Στοιχειωμένο σπίτι αχγος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Στοιχειωμένο σπίτι αχγος

    Καλησπέρα οποίος φοβάται τέτοιες ιστορίες καλύτερα να μην συνεχίσει το διάβασμα... μέχρι την 3 γυμνασίου εμένα κυριολεκτικά σε ένα στοιχειωμένο σπίτι όπου είναι ακατοίκητο εδώ και χρόνια τώρα οποίος έζησε εκεί πέθανε κυρίως άντρες έφευγαν μυστήριο πράγμα μέσα σε αυτούς ήταν και ο πατέρας μ.. Τώρα φοβάσαι να περάσεις και απέξω πολλά στραβά γινόντουσαν σε αυτό τ σπίτι πολλές μαρτυρίες ανθρώπων ότι ήταν όντως στοιχειωμένο γτ μέχρι πριν μερικά χρόνια νόμιζα ήταν η ιδέα μου επειδή ήμουν παιδί αλλά όταν μίλησα με την μητέρα μου και μια γειτόνισσα συμφώνησαν και αυτοί.. Μένω απέναντι λοιπόν από αυτό το σπίτι 12 χρόνια τώρα γτ μετακόμισα και ακόμα και σήμερα βλεπω όνειρα συνέχεια ότι ειμ σε αυτό το σπίτι εγώ δεν το φοβήθηκα ποτέ όσο ήμουν μικρή έβλεπα διάφορες σκιές βέβαια άσχημα όνειρα και τώρα ακόμα βλέπω και η μητέρα μ το ίδιο άλλες φορές λέω σιγά γτ τ έχω συνηθίσει πλέον αλλά πράγματικα με έχει κούρασει κιόλας και συνέχεια βλέπω ότι κάποιος με κυνηγάει η τρέχω από κάτι όταν βλέπω Ησυχα όνειρα καταλήγουν σε φουρτούνα και πάλι ν βρίσκομαι στο παλιό μ δωμάτιο πραγματικά νιώθω σαν στοιχειωμένη σε κάποια στιγμή στον ύπνο μ έβλεπα ότι ήμουν στο παλιό μ κρεβάτι κοιμόμουν και ήταν τόσο αληθινό π όταν ξυπνούσα δεν μπορούσα ν καταλαβω που βρίσκομαι μέχρι και εξωτερικό πήγα και πεταγομουν το βράδυ γτ έβλεπα ακόμα όνειρα ότι είμαι στο παλιό κρεβάτι μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Με αυτή τη λογική δεν είναι το σπίτι στοιχειωμένο, είσαι εσύ που κάνεις περίεργα όνειρα ακόμα κι όταν είσαι στο εξωτερικό.

    Τα όνειρα που κάνεις κάτι δείχνουν για τον εσωτερικό σου κόσμο που είναι σε αναστάτωση, μπορεί και κάτι τραυματικό σχετικά με το συγκεκριμένο σπίτι, όχι ότι το σπίτι είναι στοιχειωμένο!

  3. #3
    Σε κυνηγάει κάποιος η τρέχεις από κάτι... συνήθως τα όνειρα είναι προ μυνηματα...Κάτι σαν αντανάκλαση...Από κάτι θες να ξεφύγεις η έχεις βάρος για κάτι..Δεν φταίει το σπίτι η το κάθε σπίτι...Πρέπει να ψάξεις μέσα σου.. Να κάτσεις να σκεφτείς.. να πάρεις ένα μολύβι. Και χαρτί και να γράψεις τα πάντα
    Ότι μπορείς να θυμηθείς... να γράψεις και τα όνειρα και να προσπαθήσεις να βρεις ερμηνείες...εγώ αυτό κάνω και με έχει βοηθήσει...
    Δεν είναι κακό να μιλήσεις και με καποιον
    Γέροντα ας πούμε..Να πάρεις την γνώμη μου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    ΑΝ έχασε η κοπέλα τον πατέρα της εκεί όταν η ίδια ήταν παιδί, είναι λογικό να έχει συνδέσει το σπίτι με αρνητικά συναισθήματα.

Similar Threads

  1. Αχγος αλλαγης δουλειας?
    By Annnie in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 71
    Last Post: 28-06-2020, 14:57
  2. Δερματιλλομανια από το αχγος
    By Lenale in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-2020, 13:41
  3. Κοινωνικο αχγος?
    By Alex100 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-2019, 09:18
  4. Αχγος εργασίας...πως να διώξω το άγχος?
    By giorgos35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 11-05-2019, 16:17
  5. ΑΧΓΟΣ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 20-01-2010, 02:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •