Ατυχημα με μηχανακι η αυτοκινητο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608

    Ατυχημα με μηχανακι η αυτοκινητο

    Σας εχει τυχει μετα απο σοβαρη πτωση απο μηχανακι η τρακαρισμα να μην μπορεσατε να ξανα οδηγησετε ποτε?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Ας πω την δικια μου ιστορια. Πριν απο πεντε χρονια πηγαμε μια βολτα με μηχανη με εναν φιλο μου στη θαλασσα. Σε μια αποτομη στροφη εγυρε το μηχανακι και πεσαμε με αποτελεσμα να σπασω το ποδι μου. Ευτυχως δεν παθαμε τιποτα αλλο σοβαρο αλλα απο τοτε δεν ξανανεβηκα ποτε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Έχω πάθει ατυχήματα δύο με μηχανή το ένα ελαφρύ το άλλο πολύ βαρύ που χτύπησα στο κεφάλι και έπαθα αμνησία ολική. Ήμουν ένα μήνα σε αφασία.

    Από τότε δεν ξανα-ανεβαίνω σε μηχανή.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Καλημερα το δικο σου ηταν πιο σοβαρο απο το δικο μου. Δεν ξερεις ποτε στο δρομο τι θα σου συμβει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    δεν μου εχει συμβει, αλλα η μηχανη ειναι κατα ΠΟΛΥ πιο επικινδυνη απο το αυτοκινητο. επισης, με το αυτοκινητο και να γινει ατυχημα εχεις πολλες πιθανοτητες να μην τραυματιστεις. με μηχανη, σχεδον καμια.
    δεν υπαρχει χρονων οδηγος μηχανης που να μην εχει την παραμικρη πτωση. ολοι καποια στιγμη πεφτουν, ειτε σοβαρα, ειτε ανωδυνα.
    να προτιμας τα αυτοκινητα και τους καλους και νηφαλιους οδηγους.
    ποτέ με οδηγο που εχει πιει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Έχασα τον καλύτερο μου φίλο από μηχανή πριν 4 χρόνια..Ήμασταν φίλοι από παιδιά.. Από τότε δεν έχω ανέβει ποτέ ξανά σε μηχανή..Με το αυτοκίνητο έχω ζήσει 2-3 ατυχήματα αλλά χωρίς ζημιές
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Καλυτερα να φοβασαι καμια φορα ο φοβος σε προστατευει. Εχουν γινει πολλα ατυχηματα και απο υπερβολικη ταχυτητα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Και εγώ είχα ατύχημα. Βγήκε ένας μπροστά μου έπεσα και εσπασα κερκίδα και ωλένη. 3 μήνες γύψο και 2 μήνες φυσικοθεραπείες για αποκατάσταση γιατί η κίνηση ήταν στο 0. Δε ξανά ανέβηκα ποτέ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Σας εχει τυχει μετα απο σοβαρη πτωση απο μηχανακι η τρακαρισμα να μην μπορεσατε να ξανα οδηγησετε ποτε?
    Εμένα προσωπικά δεν μου έχει συμβεί όμως θα μιλήσω για μια πολύ σοβαρή εμπειρία γνωστού μου. Πέρυσι το καλοκαίρι μέσω παρέας γνώρισα ένα αγόρι 20 χρονών ο οποίος έγινε και φίλος του αγοριού μου και μιλουσαν που και που για τα αμάξια τους. Ήταν ένα χρυσό παιδί ευγενικό και με χιούμορ. Πριν περίπου 3 μήνες αυτό το παιδί λοιπόν μπήκε στο αμάξι του κολλητου του και στη περιοχή όπου μένω με το αγόρι μου σε μια ευθεία ο κολλητός του (ήταν ο οδηγός του αμαξιου) έκανε κόντρα με άλλο αμάξι (άγνωστο) στην στροφή έχασε τον ελέγχω του αμαξιου και το αμάξι έγινε ΘΡΥΨΑΛΛΑ αφού έπεσε σε ένα δέντρο και έκοψε το δέντρο στη μέση (φαντάσου με πόσο πήγαινε) και το αμάξι δεν το αναγνωριζες. Την ώρα που έγινε αυτό περνούσα με το αγόρι μου με το αμάξι και σταμάτησαμε να δούμε τι έγινε. Το αποτελεσμα; Ο οδηγός έζησε όμως ο συνοδηγός (αυτός που ηξερά εγώ) έχασε την ζωή σου. Ο πόνος μου για τον χαμό του με δυελισε δεν το άντεχα με τίποτα είχα πέσει στο πάτο ψυχολογικά για 2 μήνες. Μετά από λίγες ημέρες επισκεφτηκαμε στο νοσοκομείο τον οδηγο του αμαξιου, το παιδί όπως λογικό είναι ήταν ρακος ψυχολογικα ακόμη δεν είχε συνηδιτοποιησει τι έγινε. Η μόνη κουβέντα του ήταν "δεν θα ξανά πιάσω τιμόνι για πολλά χρόνια" και το εννοούσε.

Similar Threads

  1. ¨ατυχημα¨την ωρα του σεξ
    By magdalene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 18-01-2015, 15:40
  2. 18 και μηχανακι
    By Unforgiven in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 62
    Last Post: 28-06-2014, 12:47
  3. Ατύχημα και ψυχολογία...
    By liakok in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 19-11-2012, 11:56
  4. Ψυχολογικη κατασταση μετα απο τροχαιο ατυχημα.
    By glykoula89 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 21-07-2012, 23:27
  5. το ατυχημα,το νοσοκομειο,και ο φοβος!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2012, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •