αδιέξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    αδιέξοδο

    θα μπορούσα να πω πάρα πολλά πράγματα αλλά δεν ξέρω από που να ξεκινήσω..οι γονείς μου με κάνουν ότι θέλουν..Χρόνια τώρα..το θέμα είναι πως είμαι πολύ κλειστή λόγω αυτού γιατι δεν ειμαι καλά και δεν θα ήθελε να είναι κάποιος με άνθρωπο που δεν αισθάνεται τίποτα δεν έχει ενθουσιασμό στη ζωή του κλπ..αυτο σημαινει πως εχω ξεκόψει απο πολλους ανθρωπους δυστυχώς..είμαι ενήλικη να πω..θελω να κανω μια νέα αρχή αλλά είναι πολύ δύσκολο..δε ξέρω τι θα καταφέρω ..δηλαδή να φύγω απ'το σπίτι μιας και η κατάσταση είναι...αλλά χρειάζομαι τόσα πράγματα..δε ξέρω να μαγειρεύω ..το θέμα είναι ότι δεν εχω όρεξη να κάνω τίποτα γι αυτό ειμαι έτσι.. ζω σε μικρή πόλη..επίσης σκεφτόμουν για Θεσσαλονίκη και μετά σκεφτόμουν ποιος θα ήθελε να συγκατοίκηση μαζί μ..μου έχουν μιλήσει πολλές φορές άσχημα κι εγώ το ίδιο αλλά δε θέλω να με κάνουν ότι θέλουν και το θέμα είναι πως είμαι τελείως αβοήθητη..γτ μ έχουν κάνει να αισθάνομαι έτσι..αυτό θα αλλάξει αν κάνω την αρχή..θέλω τη βοήθεια σας ευχαριστώ πολύ..

  2. #2
    δεν ξέρω καν που να καταταξω το πρόβλημα μου μπορεί να ακουγεται ασήμαντο αλλά δεν είναι..σκεφτόμουν για Θεσσαλονίκη..(το κακό με μένα να πω είναι ότι φοβάμαι να κάνω ένα αρχή γιατί κατά κάποιο τρόπο είμαι άπειρη.. το να κλείνεσαι γενικότερα καλό δε φέρνει..)οι σκέψεις μου είναι κάπως μπερδεμένες γι αυτό γράφω έτσι..χρεαιζομαι να μείνω κάπου που να μην ξοδεύω πολλά ένα μικρό φθηνό σπίτι και να βρω συγκάτοικο που να έχει μέσα πράγματα δικά του..αν ξέρετε κάτι πείτε μου θα χαρώ πολύ!!! )

  3. #3
    Στην ουσία με έχουν διώξει και δεν έφυγα επειδή δεν είχα που να πάω.ψυχολογικός πόλεμος κάθε φορά που σκεφτόμουν να κάνω την αλλαγή μου έλεγαν πως θα φάω ότι έχω στη άκρη και μετά θα γυρίσω κλαίγοντας

  4. #4
    για αυτό το λόγο δεν ανοιγομαι σε κανέναν..φοβάμαι να του πω τι; ότι είμαι χάλια συνέχεια στο σπίτι;; να ξεκαθαρίσω πως λόγω αυτών είμαι έτσι γτ όταν είμαι με άλλους ανθρώπους γύρω μου μια χαρά είμαι αλλά δεν αρκεί ..Όπως ένα λουλούδι που αν μεγαλώσει σε άσχημο περιβάλλον μαραίνεται άνω αν το φροντίσουν ανθίζει και ανοίγουν τα φύλα του

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Στις μεγάλες πόλεις (κυρίως Αθήνα) μπορείς να βρεις από το ίντερνετ νομίζω άτομα που θέλουν συγκατοίκηση. Το πιο βασικό είναι η δουλειά και μετά έπονται τα άλλα για να είσαι ανεξάρτητη. Δυστυχώς κάποιοι γονείς πατάνε πάνω στο ότι είμαστε οικονομικά εξαρτημένοι και συνεχίζουν την απαξιωτική συμπεριφορά. Από σπουδές, παρέες πώς τα πας?

  6. #6
    Αν έρθεις Θεσσαλονίκη έχεις ήδη ένα άτομο για παρέα(! Χαχαχα) ... Είμαι κ γω σε αυτό το μεταβατικό επίπεδο είναι δύσκολο αλλά αλλιώς δν γινεται

  7. #7
    σοβαρά πως τα πας ;

  8. #8
    Αν ρωτάς εμένα είμαι κοντά στ να πιασω δουλειά σε σούπερ και μ τν πρώτο μισθό θα προσπαθήσω να φύγω από τ σπίτι, πιστεύω όλα αυτά άγχη που έχω εινσι στο δεν έχω πατήσει στα πόδια μου. Τεσπα όλα θα γινουν, αν θες οτιδήποτε στείλε μετά χαράς ν βοηθήσω

  9. #9
    λίγα πράγματα όπως είπα και δε θέλω να φορτώνομαι ο καθένας με τα δικά του..θα σου πω ότι πολλές φορές μου δωθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω καινούργιους ανθρώπους αλλά φοβάμαι να ανοιχτώ μου είναι δύσκολο και τους απομάκρυνω ποιος θα μείνει σε τέτοιες καταστάσεις;;.γτ σε ρωτάνε για σένα μετα και τι να τους πεις;

  10. #10
    να μαγειρεύεις ξέρεις; γτ στην αρχή εσυ θα είσαι ο νοικοκύρης του σπιτιού χαχα αλλά μετά θα μάθω κι εγώ ✌✌

  11. #11
    Να σου πω, είπα θα φύγω από τ σπίτι αλλά τα ταπερακια τς μαμάς θα τα παίρνω αχαχα. Τεσπα αν ψάχνεις δουλίτσα κάνε τ βιογραφικό σου στ μασουτη παίρνει κόσμο

  12. #12
    θες στείλε για να σου δώσω λεπτομέρειες...θα τ σβήσω σε λίγο ώστε β μην υπάρχει

  13. #13
    δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα προσωπικό; εσυ τώρα δουλεύεις δηλαδή η περιμένεις να ανοίξουν; Ευχαριστώ για τη πληροφορία!!

  14. #14
    Μου είπαν μετά τ Πάσχα... Περιμενω, όχι δν μπορείς θέλει ν χεις στείλει 50 μνμ γ να στείλεις προσωπικό.

  15. #15
    οκ διέγραψε το

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ζωή σε αδιέξοδο
    By Anten85 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 22-06-2021, 22:06
  2. Σε αδιέξοδο
    By jack99 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2015, 13:50
  3. Αδιεξοδο..
    By Heisenberg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 30-03-2015, 02:05
  4. Αδιέξοδο
    By 2912 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 18-12-2014, 15:23
  5. Αδιέξοδο
    By Sonny in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2014, 17:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •