Κάνω παρορμητικά πράγματα που μετανιώνω - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 204 of 204
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by celestial psyche View Post
    μα ειδικα εαν τα παρεις μονος σου ειναι ακομα ποιο επικυνδινο πιστεψε με εδω οι ψυχιατροι δεν ειναι σιγουροι 100% οταν τα δινουν στον κοσμο πως ειστε εσεις σιγουροι????? και εκτως απο αυτο δοκημασατε βοτανοθεραποια και συγκεντρωση στο μυαλο στον νου??? δοκημαστε πρωτα την φυση ρε παιδια και μετα πηγαιντε στα χημικα οπως ειπα και πριν η κωλο κοινωνια μας εχει μαθει να ειμαστε φυτα να μην προσπαθουμε ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!! δεν λεω κατι παραλογο!!!!!!! υπαρχουν ανθρωποι που εχουν ξεπερασει τα ψυχολογικα τους με ηρεμια και εξορμησεις στην φυση και βοτανα αλλα εαν δεν εχει λεφτα καποιος και ζει στην κωλο πολη και καταφευγει στα φαρμακα τα χημικα και τα ναρκωντικα οπως το χορτο και το μντου Ε ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ???? ισα ισα χειροτερα θα γινουμε ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΥΤΕ ΝΑΡΚΩΝΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΚΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ δεν ξερω καν τι παιρνετε απλα σας μιλαω γενικα τωρα!!!!! και να σου πω κατι? οταν παιρνει καποιος ψυχικο φαρμακο οποιο και να ειναι αυτο ποιο πολυ σας κανει καλα Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ.ΠΑΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ!!!!! ΘΥΜΗΘΗΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΠΛΑΚΕΜΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
    Να σου το απαντήσω λοιπόν το πως είμαι σίγουρος. Καταρχήν κοιμάμαι, δεν ανεβαίνω δεν πέφτω και είμαι λειτουργικός στη καθημερινότητα μου. Εσύ τι έχεις να μου πεις πέρα από ανοησίες περι συστατικών της μαύρης μαγείας που περιέχονται στα φάρμακα; Να σου πω όταν ο καθηγητης της χημείας σου έκανε μάθημα κοιταζες τον πίνακα ή το ταβάνι;

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τα έχεις μπερδεμενα λίγο. Έχεις μπερδέψει τις βενζοδιαζεπίνες που προκαλούν εθισμό με όλες τις άλλες κατηγορίες φαρμακων. Και κάνω on/off με την αγωγη μου μετά απο συζήτηση με το γιατρό μου. Σου λέω τα έχεις βάλει όλα σε ένα τσουβάλι ενώ δεν είναι όπως τα φαντάζεσαι. Και να θυμάσαι πως πλην ελαχιστων εξαιρέσεων δεν πάει ο ψυχίατρος σε καποιον αλλα ο καποιος το έχει δουλέψει στο μυαλό του και πηγαίνει σε αυτόν.

    Μου λες με το μαύρο ηρεμει καποιος από τη μανταμίτσα αλλά το μαύρο δεν είναι λύση. Και ανάμεσα στο να ρισκάρω να βρεθω έγκλειστος γιατί ανέβηκα και ξέφυγα προτιμώ τα φάρμακα που εσύ θεωρείς πως μου κανουν κακό. Τουλαχιστον δεν θα βρεθω έγκλειστος απέναντι σε μια ομάδα γιατρών που δεν θα έχει ιδέα για εμένα, το ιστορικό μου και θα με ποτίζει για βδομάδες ότι να 'ναι

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Καταλαβαίνεις πως αυτό που προτείνεις εμπεριέχει ρίσκο για ένα διπολικό, γιατί διακόπτοντας τα φάρμακα για έναν με δύο μήνες μπορεί να υποτροπιάσει και να βρεθεί σε ψυχιατρείο;
    Last edited by Aeon; 05-05-2020 at 10:36.

  4. #199
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    2
    μια απο τα ίδια μόνο που δε μου βγαίνει πάντα εκδικητικότητα, συνήθως ενοχικά σύνδρομα, με θυματοποιώ πολύ συχνά ενώ παρορμητικά έχω πει και έχω κάνει πράγματα που επιβαρύνουν την κατάσταση του άλλου. Έχω άπειρη ανασφάλεια με το φαίνεσθαι μου αλλα όταν είμαι σε μανιακά η υπομανιακά επεισόδια νιώθω η καλύτερη. Είναι τότε που τους ελκύει η παράξενη φύση μου. Που να ήξεραν...έχω διαγνωσθεί με διπολική διαταραχή και οριακή διαταραχή προσωπικότητας. Απορώ ποιος/α θα μ αντέξει αφού εγώ η ίδια δε μπορώ να με αντέξω. Επίσης ακόμα με παιδεύει η σεξουαλική μου ταυτότητα. Πρόσφατα είχα μια γνωριμία με μια κοπέλα που ήταν αρκετα σύντομη αλλα με βάθος. Την φρίκαρα και στο τέλος της εξήγησα ότι έχω διπολική διαταραχή και ότι όταν μίλησα για το κενό της καύλας που ένιωσα μαζί της, δεν ήμουν εγώ. Παρόλα αυτα με μπλόκαρε προφανώς και φρίκαρε. Ποιος θέλει σχέση με εναν διπολικό άνθρωπο.

  5. #200
    hlias1988
    Guest
    ρε παιδια ειμαι σε αδιεξοδο. δεν παλευετε η καθημερηνοτητα. τα φαρμακα τα παιρνω κανονικα..
    ειπα στην μανα μου να παμε σε κλινικη.
    παιρνω τηλεφωνο στην κλινικη για πληροφοριες και μεσα γελαγανε. τους ελεγα το προβλημα μου και ακουγα γελια.
    και τους λεω εχω τασεις αυτοκτονιας και μου λεει ε πρεπει να νοσηλευτης. μαλακιες. η μανα μου δεν θελει να νοσηλευτω. εσεις τι λετε θα καταφερω να επιβιωσω χωρις την κλινικη?
    θα με χορτασουν χαπια εκει μεσα....

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Η νοσηλεια δεν ειναι παιχνιδι μπορει να σ αφησει κουσουρι εγω αρχισα το καπνισμα κατευθειαν μετα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #202
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Η νοσηλεια δεν ειναι παιχνιδι μπορει να σ αφησει κουσουρι εγω αρχισα το καπνισμα κατευθειαν μετα
    μπορεσες και επιβιωσες εκει μεσα?
    να ειμαι εγω στο κρεβατι φυτο και να ειναι οι νοσηλευτες χαλαρα δεν τρεχει τιποτα.?
    το θεμα ειναι να πας εκει μεσα και να σε νιωσουν.....
    δεν θελω να αποχωρηστω με τιποτα την μανα μου. εκει μεσα θα ειμαι ολομοναχος ...

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Halfsleeper View Post
    μια απο τα ίδια μόνο που δε μου βγαίνει πάντα εκδικητικότητα, συνήθως ενοχικά σύνδρομα, με θυματοποιώ πολύ συχνά ενώ παρορμητικά έχω πει και έχω κάνει πράγματα που επιβαρύνουν την κατάσταση του άλλου. Έχω άπειρη ανασφάλεια με το φαίνεσθαι μου αλλα όταν είμαι σε μανιακά η υπομανιακά επεισόδια νιώθω η καλύτερη. Είναι τότε που τους ελκύει η παράξενη φύση μου. Που να ήξεραν...έχω διαγνωσθεί με διπολική διαταραχή και οριακή διαταραχή προσωπικότητας. Απορώ ποιος/α θα μ αντέξει αφού εγώ η ίδια δε μπορώ να με αντέξω. Επίσης ακόμα με παιδεύει η σεξουαλική μου ταυτότητα. Πρόσφατα είχα μια γνωριμία με μια κοπέλα που ήταν αρκετα σύντομη αλλα με βάθος. Την φρίκαρα και στο τέλος της εξήγησα ότι έχω διπολική διαταραχή και ότι όταν μίλησα για το κενό της καύλας που ένιωσα μαζί της, δεν ήμουν εγώ. Παρόλα αυτα με μπλόκαρε προφανώς και φρίκαρε. Ποιος θέλει σχέση με εναν διπολικό άνθρωπο.
    Ενας διπολικος φυσικά...

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αμα πασ θα μετανιωσεισ που πηγεσ θα δεισ τι ειναι ο ανθρωποσ κ πιστεψε με δε θεσ να το δεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314

Similar Threads

  1. Κάνω πράγματα στον ύπνο μου.
    By Νοσηρή φαντασία in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 17-08-2019, 18:32
  2. Μετανιωνω για τη σχολη που επελεξα
    By rainbow96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 28-06-2018, 17:12
  3. Δεν μετανιωνω Η οχι?
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 02-07-2013, 20:07
  4. Πίεση για να κάνω πράγματα που δεν μπορώ
    By crazy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 13-09-2011, 14:36
  5. μετανιωνω για τα παλια
    By Ελένη93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-08-2011, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •