να σε βοηθησουν.
    Να προσεχεις τον εαυτο σου και περιμενουμε νεα σου!

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    ειναι ωραιο που συζητας που ψαχνεις λυσεις που ακους, ειναι σπουδαιο αληθεια. οι περισσοτεροι σε αυτη τη φαση δεν μιλανε, οι κανουν σαν να μην συνεβη ξαναγίνονται αυτο που ηταν πριν.

    αρχικα θεωρω οτι πρεπει να ασχοληθεις μα ενα ενα τα θεματα. μην κανεις πολλες παραλληλες σκεψεις γιατι η ψυχολογια σου ειναι πολυ ευθραστη αυτη την στιγμη. αρχικα το πρωτο που πρεπει να προσεξεις ειναι τον εαυτο σου, ουτε πως θα μισεις αυτα τα τερατα, ουτε πως θα το πεις η δεν θα το πεις στην κοπελα σου, ουτε τι θα γινει με την δουλεια σου.

    Εχω μαθει και απο πολλες καταστασεις που εχω περασει οτι το να παρεις ενα χαρτι και να γραψεις τα επόμενα βηματα ειναι πολυ σημαντικο.

    Για παραδειγμα:
    1. Πρεπει να βρω τροπο να κοιμαμαι σωστα για να μπορεσω να σκεφτομαι ορθα. η Αλεξια σου προτεινε ενα τροπο οποτε ενα προβλημα σχεδον λυθηκε μενει να πας να το παρεις.
    2. Επειδη εκανα και εγω αυτο που κανεις και αν ξερεις τι περνεις σε καλη ποιότητα, εχει αποδεδειχτει οτι ειναι εξαιρετικα θεραπευτικ. Απο μενα ειναι ναι, εαν με ρωτας. Οχι υπερβολες ομως. πολυ σημαντικο. Δεν θες να καταστρεψεις τον εαυτο σου, θελεις να τον θεραπευσεις.
    3. Το να τρεφεσαι σωστα ειναι σημαντικο. Να προσεξεις το σωμα σου, να το αγαπας. Μην αμελεις και υποσυτιζεσαι.
    4. Η δουλεια σου ειναι σημαντικη, γιατι βιοπορίζεσαι από αυτην. Μολις κλείσει ο κυκλος της προηγουμενης, ετοιμαζεσαι το βιογραφικό σου, κοιταξε αγγελίες καινουργιες. Απασχολησαι δημιουργικα τον εαυτο σου.
    5. Η κοπελα σου, είσαι ερωτευμενη και φοβασαι. Είναι λογικο και εγω θα φοβομουν, εδω δεν ειχα σχεση και φοβομουν, τους φίλους μην τους χασω. Για μενα καλα κανεις και δεν της το λες εφοσον δεν εισαι σιγουρη οτι αντεχεις τον πονο που μπορει να νιωσεις. Λυσε ενα ενα τα θεματα οχι ολο μαζι. Εχουν περασει 3 εβδομαδες μονο, είναι πολυ λιγο για να νιωσεις ανετα να μιλησεις, οσο δικο σου ανθρωπος και αν ειναι. Μικρα βηματα.
    6. Η οικογενεια σου, εσυ ξερεις τι θελεις να κανεις. Σιγουρα χρειαζεσαι οσο περισσοτερη αγαπη γινεται αλλα θα την παρεις οποτε εσυ νιωθεις ανετα.

    Με αυτα τα τερατα δεν μπορεις να ασχοληθεις τωρα. Είσαι μουδιασμενη, εισαι ταλαιπωρημενη και πρεπει πρωτα να γιατρεψεις τις πληγες σου.

    Σε ψυχολογο θα πας οποτε νιωσεις ετοιμη.

    Στο 15900 είναι ενας αριθμός που μπορεις και ανωνυμα να καλεσεις, να μιλησεις με κοινωνικους λειτουργους και ψυχολογους ολο το 24ωρο ολο τον χρονο. ή μπορεις να στείλεις και e-mail: [email protected]. Η κλήση ειναι δωρεαν. Μπορουν να σε βοηθησουν και να λύσουν ολες σου τις αποριες.

    Είμαστε εδω για σενα ΛΙΑ. Είσαι μια ευγενικη και καλοψυχη κοπελα και φαίνεται απο τα μηνυμα του. Υπαρχουν ανθρωποι γυρω σου που μπορουν και θελουν να σε βοηθησουν.
    Να προσεχεις τον εαυτο σου και περιμενουμε νεα σου!
    Δεν τα ηξερα ολα αυτα που μου λετε εδω περα..τοσες μερες σκεφτομαι τι να κανω που να μιλησω ποιος θα με κρινει..ποιος οχι..και μου δωσατε λυσεις ..θα καλέσω στον αριθμο..πραγματικά θελω να τα ξεχασω ολα και θα προσπαθησω πολυ. Δεν μαρεσει να ζω στον φοβο. Τα γραφω και απλά κλαιω..Ειλικρινά ..αυτες τις μερες κλαιω με το παραμικρό..ολα με αγγίζουν βαθιά. Ισως και να μην ειμαι μονη τελικα..ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Δεν τα ηξερα ολα αυτα που μου λετε εδω περα..τοσες μερες σκεφτομαι τι να κανω που να μιλησω ποιος θα με κρινει..ποιος οχι..και μου δωσατε λυσεις ..θα καλέσω στον αριθμο..πραγματικά θελω να τα ξεχασω ολα και θα προσπαθησω πολυ. Δεν μαρεσει να ζω στον φοβο. Τα γραφω και απλά κλαιω..Ειλικρινά ..αυτες τις μερες κλαιω με το παραμικρό..ολα με αγγίζουν βαθιά. Ισως και να μην ειμαι μονη τελικα..ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.
    Εννοείται ότι δεν είσαι μόνη Λία μου!
    Αυτό για τον αριθμό δεν το ήξερα ούτε εγώ γιατί τότε εγώ ήμουν όντως μόνη..
    Είναι πολύ καλό που κλαίς πίστεψέ με..Είναι μια αντίδραση..
    Μόλις συμπληρώσεις τα ποστς στείλε μου μήνυμα αν θέλεις..Για οτιδήποτε θέλεις να συζητήσεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    3 χρονια τωρα εχω μονο την κοπελα μου αλλα οπως εξηγησα και πιο πανω δν μπορω να τις μιλησω μου ειχε πει οτι με κοιταει περιεργα εκείνος..εγω πηγα..αρα για αυτη εγω φταίω..Δυστυχώς η οικογένεια μου δεν ζει στην ελλαδα και εγω πρεπει να βρω εναν τρόπο δεν ξερω αν θα ειναι μεσα απο εδω να βρω την ακρη..να ξαναγινουν οπως πριν 20. Μερες. Φοβάμαι να μείνω μονη μου αν το οω αυτο θα γινει..δεν ξερωκαν αν θα με εκβιασουν ..πάλι καλα δεν εχει γινει κατι ακομα..
    Αν δεν μπορείς ομως να μιλήσεις στον άνθρωπο σου τότε σε ποιον να μιλήσεις; δλδ το να σου ριξει ευθύνη πχ μου ακούγεται παραλογο και ασχημο. Δεν ξερω κατω απο ποιες συνθηκες και τι έγινε αλλα τίποτα δεν δικαιολογει την πραξη, αν τους γνωριζες κλπ γτ λες σε κοιτουσε περιεργα κ πηγες, δεν εχω διαβασει ολα οσα γραψατε, λογικα καπου θα αναφερεις πως κ τι.. Αν σου κάνει καλο ναι, μιλα εδω όσο μπορείς αλλα μην το αφησεις, να το σκεφτείς πολυ σοβαρα για ειδικο γτ δεν είναι κ λιγο αυτο που εγινε. Τέρατα ρε, σιχαματα και πέντε παλι, ενας να μην πει εεε μαλακες τι κάνουμε.. Καταλαβαίνω οτι ισως φοβασαι κλπ αλλα σκέψου το, θα μεινουν ατιμώρητοι, θα το ξανακανουν σε κάποια αλλη.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Να πω και το άλλο γιατί διαβάζω οσα είπατε εδω, οπως ειπαν κ άλλοι, αυτον τον άνθρωπο θα τον ξανα δεις. Με τι ματια ομως. Αντε το συζητας εδω κλπ ή καπως νιώσεις καλύτερα, σε εναν μηνα ας πούμε που θα γυρισεις σε εκεινο το περιβάλλον και τους δεις κλπ ολα θα γυρισουν. Η κοπελα σου θα αρχισει να αναρωτιέται αφου πηγαινατε μαζι στο σπιτι του συνήθως οπως λες. Αργα ή γρήγορα δε πιστεύεις οτι θα το μαθει; πρέπει να σε στηριξει κ εγω προσωπικά δεν θα μπορουσα να δεχτω το οτι θα μου πει ο ανθρωπος μου οτι φταιω και να με σιχαθει. Ο άνθρωπος μου πρεπει να με στηρίξει αν με αγαπάει και να με βοηθησει..Ηταν που ηταν μαλλον σαν άνθρωποι ενα ματσο σκουπιδια και ναρκωτικα τους εκαναν θηρια, δεν νοιαστηκαν για τιποτα, μονο να ικανοποιησουν την αναγκη τους, σιχαμερα πλασματα.. Να μην κατηγορεις τον εαυτο σου για τίποτα..Να τον δικαιώσεις και να το πληρώσουν αυτο που σου εκαναν και ειναι σημαντικό που ξέρεις ποιος σου το εκανε, ενας ενας να παρει αυτο που του αξιζει. Νευριαζω κ στεναχωριέμαι οπως είπε κ κάποιος αλλος πιο πανω..Ολοι εχουμε πιει λιγο παραπάνω ή έχουμε κανει κανα τσιγαριλικι αλλα δεν θα κανουμε τετοιο πραγμα. Ειναι τερατα ρε,αυτη κ αν χρειάζονται καναν ψυχίατρο να τους κλείσει κ μεσα,σιχαματα...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    καλημερα.
    η δικη μου συμβουλη ειναι να μιλησεις. οχι για να προστατευσεις καποιον, αλλα για να αποδωθει δικαιοσυνη.
    εχω την αποψη οτι η ηθικη δικαιωση, ηρεμει το πνευμα.
    εχω κι αλλη μια προταση, αλλα δεν ειναι νομιμη και δεν θα την πω...

    κατα τα αλλα, αν εχεις ανθρωπο διπλα σου που θα σου ριξει ευθυνες για τον βιασμο σου, δεν αξιζει να ειναι διπλα σου κι ισως ηρθε η ωρα να το αποδεχτεις και να το αντιμετωπισεις..

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    η δικη μου συμβουλη ειναι να μιλησεις. οχι για να προστατευσεις καποιον, αλλα για να αποδωθει δικαιοσυνη.
    εχω την αποψη οτι η ηθικη δικαιωση, ηρεμει το πνευμα.
    εχω κι αλλη μια προταση, αλλα δεν ειναι νομιμη και δεν θα την πω...

    κατα τα αλλα, αν εχεις ανθρωπο διπλα σου που θα σου ριξει ευθυνες για τον βιασμο σου, δεν αξιζει να ειναι διπλα σου κι ισως ηρθε η ωρα να το αποδεχτεις και να το αντιμετωπισεις..
    Αυτό το "όχι νόμιμο" έκανα και εγώ κάποτε..
    Αλλά άφησα να περάσει καιρός..Συν ότι είχα βοήθεια...
    Και δεν το συνιστώ τώρα..Και η δική μου γνώμη είναι να γίνει καταγγελία..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αυτό το "όχι νόμιμο" έκανα και εγώ κάποτε..
    Αλλά άφησα να περάσει καιρός..Συν ότι είχα βοήθεια...
    Και δεν το συνιστώ τώρα..Και η δική μου γνώμη είναι να γίνει καταγγελία..
    Γεια σας. Δεν ξερω πως συγκρατω τα κλαματα μου και γραφω, δεν εχω που αλλου να τα πω, γυρισα απο τν γιατρο..ο οποιοοος μου ειπεε οτι ειμαι έγκυοςς...δεν μπορω να το αποδεχτωωω..οχι!!!! Ποσες πιθανότητες υπήρχαν να συμβει αυτοο δηλαδη??? Μηδαμινεςςςςς και εμενα μου συμβαινει αυτοοο...το μαρτύριο που ζω δεν θα τελειώσει. Δεν τον πιστευωω ..μπορεί να συμβει και καποιο λαθος ετσι?? Το διαβασα οτι γινετε. Ο γιατρός το ειπε και στην κοπελα μου..ηταν εκει απ εξω και ρης το ειπε..πως το εκανε αυτο???? Καταστραφηκα..δεν νιωθω ζωντανη μεσα μου...η κοπελα μου έφυγε πηγε στους γονεις της , δεν ξερω Ποτε και αν θα γυρισει στο σπιτι μας..έφυγε χωρις να με ακουσει !! Με μισει και με μισωωω..ποναει το μυαλο μου..ακουω παλι βουητό..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Γεια σας. Δεν ξερω πως συγκρατω τα κλαματα μου και γραφω, δεν εχω που αλλου να τα πω, γυρισα απο τν γιατρο..ο οποιοοος μου ειπεε οτι ειμαι έγκυοςς...δεν μπορω να το αποδεχτωωω..οχι!!!! Ποσες πιθανότητες υπήρχαν να συμβει αυτοο δηλαδη??? Μηδαμινεςςςςς και εμενα μου συμβαινει αυτοοο...το μαρτύριο που ζω δεν θα τελειώσει. Δεν τον πιστευωω ..μπορεί να συμβει και καποιο λαθος ετσι?? Το διαβασα οτι γινετε. Ο γιατρός το ειπε και στην κοπελα μου..ηταν εκει απ εξω και ρης το ειπε..πως το εκανε αυτο???? Καταστραφηκα..δεν νιωθω ζωντανη μεσα μου...η κοπελα μου έφυγε πηγε στους γονεις της , δεν ξερω Ποτε και αν θα γυρισει στο σπιτι μας..έφυγε χωρις να με ακουσει !! Με μισει και με μισωωω..ποναει το μυαλο μου..ακουω παλι βουητό..
    Πραγματικά τι να πω κοριτσι μου τωρα οτι κ να πούμε.. Προσπάθησε να ηρεμισεις πρώτα γτ ετσι δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις αυτο που συμβαίνει.. Δώσε λιγη ωρα να συνειδητοποιήσεις τι εχει γινει. Μεσα μου δε ξες ποσο βριζω αυτα τα σκουπίδια.. Πηγαινε κανε καταγγελία, πηγαινε να δουν κ αυτα τα μαλακισμενα τι προκάλεσαν, η κοπελα σου θα μάθει την αλήθεια, τοτε ας ερθει να σου ζητήσει κ μια συγνώμη, αντε τωρα γτ λιγη κατανοηση δε βλάπτει και απο κεινη. Εχει παθει σοκ κ αυτη τωρα με ολο αυτο, δεν ξερει κ τι εγινε.. Αυτο θα λυθει με τον χρόνο όταν μαθει την αληθεια. Τωρα ξερω θες να ελπιζεις οτι εγινε λαθος, στο εύχομαι αλλα καταλαβαινεις οτι κ οι πιθανότητες δεν είναι παρα πολλές. Πηγαινε στην αστυνομία τωρα και δωσ τους εναν εναν. Μαλακισμενα ρε μη τους χαρίζεις.. Παρε δυναμη και πηγαινε..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Γεια σας. Δεν ξερω πως συγκρατω τα κλαματα μου και γραφω, δεν εχω που αλλου να τα πω, γυρισα απο τν γιατρο..ο οποιοοος μου ειπεε οτι ειμαι έγκυοςς...δεν μπορω να το αποδεχτωωω..οχι!!!! Ποσες πιθανότητες υπήρχαν να συμβει αυτοο δηλαδη??? Μηδαμινεςςςςς και εμενα μου συμβαινει αυτοοο...το μαρτύριο που ζω δεν θα τελειώσει. Δεν τον πιστευωω ..μπορεί να συμβει και καποιο λαθος ετσι?? Το διαβασα οτι γινετε. Ο γιατρός το ειπε και στην κοπελα μου..ηταν εκει απ εξω και ρης το ειπε..πως το εκανε αυτο???? Καταστραφηκα..δεν νιωθω ζωντανη μεσα μου...η κοπελα μου έφυγε πηγε στους γονεις της , δεν ξερω Ποτε και αν θα γυρισει στο σπιτι μας..έφυγε χωρις να με ακουσει !! Με μισει και με μισωωω..ποναει το μυαλο μου..ακουω παλι βουητό..
    Λία, ήθελα από χθες να σου γράψω κι ετοιμαζόμουν τώρα όταν είδα αυτό που μόλις έγραψες οπότε δεν ξέρω αν θα μπορέσω να σε βοηθήσω αλλά θα προσπαθήσω... Αυτό που ήθελα να σου πω πρώτα απ' όλα είναι ότι εσύ δεν φταις σε τίποτα και μην κατηγορείς τον εαυτό σου ούτε να λες ότι τον μισείς, μη κορίτσι μου! Και δεν στα λέω αυτά έξω απ' το χορό γιατί έχω κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία, όχι τόσο άσχημη όσο η δικιά σου αλλά με έκανε κι εμένα να κατηγορώ τον εαυτό μου για χρόνια... Και βοήθηκα πολύ από εδώ, μείνε μαζί μας για να σε βοηθήσουμε...
    Τώρα για την εγκυμοσύνη, έκανες εξετάσεις αίματος και το έδειξαν;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Γεια σας. Δεν ξερω πως συγκρατω τα κλαματα μου και γραφω, δεν εχω που αλλου να τα πω, γυρισα απο τν γιατρο..ο οποιοοος μου ειπεε οτι ειμαι έγκυοςς...δεν μπορω να το αποδεχτωωω..οχι!!!! Ποσες πιθανότητες υπήρχαν να συμβει αυτοο δηλαδη??? Μηδαμινεςςςςς και εμενα μου συμβαινει αυτοοο...το μαρτύριο που ζω δεν θα τελειώσει. Δεν τον πιστευωω ..μπορεί να συμβει και καποιο λαθος ετσι?? Το διαβασα οτι γινετε. Ο γιατρός το ειπε και στην κοπελα μου..ηταν εκει απ εξω και ρης το ειπε..πως το εκανε αυτο???? Καταστραφηκα..δεν νιωθω ζωντανη μεσα μου...η κοπελα μου έφυγε πηγε στους γονεις της , δεν ξερω Ποτε και αν θα γυρισει στο σπιτι μας..έφυγε χωρις να με ακουσει !! Με μισει και με μισωωω..ποναει το μυαλο μου..ακουω παλι βουητό..
    Χθες ήθελα να σε ρωτήσω αν πήρες κάποιο χάπι εκείνη τη μέρα για να αποφύγεις όλο αυτό τώρα..Αλλά δεν το θεώρησα χρήσιμο αφού είχαν περάσει 3 εβδομάδες...
    Ηρέμησε και θα βρούμε μια λύση..Πρέπει να ηρεμήσεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Ηρεμησε κοριτσι μου σε εχει πιασει πανικος θα σε βοηθησουμε πρεπει να κλεισεις ραντεβου με ψυχιατρο αμεσα. Παρε τηλεφωνο τωρα κι ολας εκει που σου ειπαν τα κοριτσια προς το παρον

  14. #74
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by LIA98 View Post
    Γεια σας. Δεν ξερω πως συγκρατω τα κλαματα μου και γραφω, δεν εχω που αλλου να τα πω, γυρισα απο τν γιατρο..ο οποιοοος μου ειπεε οτι ειμαι έγκυοςς...δεν μπορω να το αποδεχτωωω..οχι!!!! Ποσες πιθανότητες υπήρχαν να συμβει αυτοο δηλαδη??? Μηδαμινεςςςςς και εμενα μου συμβαινει αυτοοο...το μαρτύριο που ζω δεν θα τελειώσει. Δεν τον πιστευωω ..μπορεί να συμβει και καποιο λαθος ετσι?? Το διαβασα οτι γινετε. Ο γιατρός το ειπε και στην κοπελα μου..ηταν εκει απ εξω και ρης το ειπε..πως το εκανε αυτο???? Καταστραφηκα..δεν νιωθω ζωντανη μεσα μου...η κοπελα μου έφυγε πηγε στους γονεις της , δεν ξερω Ποτε και αν θα γυρισει στο σπιτι μας..έφυγε χωρις να με ακουσει !! Με μισει και με μισωωω..ποναει το μυαλο μου..ακουω παλι βουητό..
    Ηρέμησε... Δεν υπάρχει λόγος να αντιδράς έτσι. Χαλάρωσε.
    Δεν μίλησες γιαυτό σκέφτεται τα χειρότερα.
    Θες να της στείλεις ένα μήνυμα να της πεις τι έγινε? Γράψε της τι έγινε γιαυτό τον τελευταίο καιρό φέρεσαι έτσι και θα συνδυάσει τα γεγονότα και θα δει την αλήθεια..

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Λία, ήθελα από χθες να σου γράψω κι ετοιμαζόμουν τώρα όταν είδα αυτό που μόλις έγραψες οπότε δεν ξέρω αν θα μπορέσω να σε βοηθήσω αλλά θα προσπαθήσω... Αυτό που ήθελα να σου πω πρώτα απ' όλα είναι ότι εσύ δεν φταις σε τίποτα και μην κατηγορείς τον εαυτό σου ούτε να λες ότι τον μισείς, μη κορίτσι μου! Και δεν στα λέω αυτά έξω απ' το χορό γιατί έχω κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία, όχι τόσο άσχημη όσο η δικιά σου αλλά με έκανε κι εμένα να κατηγορώ τον εαυτό μου για χρόνια... Και βοήθηκα πολύ από εδώ, μείνε μαζί μας για να σε βοηθήσουμε...
    Τώρα για την εγκυμοσύνη, έκανες εξετάσεις αίματος και το έδειξαν;
    Εδωσα αιμα και ουρα αλλα νομιζω το αποτελεσμα μου το ειπε μονο απο τα ουρα αρα μπορει να μην ειναι έγκυρο..ελπιζω..δεν μου ειπε κατι αλλο για τις αιματολογικες...μονο οτι θα αργησην να βγουν τα αποτελεσματα για σμν. Λογο της καταστασης για κορωνοιο ολα εγιναν πολυ γρηγορα δεν νομιζω οτι με εξετασν καλα.. εχω μιλησει με κέντρο βοήθειας εδώ στην πολη μου αλλα δεν δεχονται ατομα τωρα απο κοντα..η κατασταση αυτη δεν με βοηθαει..οχι
    Κανω απαισιες σκεψης αυτην την στιγμη..Πρέπει να παρω φάρμακα δεν μπορω να τα αντιμετωπίσω..χριστε μου.. .δεν εχω ιδεα απο φαρμακα για τετοια θεματα..αν παρω τηλ ενα ψυχιατρο θα μου πει τι πρέπει να παρω ή δεν γινεται αυτο?

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 01:30
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 21:47
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 00:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 20:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •