Έχουμε πρόβλημα ή είναι στο μυαλό μου; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    george1520
    Guest
    Φαίνεται ξεκάθαρα ότι πάντα είχες θέμα με την συχνότητα που είχατε στο σεξ αλλά είχες την δικαιολογία ότι δεν σε έβλεπε συχνα και κάπως σε ηρεμουσε. Τώρα σκέφτεσαι πως είσαι εκεί όλο το 24ωρο και συνεχίζει η σεξουαλικη σας ζωή να ειναι στα ίδια επίπεδα οπότε δημιουργούνται οι σκέψεις ότι κάτι δεν κάνεις καλά εσύ.. Εχεις συνδυάσει το σεξ με την αποδοχή και τώρα όλο αυτό το εισπράττεις σαν απόρριψη ενώ στην ουσία έτσι ήσασταν πάντα.
    Κανε μια συζήτηση μαζί του και πες τους προβληματισμούς σου. Με αυτό τον τρόπο του δίνεις την ευκαιρία να ακούσει τι σκέφτεσαι αλλά και να μάθεις την δική του οπτική.

  2. #17
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Χαλάρωσε λίγο και εσύ δύο δουλειές κάνει ο άνθρωπος και για να τα καταφέρει κοιμάται μόλις 6 ώρες την ημέρα. Δεν είναι ρομπότ να πατάς τον διακόπτη και να γίνεται duracell δεν μπορεί ο άνθρωπος ανά πάσα στιγμή να έχει τη συμπεριφορά ρομπότ και μην του δημιουργείς ενοχές ( Η έκπληξη ενδεχομενως που του έκανες να του δημιούργησε ενοχές) και για αυτό να προσπάθησε να σε ευχαριστήσει αργότερα ή μπορεί απλώς μια φαντασίωση με πρωταγωνίστρια εσένα να τον οδήγησε στο σεξ αργότερα . Δεν σε έχει απομυθοποιήσει απλώς πρέπει να σεβαστείς πως κάνει δύο δουλειές και πως μπορεί να τυχαίνει κάτι στη δουλειά κάποιες ημέρες που το τελευταίο που σκέφτεται και θέλει εκείνη την ημέρα να είναι το σεξ.
    Συμφωνώ σε όλα ,αυτά θα σου έλεγα.
    Και εγώ έχω 10 χρόνια διαφορά με τον άντρα μου και να ξέρεις μια δεκαετία δεν είναι λίγη ...
    Άλλες οργανικές ανάγκες έχεις εσύ άλλες ο σύντροφός ,ειδικά αν δουλεύει και πολλές ώρες είναι απολύτως λογικό!
    Αν κρίνω από τον τρόπο που σου μιλάει και σου φέρεται δεν δείχνει καθόλου αδιαφορία ...Ίσα ίσα ο άνθρωπος κάνει τα πάντα για να σε έχει ικανοποιημένη...

    Να σου πω και μια συμβουλή ,έχω 20 χρόνια πορεία στο θέμα γάμου...

    Σε ένα γάμο-σχεση , βεβαίως έχει κυρίαρχο ρόλο το σεξ ,αλλά ένας γάμος σε βάθος χρόνου κρατιεται αν υπάρχουν αληθινά αισθήματα και το κυριότερο επικοινωνία και κατανοήσει στις ανάγκες του συντρόφου μας...
    Και κάτι τελευταίο ...τι σημασία έχει αν κανεται έρωτα 2 3 4 φορές την εβδομάδα ...
    Ο έρωτας δεν μετριέται με αριθμούς αλλά με συναισθήματα !!!
    Σημασία καλή μου έχει η ποιότητα και όχι η ποσότητα !!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπικά πιστεύω ότι γενικά το σεξ είτε σου βγαίνει είτε δεν σου βγαίνει με κάποιον και είτε ταιριάζετε είτε δεν ταιριάζετε σε αυτό. Επίσης είμαι από τους ανθρώπους που μετράει πολύ αυτό το κομμάτι για εμένα και δεν θα μπορούσα να κάνω συμβιβασμό ακόμα κι αν ο άλλος ήταν ο καλύτερος του κόσμου σε όλα τα άλλα. Συντροφικότητα και κατανόηση βρίσκω και στους φίλους μου και στην ξαδέρφη μου και στον μπαρμπα-Γιώργο από απέναντι.

    Δεν μπορώ να βάλω εύκολα τον εαυτό μου σε λογικές όπως της θεματοθέτριας, αλλά βλέπω ότι υπάρχουν άνθρωποι γύρω μου που για αυτούς μπαίνει σε πιο δεύτερη μοίρα αυτό το κομμάτι, για αυτό έγραψα περί προσπάθειας. Αν η άλλη του έκανε έκπληξη, μπήκε σε φάση να φιάξει ατμόσφαιρα, το πήγαινε προς τα εκεί κτλ, αφού δεν του βγαίνει, δεν μπορεί να την πιάσει ξαφνικά να της πετάξει τα μάτια έξω ας πούμε, μπορεί όμως να δώσει κάποια ευκαιρία με πολλά προκαταρκτικά κτλ κτλ αντί να τη γειώνει εντελώς μέχρι και όποτε και εάν του έρθει διάθεση και του ίδιου. Να βρουν κάποια μέση λύση όσο γίνεται, ακόμα κι αν δεν είναι 100% ικανοποιημένοι σε αυτό το κομμάτι, αφού δεν μετράει τόσο για αυτούς. Τουλάχιστον να το προσπαθήσουν. Αν ήμουν εγώ στη θέση της δεν θα άνοιγα καν ένα τέτοιο θέμα, θα την είχα κοπανήσει προ πολλού, αλλά εγώ δεν είμαι αυτή.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Εσύ έχεις όρεξη για πιο πολύ σεξ η χαλιέσαι σκεπτόμενη ότι δεν τον διεγείρεις σεξουαλικα? 3 φορες τη βδομαδα αφου εισαστε καποιο καιρο μαζι το θεωρω νορμαλ, μη πω αρκετά καλά ταυτόχρονα με δύο δουλειές και 5-6 ώρες υπνο
    Όπως τα λες εγώ βλέπω ότι σε γούσταρει που σε εχει

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Εσύ έχεις όρεξη για πιο πολύ σεξ η χαλιέσαι σκεπτόμενη ότι δεν τον διεγείρεις σεξουαλικα? 3 φορες τη βδομαδα αφου εισαστε καποιο καιρο μαζι το θεωρω νορμαλ, μη πω αρκετά καλά ταυτόχρονα με δύο δουλειές και 5-6 ώρες υπνο
    Όπως τα λες εγώ βλέπω ότι σε γούσταρει που σε εχει
    Το 2ο. Αν και δε μου δείχνει κάτι τέτοιο. Είμαι ανασφαλής ( και περισσότερο από κατάλοιπα που μου άφησε η προηγούμενη σχέση μου)
    Αν και πραγματικά δε θα έπρεπε (έχω το πλεονέκτημα να είμαι νεώτερη, είμαι έξυπνη και κούκλα) και δουλεύω πολύ με τον εαυτό μου για να μη βγάζω συνεχώς ανασφάλειες. Το έχει αντιληφθεί βέβαια ότι επιζητώ συχνά επιβεβαίωση από τον ίδιο.
    Νομίζω οτι όλα αυτά τώρα έχουν πάρει τεράστια διάσταση στο μυαλό μου λόγω του εγκλεισμού. Το βλέπω ότι είμαι πιο ευεξαπτη και λίγο κυκλοθυμική.

    Α και όσον αφορά την κυρία που με συμβούλεψε πιο πάνω. Συμφωνώ απόλυτα ότι μετράει η ποιότητα και όχι το ποσό συχνά κάνουμε.
    Ας πούμε ότι κάποτε είχα έναν σύντροφο πολύ προικισμένο,το σεξ όμως ήταν χάλια γτ δεν ήξερε να χρησιμοποιεί αυτά που έχει!
    Στην προηγούμενη σχέση μου που ήταν μεγάλη είχα απίστευτη ικανοποίηση στο σεξ. Όμως μου άφηνε ένα τεράστιο κενό. Γτ μπορεί να ήμουν ικανοποιημένη πόσο 1 ώρα, μισή?? Μετά όμως.... κενό.
    Τη συντροφικότητα δεν την έχω βρεί από κανένα φίλο και συγγενή. Και μιλάω αποκλειστικά για τη συντροφικότητα που λαμβάνεις από το σύντροφό σου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άρα θεωρείς όλα καλά αν δουλέψεις εσύ την όποια ανασφάλεια έχεις;

  7. #22
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Rulakigo View Post
    Το 2ο. Αν και δε μου δείχνει κάτι τέτοιο. Είμαι ανασφαλής ( και περισσότερο από κατάλοιπα που μου άφησε η προηγούμενη σχέση μου)
    Αν και πραγματικά δε θα έπρεπε (έχω το πλεονέκτημα να είμαι νεώτερη, είμαι έξυπνη και κούκλα) και δουλεύω πολύ με τον εαυτό μου για να μη βγάζω συνεχώς ανασφάλειες. Το έχει αντιληφθεί βέβαια ότι επιζητώ συχνά επιβεβαίωση από τον ίδιο.
    Νομίζω οτι όλα αυτά τώρα έχουν πάρει τεράστια διάσταση στο μυαλό μου λόγω του εγκλεισμού. Το βλέπω ότι είμαι πιο ευεξαπτη και λίγο κυκλοθυμική.

    Α και όσον αφορά την κυρία που με συμβούλεψε πιο πάνω. Συμφωνώ απόλυτα ότι μετράει η ποιότητα και όχι το ποσό συχνά κάνουμε.
    Ας πούμε ότι κάποτε είχα έναν σύντροφο πολύ προικισμένο,το σεξ όμως ήταν χάλια γτ δεν ήξερε να χρησιμοποιεί αυτά που έχει!
    Στην προηγούμενη σχέση μου που ήταν μεγάλη είχα απίστευτη ικανοποίηση στο σεξ. Όμως μου άφηνε ένα τεράστιο κενό. Γτ μπορεί να ήμουν ικανοποιημένη πόσο 1 ώρα, μισή?? Μετά όμως.... κενό.
    Τη συντροφικότητα δεν την έχω βρεί από κανένα φίλο και συγγενή. Και μιλάω αποκλειστικά για τη συντροφικότητα που λαμβάνεις από το σύντροφό σου.
    Άρα καλή μου μάλλον όπως είπες έχει μεγαλώσει η ανασφάλεια σου λόγω των καταστάσεων που ζούμε και τον εγκλεισμό μας οπότε καλό είναι να η ρεμησεις γιατί πραγματικά εγώ δεν βλέπω λόγω ανυσηχειας!!!

    Όπως σου είπε και ο George πιο πάνω 3 φορές την εβδομάδα μετά από κάποιο καιρό συγκατοίκησης και μετά από τόσο κούραση που τραβάει ο σύντροφος σου είναι μια χαρά !

    Και στην τελική όπως είπες η σαρκική ικανοποίηση διαρκεί μισή ωρα το πολύ μια ,μετά τι ?
    Μακάρι να είστε μαζί, να μιλάτε ,να συζητάτε να βρίσκεται καταφύγιο και συντροφικοτητα ο ένας στην αγκαλιά του άλλου και είμαι σίγουρη πως και στον ερωτικό τομέα θα είστε μια χαρά .
    Αυτή είναι η πραγματική ευτυχία για ένα ζευγάρι και η ισχυρότερη βάση για να κρατηθεί !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Rulakigo View Post
    Ναι μα το κατάλαβα κι εγώ. Ότι εκείνη τη στιγμή θεώρησε ότι έπρεπε να με ικανοποιήσει επειδή εγώ ξεκίνησα το σκηνικό και αγχώθηκε. Ενώ μετά όταν η "παράσταση" τελείωσε αυτός άρχισε.
    Εν πάση περιπτώσει εγώ το έκανα σαν κάτι διαφορετικό και δε θα σταθώ εκεί.
    Εγώ όπως το σκέφτομαι είναι ότι εγώ δεν έχω φτάσει σε αυτή την ηλικία. Ενώ εκείνος έχει περάσει από τη δική μου, άρα αυτό που θα ήταν καλύτερο είναι να του το θυμίσω και να τον φέρω στη δική μου ανεμελιά που το χρειάζεται περισσότερο όχι μόνο στο σεξουαλικό αλλά και στη ζωή του που είναι γεμάτη άγχος και η αλήθεια είναι ότι όσον αφορά το καθημερινό κομμάτι το έχω καταφέρει.
    xmmm..
    κοιτα...
    εχω διαβασει και τα επομενα.
    εχω την εντυπωση, οτι "κρεμεσαι" απο την διαφορα ηλικιας σας για να εχεις μια σιγουρια οτι θα εχεις για παντα το ενδιαφερον του.. λυπαμαι, αλλα τετοιες σιγουριες δεν υπαρχουν για κανεναν λογο, ποσο μαλλον για κατι τοσο αδιαφορο σε πολλους, οπως η διαφορα ηλικιας..
    για να μην εκπλαγεις καποτε, συνειδητοποιησε απο τωρα, οτι αυτο δεν ισχυει.

    το ενδιαφερον του συντροφου σου το εχεις γιατι του αρεσεις σαν γυναικα, σαν ανθρωπος, σαν παρεα, σαν προσωπικοτητα , σαν συμβιωση (πολυ βασικο αν σκεφτεσαι γαμο κλπ). ΔΕΝ ειναι η ηλικια κατι κρισιμο, σε διαβεβαιω. αν δεν δουλεψει μια σχεση, αν καποιος απομακρυνθει και βαρεθει, αν ερωτευθει αλλου, μπορει και να ειναι για πολυ μεγαλυτερη σου, οποτε μην το δενεις κομπο το θεμα της ηλικιας κι οτι ειναι καποιο πλεονεκτημα. τα υπολοιπα να σε απασχολουν.

    και για ποια ανεμελια μιλας στα 32;;;; δεν εισαι κοριτσακι. ανεμελια εχεις στα 18-21.
    απο τα 30 και πανω, η ανεμελια ειναι μονο θεμα συνθηκων ζωης.
    πχ αν δεν δουλευεις, η δουλευεις λιγο, αλλα εχεις λεφτα, δεν αγωνιας για την επιβιωση, μπορεις να ζεις ανεμελα ο'τι ηλικια κι αν εχεις (αν εχεις και καλη υγεια), αν εχεις απαιτητικη δουλεια, ποια ανεμελια;;; εγω πχ που ειμαι μεγαλυτερη σου, στα 32 περνουσα των παθων μου τον ταραχο απο δουλεια. ειχα ξεπατωθει. μεσα στο αγχος ζουσα. τωρα, περναω ζαχαρη... αγαπες και λουλουδια.
    εσυ , δουλευεις η καθεσαι;
    ο φιλος σου εχει πολλη δουλεια. αν ειχε η αποκτησει στο μελλον εισοδηματα χωρις να χρειαζεται να δουλευει τοσο, μια χαρα ανεμελος θα ειναι, μην ανησυχεις. που να παρει συνταξη!! εκει να δεις ανεμελια!! τρεις λαλλουν και δυο χορευουν....

    οπως ειδα παρακατω, το θεμα σου ειναι κυριως μηπως δεν σε θελει αρκετα κι οχι το οτι θελεις πιο πολυ σεξ οργανικα, ας πουμε. αυτο σημαινει ομως οτι επιζητας το σεξ κι οταν δεν το θελεις και τοσο, μονο για να τσεκαρεις την ανταποκριση του. κι αυτο φαινεται ξερεις.. και σε βαθος χρονου, ξενερωνει. η σκεψη σου ειναι οτι αν σε θελει σεξουαλικα ολη μερα, δεν θα εχει χρονο να σκεφτει καμια αλλη και δεν θα τον χασεις.
    ομως ειναι το ιδιο σαν να του κανεις ελεγχο απο ανασφαλεια:
    "επ, τι κανεις που εισαι; που μιλουσες; που πηγες; γιατι δεν πηρες τηλεφωνο απο εκει;" vs " επ, τι γινεται; γιατι δεν θες σεξ συνεχεια; μηπως με θες λιγοτερο τωρα; μηπως σκεφτεσαι καμια αλλη;"
    η ιδια λειτουργια ειναι.. ελεγχος, και οχι επιθυμια.

    για αρχη και για να μην τον ξενερωνεις κι αυτον, ξεκινα να το επιζητας μονο οταν το θελεις οργανικα. οχι για ελεγχο διαθεσιμοτητας...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Αν εχεις ολα τα αλλα εκτος απο το πολυ σεξ που απ οτι καταλαβα ουτε εσενα σε νοιαζει τοσο που ειναι το προβλημα ?εκτος αν δεν αντεχεις με τοσο λιγο σεξ αυτο ειναι προβλημα.. για μενα η ηλικια 40 ειναι μια δικαιολογια γιατι εγω ημουν με εναν 40 χρονων και ηθελε σεξ ολη την ωρα και δουλευε και πολυ ..
    μπορει να μην τον νοιαζει και τοσο πολυ αυτο το θεμα...αν ειχε τρομερη διαφορα απ την αρχη δηλαδη ηταν σεξομανης και τωρα δεν θελει καθολου θα σου λεγα ψαξε να δεις τι αλλο παιζει..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Πάντως είναι λίγο σύνηθες ότι όταν είσαι με έναν άνθρωπο που σου αρέσει και σε γεμίζει γενικως στη ζωη σου, η σεξουαλικότητα η ορμή, να μετριαζεται. Αν σταματήσει υπάρχει πρόβλημα όμως. Δοκίμασε να είσαι σεξουαλική στο σπίτι, εννοώ να μην ξενερώσεις και παραιτηθείς, και μην του ζητήσεις καθόλου σεξ για κάποιο καιρό, μην το συζητάς καν. Είμαστε μαλακες θα το δεις χαχα. Γενικώς παίξε λίγο καλό.κανει

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Πάντως είναι λίγο σύνηθες ότι όταν είσαι με έναν άνθρωπο που σου αρέσει και σε γεμίζει γενικως στη ζωη σου, η σεξουαλικότητα η ορμή, να μετριαζεται. Αν σταματήσει υπάρχει πρόβλημα όμως. Δοκίμασε να είσαι σεξουαλική στο σπίτι, εννοώ να μην ξενερώσεις και παραιτηθείς, και μην του ζητήσεις καθόλου σεξ για κάποιο καιρό, μην το συζητάς καν. Είμαστε μαλακες θα το δεις χαχα. Γενικώς παίξε λίγο καλό.κανει
    Ναι αυτό μου το έχει πετάξει και ο ίδιος σε διάφορες στιγμές. Του τύπου εσύ τα κάνεις όλα τέλεια κι εγώ είμαι μαλακας καμιά φορά και σε στενοχωρω. Τουλάχιστον είναι ειλικρινής.
    Είμαι σεξουαλική στο σπίτι. Πάντα περιποιούμαι τον εαυτό μου κυρίως για εμένα και το σώμα μου με βοηθάει μια και ποτε δε σταμάτησα να γυμνάζομαι.
    Αυτό έχω σκοπό να κάνω να παίξω λίγο. Αν και σεξ δε ζητάω γτ μου αρέσει να κάνει ο άλλος την πρώτη κίνηση. Όμως πετάω σεξουαλικά υπονοούμενα και κάνω κάποιες κινήσεις αλλά σκέφτομαι να τον παίξω λίγο τώρα.
    Όχι παιδιά δεν έχει διαφορά από την αρχή.
    Όπως ανέφερα και στο αρχικό μου ποστ στην αρχή ούτως η άλλως δε βρισκόμασταν συχνά και καθημερινά λόγω φόρτου εργασίας του και γτ μένουμε σε διπλανές κοντινές βέβαια πόλεις.
    Εδώ μένουμε μαζί πλέον και δε βρισκόμαστε.
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

    Υ.γ οι δουλειές τ είναι παραπάνω από δύο!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αν υποθέσουμε ότι με 3 φορές την εβδομάδα είσαι οκ και γενικώς ικανοποιημένη από την σχέση όπως και αυτός το ιδιο, κοίτα πως μπορεί να διαλυθεί η σχεση: σε πιάνουν οι ανασφάλειες ότι δεν του αρέσεις αφού δε ζητάει παραπάνω σεξ, αρχίζεις να το ζητάς με τον τρόπο σου και πιθανώς το κάνεις θέμα συζήτησης, αυτό τον αγχώνει και φοβάτε μήπως σε χάσει επειδή δεν είσαι ικανοποιημένη σεξουαλικά (ο άντρας ταλαιπωρείται αρκετά ψυχολογικά με αυτή τη σκεψη, ειδικά αν σε αγαπαει) ή ακόμη χειρότερα ότι θα ενδωσεις αλλού και ολο αυτό αποκλείεται να αυξήσει την συχνότητα του σεξ γιατί εκτός της κούρασης θα έρθει και η πεσμένη ψυχολογία, τσακωμοί ξενέρωμα κτλ.
    Είναι λίγο μπέρδεμα το σεξ στη σχέση, φέρνει πολλά προβλήματα, αλλά από την στιγμή που είσαι οκ με την συχνότητα μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ριξτο λίγο στο παιχνίδι και διασκέδασε το.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αρκει να μη βγει ο αντρας οτι δεν ειναι επαρκης στον τομεα αυτο, ε George? Ας το φορτωθει η κοπελα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Αρκει να μη βγει ο αντρας οτι δεν ειναι επαρκης στον τομεα αυτο, ε George? Ας το φορτωθει η κοπελα.
    Για αυτό λέω ότι είναι μπερδεμα, δεν υπάρχει ιδανική συχνότητα στο σεξ. Ο μόνος τρόπος να μην δημιουργηθεί πρόβλημα είναι να συντονιστεί με τον άντρα που θέλει λιγότερο, ειδικά στη περίπτωση της κοπέλας που δηλώνει οκ με 3 φορές. Αλλιώς χωρίζεις, δεν μπορείς να πιέσεις κάποιον να κάνει σεξ. Ούτε την γυναίκα μπορείς να πιέσεις να κάνει σεξ παραπάνω απ όσο έχει διάθεση να κάνει, θα νοιώθει κι αυτή άσχημα, αλλά πιο πολύ και το λένε ειδικοί αυτό θα νοιώθει ο άντρας λόγω φύσης, δεν αλλάζει αυτό.
    Εγώ της τα λέω αυτά επειδή είπε ότι περνάει πολύ καλά σύντροφικα με αυτόν, θέλει να είναι μαζί, το ιδιο κι αυτος και δηλώνει ότι είναι οκ με την συχνότητα στο σεξ, απλα μην το σκαλιζει γιατι θα γινουν μονο χειροτερα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    714
    Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Η συγκατοίκησή σας έγινε με αφορμή την καραντίνα, είτε ανοίξεις τηλεόραση, είτε ιντερνετ, είτε facebook παντού μιλάνε μόνο για θανατικά, αύξηση της ανεργίας, οικονομική ανασφάλεια. Με λίγα λόγια η συμβίωση δεν ξεκίνησε υπό τις καλύτερες συνθήκες. Να κάνεις υπομονή και όταν όλα αυτά τα εξωπραγματικά τελειώσουν, η κατάσταση θα είναι καλύτερη.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Είναι κάτι που θα το έχουμε για πάντα?
    By Desimal in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-2016, 11:08
  2. OYTE ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
    By STARAKI_ed in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 26-01-2011, 23:02
  3. ειναι κακο να θελουμε να εχουμε τον ελεγχο?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-07-2010, 03:43
  4. Μαλλόν το πρόβλημα δεν το έχουμε εμείς τελικά!
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 08-05-2008, 23:51
  5. προβλημα ή ειναι ολα στο μυαλο?
    By mariza_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 6
    Last Post: 25-08-2007, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •