Με αηδιάζουν! Εχω χάσει εντελώς την πίστη μου στους αντρες! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 51 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 753
  1. #31
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δηλαδή αν ήμουν άσχημη πάλι το ίδιο θα γινόταν? Δεν έχω καταφέρει απολύτως τίποτα, έστω με την εμφάνιση? Τα κοπλιμεντα που μου είπαν ήταν ψεύτικα για να πηδήξουν?

    Οι κοπέλες που λέω, επειδή τις γνωρίζω , μόνο υπέροχο εσωτερικό κόσμο δεν έχουν. Είναι ζηλιαρες, κουτσομπολες και γενικά έχουν νοοτροπία επαρχίας. (Χωρίς να θέλω να προσβαλω κάποιον που είναι από επαρχία. Θέλω να πω ότι έχουν τα κόμπλεξ της κλειστής κοινωνίας, γιατί δεν βγήκαν ποτέ παραέξω)
    Επίσης είναι με τους ίδιους από το σχολείο.

    Όταν λες να ασχοληθώ με το μέσα μου, πως να το κάνω αυτό?
    Αυτό και μόνο το μήνυμα σου εξηγεί πολλά....

    Ποια είσαι εσύ που θα χαρακτηρίσεις κάποιες κοπέλες για τον χαρακτήρα τους ???
    Με τι μέτρα και τι σταθμά συγκρίσεις τα δικά σου?
    Και αν τα δικά σου είναι λάθος ?

    Εγώ δεν θα πω παρά μόνο να κάτσεις να κάνεις εσύ την αυτοκριτική σου και ίσως δώσεις απαντήσεις στα ερώτημα τα σου...

    Τι να τον κάνω έναν άνθρωπο αν εξωτερικά είναι κούκλος και μέσα του κουβαλάει τέτοια ψυχή ....
    Είναι δυνατόν όλες αυτές οι κοπέλες να είναι τόσο σκάρτες και να έχουν ανθρώπους δίπλα τους και εσύ όχι????
    Για να πάρεις αγάπη και σεβασμό πρέπει να εκμπεμεις το ίδιο στο περιβάλλον σου ...
    Τώρα αν εσύ εισπράττεις κάτι άλλο μάλλον κάτι λάθος πρέπει να κάνεις και καλό είναι να το βρεις με ένα ειδικό και να δουλέψετε μαζί σε αυτό.

  2. #32
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Κοίτα όπως εξήγησα παραπάνω η ομορφιά είναι προσόν όχι μόνο ως το θέμα της εικόνας αλλά δείχνει και πράγματα για το χαρακτήρα.
    Εσύ δεν θα θαυμαζες περισσότερο μια γυναίκα με πειθαρχία που φροντίζει να είναι ωραία στα μάτια σου , παραπάνω από κάποια παρατημένη που με τη στάση της είναι σαν να σε έχει δεδομένο?

    Και όχι αν βρω σχέση δεν θα γίνω κολλητσίδα. Ξέρω να το παίξω έξυπνα και δεν θα πρήζω
    Θα διαλεγα μια γυναίκα με προσωπικότητα που ξέρει να μιλήσει.. Όχι μια γυναίκα που θέλει να γεμίσει τα κενά της..
    Όσο και να βαψεις το πρόσωπο σου, όσο ωραία και να ντυθείς ποτέ μα ποτέ δεν θα δεις τον εαυτό σου όμορφο.. Γιατί μέσα σου θα νιώθεις άδεια επειδή δεν θελησες ποτέ να γνωρίσεις τον εαυτό σου, να τον αγαπήσεις και μετά να γνωρίσεις και τους άλλους γύρω σου. Αλλο γνωρίζω κάποιον.. Άλλο χρησιμοποιώ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αντίθετα μια γυναίκα που δεν ασχολείται με τον εαυτό της δείχνει πως δεν την απασχολεί η γνώμη του αλλου, δεν έχει αυτοσυγκράτηση, πειθαρχία κλπ
    Οπότε για μένα η εμφάνιση έχει σημασία και όχι.μονο όσον αφορά την εικόνα.
    Αλλά φυσικά είναι πιο εύκολο να βιαστούμε να πούμε τον άλλο επιφανειακό, παρά να αναγνωρίσουμε την πειθαρχία του και τον κόπο του.
    Γιατί θέλεις αναγνώριση στο ότι περιποιείσαι τον εαυτό σου, δεν το κάνεις για σένα αποκλειστικά και μόνο; Το κάνεις για τους ξένους και για εκείνους που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα; Να σε ρωτησω κατι, μήπως μεγάλωσες σε επαρχία και βρέθηκες τώρα σε μεγάλη πόλη; Ξέρεις η μεγάλη πόλη έχει ανταγωνισμό, αυτό που δεν μπορεί να βρει κάποιος σε σένα θα το βρει σε κάποια άλλη που θα έχει τα ίδια προσόντα. Η μεγάλη πόλη δεν είναι επαρχία κοίταξε να το συνηθίσεις αυτό λίγο

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ναι μεγάλωσα σε επαρχία.

    Εγώ θεωρώ ότι η επαρχία έχει περισσότερο ανταγωνισμό. Τουλάχιστον εγώ εκεί ένιωθα περισσότερο ανταγωνιστικά από ότι εδώ.

    Δηλαδή μου λέτε ότι οι πιθανότητες για σχέση είναι μηδαμινές?
    Τι να κάνω για να είμαι πιο αρεστή και να ξεχωρίσω?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα διαλεγα μια γυναίκα με προσωπικότητα που ξέρει να μιλήσει.. Όχι μια γυναίκα που θέλει να γεμίσει τα κενά της..
    Όσο και να βαψεις το πρόσωπο σου, όσο ωραία και να ντυθείς ποτέ μα ποτέ δεν θα δεις τον εαυτό σου όμορφο.. Γιατί μέσα σου θα νιώθεις άδεια επειδή δεν θελησες ποτέ να γνωρίσεις τον εαυτό σου, να τον αγαπήσεις και μετά να γνωρίσεις και τους άλλους γύρω σου. Αλλο γνωρίζω κάποιον.. Άλλο χρησιμοποιώ.
    Ξέρω να μιλήσω και κάποια αγόρια (γνωριμίες από κοντά) μου έχουν πει ότι είμαι πολύ σωστή στις σκέψεις μου (με τον έναν είχα κάνει και κάτι, ο άλλος ήταν ο κολλητός του και με είδε πρόσφατα και μου την έπεσε)

    Να στείλω τελικά σε αυτούς που φασωθηκα και να δω τι πρέπει να αλλάξω? Θα βοηθήσει λέτε ή θα ξεφτιλιστω?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτό και μόνο το μήνυμα σου εξηγεί πολλά....

    Ποια είσαι εσύ που θα χαρακτηρίσεις κάποιες κοπέλες για τον χαρακτήρα τους ???
    Με τι μέτρα και τι σταθμά συγκρίσεις τα δικά σου?
    Και αν τα δικά σου είναι λάθος ?

    Εγώ δεν θα πω παρά μόνο να κάτσεις να κάνεις εσύ την αυτοκριτική σου και ίσως δώσεις απαντήσεις στα ερώτημα τα σου...

    Τι να τον κάνω έναν άνθρωπο αν εξωτερικά είναι κούκλος και μέσα του κουβαλάει τέτοια ψυχή ....
    Είναι δυνατόν όλες αυτές οι κοπέλες να είναι τόσο σκάρτες και να έχουν ανθρώπους δίπλα τους και εσύ όχι????
    Για να πάρεις αγάπη και σεβασμό πρέπει να εκμπεμεις το ίδιο στο περιβάλλον σου ...
    Τώρα αν εσύ εισπράττεις κάτι άλλο μάλλον κάτι λάθος πρέπει να κάνεις και καλό είναι να το βρεις με ένα ειδικό και να δουλέψετε μαζί σε αυτό.
    Λέτε ποια είσαι εσύ που θα κρίνεις?

    Μόνο εγώ κρίνω? Όταν με κρίνουν οι άλλοι είναι ωραία? Εγώ πρόβατο είμαι να μην έχω γνώμη και να μην διακρίνω τα ελαττώματα τους?
    Στο κάτω κάτω εγώ δεν πρόσβαλα κανέναν μες στα μούτρα του , σε αντίθεση με αυτές που έκαναν τα πάντα για να νιώσω ένα μηδενικό και τα κατάφεραν

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Κι αυτό το "δεν με νοιάζει η γνώμη των άλλων" πολύ έχει φορεθεί και καλά σαν επαναστατικό.
    Δυστυχώς ζούμε με κόσμο που μας περνάει από κόσκινο και νιώθουμε σαν να δίνουμε συνεχώς αγώνα.

  8. #38
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι μεγάλωσα σε επαρχία.

    Εγώ θεωρώ ότι η επαρχία έχει περισσότερο ανταγωνισμό. Τουλάχιστον εγώ εκεί ένιωθα περισσότερο ανταγωνιστικά από ότι εδώ.

    Δηλαδή μου λέτε ότι οι πιθανότητες για σχέση είναι μηδαμινές?
    Τι να κάνω για να είμαι πιο αρεστή και να ξεχωρίσω?
    Σου λέμε πως αυτό που θες να έχεις στην ζωή σου θα το έχεις όταν και εσύ δώσεις στον εαυτό σου κάτι ουσιαστικό. Ουσιαστικό δεν είναι μια κρέμα προσώπου αλλά να γνωρίσεις καλύτερα αυτό που είσαι και να το αποδεχτείς.. Να δεις τους ανθρώπους γύρω σου ως ανθρώπους και όχι ως καλοφτιαγμενες ή κακοφτιαγμενες κουκλες που δεν έχουν τίποτα άλλο να δώσουν πέρα από εμφάνιση.. Να βγάλεις από πάνω σου όλα αυτά που σου ταιζαν οι δικοί σου για το "καλό σου" και να σταματήσεις να ακούς εκείνο τον δικό σου άνθρωπο (αυτόν που αναφέρεις συνέχεια) και να του πεις να κοιτάξει λίγο την ζωή του.
    Να σταματήσεις να λες για το πόσο όμορφη είσαι, για το πόσο τυχερές είναι όλες όσες είναι όμορφες, να σταματήσεις να μειώνεις τους λιγότερα εμφανισιμους ανθρώπους, να σταματήσεις να συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους άλλους για να βρίσκεις καλά στοιχεία σε σένα.. Είναι αρκετά και χρειάζεσαι βοήθεια από ειδικό..

  9. #39
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ξέρω να μιλήσω και κάποια αγόρια (γνωριμίες από κοντά) μου έχουν πει ότι είμαι πολύ σωστή στις σκέψεις μου (με τον έναν είχα κάνει και κάτι, ο άλλος ήταν ο κολλητός του και με είδε πρόσφατα και μου την έπεσε)

    Να στείλω τελικά σε αυτούς που φασωθηκα και να δω τι πρέπει να αλλάξω? Θα βοηθήσει λέτε ή θα ξεφτιλιστω?
    Όχι.. Δεν θα καθίσεις να ακούς τι έχει να σου πει ο ένας και ο άλλος για το πως θα βελτιωθεις εσύ. Κανένας δεν είναι τόσο καλος για να είναι σε θέση να βοηθήσει τον άλλον. Άσε που κάποιος από αυτούς μπορεί να εκμεταλλευτει αυτή την αδυναμία (γιατί έτσι θα το δει) για να κερδίσει κάτι από σένα..
    Ο μόνος που θα σε βοηθήσει να αλλάξεις είναι ο εαυτός σου και για να γίνει η αλλαγή θα πρέπει να συνεχίσεις την ψυχοθεραπεία.. Δώσε χρόνο. Σε τρέχει κανένας από πίσω και κάθε μέρα μιλάς με ένα, κάθε μέρα θες και κάτι άλλο. Πόσο είσαι? 90 χρόνων και πρέπει να βρεις άντρα?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι μεγάλωσα σε επαρχία.

    Εγώ θεωρώ ότι η επαρχία έχει περισσότερο ανταγωνισμό. Τουλάχιστον εγώ εκεί ένιωθα περισσότερο ανταγωνιστικά από ότι εδώ.

    Δηλαδή μου λέτε ότι οι πιθανότητες για σχέση είναι μηδαμινές?
    Τι να κάνω για να είμαι πιο αρεστή και να ξεχωρίσω?
    Πρέπει να καταλάβεις πως δεν χρειάζεται ούτε να κανεις κατι ούτε να παραστήσεις κάτι που δεν είσαι γιατί το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να είσαι ένα κακό αντίγραφο. Ούτε χρειάζεται να βάζεις τον εαυτό σου σε διαδικασία σύγκρισης με άλλες για να δεις ποια είναι καλύτερη. Όλα αυτά εκπέμπουν ανασφάλεια, μου λες θέλεις ένα σοβαρό παιδί που να μην έχει στο μυαλό του το σεξ πρωτίστως αλλά από τη μία τους παίζεις και από την άλλη εκπέμπεις ανασφάλεια. Τι να σε κάνει εσένα που είσαι ανασφαλής ένας άντρας στη ζωή του; Να γίνει ο ψυχοθεραπευτής και ο ψυχολόγος σου;
    Επίσης λες χωρίς να έχεις δημιουργήσει ούτε μία σοβαρή σχέση πως ξέρεις πως θα το παίξεις το παιχνίδι αν σου κάτσει κάποιος σοβαρός. Μα δεν έχεις κάνει σχέση ακόμα πως ξέρεις το πως θα αντιδράσει ο εαυτός σου και προεξοφλείς κάτι τέτοιο;
    Λες τι να κάνω για να ξεχωρίσω; Να ξεχωρίσεις που; Στο φέης στο τιντερ και στο τουιτερ; Στο μετρό; Στο δρόμο; Που;

  11. #41
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Λέτε ποια είσαι εσύ που θα κρίνεις?

    Μόνο εγώ κρίνω? Όταν με κρίνουν οι άλλοι είναι ωραία? Εγώ πρόβατο είμαι να μην έχω γνώμη και να μην διακρίνω τα ελαττώματα τους?
    Στο κάτω κάτω εγώ δεν πρόσβαλα κανέναν μες στα μούτρα του , σε αντίθεση με αυτές που έκαναν τα πάντα για να νιώσω ένα μηδενικό και τα κατάφεραν
    Δεν σου είπα ότι είσαι πρόβατο και να μην μιλάς. ...

    Σε ρωτησα με τι μέτρα και τι σταθμά κρίνεις έναν άνθρωπο και αν έχεις αναρωτηθεί ότι είναι σωστά???

    Τώρα αν αυτές έφτασαν σε σημείο προσβολής απέναντι σου γιατί σε κάνει εσένα καλύτερο άνθρωπο από αυτές αφού το ίδιο κανείς και εσύ με τον δικό σου τρόπο βέβαια ,τον έμμεσο ....
    Μήπως αν προχωρούσες παρακάτω και με τις πράξεις τις έδειχνες ότι τελικά αυτές εινσι λάθος και όχι εσύ θα ήταν η καλύτερη απάντηση σου ???
    Μήπως τότε σου αναγνωριζόταν ότι είσαι καλύτερος χαρακτήρας σύμφωνα με τα λεγόμενα σου από αυτές????

    Για την εμφάνιση δεν θα το σχολείασω καθόλου ....Δεν με απασχολεί .....εγώ πιστεύω πως ένα άνθρωπος με όμορφη ψυχή ειναι αδύνατον να είναι άσχημος ....Ότι κουβαλάς μέσα σου καθρεφτίζεται στο πρόσωπο σου...

    Άλλωστε δεν είναι λίγες οι φορές που τις περιόδους που δεν είμαστε καλα και τυχαίνει να βγούμε κάποια φωτογραφία η όψη του προσώπου μας να είναι τόσο αλλαγμένη και διαφορετική όσο και η ψυχή μας......

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Το δικό μου άτομο που λέω έχει καταλάβει ότι άλλαξαν οι εποχές και μου λέει πια ότι εγώ ξέρω καλύτερα (είδε μηνύματα και το βούλωσε ) και να μην σκάω για κανέναν. Να έχω αγόρια απλά για να βγαίνω και να περνάω καλά και αν δεν προκύψει σοβαρό να μην στενοχωριέμαι γιατί δεν πρέπει να κρέμομαι από κανέναν.
    Οπότε κάπως έχω ηρεμήσει από αυτό.

    Μου έχει πει και η ψυχολόγος ότι έχω χαμηλή αυτοπεποίθηση και ότι είμαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό μου και πρέπει να χαλαρώσω.

    Αν χώριζα τους ανθρώπους σε όμορφους και άσχημους δεν θα έβγαινα με άτομα που δεν μου άρεσαν εμφανισιακά. Έχω βγει με έναν υπέρβαρο και με έναν άσχημο γιατί μου φέρονταν καλά (τουλάχιστον στην αρχή).

    Η πλάκα είναι ότι ένα συγγενικό μου πρόσωπο που είχε τις απόψεις περί ομορφιάς τώρα έχει παχύνει και τα φτιάχνει και με άσχημες και παχουλες. Τότε τον έπαιρνε να κατηγοριοποιεί και τώρα μόκο. Δηλαδή τον βλέπω στην παραλία και λέω πως κατάντησε έτσι, ενώ φίλοι του του λένε για εμένα ότι είμαι όμορφη.

    Νιώθω καλύτερα με κάτι τέτοια, αλλά νιώθω πως θα μετρούσα περισσότερο στα μάτια των άλλων αν είχα μια σοβαρή σχέση.

    Βλέπω πχ φίλες της μάνας μου και με ρωτανε αν έχω σχέση. Μια είπε στη μάνα μου για πλάκα να μου γνωρίσει τον γιο μιας φίλης της γιατί θα του φανώ κούκλα
    Δηλαδή ήταν τόσο σίγουρη ότι δεν είχα ήδη σχέση?

    Και φίλες δεν είναι εύκολο να κάνω γιατί σκέφτομαι όταν η συζήτηση πάει εκει, τι ψέματα να πω πάλι?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όχι.. Δεν θα καθίσεις να ακούς τι έχει να σου πει ο ένας και ο άλλος για το πως θα βελτιωθεις εσύ. Κανένας δεν είναι τόσο καλος για να είναι σε θέση να βοηθήσει τον άλλον. Άσε που κάποιος από αυτούς μπορεί να εκμεταλλευτει αυτή την αδυναμία (γιατί έτσι θα το δει) για να κερδίσει κάτι από σένα..
    Ο μόνος που θα σε βοηθήσει να αλλάξεις είναι ο εαυτός σου και για να γίνει η αλλαγή θα πρέπει να συνεχίσεις την ψυχοθεραπεία.. Δώσε χρόνο. Σε τρέχει κανένας από πίσω και κάθε μέρα μιλάς με ένα, κάθε μέρα θες και κάτι άλλο. Πόσο είσαι? 90 χρόνων και πρέπει να βρεις άντρα?
    Όχι δεν είμαι 90, αλλά θέλω να κάνω μια νορμάλ.σχεση με σεβασμό. Το αξίζω θεωρώ με την προσπάθεια που έχω κάνει.

    Όσο για αυτό που λες για αδυναμία το σκέφτηκα κι εγώ. Αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως έτσι φανώ κάπως πιο ευαίσθητη και συμπαθής.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πρέπει να καταλάβεις πως δεν χρειάζεται ούτε να κανεις κατι ούτε να παραστήσεις κάτι που δεν είσαι γιατί το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να είσαι ένα κακό αντίγραφο. Ούτε χρειάζεται να βάζεις τον εαυτό σου σε διαδικασία σύγκρισης με άλλες για να δεις ποια είναι καλύτερη. Όλα αυτά εκπέμπουν ανασφάλεια, μου λες θέλεις ένα σοβαρό παιδί που να μην έχει στο μυαλό του το σεξ πρωτίστως αλλά από τη μία τους παίζεις και από την άλλη εκπέμπεις ανασφάλεια. Τι να σε κάνει εσένα που είσαι ανασφαλής ένας άντρας στη ζωή του; Να γίνει ο ψυχοθεραπευτής και ο ψυχολόγος σου;
    Επίσης λες χωρίς να έχεις δημιουργήσει ούτε μία σοβαρή σχέση πως ξέρεις πως θα το παίξεις το παιχνίδι αν σου κάτσει κάποιος σοβαρός. Μα δεν έχεις κάνει σχέση ακόμα πως ξέρεις το πως θα αντιδράσει ο εαυτός σου και προεξοφλείς κάτι τέτοιο;
    Λες τι να κάνω για να ξεχωρίσω; Να ξεχωρίσεις που; Στο φέης στο τιντερ και στο τουιτερ; Στο μετρό; Στο δρόμο; Που;
    Σε όλα αυτά ξεχωρίζω. Μου την πέφτουν, μου χαμογελανε αλλά δεν μου ζητάνε τηλέφωνο.
    Αν βρω κάτι σοβαρό (λέμε τώρα) θα κάνω τα πάντα για να το κρατήσω οπότε θα πάρω κι από εδώ συμβουλές και θα προσέχω παρά πολύ.τι θα κάνω για να είμαι αρεστή.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Που ζεις τώρα; Πόσο καιρο ζεις; κοσμο να βγεις εξω έχεις; γνωστες;

Page 3 of 51 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΩ ΧΆΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥΣ
    By Billtheo in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 93
    Last Post: 02-09-2020, 13:29
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  3. τα έχω χάσει εντελώς ??????? οεο????!!! :)
    By complex om in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-03-2013, 10:08
  4. Υπαρχει ρομαντισμος στους αντρες?
    By MARW_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 70
    Last Post: 31-12-2011, 03:39
  5. Replies: 31
    Last Post: 03-12-2010, 19:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •