Τα κατάφερα!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    ...

    ......??????? =====----
    Last edited by vickie_victoria; 17-04-2020 at 14:04.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Σου εύχομαι να συνεχισεις έτσι. Πιστεύεις ότι έχει κάποια σχέση με την κατάσταση που βιώνουμε? Πιστεύω έχουμε παρατηρήσει όλοι κάποιες διαφορές στον εαυτό μας και στους άλλους είτε θετικές είτε και αρνητικές.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Σου εύχομαι να συνεχισεις έτσι. Πιστεύεις ότι έχει κάποια σχέση με την κατάσταση που βιώνουμε? Πιστεύω έχουμε παρατηρήσει όλοι κάποιες διαφορές στον εαυτό μας και στους άλλους είτε θετικές είτε και αρνητικές.
    .... %%&&&&????? ::::___-----
    Last edited by vickie_victoria; 17-04-2020 at 14:05.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    40
    Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα πραγματικά. Χαμογέλασα μέσα σε όλη αυτή τη μιζέρια... Εύχομαι να κρατήσει για πάντα αυτό που νιώθεις και μπραβο που αντιμετώπισες τον εαυτό σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    μακαρι να πετυχεις τον στοχο αυτο...! γιατι στα εχω πει πολλες φορες...! μπορεις να τα καταφερεις ισως με λιγο δυσκολια αλλα πραγματι μπορεις να εισαι καλα χωρις να εχεις αναγκη ουτε γιατρους ουτε φαρμακα...!! χαιρομε που βλεπω ενα αισιόδοξο μήνυμα...!!

    ανακαλυψε την συνειδηση σου...! βρες την θεραπεια... και θα καταφερεις καθε στοχο στην ζωη σου...!!!!

    μην τα παρατας...!! να σκευτεσαι θετικα και θα δεις πως ολα θα αλλαξουν προς το καλύτερο....!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    ----:::::¡¡¡¡???????......
    Last edited by vickie_victoria; 17-04-2020 at 14:06.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Οι πραγματικές δυσκολίες με κάνουν πιο δυνατή. Έχω αλλάξει κάποια πράγματα όπως να διαβάζω για άρρωστιες στο ίντερνετ. Έχω ξεχάσει αρκετά θέλω να τα ξεχάσω όλα όσα έμαθα για άρρωστιες και για τις ψυχικές. Έχω αρχίσει να βάζω προτεραιότητα τον εαυτό μου κ να βλέπω τι θέλω πράγματικα. Επίσης να λέω και όχι και να κάνω αυτό που θέλω. Σήμερα πήρα το αμάξι και έκανα βόλτες μόνη μου στο κέντρο ένιωθα εντελώς μόνη αλλά δε με τρομαζε αυτό μου άρεσε ένιωθα ελευθερία σαν να βγήκα από το κλουβί και να ανακαλύπτω τον κόσμο. Συμβιβαζα τα Θελω μου με τα Θελω των άλλων επειδή φοβόμουν να κάνω αυτό που ήθελα γιατί ένιωθα ότι τόυς έχω ανάγκη, ότι θα με βοηθήσουν κ έκανα τα χατίρια οκ ολονων μόνο κ μόνο για να είναι κάποιος μαζί μου κ να νιώθω ασφάλεια. Ενιωθα καταπίεση κ εγκλωβισμό. Σήμερα μου επανήλθαν οι απαίσιες σκέψεις κ ένιωσα να γυρίζω πίσω στο σκοτάδι όμως όταν πήρα το αμάξι κ πήγα βόλτα έφυγαν όλα. Ένιωσα δυνατή κ σίγουρη. Τώρα είμαι σίγουρη ότι μπορώ πάντα μπορούσα απλά δεν ήθελα δεν είχα διάθεση κι έτσι νόμιζα πως δεν μπορώ. Εύχομαι να συνεχίσω γιατι εχω πολύ δρόμο ακόμα για να βρω τον αληθινό εαυτό μου. Συγνώμη για το τεράστιο κείμενο είχα πολύ ανάγκη να τα πω. Ευχαριστώ για την κατανόηση. Σας εύχομαι καλό βράδυ!!!
    Μπραβο σου να ακουμε και ευχαριστα καπου καπου. Κι γω βρισκω δυναμη αλλα μονο για τους αλλους Καλα αυτο το οχι που αρχισες να λες ειναι μεγαλο αγκαθι και για μενα. Συνεχισε ετσι !!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αισιόδοξο μήνυμα, μπράβο. Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    ?????????????
    Last edited by vickie_victoria; 17-04-2020 at 14:06.

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Δεν πιστευω ότι υπαρχει θεραπεια. Για επικτητα θέματα,οπως πχ PTSD , ναι. Για εκ γενετής θέματα,οπως πχ ο ιδψ που έχω,δεν υπαρχει θεραπεια. Ούτε πρεπει απαραιτητα να βλεπουμε αυτές τις ιδιότητες ως κάτι που πρεπει οπωσδηποτε να γιατρεψουμε για να γίνουμε "κανονικοί". Το φυσιολογικό είναι μια ψευδαισθηση. Για μενα, οι ψυχικες μου παθησεις είναι κομμάτι του χαρακτήρα μου και μέρος του εαυτού μου και έχω μαθει να βλεπω και τα θετικά τους. Ο σκοπος είναι να μετριαζουμε τα αρνητικά συμπτώματα,όχι να τις βάλουμε σε ένα ντουλαπι και να προσποιουμαστε οτι δεν υπαρχουν. Εγώ καποτε ξεπερασα την αρρωστοφοβια για επτα χρόνια. Σε σημείο να είναι πχ πρησμενο το χέρι μου απο δάγκωμα σκύλου και να μην κάνω ούτε αντιτετανικο. Και μετά μπαμ, γύρισαν όλα.

    Δεν θέλω να ακουστω απαισιοδοξος με αυτά που λέω, απλως η δική μου οπτικη περιλαμβανει περισσότερο την αποδοχη αυτής της ιδιότητας,πάρα την αποφυγη της. Η κανονικότητα με ξενιζει σε όλες τις περιπτωσεις.

    Είναι ωστοσο θετικό ότι περιοριζεις τα αρνητικά και έχεις μάθει να αναγνωριζεις τι είναι ψυχοσωματικο στον οργανισμό σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    ?????????=====
    Last edited by vickie_victoria; 17-04-2020 at 14:07.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    ??????????? %%/%%%
    Last edited by vickie_victoria; 17-04-2020 at 14:07.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    μπράβο σου! Τώρα πλέον καταλαβαίνεις οτι αν όλα αυτά ήταν σωματικά, προβλήματα υγείας, δεν θα έφευγαν από μόνα τους.
    Βέβαια, υπάρχει πάντα στο μέλλον η πιθανότητα υποτροπής. Αν συμβεί αυτό, θα έχεις πλέον εφόδια γνωρίζοντας οτι το θέμα είναι ψυχολογικό/συναισθηματικό και θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις πιο ψύχραιμα και αποτελεσματικά!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    μαλον λογο της καραντινας βολευτηκες σε αυτη την κατασταση το ανχος ειναι πολυ υπουλο μπορει τωρα να εξαφανιστηκε και μετα να ερθει ξανα.....

    πολλες φορες ειπα τα καταφερα αλλα μετα παλι τα ιδια........

Similar Threads

  1. Ειμαι εδω για να σας πω πως τα καταφερα.....
    By Jule32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 10-09-2018, 20:19
  2. καταφερα να φυγω....10 μερες μετα.
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-03-2013, 17:11
  3. Κι εκει που ελεγα οτι τα καταφερα...
    By ΜΑΡΙΤΑ7689 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2012, 07:08
  4. ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!
    By vegga in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 20-05-2010, 02:24
  5. Λεωφορειο και τι καταφερα...
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 25-07-2009, 17:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •