Απορία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Απορία

  1. #1

    Απορία

    Τώρα το τελευταίο διάστημα νιώθω ζεστό το σώμα μου...παντα έτσι ήμουν όλοι με φωνάζουν σόμπα λόγω ζέστης... Βάζω θερμόμετρο έχω δύο βασικά ηλεκτρονικα... Βάζω πρώτα στο δεξί χέρι λέει 36,9 και βάζω το άλλο αριστερά και λέει 36,6 τι φάση???? Γίνεται στο ένα χέρι να έχω περισσότερη θερμοκρασία ή είναι για πέταμα καινούργια θερμόμετρα οεο!? Το έχει πάθει κανένας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Αν έχεις υδράργυρου προτίμησε το. Τα ηλεκτρονικά τουλάχιστον σε εμένα δειχνουν πάντα λάθος θερμοκρασία. Είμαι επίσης γενικώς ζέστη αλλά σε περιόδους ψυχοσωματικων ανεβαίνει και άλλο η θερμοκρασία και έχω μόνιμα δέκατα που ανά στιγμες μες στην ημέρα ανεβαίνουν. Δηλαδή μπορεί για κάνα μισαωρο να νιώθω έντονο φούντωμα κυρίως από λαιμό και πάνω.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Αν έχεις υδράργυρου προτίμησε το. Τα ηλεκτρονικά τουλάχιστον σε εμένα δειχνουν πάντα λάθος θερμοκρασία. Είμαι επίσης γενικώς ζέστη αλλά σε περιόδους ψυχοσωματικων ανεβαίνει και άλλο η θερμοκρασία και έχω μόνιμα δέκατα που ανά στιγμες μες στην ημέρα ανεβαίνουν. Δηλαδή μπορεί για κάνα μισαωρο να νιώθω έντονο φούντωμα κυρίως από λαιμό και πάνω.
    Δεν έχω υδραργύρου και γενικά δεν υπάρχουν πια σε αρκετά φαρμακεία και από τότε που μου έπεσε παλιά το θερμόμετρο που είχα τα έκανα πάνω μου και υπήρχαν τα ηλεκτρονικά.... Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα άγχος αυτό το διάστημα λίγο η κλεισουρα λίγο το ότι δεν έχω και με πολλα να ασχοληθώ στο σπίτι.... περιμένω και περίοδο και έχει καθυστερήσει λιγάκι.....τι να πω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Και εγώ τα φοβόμουν μέχρι που κόλλησα κάποια γρίπη και ενώ ένιωθα ότι είχα 39 πυρετό τα δυο ηλεκτρονικά που είχα μόλις αγοράσει έδειχναν μόνιμα 38. Τελικά 39 ήταν. Η υψηλή θερμοκρασία και το φούντωμα είναι πάντα προάγγελος ψυχοσωματικων και κρίσεων πανικού σε εμένα πάντως.

Similar Threads

  1. Απορία.....
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 28-12-2015, 00:36
  2. απορια
    By thinspiration in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 05-10-2012, 16:31
  3. Μια απορία
    By kapoios13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 21-12-2011, 15:20
  4. ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ
    By Remedy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 10
    Last Post: 20-06-2011, 12:59
  5. απορία
    By zeta23_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2011, 19:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •