Εισαγωγη για διπολικη διαταραχη Επειγον
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    12

    Exclamation Εισαγωγη για διπολικη διαταραχη Επειγον

    Καλησπερα σας,καλεσαμε με την μητερα μου το Εκαβ για να εξεταστει ο πατερας μου απο ψυχιατρο.Θελουμε να εισαχθει γιατι η κατασταση πλεον ειναι τραγικη.Δεν γνωριζω τι θα μας πουν οι γιατροι.Λογω καραντινας στο Γεννηματα δεν μπορω να μπω κ γω μεσα να μιλησω στους γιατρους.Μιλωντας με την μητερα μου μου ειπε οτι οταν τους μετεφεραν της ειπε οτι αν τον βαλουν στο Δαφνι η' στο Δρομοκαΐτειο θα κανει φασαρια κ οτι θα μας καψει.Δεν θελει σε αυτα τα δυο με τιποτα,οπουδηποτε αλλου μας ειπε.Πληροφορηθηκα οτι πλεον μονο αυτα τα δυο ψυχιατρεια δεχονται εγκλεισμο.Ειναι δυνατον? Η ψυχολογικη μου κατασταση ειναι χαλια,εκνευριζομαι ακομα κ που μου μιλαει η συντροφος μου και απο Δευτερα πρεπει να παω κ στην δουλεια μου κ να ειμαι αποδοτικος.Το στομα μου ειναι τοσο πικρο απο τα πολλα τσιγαρα.Δεν αντεχω αλλο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Έχετε την δυνατότητα να τον πάτε σε ιδιωτική κλινική;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κοιτα αν ειναι σε μανια και δεν παιρνει το λιθιο θα τον κλεισουν σε καποιο απο τα δυο.Απλώς δεν το χειριστήκατε σωστά έπρεπε να πας σε εισαγγελέα να του εξηγησεις να έβγαζε παραγγελία θα ήταν πιο ευκολο για εσάς αν εξαιρεσεις το 100 που θα ερχοταν στο σπιτι και το ιδιο για εκεινον γιατι παλι μέσα θα ήταν.

    Εχει νοσηλευτεί ξανά ή είναι πρώτη φορά;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    43
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 27-04-2020 at 17:44.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Η δικη μου ταπεινη αποψη ειναι πως κανεις επικινδυνες τοποθετησεις παναγο, αν ειναι δυνατον να δαιμονοποιεις τις εισαγγελικες εντολες σε μελη που περνανε τετοιες καταστασεις...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    12
    Οχι φιλε μου οι τιμες αγγιζουν τις 3000 ευρω το μηνα.Στο κεντρο Σωτηρος που ειχα ακουσει καλα λογια 1200ευρω μου ειπανε που κ παλι δεν υπαρχει η δυνατοτητα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Kon_Metsi View Post
    Οχι φιλε μου οι τιμες αγγιζουν τις 3000 ευρω το μηνα.Στο κεντρο Σωτηρος που ειχα ακουσει καλα λογια 1200ευρω μου ειπανε που κ παλι δεν υπαρχει η δυνατοτητα
    Τελικά τι έγινε που ειναι ο πατερας σου τον πηρε το εκαβ και τι έγινε τελικά;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    12
    Πολυ νεος στο δαφνι γι αυτο δεν το θελει.Παρελειψα να σας πω οτι αντιμετωπιζει κ προβληματα αλκοολισμου.Οι γιατροι που τον εξετασαν μας ειπαν οτι το αλκοολ ειναι το προβλημα,μας εδωσαν 2 τηλεφωνα του ΚΕΘΕΑ και ενα απο το ψυχιατρικο νοσοκομειο αθηνων που εχει μοναδα απεξαρτησης κατα του αλκοολ,θα παρω τηλ να μου εξηγησουν τις διαδικασιες.Δεν ξερω πως λειτουργουν τα τμηματα αυτα.Το λιθιο το παιρνει κανονικα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια πέρασε και ο πατέρας μου όταν υποχρεώθηκε να κόψει το αλκοολ στο νοσοκομείο μετα απο επέμβαση. Τοτε εκανε ψυχωσικό απο το στερητικό σύνδρομο. Μακάρι να ήσουν Θεσσαλονίκη, γιατι ξέρω περισσότερα όταν οικογενειακώς το παλέψαμε με τη βοήθεια μιας δομής απεξάρτησης απο το αλκοολ με επιτυχία. Κάνουν συνεδρίες όπου συμμετέχει όλη η οικογένεια και λύνονται πολλά προβλήμαατα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια πέρασε και ο πατέρας μου όταν υποχρεώθηκε να κόψει το αλκοολ στο νοσοκομείο μετα απο επέμβαση. Τοτε εκανε ψυχωσικό απο το στερητικό σύνδρομο. Μακάρι να ήσουν Θεσσαλονίκη, γιατι ξέρω περισσότερα όταν οικογενειακώς το παλέψαμε με τη βοήθεια μιας δομής απεξάρτησης απο το αλκοολ με επιτυχία. Κάνουν συνεδρίες όπου συμμετέχει όλη η οικογένεια και λύνονται πολλά προβλήμαατα
    Φιλε Πετρο χαιρομαι που ξεπερασατε το προβλημα.Για μενα δεν υπαρχει σωτηρια.Ο πατερας μου πασχει κ απο διπολικη διαταραχη κ ςιναι πιο δυσκολο.Οταν πινει δημιουργει προβλημα στην μανα μου,ψαχνει αφορμη για να τσακωθει.Εγω μιλησα μαζι του κ του ειπα να μην με ξαναενοχλησουν ουτε αυτος ουτε η μαμα μου.Με ρην μανα μου μιλαω στα κρυφα.Η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμος.Η μανα μου τον μισει ο αδελφος της αν τον δει εξω ατον δρομο θα τον πλακωσει γιατι εβρισε την γιαγια μου.Προβλεπονται τραγικες καταστασεις.

Similar Threads

  1. SOS Διπολικη διαταραχη
    By Kon_Metsi in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 26-04-2020, 04:04
  2. Διπολική διαταραχή
    By ΤιΑλλο in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-2019, 19:32
  3. Διπολικη διαταραχη
    By xristoforos28 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-06-2017, 17:38
  4. Replies: 5
    Last Post: 07-08-2012, 01:14
  5. Αγχωδης διαταραχη επειγον.
    By panospeggy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-04-2010, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •