Το διάβασα και αγχώθηκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Το διάβασα και αγχώθηκα

    https://www.google.com/amp/s/spoiler...ios-kai/%3famp


    Ήταν αρνητικός στον κορωνοϊο. Τι είχε τότε; 25 ετών , έπαθε έμφραγμα; ανακοπή από τι;

  2. #2
    Καλά και γω αγχωθηκα τώρα που τ διάβασα. Σε αλλα σαιτ λένε ότι ήταν 22 σε άλλα 25, μικρή σημασία βεβαια. Πολύ κρίμα, αυτά ακούς κ αντε Ν ηρεμησεις

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Εμένα με αγχωνει γιατί ,εκτός των άλλων, με το ιστορικό άγχους,δεν αξιολογώ πλέον σωστά τα συμπτώματα μου. Πολλές φορές έχω δύσπνοια και πόνο και είναι κρίση πανικού. Μπορεί να είχε κάτι που δεν γνώριζε ή κάποιο γενετικό θέμα, αλλά και παλι.

    Από την ώρα που το διάβασα αγχώθηκα και χάλασε ολη η διάθεση μου.

  4. #4
    Συνήθως σε τέτοιες ηλικίες εινσι γενετικό ή ουσίες κτλ. Όπως και να χει δν μπορείς να μν στεναχωρεθεις κ να μην αγχωθείς... Μόλις τ διάβασα άλλαξα διάθεση, δν θα διαβάζω θέματα σου από δω κ πέρα Χαχα

  5. #5
    Antonis8
    Guest


    Κι εγώ δεν φταιω, εκεί που ήμουν χαλαρος στο ταμπλετ μου το πέταξε στα προτεινομενα άρθρα.

    Εμένα με αγχωσε τόσο που ψαχνω να καλεσω καρδιολογο γιατί τις τελευταίες μέρες έχουν πεσει οι παλμοι μου.

  6. #6
    Ε μαλλν θα χαλάρωσες αυτες τς μέρες και θα ηρέμησε τ σώμα, ζέστανε κ ο καιρός.

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Oχο, δεν φταίει αυτό. Η ομεπραζολη δεν παίρνω πια μου τους έριξε. Έχω κάνει πολλές δοκιμές και επιδρά πάντα στην πίεση και τους παλμούς μου. Θα το πω στον γιατρό μου,ίσως ενδιαφερθεί να γράψει κάποιο case study για την ιατρική κοινότητα. Αν δεν το γράψει αυτός, θα το γράψω εγώ. Αν και είμαι επιφυλακτικός ακόμα. Άραγε γιατρευομαι από την ορθοστατική ταχυκαρδία; Προσπαθώ να θυμηθώ αν την περίοδο που ξεκίνησε η ορθοστατικής έπαιρνα τους αναστολείς. Νομίζω ναι. Και έχω διαβάσει για μια περίπτωση που οι αναστολείς προκάλεσαν την ορθοστατική. Τους έχω ξανακοψει βέβαια και δεν είχε υπάρξει τόσο δραματική αλλαγή όπως τώρα. Για αυτό λέω μήπως ήταν συνδυασμός παραγόντων ,όπως το γεγονός ότι πήρα δύο διαφορετικές αντιβιωσεις,το ότι ξεκίνησα βιταμίνη d κ.ά.

    Αλλά αυτή η αλλαγή με φοβίζει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    8
    Μα γτ να αγχωθεις; ξερεις το ιατρικο ιστορικο του;; ξερεις αν επαιρνε καποια "φαρμακα" οπως τα στεροειδή; αν ειχε καποια σοβαρη παθηση που δεν γνωριζε ή γνωριζε και εμεις δε το ξερουμε;;; σιγουρα το παιδι δεν εφυγε απο αγχος...κριμα γτ ηταν νεος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Σαφώς και πεθαίνουν πολλοί νέοι κάθε μέρα παγκοσμίως, πάντα συνέβαινε και θα συμβαίνει. Μάθετε να αγχώνεστε με τις πιθανότητες, μονο όταν αυτές είναι πολλές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι παρά πολύ λίγες για να συμβεί σε εσένα, τόσες που το άγχος είναι αδικαιολόγητο. Δεν γίνετε να αγχώνεσαι μήπως πεθάνεις ξαφνικά επειδή συμβαίνει πχ στο 0,000001 του πληθυσμού.
    Να συνέβαινε στο 1% να πω οκ δικαιολογείται αρκετό άγχος.

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post

    . Μάθετε να αγχώνεστε με τις πιθανότητες, μονο όταν αυτές είναι πολλές.
    Εκτός του ότι αυτό που λες δεν έχει καμία λογική γιατί το άγχος δεν λειτουργεί βάσει συλλογισμών, το ότι οι πιθανότητες δεν είναι πολλές σε κάτι, δεν σημαίνει ότι δεν θα σου συμβεί.

  11. #11
    Καλά μπορεί να περπατάς κσι μα σε παρασύρει ένα αυτοκίνητο και για σας... Όπως στ πατίνι μια λάθος κίνηση κ έγινε τ κακό... Ηλιθιότητα να αγχώνεσαι μόνο για τν μια περίπτωση και όχι για τς άλλες. Η λύση είναι απλά να ζεις και να μην δίνεις σημασία, οτ γίνεται δν ξεγινετσι κσι ο θάνατος αργα ή γρήγορα θα μας συμβεί.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εκτός του ότι αυτό που λες δεν έχει καμία λογική γιατί το άγχος δεν λειτουργεί βάσει συλλογισμών, το ότι οι πιθανότητες δεν είναι πολλές σε κάτι, δεν σημαίνει ότι δεν θα σου συμβεί.
    Λογική έχει σίγουρα και το άγχος εκπαιδεύεται σιγά σιγά σε συνδοιασμο με αυτό που έγραψε και ο Alexes 93. Καταλαβαίνω βέβαια ότι για παθογενες ανεξέλεγκτο άγχος δεν είναι αρκετό αυτό, πιθανό να χρειάζεται φαρμακευτική θεραπεία αλλά πάντα σε συνδοιασμο με τον τρόπο σκέψης και παρατήρησης (ψυχολογος)

Similar Threads

  1. Άγχος για ΣΚΠ , κάποια συμπτώματα από ότι διάβασα κολάν
    By hariiss24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 26-02-2019, 12:43
  2. το διάβασα και μου άρεσε
    By giang in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 14-05-2016, 16:09
  3. Κάτι που διάβασα
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 12-07-2011, 19:06
  4. διαβασα τα θεματα του piker
    By giorgos7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 96
    Last Post: 05-06-2008, 16:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •