τι TV έχετε στο σαλόνι σας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    Cool τι TV έχετε στο σαλόνι σας?

    μιας και ειμαστε σε καραντινα.. και αραζουμε σπιτι... ανοιγω ενα θεμα να μιλησουμε για την τηλεόραση που εχουμε σπιτι η σκευτομαστε να αγορασουμε...! ετσι για να περναει η ωρα...!!!!

    επίσης μπορούμε να συζητήσουμε και πως διασκεδάζουμε πχ αν έχουμε κάποια κονσόλα/αν βλεπουμε netflix.. τι games/ταινιες/σειρες μας αρεσουν.. κλπ...

    για παμε....!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Στο σαλόνι συγκεκριμένα?
    58αρα LG εγώ..Το συζητούσαμε και χθες σε ένα άλλο θέμα
    Νετφλιξ και YouTube βλέπω..Τα παιχνίδια δεν θέλω ούτε να τα ξέρω..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    A , εμενα μαρεσει η εικονα της παλιας , οποτε κρατω την παλια μου , 29 ιντσες , 100 hz , 50 κιλα , δεν μαρεσει καθολου η εικονα της flat ..... .......εχω και καβατζα αλλη 50κιλη , αμα χαλασει η δικη μου ........ που χαλασε το 2013 , αλλα πηρα μια μεταχειρισμενη 29 ' , παλι 50κιλη , με 100 ευρω .....
    ειμαι κατα της νεας τεχνολογιας .....

    δεν την εχω στο σαλονι , στο δωματιο μου την εχω .........................

    ουδεποτε εχω δει ταινια απο το netflix , ουτε απο you tube .....

    σορυ παιδια , ειμαι παλαιας γενιας , αφου κοντευω τα 60 ......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    hello...!!! το ξερω το ειδα...! και ειπα να ανοιξω ενα θεμα για μια χαλαρη συζητηση για να μην ειμαστε στο αλλο θεμα offtopic :P

    εγω εχω παρει σε προσφορα πριν κανα 3μηνο την Samsung QE55Q60R 55αρα 4K Qled/HDR10+/120hz και την εχω λατρεψει...!!! αραζω πολλες ωρες της ημερας και βλεπω Netflix και παιζω και κανα game στο Χbox... επισης απο πιτσιρικας λατρευω το gaming...! μεχρι και τωρα...! τωρα σκευτομαι οταν με το καλο βγουμε απο ολο αυτο να ασχοληθω και να φτιαξω ενα budget gaming pc...!!! :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Στο σαλόνι συγκεκριμένα?
    58αρα LG εγώ..Το συζητούσαμε και χθες σε ένα άλλο θέμα
    Νετφλιξ και YouTube βλέπω..Τα παιχνίδια δεν θέλω ούτε να τα ξέρω..
    αρκετα ατομα την εχουν στον σαλονι γιαυτο εβαλα αυτο τον τιτλο χαχα

    οπου και να ειναι δεν εχει σημασια...!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    αρκετα ατομα την εχουν στον σαλονι γιαυτο εβαλα αυτο τον τιτλο χαχα

    οπου και να ειναι δεν εχει σημασια...!
    Εντάξει κάποια σημασία την έχει..Δεν βάζεις 58αρα στο υπνοδωμάτιο ας πούμε
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    A , εμενα μαρεσει η εικονα της παλιας , οποτε κρατω την παλια μου , 29 ιντσες , 100 hz , 50 κιλα , δεν μαρεσει καθολου η εικονα της flat ..... .......εχω και καβατζα αλλη 50κιλη , αμα χαλασει η δικη μου ........ που χαλασε το 2013 , αλλα πηρα μια μεταχειρισμενη 29 ' , παλι 50κιλη , με 100 ευρω .....
    ειμαι κατα της νεας τεχνολογιας .....

    δεν την εχω στο σαλονι , στο δωματιο μου την εχω .........................

    ουδεποτε εχω δει ταινια απο το netflix , ουτε απο you tube .....

    σορυ παιδια , ειμαι παλαιας γενιας , αφου κοντευω τα 60 ......
    hello mac...! πολυ καλα..!! γενικα πως διασκεδαζεις? εκτος απο ταινιες που οπως ειπες δεν βλεπεις... μουσικη φανταζομαι θα ακους ετσι?

    εχεις και βινυλιο ? μιας και μιλαμε για old school συνήθειες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    A , εμενα μαρεσει η εικονα της παλιας , οποτε κρατω την παλια μου , 29 ιντσες , 100 hz , 50 κιλα , δεν μαρεσει καθολου η εικονα της flat ..... .......εχω και καβατζα αλλη 50κιλη , αμα χαλασει η δικη μου ........ που χαλασε το 2013 , αλλα πηρα μια μεταχειρισμενη 29 ' , παλι 50κιλη , με 100 ευρω .....
    ειμαι κατα της νεας τεχνολογιας .....

    δεν την εχω στο σαλονι , στο δωματιο μου την εχω .........................

    ουδεποτε εχω δει ταινια απο το netflix , ουτε απο you tube .....

    σορυ παιδια , ειμαι παλαιας γενιας , αφου κοντευω τα 60 ......
    Μακ πολύ καλά κάνεις..Αυτά μια μέρα θα θεωρηθούν αντίκες..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εντάξει κάποια σημασία την έχει..Δεν βάζεις 58αρα στο υπνοδωμάτιο ας πούμε
    μην το λες... το εχω δει και ειναι πολυ epic...!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    μην το λες... το εχω δει και ειναι πολυ epic...!!!!!
    Όχι παιδάκι μου! Μόνο αν είχα 90 τετραγωνικά υπνοδωμάτιο..Αλλα εδώ αν βάλω τόσο μεγάλη θα μου πουν οι ηθοποιοί " πήγαινε πιο 'κει " χαχαχα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    hello mac...! πολυ καλα..!! γενικα πως διασκεδαζεις? εκτος απο ταινιες που οπως ειπες δεν βλεπεις... μουσικη φανταζομαι θα ακους ετσι?
    Δεν διασκεδαζω τα τελευταια 10 χρονια , μην πω παραπανω , μεχει τσακισει η κτθλψη .......
    ευχαριστω για το ενδιαφερον ........Ακη ......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Όχι παιδάκι μου! Μόνο αν είχα 90 τετραγωνικά υπνοδωμάτιο..Αλλα εδώ αν βάλω τόσο μεγάλη θα μου πουν οι ηθοποιοί " πήγαινε πιο 'κει " χαχαχα

    Ναι , οντως εχω μεγαλο υπνοδωματιο, αλλα τι να το κανεις , αμα σεχει διαλυσει η αγχωδης κτθλψη ......

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εχω καθολου τι να βλεπω τις διαφημισεις των 200.000 ευρω αυτοι εχουν λογο να πληρωνουν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν διασκεδαζω τα τελευταια 10 χρονια , μην πω παραπανω , μεχει τσακισει η κτθλψη .......
    ευχαριστω για το ενδιαφερον ........Ακη ......
    ελα ρε συ....... γτ ετσι? ποσο καιρο γενικα εχεις αυτη την καταθλιψη που περιγραφεις? περνεις και παρα πολλα χρονια και xanax..... σαν και εμενα..... δεν ξερω αλλα εγω πριν αρκετα χρονια ειχα φτασει σε ενα σημειo να περνω 12 mg xanax....... τωρα εδω και 4 χρονια εχω πεσει στα 0.5 mg αλλα της τελευτεες μερες ανεβασα +0.25mg

    με αποτελεσμα να αν δεν παρω αυτο το +0.25 να ανεβαζω συνεχεια δεκατα 37.4 πρωτη φορα μου συμβενει αυτο...! αλλα νομιζω ειναι μια απο της μακροχρονιες παρενεργειες... πολυ σπανιο αλλα μπορει να συμβει δεν το αναφερει βεβαια αυτο στο χαρτακι αν θυμαμαι καλα...

    σε παρακολουθει γενικα καποιος γιατρος? τι κανεις γιαυτο ρε συ μην το αφησεις να σε πολεμηση η καταθλιψη...! παλεψε το...! μιλα με τον γιατρο σου μηπως παρεις καποιο αντικατα8λιπτικο κατι... θα βρειτε ακρη... εισαι σε μια ηλικια στα 60 οπως λες... εχεις ακομα χρονια μπροστα σου..... εμενα ο ο παππους μου που ειναι 89 ετων ειναι μεσα στην ενεργεια καθημερινα...! και αυτο γιατι ειχε παντα θεληση στην ζωη του...! πιστευε παντα θετικα και ελεγε οτι και αν εχω θα το παλεψω...! ειναι απιστευτο το πως η δυναμη του μυαλου μπορει να αλλαξει τα παντα..! για παραδειγμα οταν εχουμε καταθλιψη δεν μπορουμε να σκευτουμε καθαρα... με αποτελεσμα να εχουμε μια αρνιτικη ενεργεια στην καθημερινοτητα μας.. και να μην σκευτομαστε το μελλον...! οσα και αν ειναι αυτα που εχουμε κοντα μας...! οτι ηλικια και να εχουμε ενα πραγμα εχει σημασια...! ειμαστε άνθρωποι και πρεπει ολη να καταφερουμε να ειμαστε ευτηχισμενη και καθε μερα να την ζουμε ακομα και στα δυσκολα..! μια ζωη εχουμε...!! πρεπει να την ζησουμε... επισης θελω να σου πω οτι και το xanax προκαλει καταθλιψη στην μακροχρονια χρηση...! σχεδον στο 80% ακομα και σε εμενα..... παρολαυτα δεν το αφησα να με νικηση...! παλεψα...! ακομα παλευω και θα παω στην πληρης διακοπη...!! οσο δυσκολο και αν ειναι πιστευω πως θα τα καταφερω...!!!!! και στο τελος θα τα καταφερω...!! ετσι θελω και εσυ αλλα και ολοι να σκευτομαστε θετικα...!!!η ζωη ειναι γεματη εκπληξης καθε μερα...!!! οταν ανακαλυψης οτι μπορεις να καταφερεις τα παντα με την δυναμη του μυαλου σου...!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θενκ γιου Ακη , εχω αυτην την κτθλψη απο αρχες του 2000 . ο γιατρος , η μαλλον οιο γιατροι , το μονο που καταφεραν ειναι να με εθισουν σε πολλα ζανξ , απο τα οποια κατασφερα να τα κατεβασω στα 3 /μερα .....................εχεις δικιο , δεν πρεπει νασαι διολου αρνητικος , αλλα δεν ειμαι , παντα οι δασκαλοι μου μου γραφαν στον τοτε ελεγχο μου ( σχολειο ) , ' πολυ θετικος ' ε , ετσι ειμαι και και τωρα .........σταματησα τους κωλογιατρους και πολυ καλα εκανα , το μονο που ξερουν ειναι να σε πλακωνουν στα χαπια , και δεν εχω να πω κατι σεναν ψυχολογο , ........., δεν εχω κλαφτει ποτέ , παντα το παλευα μονος ......αλλωστε μετα απο 20 χρονια κτθλψη , ταχεις μαθει και μονος σου ......δεν συμφωνω οτι ολα γινονται καλα με την δυναμη του μυαλου σου , καποτε ξεμενεις απο την δυναμη των νευρων , κουραζεσαι ...............αλλωστε μιλαμε για την ασθενεια καταθλιψη , που απ οτι διαβαζω εδω μεσα , πολλοι εχουν μπερδεψει τις αντιξοοτητες και αναποδιες , με την ασθενεια κτθλψη , εγω δεν εχω κατι να μενοχλει, η καμμια αναποδια , αλλα παρ ολα αυτα , ειμαι ασθενης απο αυτην την κωλοασθενεια , διοτι περι ασθενειας προκειται .................κι εγω πιστευω οτι θα τα καταφερω , δεν ειναι κατι μη διορθωσιμο, αλλα θελει επιμονη κι υπομονη ........και προσπαθεια .......ειμαι ευχαριστημενος που απο τα 9-10 ζαναξ/μερα , που μου γραφανε , τα πηγα στα 3 ......,.
    απο το 2004 εως περισυ εχω παρει 40.000 ζαναξ ........( κρατω ημερολογιο ) αυτα τα παλιοχαπα συμβαλλουν τα μαλα στην κτθλψη ........
    ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις , εισαι καλοπροαιρετος .......................

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εχετε φιλους?
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 08-07-2018, 14:01
  2. ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??
    By anxious4ever in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 01-08-2016, 09:16
  3. ΦΩΝΕΣ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 17-01-2012, 22:57
  4. ΕΧΕΤΕ ΖΩΗ???
    By sokolatoxrwma in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 21-10-2011, 16:58
  5. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •