Κάνω παρορμητικά πράγματα που μετανιώνω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 204
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Και κατι ακομα. Δουλευεις; Όπως και να έχει όμως ειτε δουλευεις ειτε όχι γυμναζεσαι καθολου;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Alexes 93 View Post
    Πως είπαμε είσαι στ fb??? Xaxa πλάκα κάνω συνεχίστε τν συζητηση σας..
    Αχαχα δεν είναι δύσκολο να το βρεις..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν χωρισεις τι ειναι αυτο που φοβασαι περισσοτερό; Αυτός αν χωρισετε θα τα βαψει μαυρα ή δεν θα τον νοιαξει και θα σου πει καλη τυχη; Τι πιστευεις;
    Φοβάμαι τη μοναξιά εννοώ ότι δεν ξεβρ αν θα βρω τελικά αυτό που ψάχνω θα μείνω μόνη επειδή κ οι φίλες μου όλες έχουν φύγει και έτσι δεν θα έχω κανέναν να βγω να πάω μια βόλτα να μιλήσω την πέρασα παλιά αυτήν τη φάση που το κινητό μου χτυπούσε μόνο από την μαμά μου. Δεν θέλω ξανά να περάσω τέτοια μοναξιά το ξέρω ότι είναι ανωφελο αλλά αυτό φοβαμαι.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και κατι ακομα. Δουλευεις; Όπως και να έχει όμως ειτε δουλευεις ειτε όχι γυμναζεσαι καθολου;
    Όχι δεν δουλεύω πήγαινα γυμναστήριο πριν κλείσουν, τώρα όχι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αρα λοιπον ο λογος που δεν χωριζεις και πιεζεσαι ειναι αν δεν βρεις αυτο που θελεις, αλλά η αλήθεια ειναι αν το σκεφτεις αντικειμενικά πως και τωρα δεν έχεις αυτο που θελεις, αφου δεν παιρνεις την επιβεβαιωση που θελεις. Οταν γυμναζεσαι συνεχιζεις να έχεις αγχος και αρρωστοφοβία; Αφου γυμναζεσαι γιατι φοβασαι;Δεν κάνεις καρδιο οταν γυμναζεσαι;

  6. #36
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Δεν έχω καταλάβει σε πιο πράγμα αναφέρεσαι.. Αν θες εξήγησε μου γιατί με μπέρδεψες
    Καλησπέρα. Ότι γενικά ήσουν έτσι σαν άνθρωπος, έψαχνες επιβεβαίωση και δεν έχει να κάνει με την σχέση που έχεις τώρα..
    Κάνεις ψυχοθεραπεία? Τι προσπάθειες κάνεις για να βελτιώσεις τον τρόπο που βλέπεις τον εαυτό σου?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλησπέρα. Ότι γενικά ήσουν έτσι σαν άνθρωπος, έψαχνες επιβεβαίωση και δεν έχει να κάνει με την σχέση που έχεις τώρα..
    Κάνεις ψυχοθεραπεία? Τι προσπάθειες κάνεις για να βελτιώσεις τον τρόπο που βλέπεις τον εαυτό σου?
    Αα ναι σ αυτό το κομμάτι έτσι ήμουν ναι εκτός από 1 σχέση που είχα κ δεν έκανα τίποτα περιεργο. Να σου πω την αλήθεια αυτό το κομμάτι εμένα μ αρέσει νιώθω ότι το έχω ανάγκη. Αλλά είναι που θέλω ν αλλάξω.

  8. #38
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Αα ναι σ αυτό το κομμάτι έτσι ήμουν ναι εκτός από 1 σχέση που είχα κ δεν έκανα τίποτα περιεργο. Να σου πω την αλήθεια αυτό το κομμάτι εμένα μ αρέσει νιώθω ότι το έχω ανάγκη. Αλλά είναι που θέλω ν αλλάξω.
    Υπήρξε περίοδος στην ζωή σου που να σου άρεσε ο εαυτος σου όπως ήταν?? Ή να το θέσω διαφορετικά. Να είσαι μόνη και να νιώθεις καλά με αυτό?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    ρε παιδιά μη κοιτάτε το δέντρο. Η κοπέλα είπε από την αρχή ότι η "ψυχολόγος λέει ότι μοιάζει για δραματική διαταραχή προσωπικότητας¨, δλδ οιστριονική αν κατάλαβα καλά, δλδ πλέγμα Β! μαζί με οριακή, νασκισισστική και αντικοινωνική! δλδ γμστ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Υπήρξε περίοδος στην ζωή σου που να σου άρεσε ο εαυτος σου όπως ήταν?? Ή να το θέσω διαφορετικά. Να είσαι μόνη και να νιώθεις καλά με αυτό?
    Ναι φυσικά και υπήρχε!!! Κράτησε 1 χρόνο

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    ρε παιδιά μη κοιτάτε το δέντρο. Η κοπέλα είπε από την αρχή ότι η "ψυχολόγος λέει ότι μοιάζει για δραματική διαταραχή προσωπικότητας¨, δλδ οιστριονική αν κατάλαβα καλά, δλδ πλέγμα Β! μαζί με οριακή, νασκισισστική και αντικοινωνική! δλδ γμστ
    Ούτε καν... Ναρκισσιστικη αντικινωνικη και οριακη καμία σχέση.. Κ που ξέρεις ότι είναι πλέγμα Β και όχι Α; μη λέμε κι ότι θέλουμε

  12. #42
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ναι φυσικά και υπήρχε!!! Κράτησε 1 χρόνο
    Πως ήταν η ζωή σου τότε?? Είχες φίλους? Δουλειά? Δραστηριότητες?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πως ήταν η ζωή σου τότε?? Είχες φίλους? Δουλειά? Δραστηριότητες?
    Τότε δούλευα, έκανα νέες παρέες, είχα χάσει τα κιλά που ήθελα δεν πάθαινα ουτε κρίσεις πανικού ούτε φοβίες μου είχαν φύγει τα πάντα. Μου άρεσε πάρα πολύ ο εαυτός μου και ήμουν χαρούμενη, αγαπούσα τον εαυτό μου απλά εντάξει ένιωθα ένα κενό γιατί σκεφτόμουν ακόμη τον πρώην μου αλλά έβγαινα πολύ είχα παρέες οπότε ξεχνιομουν, ήταν πολύ ωραία φάση στη ζωή μου.

  14. #44
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Τότε δούλευα, έκανα νέες παρέες, είχα χάσει τα κιλά που ήθελα δεν πάθαινα ουτε κρίσεις πανικού ούτε φοβίες μου είχαν φύγει τα πάντα. Μου άρεσε πάρα πολύ ο εαυτός μου και ήμουν χαρούμενη, αγαπούσα τον εαυτό μου απλά εντάξει ένιωθα ένα κενό γιατί σκεφτόμουν ακόμη τον πρώην μου αλλά έβγαινα πολύ είχα παρέες οπότε ξεχνιομουν, ήταν πολύ ωραία φάση στη ζωή μου.
    Άρα είχες μια περίοδο της ζωής σου που αγαπούσες τον εαυτό σου έτσι όπως είναι χωρίς να έχεις ανάγκη να το κάνει ο άλλος για σένα..
    Ήσουν ήρεμη?? Ένιωθες αυτό το συνεχομενο άγχος μην κάνεις λάθος, να αρέσεις, να περιμένεις να ακούσεις θετικά σχόλια για σενα, για την εμφάνιση σου κτλ?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ούτε καν... Ναρκισσιστικη αντικινωνικη και οριακη καμία σχέση.. Κ που ξέρεις ότι είναι πλέγμα Β και όχι Α; μη λέμε κι ότι θέλουμε
    Δηλαδή δεν γνωρίζεις ότι η δραματική που ονομάζεται και οιστριονική διαταραχή προσωπικότητας ανήκει στο πλέγμα Β των διαταραχών προσωπικότητας στην οποία ανήκουν επίσης η Ναρκισσιστική, η οριακή και η αντικοινωνική, και μοιράζονται πολλά κοινά μεταξύ τους???
    Ακριβώς για να μη λέμε ότι θέλουμε

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κάνω πράγματα στον ύπνο μου.
    By Νοσηρή φαντασία in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 17-08-2019, 18:32
  2. Μετανιωνω για τη σχολη που επελεξα
    By rainbow96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 28-06-2018, 17:12
  3. Δεν μετανιωνω Η οχι?
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 02-07-2013, 20:07
  4. Πίεση για να κάνω πράγματα που δεν μπορώ
    By crazy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 13-09-2011, 14:36
  5. μετανιωνω για τα παλια
    By Ελένη93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-08-2011, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •