Δεν ειμαι καλά νο2 - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 83 of 83
  1. #76
    Antonis8
    Guest
    Φοβαμαι να τα ξεκινησω γιατί αν έχω καποια σοβαρή παθηση, η καρδιά μου δουλεύει πάραπάνω για να στείλει οξυγόνο στους ιστούς. Αν την κάνω να χτυπαει πιό αργά,μηπως ταβλιαστω; θα ψαξω αν επιτρεπέται το b blocker σε ασθενείς με πολλαπλο μυελωμα.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Φοβαμαι να τα ξεκινησω γιατί αν έχω καποια σοβαρή παθηση, η καρδιά μου δουλεύει πάραπάνω για να στείλει οξυγόνο στους ιστούς. Αν την κάνω να χτυπαει πιό αργά,μηπως ταβλιαστω; θα ψαξω αν επιτρεπέται το b blocker σε ασθενείς με πολλαπλο μυελωμα.
    Χμμμμμμ τοτε δε θα ειχες ορθοστατικη. Εγω θα ρωταγα τον καρδιολογο.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Εύκολος τρόπος να δούμε αν υποψιάζεται ο γιατρός Πολλαπλό Μυέλωμα: Σου έγραψε μήπως Β2 Μικροσφαιρίνη? Αλλά αφού σου ζήτησε ούρα 24ώρου προφανώς ψάχνει για πρωτεΐνη Bence Jones.

    * Ο γιατρός σου δεν ξέρει τι έχεις και περιμένει να δει τις εξετάσεις γι'αυτό και δεν ήταν επεξηγηματικός. Επίσης όλα αυτά που φοβόμαστε δεν συνηθίζονται στην ηλικία σου και φοβάται να κάνει εικασίες για να μην εκτεθεί.Πότε θα κάνεις τις εξετάσεις?

  4. #79
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Εύκολος τρόπος να δούμε αν υποψιάζεται ο γιατρός Πολλαπλό Μυέλωμα: Σου έγραψε μήπως Β2 Μικροσφαιρίνη? Αλλά αφού σου ζήτησε ούρα 24ώρου προφανώς ψάχνει για πρωτεΐνη Bence Jones.

    * Ο γιατρός σου δεν ξέρει τι έχεις και περιμένει να δει τις εξετάσεις γι'αυτό και δεν ήταν επεξηγηματικός. Επίσης όλα αυτά που φοβόμαστε δεν συνηθίζονται στην ηλικία σου και φοβάται να κάνει εικασίες για να μην εκτεθεί.Πότε θα κάνεις τις εξετάσεις?
    Δεν μου άρεσε γενικά το ύφος του, και ήθελα να μου πει τι συμπτωματα πρεπει να προσεχω , αντί αυτου έκανε ένα ατελειωτο ραντ για το πόσο αχρηστοι είναι όλοι οι υπόλοιποι και πόσο κακό χειρισμό της κατάστασης έκανα εγώ.

    Απτοσφαιρινη
    Γαλακτικη αφυδρογοναση
    Β2 μικροσφαιρινη όρου
    Λεύκωμα ούρων 24 ωρου
    Ολική χολερυθρίνη
    Ανοσοκαθηλωση όρου
    Λεύκωμα bense Jones ούρων
    Προσδιορισμός σεροτονίνης

    Και οι προηγουμενες που μου είχε γράψει και δεν έκανα ακόμα που εχουν παλι φεριτινη,ΤΚΕ και σίδηρο.

  5. #80
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Χμμμμμμ τοτε δε θα ειχες ορθοστατικη. Εγω θα ρωταγα τον καρδιολογο.
    Ναι, αυτό σκέφτομαι. Μηπως ετσι είναι ο τροπος που προσπαθει το σώμα μου να με βοηθήσει. Δεν μπηκα σε λεπτομερειες με τον καρδιολογο, τον πήρα χθες τηλεφωνο και του ειπα ότι θα καθυστερησω λίγο την λήψη των αναστολεων μέχρι να βγουν και αυτές οι εξετάσεις και η απαντηση του ήταν "βεβαίως,κανένα πρόβλημα, μπορειτε να τους παρετε μετά απο έναν μήνα" άρα κρίνει απαραιτητο να τους παρω καποια στιγμή; δεν δινουν ξεκάθαρες απαντησεις και με ενοχλεί πάρα πολύ. Ο πατερας μου τον είχε πάρει τηλ και του έλεγε "το άγχος του κανει χειρότερο το προβλημα, η ορθοστατικη ταχυκαρδία αντιμετωπιζεται , θα βοηθησουν τα φαρμακα" αλλά και παλι δεν λέει ξεκάθαρα "ναι πρεπει να πάρει τα φάρμακα".

    Τις εξετάσεις θα τις κάνω την άλλη βδομάδα μάλλον. Αν ζω μέχρι τότε γιατι δεν νιωθω καλά. Θα μου κοστισουν τα μαλλιοκεφαλα μου υποθετω.

    Δεν είναι ότι δεν έχουμε επιλογη απο γιατρούς, το συζήτησα και με τον πατερα μου να αλλαξω γιατρο γιατί με χρεωνει υπερβολικα αλλά μου λέει και εκείνος να αλλαζες ναι, αλλά ένας καινούργιος γιατρός θα σε δει ως καινούργιο ασθενή άρα θα πάρει παλι χρονο. Θα κάνω και αυτές τις εξετάσεις να δω τι θα μου πει και μετά θα παρω και δεύτερη γνωμη. Θα κάνω και ένα τηλ την ενδοκρινολογο μου.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Συμφωνω κι εγω αυτα θα εκανα.

  7. #82
    Antonis8
    Guest
    Νιώθω μια θολούρα και μια δυσκολια στην αναπνοή χωρίς να έχω βάρος,σαν να φταίει ο σκελετός μου. Το νιώθω μια βδομάδα τώρα. Η καρδιά μου κάνει κάτι περίεργα,φοβάμαι ότι είμαι στο τελικό στάδιο. Ίσως έχω αυξημένο ασβέστιο και θα μου κάνει επιπλοκή στην καρδιά. Κακώς παίρνω και τη d.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αντώνη δε σε παίρναμε σοβαρά γιατί έκανες διαγνώσεις μονος σου....Κανεις δε μπορεί να αμφισβητήσει εξετασεις ομως... τώρα ειναι φανερό απο τις εξετασεις σου ότι κατι εχεις.. εύχομαι να ειναι περαστικα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 14:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 12:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 17:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •