ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    3

    ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

    Το τελευταίο διάστημα η επιθετικότητά μου βρίσκεται σε οριακά σημεία. Ανέκαθεν υποστήριζα πολύ έντονα τις θέσεις και τις απόψεις μου και γινόμουν έντονα εριστική αν κάποιος διαφωνούσε μαζί μου.

    Όμως το τελευταίο εξάμηνο δεν ανέχομαι μύγα στο σπαθί μου. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μια φραστική διένεξη δεν με σταματάει πλέον αλλά έχω έντονη την επιθυμία να χειροδικήσω και μέχρις στιγμής τα επεισόδια έχουν αποφευχθεί επειδή με \"κρατάει\" συνήθως κάποιος. Π.χ. το προηγούμενο Σάββατο ενώ ήμουν σε κάποιο fast food μπήκαν στο προθάλαμο 2 αδέσποτα. Εγώ πήρα το φαγητό που είχα μπροστά μου και βγήκα έξω φωνάζοντας τα να τα ταίσω ενω με ακολούθησε ο υπεύθυνος του μαγαζιου ο οποιος προσπάθησε να τα κλοτσήσει και επειδη αντέδρασα τα έβαλε με εμενα που ήθελα να τα ταισω. Το ένα έφερε το άλλο - ανταλλάξαμε \"κοπλιμέντα\" και καταλήξαμε με εμένα να θέλω να του επιτεθώ να του σπάσω τα μούτρα, τον άντρα μου να με κρατάει και να με εχει σηκώσει για να με απομακρύνει απο το σημείο και φυσικά εγώ να φωνάζω. Δεν υπολόγιζα καν το γεγονός ότι είμαι έγκυος και θα ότι μπορούσαν να συμβούν πολλά.

    Τα ίδια συναισθήματα οργής νιώθω κάθε φορά που διαπιστώνω τις διάφορες αδικίες που φυσικά βιώνουμε όλοι στη καθημερινότητά μας.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    3
    Αλέξη σε ευχαριστώ για το post,

    έχω και εγώ σκεφτεί ότι μπορεί να βλέπω και να αντιμετωπίζω υπερμεγενθυμένες κάποιες καταστάσεις λόγο της εγκυμοσύνης. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα πρέπει να περιμένω να περάσει ή αν θα πρέπει να συμβουλευτώ κάποιον ειδικό.

    Δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο από άλλες εγκυμονούσες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Ροζ,

    καλύτερα να μιλήσεις αμέσως με έναν ειδικό ώστε να μην αγχώνεσαι αυτή την περιοδο. ΠΟλλά συμβαίνουν σε εμας τις γυναικες όταν οι ορμόνες μας αλλάζουν δραματικά (εφηβεια, εγκυμοσυνη, κλιμακτήριος).

    Συνενοήσου και με τον γυναικολόγό σου για ένα γενικό τσεκ απ και κυριως ορμονικό έλεγχο!

    Ευχομαι γρήγορα να ξαναβρείς την ηρεμία σου! και με το καλό το μωράκι!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •