Θολή όραση βοηθειααα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    30

    Θολή όραση βοηθειααα

    Γεια σας παιδιά ειμαι καινούρια στο μπλοκ ειμαι 18 χρονών και με λενε Ελπίδα..εχω αντιμετώπιση μέχρι στιγμής πολλα προβλήματα με το άγχος ψυχοσωματικά κρισεις πανικού κλπ τον τελευταίο καιρο περνάω μια περίοδο πολυ άγχους κ σημερα ξύπνησα με θαμπη όραση (το εχω ξανα παθει αλλά υποχωρούσε μετα απο ώρες) αυτη τι φορα μειώθηκε μεν αλλα υπάρχει ακομη μια μικρή θολουρα στο ενα ματι μονο και φοβαμαι μην ειναι κατι σοβαρό η τυφλωθω η μήπως αμα κοιμηθώ το παθω κ στο άλλο ματι..εχει παθει κανεις κατι παρόμοιο ??

  2. #2
    george1520
    Guest
    Γειά σου Ελπίδα.. Εγώ το έχω πάθει λογω κακής ψυχολογίας και κράτησε μέρες.. Αν σε αγχώνει και θες να είσαι σίγουρη πήγαινε να σε εξετασει κάποιος γιατρός.. Αλλά από την στιγμή που γενικά έχεις θέμα με το άγχος, ψυχοσωματικα κτλ πιστεύω πως κι αυτό είναι λόγω κακής ψυχολογίας.. Σε παρακολουθεί κάποιος ψυχολόγος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    καλημέρα, και εγώ πέρισυ σχεδόν κάθέ μέρα είχα θολή όραση για μήνες, ήμουν πολύ φορτισμένος ψυχολογικά! Και όχι μόνο αυτό, δεν μπορούσα και να διαβάσω τα ψιλά γράμματα σε σημείο να έχω πειστεί οτι έχω πρεσβυωπία.
    Προσπάθησε να βγαίνεις κάθε μέρα έξω για περπάτημα (κωδικός 6 στο 13033) για να ξεσκάς και να ξεχνιέσαι, δεν ξέρω αν έχεις κοντά σου κάποιο χώρο ανοιχτό που να είναι και προσβάσιμος λόγω των συνθηκών.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    30
    Δεν εχω παει σε ψυχολόγο πήγαινα μικρή εχω να παω χρόνια εχω όμως μια οικογενειακή φίλη που ειναι ψυχολόγος και εχω μιλήσει μαζί της στο τηλέφωνο αν κ πιστεύω πως χρειάζεται να παω η γονείς μου πιστεύουν οτι μπορω να βοηθιθώ μόνη μου εχω νοσοφοβια σε υπερβολικό βαθμό κάποιες ιδψ εμμονες απο το δημοτικό περίπου κρίσεις πανικού αγοραφοβία που τώρα κάπως την ξεπέρασα κ γενικά ειμαι ο άνθρωπος που έχει περάσει σχεδόν ολα τα είδη απο αγχώδεις διαταραχές

  5. #5
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ellll1 View Post
    Δεν εχω παει σε ψυχολόγο πήγαινα μικρή εχω να παω χρόνια εχω όμως μια οικογενειακή φίλη που ειναι ψυχολόγος και εχω μιλήσει μαζί της στο τηλέφωνο αν κ πιστεύω πως χρειάζεται να παω η γονείς μου πιστεύουν οτι μπορω να βοηθιθώ μόνη μου εχω νοσοφοβια σε υπερβολικό βαθμό κάποιες ιδψ εμμονες απο το δημοτικό περίπου κρίσεις πανικού αγοραφοβία που τώρα κάπως την ξεπέρασα κ γενικά ειμαι ο άνθρωπος που έχει περάσει σχεδόν ολα τα είδη απο αγχώδεις διαταραχές
    Πως θα βοηθήσεις τον ευατο σου? Τι σου λένε οι γονείς σου?

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 04-09-2022, 13:19
  2. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-01-2019, 01:03
  3. Βοηθειααα
    By Lenale in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 4
    Last Post: 28-02-2018, 22:26
  4. θολη οραση....
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2012, 15:21
  5. Θολή όραση
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2009, 02:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •