Αγχώθηκα υπερβολικά δεν ξέρω τι να κανω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408

    Αγχώθηκα υπερβολικά δεν ξέρω τι να κανω

    Καλησπέρα στους συμφορουμίτες.
    Δεν πρόκειται για θέμα υγείας μου αλλά,
    Έχω τρελαθεί αυτές τις μέρες έχω χάσει τον υπνο μου γιατί δεν πληρώθηκα το επίδομα των 800ευρω.
    Όλα ήταν κομπλέ στην αίτηση, μίλησα με τράπεζα μήπως είχε πρόβλημα ο λογαριασμός και τίποτα όλα καλά.
    Όλοι οι συνάδελφοι μου τα πήραν, το ίδιο και όσους ξέρω.
    Μαζί με την κολλητή μου κάναμε την ιδια μέρα αίτηση γιατί και των δύο μας το αφμ τελειώνει με το ίδιο νούμερο και εκείνη τα πήρε κανονικά .Μόνο ένα παιδί ο γνωστός του γνωστού δεν τα πήρε και αυτός ενω ήταν ολα κομπλέ.

    Έκανα τροποποίηση έβαλα άλλο iban σε άλλη τράπεζα και τώρα περιμένω την δεύτερη φάση πληρωμής.

    Έχω τρελαθεί στο άγχος και στις σκέψεις.

    Γιατί δεν τα πήρα στο πρωτο κύμα πληρωμών που έπρεπε; Αν γίνει έτσι και στο δεύτερο; Αν πάλι δεν τα πάρω;
    Έχω χτενίσει όλα τα άρθρα για αυτό το θέμα και δεν βρίσκω καμια παρόμοια περίπτωση.
    Ο λογιστής μου λέει ότι όλα είναι σωστά εφόσον έχω και το "αποδεικτικό" της αίτησης ότι πρέπει να τα πάρω.


    Τι να κάνω ρε παιδιά δεν μπορώ να ηρεμήσω.
    Θα πάρω τηλ την τρίτη σε κάτι τηλέφωνα που δίνει το site μπας και μου που το λόγω αλλά από ότι έψαξα δεν ξέρουν και πολλά.

    Το έπαθε κανένας; Μια βοήθεια
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Τα πήρες τελικά?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    όχι ακόμα περιμένω. μίλησα με κάποια γραφεία που δίνει το τηλ η σελίδα και είπαν να περιμένω
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τα πήρες τελικά?
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by venom View Post
    όχι ακόμα περιμένω. μίλησα με κάποια γραφεία που δίνει το τηλ η σελίδα και είπαν να περιμένω
    Βασικά δεν ξέρω την δουλειά σου..Η κολλητή μου που έχει δική της επιχείρηση πάντως δεν τα πήρε ακόμα..Εντύπωση μου κάνει και εμένα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1
    Μακάρι να μπορουσα να σε βοηθησω επί του θεματος, δυστυχως ειναι θεμα του κράτους. Δεν θα με παραξενευε αν παρα το οτι το δικαιουσαι το επιδομα, εγινε καποιο λαθος απο μεριας τους και γιαυτο δεν το πηρες.

    Το σιγουρο ειναι οτι δεν έχει νόημα να στεναχωριέσαι για κάτι που είναι πανω απο τις δυνάμεις σου και δεν είναι στο χέρι σου!

    Δεν εισαι η μοναδικη περιπτωση που δεν το πηρε ενω επρεπε να το παρει, θα βρεθει μια λυση, για όλους που βρισκονται στην ιδια θεση με σενα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    το περίεργο είναι πως οι συνάδελφοι μου τα πήρανε
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Βασικά δεν ξέρω την δουλειά σου..Η κολλητή μου που έχει δική της επιχείρηση πάντως δεν τα πήρε ακόμα..Εντύπωση μου κάνει και εμένα..
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    το ότι δεν τα πήραν και άλλοι είναι κακό αλλά με ανακουφίζει λιγο.
    Δηλαδή ότι δεν είναι όντως από μεριάς μου το πρόβλημα...

    Quote Originally Posted by Loneart View Post
    Μακάρι να μπορουσα να σε βοηθησω επί του θεματος, δυστυχως ειναι θεμα του κράτους. Δεν θα με παραξενευε αν παρα το οτι το δικαιουσαι το επιδομα, εγινε καποιο λαθος απο μεριας τους και γιαυτο δεν το πηρες.

    Το σιγουρο ειναι οτι δεν έχει νόημα να στεναχωριέσαι για κάτι που είναι πανω απο τις δυνάμεις σου και δεν είναι στο χέρι σου!

    Δεν εισαι η μοναδικη περιπτωση που δεν το πηρε ενω επρεπε να το παρει, θα βρεθει μια λυση, για όλους που βρισκονται στην ιδια θεση με σενα.
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Το διάβασα και αγχώθηκα
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-05-2020, 18:27
  3. δεν ξέρω τι να κάνω
    By psychedelia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 09-09-2019, 12:54
  4. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??
    By vasso82 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-2010, 03:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •