αδιέξοδο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Οκ οπότε χρειαστείς στείλε καλό βράδυ

  2. #17
    ακόμη δεν εχω βρει οπότε αν ξέρετε κάτι θα μου φανεί χρήσιμο πολύ ☺☺

  3. #18
    Quote Originally Posted by Alexes 93 View Post
    Αν ρωτάς εμένα είμαι κοντά στ να πιασω δουλειά σε σούπερ και μ τν πρώτο μισθό θα προσπαθήσω να φύγω από τ σπίτι, πιστεύω όλα αυτά άγχη που έχω εινσι στο δεν έχω πατήσει στα πόδια μου. Τεσπα όλα θα γινουν, αν θες οτιδήποτε στείλε μετά χαράς ν βοηθήσω
    Με τον πρωτο λιγο δυσκολο γιατι πρεπει να δωσεις δυο νοικια μπροστα.Προτεινω αν ολα πανε καλα να ξεκινησεις να βαζεις λεφτα στην ακρη και μετα απο καποιους μηνες να φυγεις απο το σπιτι.

  4. #19
    Quote Originally Posted by tapeino_xamomilaki View Post
    δεν ξέρω καν που να καταταξω το πρόβλημα μου μπορεί να ακουγεται ασήμαντο αλλά δεν είναι..σκεφτόμουν για Θεσσαλονίκη..(το κακό με μένα να πω είναι ότι φοβάμαι να κάνω ένα αρχή γιατί κατά κάποιο τρόπο είμαι άπειρη.. το να κλείνεσαι γενικότερα καλό δε φέρνει..)οι σκέψεις μου είναι κάπως μπερδεμένες γι αυτό γράφω έτσι..χρεαιζομαι να μείνω κάπου που να μην ξοδεύω πολλά ένα μικρό φθηνό σπίτι και να βρω συγκάτοικο που να έχει μέσα πράγματα δικά του..αν ξέρετε κάτι πείτε μου θα χαρώ πολύ!!! )
    Λοιπον...προτεινω να ψαξεις σε σουπερμαρκετ που ζητανε προσωπικο τωρα.Οι δικοι σου προσπαθουν να σε ψαρωσουν να τρομαξεις γιατι αν βγαζεις δικα σου λεφτα δεν θα τους εχεις αναγκη και δεν θα μπορουν να σε ελεγχουν.Βαλε στοχο να βρεις δουλεια και τονωσε την αυτοεκτιμηση σου με διαφορους τροπους,μιλωντας εδω μεσα,με βιβλια αυτοβοηθειας κτλπ...πρεπει να προσπαθησεις να γινεις λιγο πιο χοντροπετση για να τα βγαλεις περα μαζι τους.Ο,τι και να σου λενε εσυ να εστιαζεις στον στοχο σου και να εισαι μπενακης βγενακης.Δεν ξερω αν θα σε ανακουφισει αυτο αλλα δυστυχως πολλοι περασαν η περνουν τα ιδια με εσενα
    .Γνωμη μου,πρωτα βαλε λεφτα στην ακρη και μετα ψαξε για σπιτι κ συγκατοικο.Θα πατας πολυ περισσοτερο στα ποδια σου κ θα νιωθεις πιο σιγουρη για αυτο το βημα.Πρεπει να υπολογισεις τα αρχικα νοικια,τα υπολοιπα λειτουργικα εξοδα κτλπ.Επισης να θυμασαι παντα οτι μπορει να προκυψει κατι που θα σε βγαλει εκτος προυπολογισμου,οποτε υπολογιζε και περιττα εξοδα απο ασταθμητους παραγοντες.Ο,τι απορια εχεις σχετικα με παγια εξοδα,μετα χαρας να σου απαντησω.Πολυ θελω να τα καταφερεις

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tapeino_xamomilaki View Post
    λίγα πράγματα όπως είπα και δε θέλω να φορτώνομαι ο καθένας με τα δικά του..θα σου πω ότι πολλές φορές μου δωθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω καινούργιους ανθρώπους αλλά φοβάμαι να ανοιχτώ μου είναι δύσκολο και τους απομάκρυνω ποιος θα μείνει σε τέτοιες καταστάσεις;;.γτ σε ρωτάνε για σένα μετα και τι να τους πεις;
    καλημερα.
    τι ηλικια εχεις; απο που εχεις λεφτα, αφου δεν εργαζεσαι; τα λεφτα τελειωνουν. αν σκοπευεις να φυγεις πρεπει να εχεις ενα σταθερο εισοδημα (η ΠΟΛΛΑ λεφτα στην ακρη). δεν γινεται να φυγεις και να ψαχνεσαι μετα τι θα κανεις με τα λεφτα.
    κι οταν βρεις δουλεια, θα πρεπει να σιγουρευτεις πρωτα οτι ειναι σταθερη και να κανεις και καποια οικονομια, πριν πεις οτι μπορεις να ζησεις μονη σου. δεν φευγεις με τον πρωτο μισθο.

    τι προβλημα υπαρχει αν ρωτανε για σενα; πρακτορας εισαι; τι δεν θελεις να τους πεις;

  6. #21
    είμαι σε ιεκ και είχα κάνει πρακτική και πήρα κάποια λεφτά αλλά οι κόποι μου θα φύγουν σαν αέρας

  7. #22
    Πάντως έχεις και εσύ μια απαισιοδοξια λες και ήρθε τ τέλος... Υπομονή νέα είσαι έχεις όλα τα χρόνια μπροστά σου.

  8. #23
    Μικρη ολλανδεζα τ γνωρίζω αλλά έχω κάποια χρήματα από τν προηγούμενη σεζον

  9. #24
    ❤❤❤❤ να σαι καλά!!

  10. #25
    Δίκαιο έχεις!!!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    χαμομιλακη! μην τρελενεσαι !! η ζωη ειναι εμπρος σου! μολις περασες την εναρκτιριο αφετειρια της! σε κοβω για γυρο στα 20 ετσι? Μικρουλα μου, θα σου ελεγα γραφωντας με αγαπη και σαν μεγαλυτερος σου να σκεφτεσαι ξανα κι ξανα τετοια ζητηματα, οπως αποχωρηση απο το σπιτι, οπως συγκατικοιση και μετακομισεις απο το χωριο σου. Δυστυχως οι ανθρωποι χαμομιλακι μου δεν ειναι οπως εσυ ολοι! υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω οπου οι γονεις τους δεν τους εδειξαν αγαπη και στοργη! και τους ειναι αγνωστα συναισθηματα! και δυστυχως μονο υποκριτικα τα εχουν αυτα! απεναντιας νομιζουν οτι η αγρια και η βια ειναι λογικη! διοτις δυστυχως ατυχησαν στα παιδικα τους χρονια!
    Οπως σου λεει σωστα και η Ρεμεντη καλο θα ειναι πρωτα να εχεις μαζεψει καποια λεφτα στην ακρη.Αληθεια γιατι δεν κανεις κατις συνηθες, γιατι δεν βρησκεις ενα αγορι, και να συζησεις μαζι του οπως κανουν οι πιο πολλες κοπελες? κατις που ειναι πιο συγουρο, πιο ασφαλες, πιο οικονομικο αφου συνηθως εμεις οι ανδρες βαζουμε τα πιο πολλα και τελος ειναι πολυ πιο ομορφο!! πιστεψεμε θα γουσταρεις με τρελα!!
    Δεν κατηγορω την συγκατοικηση! απεναντιας εχω κοιμηθει ακομα και σε κοινωβια! σε καταλυψεις αφου νομιζα οτι ειμαι αναρχικος επαναστατης στα νιατα μου,χαχα. Αλλα πιστεψεμε το να μενεις με ξενους ειναι πολυ μεγαλο ζητημα! θελει πολυ ψαξιμο ,σαν μεγαλυτερος σου και σαν καποιος που δυστυχως εχει μεινει ακομα και σε παγκακια! σου λεω οτι σε σπιτι με αλλους μερικες φορες ηταν χειροτερο κι απο το παρκο!
    Οι γονεις σου, οσο λαθος και αν ειναι! η αγαπη τους και το οτι εχεις ως ψευδονιμο το χαμομιλακι δειχνει οτι εχεις μεγαλωσει αρκετα στοργικα! και επειδη εισαι απο επαρχια ενας ακομα λογος να σκεφτεις αυτο που θες να κανεις μικρη μου.
    Υ.Γ. επουδενει δεν αναφερομαι στα παραπανω για τον συμφορμιτη Alexes 93 , αναφερομαι γενικα για το θεμα συγκατοικησης στην Ελλαδα οπου δεν ειναι οπως ευρωπη. Απεναντιας ισως ο Alexes 93 να ειναι η καλυτερη συγκατοικηση που θα μπορουσες να εχεις αφου φενεται ανθρωπος ευγςνικος και εξαλου μπορεις να τον διαβασεις εδω μεσα! Αλλα το να πας Θεσ/κη με καποιον αγνωστο θελει ψαξυμο πρωτα.

  12. #27
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    χαμομιλακη! μην τρελενεσαι !! η ζωη ειναι εμπρος σου! μολις περασες την εναρκτιριο αφετειρια της! σε κοβω για γυρο στα 20 ετσι? Μικρουλα μου, θα σου ελεγα γραφωντας με αγαπη και σαν μεγαλυτερος σου να σκεφτεσαι ξανα κι ξανα τετοια ζητηματα, οπως αποχωρηση απο το σπιτι, οπως συγκατικοιση και μετακομισεις απο το χωριο σου. Δυστυχως οι ανθρωποι χαμομιλακι μου δεν ειναι οπως εσυ ολοι! υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω οπου οι γονεις τους δεν τους εδειξαν αγαπη και στοργη! και τους ειναι αγνωστα συναισθηματα! και δυστυχως μονο υποκριτικα τα εχουν αυτα! απεναντιας νομιζουν οτι η αγρια και η βια ειναι λογικη! διοτις δυστυχως ατυχησαν στα παιδικα τους χρονια!
    Οπως σου λεει σωστα και η Ρεμεντη καλο θα ειναι πρωτα να εχεις μαζεψει καποια λεφτα στην ακρη.Αληθεια γιατι δεν κανεις κατις συνηθες, γιατι δεν βρησκεις ενα αγορι, και να συζησεις μαζι του οπως κανουν οι πιο πολλες κοπελες? κατις που ειναι πιο συγουρο, πιο ασφαλες, πιο οικονομικο αφου συνηθως εμεις οι ανδρες βαζουμε τα πιο πολλα και τελος ειναι πολυ πιο ομορφο!! πιστεψεμε θα γουσταρεις με τρελα!!
    Δεν κατηγορω την συγκατοικηση! απεναντιας εχω κοιμηθει ακομα και σε κοινωβια! σε καταλυψεις αφου νομιζα οτι ειμαι αναρχικος επαναστατης στα νιατα μου,χαχα. Αλλα πιστεψεμε το να μενεις με ξενους ειναι πολυ μεγαλο ζητημα! θελει πολυ ψαξιμο ,σαν μεγαλυτερος σου και σαν καποιος που δυστυχως εχει μεινει ακομα και σε παγκακια! σου λεω οτι σε σπιτι με αλλους μερικες φορες ηταν χειροτερο κι απο το παρκο!
    Οι γονεις σου, οσο λαθος και αν ειναι! η αγαπη τους και το οτι εχεις ως ψευδονιμο το χαμομιλακι δειχνει οτι εχεις μεγαλωσει αρκετα στοργικα! και επειδη εισαι απο επαρχια ενας ακομα λογος να σκεφτεις αυτο που θες να κανεις μικρη μου.
    Υ.Γ. επουδενει δεν αναφερομαι στα παραπανω για τον συμφορμιτη Alexes 93 , αναφερομαι γενικα για το θεμα συγκατοικησης στην Ελλαδα οπου δεν ειναι οπως ευρωπη. Απεναντιας ισως ο Alexes 93 να ειναι η καλυτερη συγκατοικηση που θα μπορουσες να εχεις αφου φενεται ανθρωπος ευγςνικος και εξαλου μπορεις να τον διαβασεις εδω μεσα! Αλλα το να πας Θεσ/κη με καποιον αγνωστο θελει ψαξυμο πρωτα.
    Σωστά τα λες Γιώργο, ειδικά στο θέμα των γονιών . Το θέμα της συγκατοίκησης είναι σοβαρό και πρέπει να ψάξει καλά γτ είναι επικίνδυνα εκεί έξω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ζωή σε αδιέξοδο
    By Anten85 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 22-06-2021, 22:06
  2. Σε αδιέξοδο
    By jack99 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2015, 13:50
  3. Αδιεξοδο..
    By Heisenberg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 30-03-2015, 02:05
  4. Αδιέξοδο
    By 2912 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 18-12-2014, 15:23
  5. Αδιέξοδο
    By Sonny in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2014, 17:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •