HOLDER 10000 εκτακτες...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138

    HOLDER 10000 εκτακτες...

    καλησπέρα σε ολους κ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ..Ήθελα να ρωτησω ολους εσας που βιωνετε μαζι κ εγω αυτες τις καταραμενες εκτακτες, σε χολντερ που έχετε βάλει ποσες καταγραφηκαν; εμενα με ενημέρωσε ο γιατρός σήμερα μετα απο 24ωρο χολντερ οτι εκανα 10000...σοκαριστηκα.. δεν είναι λεει επικινδυνες, να πινωεν χαπι κονκορ το πρωι των 5mg. κ σε μια βδομάδα να παω να μου γραψει μια μαγνητική καρδιάς ετσι προληπτικα... είμαι καταγχωμενη πυ χάλια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ανικα κονκορ παιρνω κ εγω βεβαια το μισο έπαιρνα φανταζομαι σ ειπε οτι ριχνε ι τηνπιεση για αυτο το νου σ στη διατροφή κ το νερο να πινεις πολυ.. Μη το φοβασαι θα σε βοηθησει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    elpida μετα απο ποσο διάστημα που επερνες το κονκορ ειδες διαφορά; εγω εν μηνα τωρα το παιδνω αλλά μισο καθε μερα. κ απο σήμερα ολόκληρο. πάντως με μισο κονκορ ενα μηνα 10000 εκτακτες φαντάζομαι να μην επερνα κ κατι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Δυο ολόκληρους μηνες ειχα φτασει σε σημειο π ελεγα δε προκειται να με πιασει ποτε αλλα με επιασε κ τωρα π εχω τις νιωθω εντελως διαφορετικά πιο απαλες... Αυτο λεω κ εγω φαντασου να μν το επαιρνα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    είναι σίγουρο οτι δεν θα. παθουμε κατι με τοσες πολλες εκτακτες; εχω φοβηθει τοσο. πολυ κ οτι κ να μου λεει ο γιατρός αν δεν νιωθω εγω καλα κ δεν φύγουν δεν πρόκειται να ηρεμησω. δεν ξετω τι να κανω. μηπως να παω σε αρρυθμιολογο; μηπως να κανω γαστροσκοπηση γιατί με ενοχλεί κ το στομαχι; δεν ξερω οσο κ να προσπαθω να μην το σκέφτομαι ολη μερα τριγυριζει στο. μυαλο μου... γιατι τοσες. πολλες;κ μαρεσει που αγχωνομουν με τις 20 που μου ειχαν βρει πρόπερσι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Θα ηρεμησεις μη το σκέφτεσαι αν η καρδια ειναι υγιης για να απόκτησεις προβλημα απο τις εκτατες θελει να έχεις πολλες. Καθε μερα για πολλα χρονια... Δοκιμασε το κονκορ κ βλεπεις εμενα ο γιατρός μ εγραψε αλλο χαπι σήμερα γτ με το κονκορ επεφτε η πιεση χωρια οτι το πληρωσα 25 ευρω αντε παλι απο την αρχη..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    ποιο σου έγραψε; ποσο καιρο πίνεις τα. κονκορ; κ πως εισαι τωρα; χολντερ έχεις βάλει;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Τα κονκορ απο τελη νοεμβρη, καλα χρυσα με επιαναν αλλα ημουν υποτασικη κ με. Εκαναν χειροτερα αρα αναγκαστικα ν απαρω απο μισο το εν τέταρτο μ εριχνε καπως τους παλμους η πίεση ηταν ενταξει αλλα δν ηρεμουσε τις εκτατες μ εγραψε το proco ralan ουτε π το ειχα ξανακουσει δυο τη μερα.. Χολντερ εβαλα περυσι τοτς δςν ειχα πολλες εκτατες 25 ειχα τρελη ταχυπαλμία ομως ς τωρα εχω το ανάποδο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    τωρα δεν σου ειπε να βαλεις χολντερ; πιστευω οτι θα ηρεμησεις κ με αυτο το φάρμακο κ δεν θα πέφτει κ η πιεση ουτε εγω το εχω ξανακούσει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Μ εκανε καρδιογράφημα.. Το χολντερ θα δειξει εκτατες πολλες τωρα αλλα απο τα ίδια σημεια της καρδια π ηταν κ στο προηγουμενο χολντερ δν αλλαζουν αυτα τοσο συντομα.. Για τεστ κοποσεως μ ειπε γτ παθαινω αρκςτες στο περπατημα αλλα κ παλι επειδη ανεβαζω παλμους, δε θελω να μπω παλι δε αυτη τη διαδικασία, αν η καρδια ειναι φυσιολογική σε ανατομία κ λειτουργία τι να ψαξεις παλι οποτε...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    για μαγνητικη καρδιάς δεν σου εχει πει ποτε; εγω θα κανω την αλλη εβδομάδα. οχι οτι περιμένει λεει να δείξει κάτι απλά να το διερευνησουμε πληρως... εσυ εχεις αγχος γενικα; παίρνεις καποιο αλλο φαρμακο; εγω αντικαταθλιπτικα τα τεπραμ 9 μηνες τωρα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Πέρυσι ακτινογραφία ειχα κανει ενταξει ητανετα απο χολντερ καρδιογράφημα τα κ εξετασεις αιματος κ υπερήχους σε ενα χρονο δς κανω τπτ αλλο γτ ολα. Ητα καθαρά.. Απο αγχος αλλο τπτ εχει χτυπησει παντου αλλα ετσι ειμαι απο μικρη σκεφτομαι πολυ.. Κακο.. Απο αλλα μονο για το θυροειδη παιρνω κ σιδηρο ελεγα μηπως ηταν απο εκει αλλα αυτα ρυθμιστηκαν κ η καρδια ακομα τα δικα της, μην σε αγχωνει η μαγνητικη οτι κ να ηταν θα το εβρισκε στο χολντερ δν υοαρχει καλυτερο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    Σε ευχαριστώ Ελπίδα μου... ποσο με ενθαρρύνεις... όνομα κ πράγμα εισαι.. τι θα γινουμε σκέφτομαι πολλες φιρες που θα παει ολο αυτο; μια ζωη θα ταλαιπωρουμαστε κ θα σκεφτομαστε μια το ένα μια το άλλο.
    και εσυ καλα το διαχειριζεσαι μπραβο.. οσο ασχολεισαι βριζκεις κ αγχώνεσαι κ περισσότερο. αφού έχεις ψαχτει τοσο καλα δεν χρειάζεται τίποτα αλλο. ομορφες σκέψεις κ αισιοδοξία. κ ολα θ περασουν καποια στιγμη θέλω να πιστεύω

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    3
    Γενικα οι εκτακτες συστολες εχουν περιοδικοτητα.Τις εχω 30 χρονια με μεγαλες περιοδους χωρις συμπτωματα.Στο τελευταιο holter πριν 3 μηνες ειχα 3000 και τωρα ζητημα να εχω 5 την ημερα.Ειναι καθαρα θεμα των ορμονων του stress απο τη στιγμη που ειναι καλοηθεις.Σημειωτεον δε πηρα φαρμακα.Αραια και που κανα ideral

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Στην αρχη ημουν σε πανικό οι ταχυπαλμία ηταν μαρτυριο οσονπερναγε ο καιρος ειπα δς θα ζω μεσα στο αγχος δε θα τρελαθω τωρα αυτες τις μερες εκανα υποτροπή πηγα ψυχραιμα στο γιατρο κ τελος εψαξα πολυ για να δω τι ζηταει το σωμα μ τι θελει να μ πει κ το οηρατ κ λιγο απιφαση οτι θα γερασουμε μαζι με τις έκτακτες.. Οποτε αιδιοδοξιατ κ ψυχραιμια στα δυσκολα να γινόμαστε καλύτεροι...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. Έκτακτες ΣΟΣ!!
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-09-2019, 01:44
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ
    By Tomtim98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 31-07-2019, 14:41
  4. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 21:44
  5. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •