γιατί μην υπάρχουν αληθινοι άνθρωποι; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Η κοπέλα λέει πως ο ίδιος την καλεί στο σπίτι του, κάθεται 2 ώρες και παίζουν χαρτιά... Ίσως να παίζει κάτι άλλο. Απομακρύνσου λίγο να δεις αν σε ψάξουν. Αυτός κυρίως, όχι η νονά σου.

    Γενικά όμως ισχύει αυτό που λες για τις προσδοκίες. Επειδή εμείς συμπεριφερόμαστε με μια άλφα συμπεριφορά, δεν σημαίνει πως και οι άλλοι θα σκέφτονται και θα δρουν με τον ίδιο τρόπο. Καλώς ή κακώς...
    Αυτό ακριβώς. ο ίδιος μου έλεγα συνέχεια να ερχομαι να κάτσουμε. Τώρα δεν έχω πάει 2 μέρες και μου το το έχει πει 4 φορές από εχθές να έρθω αλλά εγώ του λέω πως νυσταζω γιατί δεν έχω κοιμηθεί. Καταλαβαίνω πολύ καλά αν κάποιος δεν θέλει κόσμο στο σπίτι του ή θέλει την ησυχία του. δεν είμαι άνθρωπος που πηγαίνω και χτυπάω πόρτες οπότε μου καπνίσει επειδή βαριέμαι. Κάθε βήμα που κάνω το σκέφτομαι εκατό φορές. Αυτος μου έλεγε κάθε μέρα έλα και ελα να κάτσουμε γιατί και εμείς ήμαστε μόνοι μας και θέλουμε παρέα. Αλλιώς δεν θα πήγαινα καν αν δεν μου το έλεγε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Tότε την επόμενη φορά που θα σου το πει, να του πεις ότι "εγώ έρχομαι στο δικό σας σπίτι και στης γιαγιάς και λες ότι είμαι όλη μέρα στους δρόμους. Κάθομαι λοιπόν στο σπίτι μου, πάλι με θες στους δρόμους όπως λες. Αποφάσισε τι θες."

    Και δες τι θα σου πει.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καθε φορα που πηγαινες σε ειχε καλεσει; η στο ειπε μερικες φορες κι απο εκει και περα, εσυ κατεβαινες καθημερινα;

  4. #19
    ntinti
    Guest
    Την επόμενη φορά που θα σου πει να πας θα του αρνηθείς ευγενικά λέγοντας του πως αποφάσισες να κάτσεις σπίτι για να μην είσαι όλη μέρα στους δρόμους και ενοχλείς τον κόσμο...

    Απλά και ευγενικά και είμαι σίγουρη πως θα πάρει το μήνυμα του!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Tότε την επόμενη φορά που θα σου το πει, να του πεις ότι "εγώ έρχομαι στο δικό σας σπίτι και στης γιαγιάς και λες ότι είμαι όλη μέρα στους δρόμους. Κάθομαι λοιπόν στο σπίτι μου, πάλι με θες στους δρόμους όπως λες. Αποφάσισε τι θες."

    Και δες τι θα σου πει.

    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Την επόμενη φορά που θα σου πει να πας θα του αρνηθείς ευγενικά λέγοντας του πως αποφάσισες να κάτσεις σπίτι για να μην είσαι όλη μέρα στους δρόμους και ενοχλείς τον κόσμο...

    Απλά και ευγενικά και είμαι σίγουρη πως θα πάρει το μήνυμα του!!!
    Σωστές! Έτσι δείχνεις πως ενοχλήθηκες από το σχόλιο με ευγενικό τρόπο.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Καλησπέρα. Έχω γράψει εδώ στο φορουμ τι έχω περάσει και σε τι κατάσταση βρισκόμουν. Καθώς ξεφύγα λίγο είπα να ανοιχτό σαν άνθρωπος να ξεφύγω από το δωμάτιο μου το οποίο με ειχε στοιχιωσει και δεν ήθελα να βλέπω κανέναν..Να προσπαθήσω να ξεπερασω το πρόβλημα μου να μην σκέφτομαι και να είμαι χάλια κάθε μέρα όλη μέρα. 2 εβδομάδες τώρα λοιπόν πήγαινα καθόμουν στης νονάς μου μαζευομασταν παρέα και παίζαμε χαρτιά περνούσε η ώρα και ξεχνιομουν και ενιώθα καλύτερα και έτσι πήγαινα κάθε μέρα εφόσον έβλεπα ότι είμαι καλύτερα εκεί. καθώς είμαι πάρα πολύ ευαίσθητος άνθρωπος και το παραμικρο να μου πεις για πλάκα εγώ θα το κρατήσω μέσα μου και θα στεναχωρηθω απίστευτα και θα το σκέφτομαι για εβδομάδες. .. πριν λίγο λέει η νονά μου στον άντρα της "η φιλιοτσα σου θέλει να της πάρεις ένα μαλακτικο για τα ρούχα αύριο " και μετά του λέει "σαν κόρη σου είναι (εγώ δηλαδη) εφόσον την έχω βαφτισει εγώ θεωρείται κόρη σου" και απαντΑΕΙ αυτός και λέει "εμένα η κόρη μου άμα είχα δεν θα ήταν όλη μέρα στους δρόμους" μόλις το άκουσα αυτό μέσα μου ήταν λες και μου παιζαν μαχαιριες. .. ενιωσα πολύ άσχημα ,προσβολή και αδικία αλλά πιο πολύ στεναχωρεθηκα ανέβηκα πάνω στο δωμάτιο μου και έκλαιγα με λυγμους και με έπιασε μια μικρή κρίση. .. δεν ξέρω τι να πω η εγώ φταίω που πιστεύω πάντα ότι όλοι οι άνθρωποι έχουν αληθινή και καθαρή ψυχή όπως εμένα η οι άλλοί φταίνε που είναι τόσο κακοί άνθρωποι. ..
    υπαρχουν αληθινοι ανθρωποι αλλα ειναι πολυ δυσκολο να τους βρει κανεις διοτι οι μισοι θα εχουν φαει σαπιλα απο το συστημα που ζουμε και θα εχουν ψυχολογικα και οι αλλοι μισοι θα εχουν παρει εναν δρομο μοναχικο καπου μακρια και θα ειναι πολυ δυσκολο να πεσουμε πανω τους μοιραια αλλα ΥΠΑΡΧΟΥΝ και οσο υπαρχουν εκει εξω να σου δινει κουραγιο το γεγονος αυτο οτι παντα θα υπαρχουν πιθανοτητες να γνωρισεις εναν απο αυτους. υπαρχουν και αληθινοι ανθρωποι που ειναι καλα με τον εαυτο τους αλλα ειναι παλι σπανιο να τους γνωρισεις διοτι ειναι πολυ λιγοι και η κοινωνια μας και η ζωη μας δεν βοηθαει στο σωστο ταιμινγκ να τους γνωρισουμε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. γιατι οι ανθρωποι γινονται δυστηχισμενοι...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 27-06-2014, 08:17
  2. γιατι οι ανθρωποι δυσκολευουμε την επικοινωνια μας
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 19-02-2014, 18:52
  3. Όσο υπάρχουν άνθρωποι.
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 40
    Last Post: 29-06-2013, 12:42
  4. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν τίποτα μέσα τους;
    By MidnightMan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-2013, 20:28
  5. Υπάρχουν καλοί άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο?
    By carrot in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 216
    Last Post: 08-01-2011, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •