Ποσό άσχημος μπορεί να είμαι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    6

    Ποσό άσχημος μπορεί να είμαι;

    Καλησπέρα. Αυτό το κείμενο δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, αλλά έχω φτάσει σε ένα σημείο που πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Η ερώτηση αναφέρεται στον τίτλο. Για να σας διαφωτισω έστω λίγο, είμαι 19 ετών, πάω για 20. Μόνο μια φορά στην ζωή μου είχα σχέση, όταν ήμουν 15 χρόνων με μια κοπέλα που εν τέλη μου τα φόρεσε με τον πρώην της, και δεν την αδικώ καθόλου. Πριν από αυτήν και μετά από αυτήν, δεν έχει υπάρξει ούτε μια στιγμή να μιλάω με οποιαδήποτε κοπέλα, ποσό μάλλον να βρίσκομαι σε σχέση. Η μόνη εξήγηση είναι μια, ότι είμαι άσχημος. Κάθε φορά που λέω σε οποιονδήποτε φίλο μου ότι είμαι άσχημος, η απάντηση είναι ότι είμαι μια χαρά και δεν είμαι κλπ κλπ, πράγμα που σιχαίνομαι να ακούω και γιαυτο η απάντηση μου κάθε φορά είναι προτιμώ σαν φίλοι μου που είστε να μου λέτε την αλήθεια, και ότι αν όντως δεν ήμουν άσχημος δεν θα ήταν τόσο κενή από το θηλυκό φύλο η ζωή μου. Η αλήθεια είναι πως όσο προχωράει η κατάσταση όλο και πιο ανυπόφορη γίνεται και πραγματικά δεν ξέρω που άλλου να απευθυνθώ. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Καλημέρα. Η ομορφιά είναι αντικειμενική, ο κάθε άνθρωπος γοητεύεται με διαφορετικά πράγματα. Αυτό που παίζει σημαντικότερο ρόλο είναι η εικόνα που βγάζουμε προς τα έξω. Τώρα αν εσύ ψάχνεις μια επιφανειακή γυναίκα, ναι θα ασχοληθεί μόνο με την εξωτερική εμφάνιση. Αν εσύ πιστεύεις ότι είσαι άσχημος, ότι δεν θα βρεις γυναίκα, ε αυτό φαίνεται. Ε και δεν είναι γοητευτικό...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    161
    Δεν γίνεται να απαντήσουμε χωρίς να σε δούμε…
    Αρχικά θα πρέπει να έχεις περισσότερη αυτοπεποίθηση ,θάρρος και να μην ντρέπεσαι για να εκδηλώσεις το ενδιαφέρον σου σε μια γυναίκα.
    19 είσαι δεν γέρασες ακόμη. Τα κορίτσια της ηλικίας σου μαθήτριες, πρωτοετείς φοιτήτριες σε βλέπουν φιλικά όταν εκπέμπεις εμπιστοσύνη για να ανοιχτούν και να συζητήσουν μαζί σου τα προσωπικά τους και όταν υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα , νιώθεις ευνουχισμένος και δεν εκπέμπεις αρρενωπότητα για να σε δουν ερωτικά. Οι μεγαλύτερες ίσως σε βλέπουν πολύ νεαρό για να κάνουν σχέση με έναν πιτσιρικά.
    Άσχημος νιώθει όποιος έχει κάποιο κόμπλεξ , με το σώμα του ( κιλά- τριχοφυΐα) , που θα χαρακτήρισαν έναν άνδρα ως όμορφο , για να νιώσεις καλύτερα ίσως να αλλάξεις κούρεμα, ξύρισμα, και να ξεκινήσεις γυμναστήριο για να πάρεις λίγο όγκο αν είσαι αδύνατος είτε να χάσεις λίγα κιλά.
    Αν έκανες παρέα με ωραία αγόρια που τα ήθελαν οι ωραίες του σχολείου πάντα θα περίσσευες και τα σεμνά κορίτσια που θα ήθελαν να σε πλησιάσουν θα σε θεωρούσαν φαντασμένο, ψωνισμένο, επιπόλαιο , ανίκανο να κάνεις σταθερή σχέση, (περιπλανώμενοι γύπες )
    Υπάρχουν χιλιάδες κορίτσια ΄΄άσχημα΄΄ και μόνα ,βρες forum για γνωριμίες και συζητήσεις και σίγουρα θα βρεις κάποια να ταιριάζετε .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,447
    φιλαρακι σε νιωθω κι εγω αυτα ζω απορριψη απορριψη συνεχεια γιατι απο λαθος ηλθα στη ζωη ετυχε να γεννηθω με κουσουρια μα δε το ηθελα ετσι ετυχε. δε μπορω πολλα να κανω πραματα σα ανθρωπος σε ολα ιστερω. ουτε εμφανιση ουτε τιποτα δυστυχως γιαυτο δε με πλησιάζει ατομο. ολλοι λεν μια χαρα εισαι θα βρεις φιλους μα αυτα ειν λογια μονο που λεν καποιοι απ ευγενεια. ουτε φιλους εχω ουτε τιποτα κι εχω συνηθισει. φιλαρακι ας ζουμε ηρεμα κι οπως τα φερει η ζωη . με το ζορι τιποτε δε γινετε πιο πολυ στεναχωριομαστε οταν τα ψειριζουμε ολα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι σε νιωθω κι εγω αυτα ζω απορριψη απορριψη συνεχεια γιατι απο λαθος ηλθα στη ζωη ετυχε να γεννηθω με κουσουρια μα δε το ηθελα ετσι ετυχε. δε μπορω πολλα να κανω πραματα σα ανθρωπος σε ολα ιστερω. ουτε εμφανιση ουτε τιποτα δυστυχως γιαυτο δε με πλησιάζει ατομο. ολλοι λεν μια χαρα εισαι θα βρεις φιλους μα αυτα ειν λογια μονο που λεν καποιοι απ ευγενεια. ουτε φιλους εχω ουτε τιποτα κι εχω συνηθισει. φιλαρακι ας ζουμε ηρεμα κι οπως τα φερει η ζωη . με το ζορι τιποτε δε γινετε πιο πολυ στεναχωριομαστε οταν τα ψειριζουμε ολα .
    Θα ρωτήσω.... Αν θες μου λες. Πόσο χρονών είσαι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,447
    φιλαρακι μου γιωργικο 40 ετων μα δειχνω για 55 ετων δυστυχως μεγαλωδειχνα παντα ως τωρα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου γιωργικο 40 ετων μα δειχνω για 55 ετων δυστυχως μεγαλωδειχνα παντα ως τωρα .
    Μεταφέρω την απάντηση σου, σε ένα δικό σου θέμα και θα σχολιάσω εκεί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,447
    ναι γιωργικο σωστα εκανες γιατι εδω ειν το θεμα αλου ανθρωπου δε ειν σωστο να μιλαμε για μενα. πρεπει να δωσουμε συμπαράσταση σε κοσμο που νιωθει πονεμενος απο αδικιες που εχουν γινει . ταυτιζομε εδω ομως εγω θελω να πω κι τον νιωθω .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    302
    ο μπελμοντό ήταν ένας από τους μεγαλύτερους καρδιοκατακτητές και γυναικοκατακτητές ευρύτερα στο χώρο του παγκόσμιου κινηματογράφου

    στον άντρα ελάχιστο ρόλο παίζει η ομορφιά

    τι να την κάνει h γυναίκα την ομορφιά - ομορφιά έχει και από μόνη της

    (όλα αυτά στην περίπτωση που δεχτούμε για χάρη της συζήτησης ότι είσαι αυτό που φοβάσαι και αυτό που αναρωτιέσαι ----κάτι το οποίο δεν μπορεί να πει κανείς εδώ μέσα και είναι πλήρως αμφισβητήσιμο και ατελέσφορο ως θέμα γιατί η ομορφιά εκτός από αντικειμενικά υπόκειται και σε υποκειμενικά κριτήρια , βαθιά προσωπικά τα οποία μπορεί να μην έχει γνώση ούτε καν αυτός ο οποίος καλείται να κάνει κρίση της ομορφιάς)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    424
    Ωραία, ζητάς λοιπόν από τους φίλους να σου επιβεβαιώσεις την κάκιστη ιδέα που έχεις
    για τον εαυτό σου. Και τους ψέγεις όταν δεν το κάνουν... Δεν ξέρω αν βλέπεις τι κάνεις πραγματικά.
    Αυτοπροφητεία λέγεται. Δεν τα καταφέρνω, γιατί...αυτό και τούτο και το άλλο. Στα αποσιωπητικά
    βάζει ο καθένας ό,τι θέλει. ΟΚ, και πες ότι δεν έχεις τα χαρακτηριστικά που η κενωνία η άτιμη
    θεωρεί αντικειμενικά όμορφα, γιατί εσύ να μην ρίχνεις αλλού την προσοχή σου αλλά να κολλάς
    σε αυτό που θεωρείς μειονέκτημα;

Similar Threads

  1. Πόσο κακό μπορεί να κάνει η μοναξιά;
    By Rosie. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 02-07-2021, 14:02
  2. Ποσο πατο μπορει να πιασει πια η αυτοεκτιμηση?
    By TheNewOne in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 2
    Last Post: 24-08-2019, 14:00
  3. Πόσο μπορεί να σε τρελάνει το αφεντικό σου?
    By evelin in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 12-05-2016, 15:19
  4. Ποσο γκαντεμης μπορει να μαι
    By christos_00 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 12-06-2014, 23:09
  5. πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είμαι??????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 10-08-2012, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •