Με αηδιάζουν! Εχω χάσει εντελώς την πίστη μου στους αντρες! - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 51 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 753
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εντάξει μωρέ θα την βρει την άκρη της, απλώς νιώθει πως είναι 25 χρονών και ότι δεν έχει κάνει τίποτα, της στριφογυρίζει στον εγκέφσλο όλη την ώρα, πιέζεται μετά και στρεσσάρεται και την τρώει η απογοήτευση. Σου λέει τι γίνεται εγώ στο πηγάδι κατούρησα και δεν μπορώ ενώ οι άλλες μπορούνε; Εν τω μεταξύ μετά από 5 χρόνια όλα αυτά θα τα σκέφτεται και θα γελάει απλώς δεν το ξέρει ακόμα.
    Αυτό ακριβώς νιώθω ότι εγώ γιατί δεν έχω σχέση?

    Μακάρι να λυθεί πολύ σύντομα και να το σκέφτομαι και να γελάω!

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Στη μητέρα μου το είπα μια φορά ότι μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα με τις συμβουλές της και στενοχωρήθηκε πολύ.
    Από τότε φοβάμαι να της το ξαναπώ μήπως το πάρει κατάκαρδα

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν λέω ότι είναι το μόνο προσόν η πειθαρχία, αλλά εμένα προσωπικά δεν θα με γοητευε καθόλου ένας άντρας νωθρός , που κάθεται όλη μέρα και τρώει και πίνει μπίρες και δεν προσπαθεί να έχει το καλύτερο για τον εαυτό του.
    Έτσι πιστεύω μια γυναίκα νωθρή δεν είναι γοητευτική, και σε γυναίκα αυτό το πράγμα είναι μεγαλύτερο ελάττωμα από ότι σε έναν άντρα, κατά την γνώμη μου.
    Όλοι υποστηρίζουν αυτές τις γυναίκες στα λόγια, αλλά πόσοι είναι αυτοί που στην πράξη τις απορρίπτουν ή τις έχουν για βολεμα και λιγουρευονται μοντέλα?
    Επίσης κάποτε ήμουν κι εγώ νωθρή και τώρα όσο το σκέφτομαι θυμώνω με τον εαυτό μου και λέω πάλι καλά που ξύπνησα.

    Οι γονείς μου δεν ήταν ποτέ καταπιεστικοί. Φυσικά δεν ήθελαν να γίνω μια τεμπέλα, όμως ποτέ δεν με πίεζαν να είμαι άριστη.
    Μου έχουν δώσει όμως λάθος συμβουλές στο θέμα των σχέσεων π.χ ότι σε αυτή την ηλικία πρέπει να έχεις σχέσεις και "πότε θα μας γνωρίσεις κάποιον" και μάλιστα πολλές φορές φασκουν και αντιφάσκουν.
    Για παράδειγμα η μάνα μου , μετά από όσα της είπα έλεγε " να κοιτάς να περνάς καλά, βγαίνε κάθε μέρα και με άλλον, σιγά" και χθες έλεγε ότι "μέρα από κάποια ηλικία πρέπει να κατασταλάξεις κάπου , κι όχι να γνωρίζεις κάθε μέρα και άλλον από την αρχή, είναι κουραστικό. Αυτό είναι φυσιολογικό για ηλικίες 19-25."
    Σαν να μου λέει δηλαδή ότι είμαι ανώριμη και πρέπει σιγά σιγά να βρω μια μόνιμη σχέση! Και μάλιστα είπε τις προάλλες " άντε να γνωρίσεις και εσύ κανέναν να μας το φέρεις εδώ" , επειδή ο αδερφός μου έφερε την κοπέλα του στο σπίτι.
    Και σήμερα πάλι μου λέει " άντε να τελειώσει η καραντίνα να βγεις να διασκεδάσεις και ας βγαίνεις κάθε μέρα και με άλλον , εσύ να περνάς καλά"

    Για τους τύπους που έστειλα μήνυμα το μετάνιωσα ήδη και το έκανα σε μια φάση που με είχαν πιάσει τρομερές ανασφάλειες.

    Το Άσπεργκερ που λες δεν ξέρω τι είναι, θα το ψάξω.

    Τώρα μιλάω με ένα παιδί που μου φαίνεται νορμάλ και χθες του έλεγα όσα έχω περάσει και μου μιλούσε πολύ όμορφα , έλεγε να έχω περισσότερη αυτοεκτίμηση και αναγνώρισε ότι όσοι βγήκα ήταν μαλακες που δεν μπορούσαν να συγκρατηθούν. Όμως μένει εκτός Αθήνας και θα έρθει το καλοκαίρι. Ως τότε λογικά θα έχει βρει κάποια άλλη για αυτό δεν ενθουσιάζομαι. Και αυτό με πληγώνει που δεν θα μπορώ ποτέ να αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο.

    Θα μιλήσω ξανά αυριο με την ψυχολόγο
    Είμαι καλύτερα από προχθές αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει στην πορεία
    Για παράδειγμα η μάνα μου , μετά από όσα της είπα έλεγε " να κοιτάς να περνάς καλά, βγαίνε κάθε μέρα και με άλλον, σιγά" και χθες έλεγε ότι "μέρα από κάποια ηλικία πρέπει να κατασταλάξεις κάπου , κι όχι να γνωρίζεις κάθε μέρα και άλλον από την αρχή, είναι κουραστικό. Αυτό είναι φυσιολογικό για ηλικίες 19-25."

    Απιστευτο το οτι οι σημερινοι γονεις λενε τετοια στις κορες τους! Ο πατερας σου τι λεει; Εχει αποψη;

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν ειναι παράλογο να νιώθει έτσι..........

    Το θέμα είναι πως το διαχειρίζεται ολο αυτο..... και τι σκεψεις εχει ......γιατι οι σκεψεις μας επηρεάζουν τα συναισθηματα μας και επειτα τη συμπεριφορα μας και ετσι χτιζουμε εμπειριες και μια σταση ζωης που δεν μας βοηθαει......

    Η θέματοθετρια χρειάζεται να αλλάξει τρόπο σκέψης και να αναθεωρήσει τη στάση της .........τις σχέσεις της και πως βλέπει τους άλλους .....αλλα και τις προσδοκίες που έχει απο τους άλλους
    Ε θα το κανει και αυτό σιγα σιγα ειναι αβγαλτη για αυτό συμβαίνει ολο αυτό.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτό ακριβώς νιώθω ότι εγώ γιατί δεν έχω σχέση?

    Μακάρι να λυθεί πολύ σύντομα και να το σκέφτομαι και να γελάω!
    Θελω να μου λυσεις μια απορια τι έχεις σπουδάσει αν δεν θες να το γραψεις δημοσια πες το μου σε πμ για να διαπιστώσω αν το έχω μαντέψει σωστά απο τα γραφόμενα σου. Εν τω μεταξυ μην ξεχνάς πως ειχες και σπουδες που περάτωσες. Τώρα θα ξεκινησει η πραγματική ζωή για σένα και πιστεύω πως καλά την έχεις τρέξει ως τώρα Σε λίγο καιρό θα είσαι περιζήτητη.

  6. #171
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ε θα το κανει και αυτό σιγα σιγα ειναι αβγαλτη για αυτό συμβαίνει ολο αυτό.
    Δεν είναι μόνο αυτό ........Αλλά μη τα ξαναλεμε έχει περάσει από καταστάσεις που τις έχουν αφήσει παγιωμένες και άκαμπτες σκέψεις και αντιλήψεις εγώ πιστεύω πως με λίγη θέληση να ακούσει και με έναν καλό ειδικό που θα του λέει τι τη στεναχωρεί..... θα τα πάει καλά και θα σκεφτεί από άλλη οπτική

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν είναι μόνο αυτό ........Αλλά μη τα ξαναλεμε έχει περάσει από καταστάσεις που τις έχουν αφήσει παγιωμένες και άκαμπτες σκέψεις και αντιλήψεις εγώ πιστεύω πως με λίγη θέληση να ακούσει και με έναν καλό ειδικό που θα του λέει τι τη στεναχωρεί..... θα τα πάει καλά και θα σκεφτεί από άλλη οπτική
    Ε θα τις αποβάλλει τις αντιλήψεις που έχει σιγά σιγά. Όταν δεν παιρνει αυτό που θέλει σιγά σιγά θα αναζητήσει τα ελαττώματα της και θα τα αποβάλλει. Απλώς εδώ της έχουμε πει ήδη ποια ειναι τα λάθη της το θεμα είναι να τα αντιληφθεί για να προχωρήσει. Αυτό που ζητάει και αυτή τώρα δεν είναι και κάτι ευκολο να βρει καποιον που να νοιαζεται πραγματικά για εκείνη και οχι για μια ξεπέτα.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν λέω ότι είναι το μόνο προσόν η πειθαρχία, αλλά εμένα προσωπικά δεν θα με γοητευε καθόλου ένας άντρας νωθρός , που κάθεται όλη μέρα και τρώει και πίνει μπίρες και δεν προσπαθεί να έχει το καλύτερο για τον εαυτό του.
    Έτσι πιστεύω μια γυναίκα νωθρή δεν είναι γοητευτική, και σε γυναίκα αυτό το πράγμα είναι μεγαλύτερο ελάττωμα από ότι σε έναν άντρα, κατά την γνώμη μου.
    Όλοι υποστηρίζουν αυτές τις γυναίκες στα λόγια, αλλά πόσοι είναι αυτοί που στην πράξη τις απορρίπτουν ή τις έχουν για βολεμα και λιγουρευονται μοντέλα?
    Επίσης κάποτε ήμουν κι εγώ νωθρή και τώρα όσο το σκέφτομαι θυμώνω με τον εαυτό μου και λέω πάλι καλά που ξύπνησα.
    Εξακολουθείς να βλέπεις τα πράγματα εντελώς ασπρόμαυρα και να βγάζεις δικά σου συμπεράσματα. Και ποιός σου είπε ότι κάποιοι δεν γουστάρουν τις νωθρές κι ακόμα περισσότερο ποιος σου είπε ότι μία χοντρή κοπέλα είναι νωθρή και δεν προσπαθεί για τον εαυτό της σε άλλα πράγματα για τα οποία δίνει προτεραιότητα;
    Και ποιός σου είπε ότι όλοι γουστάρουν τις λεπτές ακόμα και εμφανισιακά να το παρεις; Επειδή αυτό προβάλλεται συνεχώς από κάποιους; Καθένας έχει τα γούστα του, οι άνθρωποι που γουστάρουν τις BBW δεν είναι καθόλου λίγοι!

    Εγώ στην ηλικία σου ήμουν 100 κιλά, αλλά δούλευα σαν σκυλί από το πρωί ως το βράδυ, μάθαινα ένα σωρό καινούρια πράγματα, έτρεχα σε πολλές δραστηριότητες, είχα ενδιαφέροντα, είχα παρέες που το γλένταγα ως τα ξημερώματα, έκανα 1000 πράγματα. Το ότι δεν είχα στο μυαλό μου τα κιλά μου ή ο τρόπος ζωής μου σε εκείνη τη φάση δεν μου επέτρεπε να κάνω διατροφή με κάνει αυτομάτως νωθρή που λέω φανφάρες για να τραβήξω την προσοχή κι εσένα δραστήρια και πειθαρχημένη; Ποια είσαι εσύ που θα κρίνεις την κάθε κοπέλα από ένα και μόνο χαρακτηριστικό;

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Οι γυναίκες που προσέχουν την εικόνα τους δεν σημαίνει πως έχουν άπλετο ελεύθερο χρόνο. Προ καραντίνας πήγαινα σε δύο δουλειές και ξυπνούσα πολύ νωρίς για να πάω για γυμναστική, προγραμματιζα τι θα έχω μαζί μου για φαγητό και γενικώς έβρισκα τρόπους να προσέχω.
    Το λέω γιατί επικρατεί η άποψη ότι όσες προσέχουν είναι επειδή δεν έχουν τι άλλο να κάνουν και κάθονται όλη μέρα.
    Επίσης κάποτε είχα και σχολή και δούλευα και πάλι έβρισκα το χρόνο.

    Καλά κάνεις και κανείς τόσα πράγματα, αλλά πολλές κοπέλες δεν τα κάνουν! Μια κοπέλα σαν εσένα δεν θα την κακοχαρακτηριζα.
    Τουλάχιστον οι περιπτώσεις στις οποίες αναφέρομαι εγώ ήταν νωθρες γενικά.
    Και όσο για το αν είναι γοητευτικό αυτό είπα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και κατά τα δικά μου γούστα.

  10. #175
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Για παράδειγμα η μάνα μου , μετά από όσα της είπα έλεγε " να κοιτάς να περνάς καλά, βγαίνε κάθε μέρα και με άλλον, σιγά" και χθες έλεγε ότι "μέρα από κάποια ηλικία πρέπει να κατασταλάξεις κάπου , κι όχι να γνωρίζεις κάθε μέρα και άλλον από την αρχή, είναι κουραστικό. Αυτό είναι φυσιολογικό για ηλικίες 19-25."

    Απιστευτο το οτι οι σημερινοι γονεις λενε τετοια στις κορες τους! Ο πατερας σου τι λεει; Εχει αποψη;
    Ενώ αν το έλεγε στον γιο... Μαγκαςςςς.. Γιατί ο άντρας μπορεί να πηγαίνει με πολλές ενώ η γυναίκα μια φορά και να είναι παντρεμένη.. Με τον άντρα της η μία φορά, μην παρεξηγηθώ.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Επειδή ξέχασα να απαντήσω σε αυτό με τους γονείς.

    Ο πατέρας μου λέει να περνάω εγώ καλά και να μην σκάω. Ξέρει ότι δεν έχω κάποια μόνιμη σχέση . Δεν λέει τίποτα αλλά δεν ξέρω αν το θεωρεί φυσιολογικό.

  12. #177
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ενώ αν το έλεγε στον γιο... Μαγκαςςςς.. Γιατί ο άντρας μπορεί να πηγαίνει με πολλές ενώ η γυναίκα μια φορά και να είναι παντρεμένη.. Με τον άντρα της η μία φορά, μην παρεξηγηθώ.
    Χαχαχαχα σωστά τα λες

  13. #178
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Επειδή ξέχασα να απαντήσω σε αυτό με τους γονείς.

    Ο πατέρας μου λέει να περνάω εγώ καλά και να μην σκάω. Ξέρει ότι δεν έχω κάποια μόνιμη σχέση . Δεν λέει τίποτα αλλά δεν ξέρω αν το θεωρεί φυσιολογικό.
    Είναι καιρός να ακούσεις τον εαυτό σου και όχι τι λέει ο ένας κι άλλος.. Κι ας είναι οι γονείς σου.. Η ζωή είναι δική σου. Χρειάζεσαι δουλειά όσο αφορά στον τρόπο που αντιλαμβανεσαι κάποια πράγματα γιατί εκει χανεις πόντους. Άσε λίγο στην άκρη τα γκομενικα και δώσε σημασία στο πως θα αγαπήσεις σωστά τον εαυτό σου χωρίς να πρέπει να μειώσεις άλλους.. Όταν είμαστε καλά με τον εαυτό μας τότε είμαστε καλά και με τους γύρω μας. Δεν θες να είσαι ευχαριστημενη με μια κατάσταση στην ζωή σου χωρίς πρώτα να κοπιασεις?? Εγώ εδώ βλέπω ένα άνθρωπο που τόσα χρόνια προσπαθει προσπαθεί και πάντα καταληγει στον ίδιο σημείο.. Άρα από αυτό και μόνο έπρεπε να καταλάβεις ότι κάτι κάνεις λάθος.

    Και εδώ στο φόρουμ πολλοί θα χρησιμοποιήσουν το θέμα σου με σκοπό να στην πέσουν γιατί εδώ λες ακριβώς τι χρειάζεσαι από τους άντρες.. Άρα δεν ξέρεις ποιος είναι πραγματικά ο εαυτός του, άρα να είσαι προσεκτική.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Οι γυναίκες που προσέχουν την εικόνα τους δεν σημαίνει πως έχουν άπλετο ελεύθερο χρόνο. Προ καραντίνας πήγαινα σε δύο δουλειές και ξυπνούσα πολύ νωρίς για να πάω για γυμναστική, προγραμματιζα τι θα έχω μαζί μου για φαγητό και γενικώς έβρισκα τρόπους να προσέχω.
    Το λέω γιατί επικρατεί η άποψη ότι όσες προσέχουν είναι επειδή δεν έχουν τι άλλο να κάνουν και κάθονται όλη μέρα.
    Επίσης κάποτε είχα και σχολή και δούλευα και πάλι έβρισκα το χρόνο.

    Καλά κάνεις και κανείς τόσα πράγματα, αλλά πολλές κοπέλες δεν τα κάνουν! Μια κοπέλα σαν εσένα δεν θα την κακοχαρακτηριζα.
    Τουλάχιστον οι περιπτώσεις στις οποίες αναφέρομαι εγώ ήταν νωθρες γενικά.
    Και όσο για το αν είναι γοητευτικό αυτό είπα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και κατά τα δικά μου γούστα.
    Μα εδώ κάνεις πάλι το λάθος να υποθέτεις ότι υποθέτω ότι έχεις άπλετο χρόνο ή ξέρω κι εγώ τι. Ποτέ δεν υποθέτω κάτι απλά από τα κιλά του αλλουνού. Που επικρατεί η άποψη που λες; Στο περιβάλλον σου ίσως; Και πάλι τόσο πολύ; Δεν το νομίζω. Μήπως ακούς μόνο κάποια άτομα που σε επηρεάζουν πολύ και δεν δίνεις βάση σε άλλα;

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Το βλέπω να επικρατεί σαν άποψη παντού.

    Πχ στο φβ σε άρθρα που λένε για διάσημες στην παραλία γράφουν από κάτω " ε αφού έχει λεφτά και χρόνο λογικό να έχει σώμα"
    Και το άλλο " πως να κάνω διατροφή,αφού όλη μέρα είμαι στο τρέξιμο? Αυτά θέλουν να έχεις χρόνο να τρως συγκεκριμένες ώρες"

    Τα έχω ακούσει από πολλούς αυτά που σου λέω , δεν μίλησα για εσένα προσωπικά.

    Ακούω διάφορες γνώμες αλλά δυστυχώς εστιάζω στις αρνητικές γιατί δεν θέλω να επαναπαυομαι

Page 12 of 51 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΩ ΧΆΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥΣ
    By Billtheo in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 93
    Last Post: 02-09-2020, 13:29
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  3. τα έχω χάσει εντελώς ??????? οεο????!!! :)
    By complex om in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-03-2013, 10:08
  4. Υπαρχει ρομαντισμος στους αντρες?
    By MARW_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 70
    Last Post: 31-12-2011, 03:39
  5. Replies: 31
    Last Post: 03-12-2010, 19:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •