Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    61

    Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη

    Θα ηθελα να αναφέρω οτι δεν εχω επισκεφτεί ποτέ καποιον ψυχολόγο για ολα αυτα που εχω περασει στην ζωη μου. Πρώτη φορα γραφω καπου για αυτο, βρισκομαι σε μια κατασταση συναισθηματικά τρομακτική, και δεν τι να κανω. Ειμαι κλεισμένη στο δωματιο μου για βδομάδες ( εχουμε και καραντινα) ξεσπαω, κλαιω, πνιγομαι απο τις σκεψεις μου , κανω εμετο (συγνωμη για αυτο) , δεν μπορω να ελέγξω εμένα! Συγκατοικω με την κοπελα μου χρονια..αλλα δεν μπορει να με.βοηθήσει..αισθάνομαι οτι τρελαίνω και την ιδια με εμένα..αισθανομαι βάρος..ντρέπομαι που το γραφω ακομα αλλα αρχισα και παιρνω ελαφριά ναρκωτικά με.βοηθούν..προσπαθω να ξεχασω οτι με βιασαν 5 ....... δεν μπορω ομως δεν μπορω να το σβησω και θελω να ξαναγινω οπως πριν , απο την αυπνια ποναει.το σωμα μου .. ντρέπομαι που ειμαι ομοφυλόφιλη και με.βίασαν αντρες..πνιγοναι στην σκεψη να το αναφερω στην σχεση μου. Δεν θελω να παω σε ψυχολογο να τα πω απο κοντα, να με κοιτάει..δεν ξερω αλλα με πθανει φοβος..το ιδιο με καταγγελια..μονο που κανω σκεψεις με.διαδικασιες παθαινω κρίσεις πανικου..νιωθω οτι φταιω για οτι εχει γινει και δεν.ξερω πως να το βγαλω απο μεσα μου...δρν το πιστευα οτι θα συμβει σε εμένα και θα σκεφτομαι ετσι..αλλα δεν μπορω να πείσω τον εαυτό μου να κάνει κατι ..με κραταω κλεισμένη..σκεφτομαι να κανω κακο σε εμενα..μετα ξεσπαω σρ κλαματα...
    Χρειάζομαι μια βοηθεια, μια συμβουλη απο κάποιον που μπορει να περνάει το ιδιο..πως θα γίνω παλι οπως πριν?
    Εγραψα το ιδιο post και στην κατηγορια μετατραυματικό στρες αλλα νομιζω εδω ισως καποιος αλλος το περασε και με βοηθησει ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Σου απάντησα και στο άλλο..
    Το μόνο που δεν μου φαίνεται σωστό είναι τα ελαφριά ναρκωτικά όπως τα λες..Όλα τα άλλα που νιώθεις είναι φυσιολογικά μετά από ότι πέρασες..Άν μπορείς και θέλεις να μιλήσεις γι αυτό να ξέρεις ότι εδώ μπορείς να πεις ότι θέλεις..Υπάρχουν άτομα και εδώ που το πέρασαν (και εγώ) και θα σε καταλάβουν..
    Στην σχέση σου μίλησες γι αυτό?Ή σε κάποιον που εμπιστεύεσαι? Εννοώ για να το βγάλεις κάπως από μέσα σου...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι μια ανώνυμη συμβουλη
    By Delmem02052020b in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 201
    Last Post: 22-05-2020, 04:54
  2. Χρειάζομαι οπωσδήποτε την συμβουλή σας
    By Anxious22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2019, 02:30
  3. χρειάζομαι επειγόντως τη συμβουλή σας!
    By madiwasp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2016, 01:34
  4. χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
    By lady-in-red in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 13-02-2014, 21:03
  5. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •