μπουλινγκ απο οικογενεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Νιωθω ζαλαδα και υπνηλια απο κατι που εφαγα. Δεν ξερω τι ειναι οι φιλοδοξιες. Ξερω οτι οι αδυναμοι ειναινπαντα κυνηγημενοι στη ζωη σαν τον κλεφτη των ποδηλατων και δεν ειναι καλη ιδεα να παρανομουν. Εμενα η συμβουλη μου ηταν να παλεψει να μεσα απο το συστημα. Να μασησει κι αυτος κρατικο χρημα. Οι μηχανικοι τσιμπησαν οχτακοσαρι - τοσα δινουν για ενα μπουκαλι ουισκυ. Οι γιατροι και οι παραιατρικοι τσιμπανε φακελακια και ζητανε χειροκροτηματα. Κατι αλλοι με κοιλια βαρελιου παριστανουν τους αστεγους. Γινε κινεσυ παρασιτο φιλε, ρουφα αιμα να παρεις δυναμη. Κι αφου παρεις δυναμη θα σουβανοιξουν αλλοι δρομοι. Εγω τωρα εχω ξαπλωσει ενω ξυπνησα πριν λιγο. Δε μπορω να σκεφτω αλλα

    ωραίες συμβουλές δίνεις

  2. #32
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ηλία το σχόλιο πήγαινε σε αυτούς που πάνω σε κάτι που έγραψα βρήκαν αμέσως να πουν κάτι το αρνητικό. Εγώ δεν ήμουν μέλος όταν πρωτογράφτηκες εδώ και δεν έχω παρακολουθήσει τα παλιά σου μηνύματα, στα πιο πρόσφατα όμως βλέπω έναν άνθρωπο συμπαθή, που έχει αρχίσει να έχει προβληματισμούς και σιγά σιγά να θέλει να πάρει τα πράγματα στα χέρια του και να κάνει αλλαγές στη ζωή του προς το καλύτερο. Για αυτό και δίνω κάποιες ιδέες για το πως θα κάνεις δειλά βήματα προς τα εμπρός. Ιδιαίτερα αν το περιβάλλον σου έχει μάθει να βλέπει τα πράγματα με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο και δεν σου παρέχει υποστήριξη, μπορεί κάποια κουβέντα από κάποιον παραέξω, π.χ. εδώ στο forum να είναι ενθαρρυντική και να σου δώσει μία ώθηση να κάνεις αυτές τις αλλαγές που επιθυμείς. Δεν είναι ο ρόλος του φόρουμ να στα παρουσιάζει όλα μαύρα και να σου δίνει μία να πας παρακάτω, αντί να πας πιο ψηλά. Εγώ έτσι το βλέπω!

    Κάθε αρχή και δύσκολη, μην απογοητεύεσαι. Ένα βήμα τη φορά. Όλοι έχουν άγχος μέχρι να πάρουν μια απόφαση και μετά να συνηθίσουν σε μία καινούρια κατάσταση, είτε είναι δουλειά αυτό είτε οτιδήποτε. Το θέμα είναι να κάνεις αυτό το πρώτο βήμα!
    νασε καλα σονια! σε ευχαριστω για τις απαντησεις. ειμαι μελος εδω στο φορουμ απο τοτε που ξεκινησα τα φαρμακα. τωρα ειμαι σε σταδιακο κοψιμο. ελπιζω να τα καταφερω. με ποιανουν καποιες ωρες τα στεριτικα. δεν κοιμαμε οπως κοιμομουν. στριφοργιρναω τα βραδια στον υπνο μου. αλλα πιστευω ειναι παροδικο θα περασει.. αυτο μου δινει αισιοδοξια. προς στιγμην αυτο θελω να καταφερω. να ζω χωρις ψυχοφαρμακα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μην βιαστείς με τα φάρμακα. Σιγά σιγά. Κι αν ο γιατρός κρίνει ότι δεν κόβονται εντελώς και είναι απαραίτητα, ΟΚ. Ότι σου πει. Μακάρι να τα κόψεις αφού το θες, αλλά δεν είναι και το τέλος του κόσμου αν χρειάζεσαι κάποια αγωγή για να είσαι καλά και να αποφύγεις χειρότερες καταστάσεις. Ταυτόχρονα κάνε σιγά σιγά αυτά που έχουμε ξανασυζητήσει, λίγο περπάτημα, λίγο περιορισμό στο τσιγάρο, κάποιο καινούριο χόμπυ ή ασχολία, ψάξε για κάποια δουλειά έστω ευκαιριακή... Λίγο το ένα, λίγο το άλλο, θα δεις που θα νοιώσεις πολύ καλύτερα σταδιακά.
    Χαίρομαι να μαθαίνω νέα σου.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ωραίες συμβουλές δίνεις
    Ελπιζω να μην ειρωνευεσαι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ελπιζω να μην ειρωνευεσαι.
    μην το ξαναπεις αυτο

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Συνεχες μπουλινγκ!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-2017, 14:25
  2. Replies: 128
    Last Post: 01-10-2015, 16:30
  3. Replies: 77
    Last Post: 20-03-2015, 07:35
  4. Οικογενεια
    By dafni95 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 05-05-2014, 09:46
  5. Οικογενεια και πάλι οικογένεια...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 12-10-2012, 12:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •