HOLDER 10000 εκτακτες... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    3
    elpida33 να ξερεις οτι αυτες θα υπαρχουν και θα εμφανιζονται μετα απο περιοδους εντασης.Αν εκει μπορεσεις και σκεφτεις οτι μετα απο καποιο διαστημα (μπορει και 1 χρονο)θα ηρεμησουν και δε σε πιασει πανικος τοτε σιγα σιγα σβηνουν.Φαντασου με μια ρουφηξια τσιγαρο η μια γουλια καφε εφτανα 140 παλμους με συνεχομενες εκτακτες.Τωρα πινω 2 δυνατους καφεδες και δε με ενοχλει

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Με το τσιγάρο το παθαινα κ εγω με τη μια οι παλμοι στο Θεό το εκοψα το ηλεκτρονικό δε με πειραζει, αλλες φορες ειμαι καλα περνανε μερες π δν εχω καμια χθες επαθα τρεις σε μια ανασα οσο περπατουσα κ μια μετα γτ αγχωθηκα,, μετα ηρέμησα συνέχισα το περπατημα πλεον δε τις αφηνω να με επηρεαζουν

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    135
    Ειμαι 44, όπως το λέει ο χαρης 70 το εχω και εγω. Εμενα ξεκίνησαν το 2009 περίπου.

    Ιντεραλ 1/4 περνω γιρι μου ρίχνουν την πίεση.
    Οι εκτακτες ρυθμίζονται ξεκάθαρα απο τις ορμόνες. Όταν αυξάνουν του στρες αυξάνουν και αυτές. Επίσης το αλκοολ επηρεάζει αρκετά.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    μηπως υπάρχει καποιος η καποια απο εδ. μεσα που βάζοντας χολντερ ειχε πανω απο 10000 εκτακτες; για να παρω κουράγιο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by anika View Post
    μηπως υπάρχει καποιος η καποια απο εδ. μεσα που βάζοντας χολντερ ειχε πανω απο 10000 εκτακτες; για να παρω κουράγιο
    anika ο καρδιολόγος μου μου έδειξε Χολτερ ατόμων με 6000, 8000 και 10000. Κανένας τους δεν τις καταλαβαινς. Τυχαία πάνω στο καρδιογράφημα βρέθηκαν. Ο τελευταίος είναι αθλητής, και κάθε δύο φυσιολογικούς χτύπους έχει μια έκτακτη. Ο γιατρος του έδωσε φάρμακο το οποίο τις μείωσε στις 3000 και του είπε να συνεχίσει κανονικα ότι έκανε. Μου είπε ότι έστω και τόσες δεν δημιουργούν πρόβλημα παρά μόνο σε άτομα που έχουν κάποιο άλλο πρόβλημα στην καρδιά. Βέβαια το κατά πόσο με ηρέμησε άλλη ιστορία

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    Απο το απόγευμα κ μέχρι τωρα με εχει πιασει το στομαχι μου, ενα σφιξιμο ενα κάψιμο κ οι εκτακτες συνεχομενες με παυση πεντε δευτερόλεπτα... εχω τρελλαθει δεν ξέρω πως θα περσει. προσπαθώ να ηρεμησω παίρνω ανασες τιποτα. ιωθω οτι θα σταματήσει η καρδιά μου απο στιγμή σε στιγμη.. εχω φοβηθει παρα πολυ

  7. #22
    Antonis8
    Guest
    Δεν ξεκίνησες την αγωγή;

  8. #23
    Antonis8
    Guest
    Α διάβασα ήδη παίρνεις. Μήπως να σου αυξήσει κι άλλο το χάπι; Μίλα με το γιατρό σου. Τη μαγνητική πότε θα την κάνεις;

    Αφού σε ενοχλει το στομάχι,πήγαινε σε γαστρεντερολογο, επηρεάζει και το στομάχι στις έκτακτες κάποιες φορές.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    Αntonis. παιρνω την αγωγη ολοκληρο το χαπι εδω κ 4μερες και ενα labrazol καθε μερα... είμαι χάλια.. τη μαγνητικη θα παω την Τετάρτη να μου την γράψει κ θα την κάνω μετα... ναι θα παρω τον γαστρεντερολογο αύριο να δω μήπως μου πει να κανω γαστροσκοπηση για πεοβλημα στο στομαχι.. αφού παιρνω ομως κ το χαπι του στομαχου δεν θα πρεπε να εχω ηρεμησει;

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Με το τσιγάρο το παθαινα κ εγω με τη μια οι παλμοι στο Θεό το εκοψα το ηλεκτρονικό δε με πειραζει, αλλες φορες ειμαι καλα περνανε μερες π δν εχω καμια χθες επαθα τρεις σε μια ανασα οσο περπατουσα κ μια μετα γτ αγχωθηκα,, μετα ηρέμησα συνέχισα το περπατημα πλεον δε τις αφηνω να με επηρεαζουν
    Γεια σου Ελπιδα, αντιμετωπίζω κ εγω το ιδιο προβλημα, οταν ημουν 19 (2005) ξεκινησαν ολα, επαθα ταχυπαλμια πηγα στα επειγοντα κτλ κτλ. ενω δεν μου βρηκαν κατι συνεχιζα να παθαινω ταχυκαρδιες και με τον καιρο εμφανίστηκαν και οι εκτακτες, οι οποιες κρατησαν μεχρι το 2010 (κ παλι ειχα καποιες φορες αλλα δεν με ενοιαζε) ξαφνικα περσι τετοιο καιρο αρχισα παλι να τους δινω σημασια, εννοειται πηγα και στα 2 νοσοκομεια εδω στο ηρακλειο, συν ενος Ιατρικου κεντρου, το αποτελεσμα το ιδιο, απο το αγχος, εχω σχεδον καθημερινα ειδικα οταν πεσω για υπνο. Τωρα αρχισα να ξεχναω τις εκτακτες γτ παρατηρησα οτι μουλιαζουν τα δαχτυλα των χεριων μου χωρις να τα βαλω στο νερο, με το που ηπια ενα μπουκαλι νερο αρχισε να φτιαχνει, και τωρα ολη μερα παρατηρω ποτε θα μουλιασουν τα δαχτυλα μου για να πιω νερο να φτιαξουν, θελω να σου πω οτι εν ολίγοις πρεπει να βρουμε τι πραγματικα μας φρικαρει, εφοσον οι εξετασεις σου ειναι κομπλε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας, ηρεμησε τον εαυτο σου και δες τι ειναι αυτο που σε στρεσαρει, μην ψαξεις να το βρεις σε γνωστα πραγματα, ειναι κατι το οποιο ειναι μονιμο στην ζωη σου και δεν εχεις κανει κατι γιαυτο ωστε να αλλαξει. σκεψου το

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Καλημερα..Εγω είπα δε θα ξαναασχοληθω με. Τπτ απο αυτα το τελευταίο καιρό ειχα. Έξαρση απο εκτατες ειπα ας βαλω χολντερ εβαλα κ ενω ενιωσα καποιες έγραψε ΜΙΑ,.. προφανως ειναι απο στομαχι η διάφραγμα καρδια παντως δν ειναι οποτε ΔΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ, απλα θα αδιαφορω

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Καλημερα..Εγω είπα δε θα ξαναασχοληθω με. Τπτ απο αυτα το τελευταίο καιρό ειχα. Έξαρση απο εκτατες ειπα ας βαλω χολντερ εβαλα κ ενω ενιωσα καποιες έγραψε ΜΙΑ,.. προφανως ειναι απο στομαχι η διάφραγμα καρδια παντως δν ειναι οποτε ΔΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ, απλα θα αδιαφορω
    Χαίρομαι που το ακούω, έχε στο μυαλό σου ότι αυτές οι εμμονές είναι η λεγόμενη αγχώδης διαταραχή, στην ουσία πρέπει αυτήν να πολεμήσεις, δε σε τρομάζει η ασθένεια στην ουσία, όταν είμαστε ασθενεις, υποφέρουμε από την αρρώστια, δεν έχουμε χρόνο για άγχος, πάρε παράδειγμα Μι ίωση που μας ρίχνει στο κρεβάτι, ο οργανισμός μας επιστρατεύει τις άμυνές του ώστε να γίνουμε καλά, το ίδιο θα συνέβαινε κ σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, η έννοια σου θα ήταν να γίνεις καλά κ θα ήσουν ανακοτφισμενη που θα ήξερες τι έχεις. Από τη στιγμή που όλες οι εξετάσεις σου είναι οκ, το πρόβλημα λέγεται αγχώδης διαταραχή κ την έχει το 80% του πλυθισμου, οπότε μην το αφήσεις να σε ξανά πάρει από κάτω, κάθε φορά όταν θα σου συμβαίνει άρχισε να κάνεις πράγματα που σε απορροφούν τελείως, μη του δίνεις τον χώρο να απλώνεται

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    3
    Σε καταλαβαινω απολυτα 4 χρονια ταλαιπωρουμαι εχω κανει τα παντα holter καρδιογραφηματα αξονικες στεφανιογραφιες εχω απογοητευτει ολα ηταν καλα οι αρρυθμιες εκει και καρδιολογοι πλεον με στελνουν σε ψυχολογο περιπου 500 ειχα στα holter τις καταλαβαινω ολες

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by manolis85101 View Post
    Σε καταλαβαινω απολυτα 4 χρονια ταλαιπωρουμαι εχω κανει τα παντα holter καρδιογραφηματα αξονικες στεφανιογραφιες εχω απογοητευτει ολα ηταν καλα οι αρρυθμιες εκει και καρδιολογοι πλεον με στελνουν σε ψυχολογο περιπου 500 ειχα στα holter τις καταλαβαινω ολες
    Το ίδιο και εγώ... έκανα τα πάντα πριν 4-5 μέρες 200 εκτεκτες βρήκε ο γιατρός αλλά το θέμα μου είναι ότι όλες όσες νιώθω τις νιώθω φυσιολογικά αλλά αραιά και που ρε παιδεία νιώθω καμία 1-2 περισσότερο στον ύπνο που νιώθω ότι δεν έχω καλό οξυγόνο... δεν ξέρω τι να πω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. Έκτακτες ΣΟΣ!!
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-09-2019, 00:44
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ
    By Tomtim98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 31-07-2019, 13:41
  4. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 20:44
  5. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •