ΕΠΕΙΓΩΝΝΝΝΝ!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23

    ΕΠΕΙΓΩΝΝΝΝΝ!!!!!

    καλησπέρα σας εδω και 2 μέρες δεν μπορω καθόλου είχα δει και μια παλαιότερη δημοσιευθη σχετικά μεμιακοπέλα που έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα μαζί της λοιπον εδω και 2 μερες δεν μπροω καθολου εχω τάση προς εμμετο συνεχεια χονευω και δεν μπορω να φάω τα βράδυα δνε μπροω καθόλου να κοιμηθω γιατι είναι κάτι σνα αγχος και φοβος αλλα και μια ταση εμμετου και πηγαινοερχομαι σε όλο το σπιτι και έξω για να μπορέσω να μην το θυμάμαι εχω ενα διαρκες φουσκωμα και οταν φουσκωνων σαν μπαλονι τρεχω στην τουαλετα και κάνω κατι μεταξυ διαροια και μετεωρισμου δυνατου μπηκα στο ιντερνετ καιαγχωθηκα ακομη πιο πολυ γιατι διαβασα για φραξη εντερου για ελκος για σκολικοειδιτη κτλ πραγματικα οτνα με πιάνει είναι σαν να πεθαίνω και νομιζω οτι ζώ την τελευταια μου μέρα ελπιζω ρε παιδια να είναι αρρωστια γιατι αν ειναι κατι αλλο εγω δεν ξέρω πραγματικα φοβαμαι οσο ποτε αλλοτε αν μπορούσατε να βοηθήσεται λιγακι(να με καθυσηχάτε λιγακι) γιατι δεν μπορώ.σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    39
    Καλησπέρα σου...είναι συπτώματα άγχους αυτά το είχε και ένας γνωστούς μου μια απλή εξέταση θα σε καθησυχάσει..θα σου δώσουν χάπια,ρυθμίζεται αυτό και θα σου πουν κ κάποιες τροφές που πρέπει να τις αποφύγεις..:)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    καλησπέρα χαπια χμμ δεν ξέρω γιατι συνηθως μπορει να σου δημιορυγησουν αλλα πραγματα....μακαρι να μην ειναι τιποτα τωρα π.χ. ειμαι καλα απλα εχω μια μικρουλα ενοχληση στο στομαχι εφαγα και λιγο τωρα που δεν εχω ταση προς εμμετο...αλλαφοβαμαι θα με ξαναρχισει το μεσημερι το ιδιο έγινε...η αληθεια ασε αυτο με το αγχος μην πω και κριση πανικου δεν δεν ξερω δεν το δημιουργω εγω απο μονο του ερχεται οπως το ριγος που σε πιανει οταν εχεις πυρετο(δεκατα)..τι πραγμα ειναι αυτο δεν ξερω μαλλον θα ειναι μακρα η νυχτα πάλι..:( :(

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    39
    Ο ίδιος ο φόβος στο προκαλεί..χαλάρωσε δεν θα σε πιάσει όσο το σκέφτεσαι χειρότερα είναι!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επικεντρωνεσαι περισσοτερο στις ενοχλησεις κ οχι στο τι συμβαινει γυρω σου.
    επισης μηπως τρως κατι που σε πειραζει? η μηπως τρως πολα μαζι που δε συνδιαζονται κ προκαλουν δυσπεψια? μεσα σε 5 λεπτα που διαβασα ολα αυτα αυτο μπορω να σου πω βασικα.

  6. #6
    Καμιά ίωση θα είναι, πολύ συνηθισμένο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    σωσω ετσι ειναι οπως το λες απλα οταν ανεβαινει πάνω ξερεις η ταση προς εμμετο με πιανεικαι αυτο το πραγμα τελείως ενστικτιοδος....αλεξανδρε χμμ την ημερα που το εφαγα ητανε 3 καλαμακια εκεινο το βραδυ την δευετρα δηλαδη που περασε και ξερεις δεν ειχα κατι μετα όμως επειδη εχω και μια δυσκοιλιοτητα ειπα να μπω στο ιντερνετ τι πρεπει να κανω και διαβασα καπου για φραξη εντερου και το εκεινη την στιγμη το ομολογω πηγα κατευθειαν τουαλετα και εβαλα οσο ΄΄ζωρει'' ειχα και δεν είχα γιατι με αυτο που διαβασα πραγματικα πανικοβληθηκα η αληθεια είναι ενεργηθηκα και λέω πως γίνεται αν είναι δυσκιολιοτητα αφου εκανα και μετα δεν ξερω απο εκεινη τηνσ τιγμη αρχίσαν τα συμπτωματα...εε μετα μπηκα και σε αλλα σιτε εε εκει ειναι που ειπα παει την επομενη μεραθα βρισκομαι στον ταφο....δεν ξερω παιδια πραγματικα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    κασσανδρα απο το στόμα σου και στου θεου το αφτί μακαρι να είναι ετσι και όσους ρωταω ετσι μου λένε αλλα επειδη διαβασα και στο ιδιο φορουμ μια ακριβως ιδια περιπτωση φοβαμαι μην εχω τα ιδια αποτελεσματα :( :( :(

  9. #9
    Quote Originally Posted by manvlhw123 View Post
    σωσω ετσι ειναι οπως το λες απλα οταν ανεβαινει πάνω ξερεις η ταση προς εμμετο με πιανεικαι αυτο το πραγμα τελείως ενστικτιοδος....αλεξανδρε χμμ την ημερα που το εφαγα ητανε 3 καλαμακια εκεινο το βραδυ την δευετρα δηλαδη που περασε και ξερεις δεν ειχα κατι μετα όμως επειδη εχω και μια δυσκοιλιοτητα ειπα να μπω στο ιντερνετ τι πρεπει να κανω και διαβασα καπου για φραξη εντερου και το εκεινη την στιγμη το ομολογω πηγα κατευθειαν τουαλετα και εβαλα οσο ΄΄ζωρει'' ειχα και δεν είχα γιατι με αυτο που διαβασα πραγματικα πανικοβληθηκα η αληθεια είναι ενεργηθηκα και λέω πως γίνεται αν είναι δυσκιολιοτητα αφου εκανα και μετα δεν ξερω απο εκεινη τηνσ τιγμη αρχίσαν τα συμπτωματα...εε μετα μπηκα και σε αλλα σιτε εε εκει ειναι που ειπα παει την επομενη μεραθα βρισκομαι στον ταφο....δεν ξερω παιδια πραγματικα
    Δεν μπορείς αν δεν είσαι γιατρός να αξιολογήσεις τα συμπτώματα συμβουλευόμενος το Ίντερνετ. Κι εγώ την έχω πατήσει κι έχω πάθει το ίδιο με κάποια συμπτώματα που κοίταξα από το Ίντερνετ να βρω τί έχω και έπαθα φρίκη και μέχρι να πάω στο γιατρό έμεινα άυπνη τρεις μέρες γιατί νόμιζα ότι έχω καρκίνο. Βασικά, οποιοδήποτε αθώο σύμπτωμα μπορεί να κρύβει κάτι σοβαρό αλλά αυτό είναι η μικρή πιθανότητα. Το πιο συνηθισμένο είναι να μην έχεις τίποτα. Επίσης, δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αν έχεις περάσει τα 40, όπως εγώ, τότε πρέπει να ξέρεις οτι το βραδυνό φαγητό δεν χωνεύεται εύκολα και φέρνει και αναγούλα και δυσπεψία και παλλινδρόμηση γαστρικών υγρών, απλά γιατί μετά από μία ηλικία το στομάχι δεν μπορεί να κάνει τόσο καλή πέψη το βράδυ, αρχίζει και υπολειτουργεί. Αν ρωτήσεις ανθρώπους πάνω από τα 40, οι περισσότεροι όταν φάνε αργά το βράδυ μετά δεν μπορούν να κοιμηθούν από τη δυσπεψία.
    Πάντως, σου ξαναλέω, σαν ίωση μου φαίνεται, ή γαστρεντερίτιδα, ή σπαστική κολίτιδα, ή ο οργανισμός σου τοξινώθηκε υπερβολικά για κάποιο λόγο και προσπαθεί να αποτοξινωθεί. Τα συγκεκριμένα συμπτώματα που έχεις τα είχω αντιμετωπίσει καμιά δεκαριά φορές στη ζωή μου. Εμένα την τελευταία φορά (πριν μερικούς μήνες) κράτησαν καμιά εβδομάδα περίπου. Δεν ανησύχησα όμως και πέρασε μόνο του.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    αστα στο ιντερνετ με αυτα που διαβαζω θα παω να κανω ενα χειρουργειο να μου τα βγαλουν όλα..και για αλλα θέματα που έψαχνα πάντα πεφτει τρομοκρατία και δεν καταλαβαινω το γιατι μηπως να τρεξεις στον γιατρο;;;(επειδη τα γραφουνε οι ιδιοι)δεν ξερω παντως μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες γιατι δεν με βλεπω καλά.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καλαμακια? χμμ πολυ υποπτο δεν ειναι κ οτι πιο ευπεπτο μπορει να μη σηκωνεις το κρεας.. εγω εχω δυσκιλιοτητα παρα πολα χρονια..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως θυμαμαι καποτε που ειχα φαει παστιτσιο (που ειχε κρεας) κ μετα με πηρε ο υπνος κ μετα ξυπνησα κ ειμουν σα να ειχα καταπιει τσιμεντο κ μετα εκανα εμετο θυμαμαι... γενικα απο τοτε δε τρωω κρεας το αποφευγω....

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    χμμ αλεξ φοβαμαι μηπως μηπως λεω τα εφαγα λιγο λαιμαργα....αλλα το θέμα είναι π.χ. την κυριακη δεν είχα τίποτα που έφαγα την 3πλασια ποσοτητα...εγω πονταρω πιο πολύ οτι μαλλον τα σουβλακια ητανε πολυκαιρισμενα και μαλλον αυτο φταιει βαζω μια εκδοχη δεν λεω πως ειναι γιατι και απο αλλους που φαγανε εμαθα οτι ολο το βραδυ ρεβοντουσαν ασχετα που εγω εφτασα σε ενα ακρο τελειως...μακαρι να είνα απλως μια ιωση η επαθα μια μικρη δηλητηριαση(οχι οτι ειναι καλο) να μην ειναι κατι εκ τω εσω δεν θελω

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ιωση δεν ειναι αφου το λες κ μονος σου οτι ηταν πολυκαιρισμενα
    πρακτικα αν κανεις διαριες τη μια πισω απο την αλλη θα πρεπει να σε δει γιατρος
    αν κανεις μονο μια φορα ας πουμε οκ... τωρα αν ρωτησεις γιατρο μαλον θα σου πει να παρεις κανενα σιροπι αν του πεις οτι εχεις ταση για εμετο

    εγω ετσι οπως το ακουω δε μου μιαζει για ψυχολογικο αλλα επειδη ειχες φαει το πολυκαιρισμενο κρεας απο οτι ελεγες ισως ειναι ενας συνδιασμος επειδη ταραχτηκες κ ολας. αλλα να μη ξαναφας μπαγιατικο κρεας γιατι δε κανει....

    εγω θυμαμαι μια αλλη φορα που εφαγα μια καφτερη πιπερια που δεν ηξερα οτι ηταν καφτερη κ το σαγονι μου εφυγε απο τη θεση του κ μετα προσπαθουσα να το συναρμολογισω..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    δεν εξρω η αληθεια ειναι απλα επειδη ξερεις εφαγα εκεινη την ημερα σουβλακια το πιο πιθανον θα ειναι απο την προ προηγουμενη εβδομαδα και με πηραξαν το πιο πιθανον...διαροια εκανα μια φορα οταν με αρχισα μετα κανω κανονικα αλλα ελαχιστα δεν θελω να πιεστω μην ξανα κανω μ@@@@ απλα περιμενω(αν μπορεσω να κοιμηθω)...καλα οι πιπεριες ειναι σιγανοπαπαδιες βλεπεις κοκκινη και λες καυτη θα ειναι βλεπεις πρασινη εε ενταξει δεν πηραζει σιγα το ακψιμο και μετα το φτυνεις το ειχα παθει παλιοτερα με γεμιστα αυτο

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •