θα ηθελα να κοψω το καπνισμα αλλα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    θα ηθελα να κοψω το καπνισμα αλλα...

    Εσεις καπνιζετε? και εαν ναι ποσα τσιγαρα την ημερα?
    εγω καπνιζω απο 15 χρονων τωρα ειμαι 31. και απο τοτε που ξεκινησα τα ψυχοφαρμακα εχω αυξησει κατα πολυ το καπνισμα. κανω περιπου 50 με 60 τσιγαρα την ημερα...
    πειτε μου την εμπειρια σας πανω σε αυτο....
    επισης βρησκω καπως να ξεχαστω απο το τσιγαρο.. ειναι ενα κινητρο να ανοιξω την μερα.. λαθος βεβαια αλλα ετσι εχει περασει στο μυαλο μου....

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    Γενικα εχω πολλες εξαρτησεις...
    εχω ξεκινησει απο τα ψυχοφαρμακα.. τα μειωνω σιγα σιγα..
    ειμαι και 112 κιλα.. απο τα κωλο χαπια .. εχω μειωσει τους καφεδες απο 5 - 6 που επινα την ημερα πινω 3.
    θελει και στηριξη η φαση.. χωρις αυτην δεν κανεις τιποτα.. εδω μεσα που γραφω εχω βρει λιγο δυναμη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Καπνιζα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα 1,5 πακετο karelia excellence το κοψα και εχω φρικάρει. Το μοναδικό καλό στη φάση είναι πως έχω σε ένα βαζο 60 ευρώ και γενικά βαζω 10 ευρω τη μέρα. Το κοψα γιατι τσακωθηκα με τη γυναικα μου, μου την έλεγε καιρό παρολο που δεν καπνιζα ποτε μεσα στο σπιτι. Ειναι δυσκολο τρως φρικη οσο περνανε οι μερες τοσο περισσοτερο σου λειπει. Ευτυχως που με το σιροκουελ τη νυχτα κοιμαμαι αν δεν επαιρνα φαρμακα δεν νομιζω να κοιμομουν κανονικα

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Καπνιζα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα 1,5 πακετο karelia excellence το κοψα και εχω φρικάρει. Το μοναδικό καλό στη φάση είναι πως έχω σε ένα βαζο 60 ευρώ και γενικά βαζω 10 ευρω τη μέρα. Το κοψα γιατι τσακωθηκα με τη γυναικα μου, μου την έλεγε καιρό παρολο που δεν καπνιζα ποτε μεσα στο σπιτι. Ειναι δυσκολο τρως φρικη οσο περνανε οι μερες τοσο περισσοτερο σου λειπει. Ευτυχως που με το σιροκουελ τη νυχτα κοιμαμαι αν δεν επαιρνα φαρμακα δεν νομιζω να κοιμομουν κανονικα
    και εγω φιλε.. με τα φαρμακα κοιμαμε μια χαρα.. παρολο που το εχω μειωσει.. το μονο πραγμα που παθενω ειναι τα στεριτικα.. με ποιανουν στον υπνο και δεν κοιμαμε ετσι οπως κοιμομουν.. δεν κοιμαμε βαθια... στριφοργυναω το βραδυ..
    τωρα με το τσιγαρο μακαρι να ξεκινησω να το κοψω.. ειμαι στα ορια μου... μακαρι... δεν λεω σιγουρα οτι θα το κοψω αλλα οτι καλο θα ηταν.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Ναι και εγώ θέλω....ΑΛΛΆ....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ναι και εγώ θέλω....ΑΛΛΆ....
    ποσα καπνιζεις την ημερα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ποσα καπνιζεις την ημερα?
    Κάνω στριφτό οπότε δεν τα μετράω..Αλλά θα πάω σίγουρα 4 μέρες με ένα καπνό..Μπορεί και 5..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Κάνω στριφτό οπότε δεν τα μετράω..Αλλά θα πάω σίγουρα 4 μέρες με ένα καπνό..Μπορεί και 5..
    και εγω στριφτο κανω και παιρναω μια μερα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    και εγω στριφτο κανω και παιρναω μια μερα...
    Είναι πάρα πολύ για μια μέρα η αλήθεια είναι..Τουλάχιστον να το ελαττωσεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    αμα δεν κανει τιποτα ο ανθρωπος καπως ετσι παει.... δυστυχως.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αμα δεν κανει τιποτα ο ανθρωπος καπως ετσι παει.... δυστυχως.....
    Τώρα με αυτή την κατάσταση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά..Προσπάθησε να φτιάξεις ένα πρόγραμμα για να γεμίσεις την μέρα σου όταν γυρίσουμε στην κανονικότητα..Μπορεί αυτό να σε βοηθήσει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τώρα με αυτή την κατάσταση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά..Προσπάθησε να φτιάξεις ένα πρόγραμμα για να γεμίσεις την μέρα σου όταν γυρίσουμε στην κανονικότητα..Μπορεί αυτό να σε βοηθήσει..
    νασε καλα κοπελα μου!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    32
    Για να κόψεις η να το ελαττώσεις τουλάχιστον πρέπει να ξεκινήσεις να διαβάζεις κάποιο βιβλίο να ασχολείσαι με κάτι εκτός από αυτό για να ξεφεύγεις από την ρουτίνα βιβλίο θα ήταν καλή ιδέα περπάτημα η τρέξιμο για να φύγουν τα φλέματα και η νικοτίνη από τα πνευμόνια μετά αν συνεχίσεις να τα κάνεις αυτά ο οργανισμός δεν θα αντέχει το κάπνισμα και διατροφή όσο μπορείς να κάνεις

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    32
    Κι εγώ από τα ψυχοφαρμακα πολλα πακέτα με τσιγάρα την ημέρα καθημερινά κάποιες φορές εμετούς επειδή τα πιεζαω αλλά και τα φάρμακα φταίνε γιατί προκαλούν λήθαργο και καταστολή από το άγχος και την ανησυχία της θεραπείας είναι το πολυκαπνισμα τώρα το έχω ελαττώσει κάπως σήμερα ας πούμε πήρα 2

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    32
    Εμένα με ηρεμεί αλλά και με χαλάει παράλληλα άμα δεν το έχω νιώθω σύνδρομο κάποιες φορές κάνω και σαν υστερικός αυτή είναι η εμπειρία μου

Similar Threads

  1. Φιλιες..Πολυσυζητημενο αλλα θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας..
    By nausikak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 19-10-2013, 00:48
  2. Παω να κοψω το χαπι αλλα δεν με βλεπω καλα...
    By marysirena in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 21-12-2012, 19:52
  3. πρεπει να κοψω το καπνισμα και δεν μπορω
    By elirene in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 23
    Last Post: 10-02-2012, 05:29
  4. ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 122
    Last Post: 24-04-2010, 11:19
  5. Replies: 5
    Last Post: 23-06-2008, 19:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •