Risperdal και γυναικομαστια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    davidh
    Guest

    Risperdal και γυναικομαστια..

    Το ξέρετε οτι το ρισπερνταλ εχει ως παρενεργεια την γυναικομαστια?
    Εγω επερνα 14 χρονια ρισπερνταλ και μου εχει προκαλεσει και μενα. Πλεον εδω και 2,5 χρονια αλλαξα θεραπεια αλλα μου μειναν τα βυζια!!

    Αν ψαξετε στο youtube για το risperdal θα δειτε σχετικα πολλες περιπτωσεις. Επισης και διαφημισεις (Απο αμερικη) απο δικηγορους που σε προτεινουν να κανεις μηνυση στην johnson & johnson για την παρενεργεια αυτη του risperdal.

    Εσεις?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    29
    Εγω επηρα ρισπερνταλ μονο για ενα χρονο περιπου δεν παρατηρησα καποια μεταβολη απο οτι ηδη ειχα ,γιατι εχω και τα κιλακια μου,παντως καπου διαβασα οτι αυτοι που καναν μηνυσεις δικαιωθηκαν
    Βεβαια τωρα κατα ποσο ειναι ηθικο να κανεις μηνυση για μια ουσια που σε θεραπευει σε κατι εχοντας γνωση οτι μπορει να εχει καποιες παρενεργειες ειναι μια αλλη συζητηση

  3. #3
    η γνωμη μου ειναι αν δε σου κανει, παρε zyprexa, που σε παχαινει που "λενε", εμενα δεν με παχυνε αυτο που το παιρνω 7 χρονι, με παχυνε το αλκοολ. Βλακειες λενε και αυτα που λενε, δεν επηρεαζουν ολους τους ανθρωπους. Επισης.... οταν επερνα Risperdal εγω, ήμουν σαν ζομπι resident evil και χειρότερα, δεν ξέρω αν δεν ταιριαζε σε μενα, ή αν εφταιγε κατι αλλο, αλλα αν καποιο χαπι προκαλει περιεργα συναισθηματα καλυτερα να το αλαξεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Ναι, γιατί έχουν τόσο πολλές παρενέργειες, που θα χρειαζόμασταν χρόνια για να γιατρέψουμε κι αυτές.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by ΣωτηρηςΚ View Post
    η γνωμη μου ειναι αν δε σου κανει, παρε zyprexa, που σε παχαινει που "λενε", εμενα δεν με παχυνε αυτο που το παιρνω 7 χρονι, με παχυνε το αλκοολ. Βλακειες λενε και αυτα που λενε, δεν επηρεαζουν ολους τους ανθρωπους. Επισης.... οταν επερνα Risperdal εγω, ήμουν σαν ζομπι resident evil και χειρότερα, δεν ξέρω αν δεν ταιριαζε σε μενα, ή αν εφταιγε κατι αλλο, αλλα αν καποιο χαπι προκαλει περιεργα συναισθηματα καλυτερα να το αλαξεις!
    Φιλε μου αν το δεις πες μου σε παρακαλώ σε τι δόση παίρνεις το zyprexa?Μου το έδωσε ο γιατρός σήμερα να το παίρνω στα 2,5mg το βράδυ για να με βοηθήσει στην αγχώδη διαταραχή που περνάω και μου φέρνει θολούρα αϋπνία και αδυναμία συγκέντρωσης.Διαβασα τόσα αρνητικά για τα αντιψυχωτικα που τρέμω στην ιδέα να το παρω.Παιρνω και ladose παράλληλα.

Similar Threads

  1. risperdal
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 20-12-2018, 19:29
  2. risperdal
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 30-11-2016, 20:30
  3. risperdal
    By cocorosie in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 27-05-2011, 16:01
  4. Risperdal.
    By shifter in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 30-06-2010, 20:02
  5. Συγκριση Risperdal Quicklet με Risperdal Consta
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 29-08-2008, 17:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •