Νεος στην παρεα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Location
    thessaloniki
    Posts
    1

    Νεος στην παρεα

    με το παρακάτω μου ποστ θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου με τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ,,
    το πρόβλημα μου ξεκίνησε πριν από 4 χρόνια όταν κάτω από συνθήκες έντονης πίεσης μου πυροδοτήθηκε σχιζοσυναισθηματικη διαταραχή,
    η συνέπειες αυτής της πάθησης ήταν πολλές με πιο σημαντικές τις παρακάτω,με χώρισε η γυναίκα μου,έχασα την δουλειά μου καταστράφηκα οικονομικά,με έδειχναν με το δάχτυλο και πολλά άλλα που δεν έχει νόημα να αναφέρω,σήμερα και μετά από τις 3 νοσηλείες μου οι οποίες έγιναν με συνδρομή της αστυνομίας μπορώ να πω πως είμαι σε θέση να πατάω στα πόδια μου πιο γερά από ότι πατούσα ποτέ στη ζωή μου,
    άλλαξα τόπο διαμονής γιατί στο χωριό της επαρχίας όπου διέμενα είχε γίνει γνωστό το πρόβλημα μου και ήμουν ο τρελός του χωριού,βρήκα καλή δουλειά και ,πλέον δεν πάω να περάσω επιτροπή για να πάρω το ποσοστό αναπηρίας για τον λόγο ότι δεν θέλω να με θεωρεί κανένας ανάπηρο,πως έγιναν όλα τα παραπάνω?με πείσμα και τύχη,,κατά την την τρίτη και τελευταία νοσηλεία μου γνώρισα έναν εξαιρετικό νοσοκομειακό γιατρό που πίστεψε σε μένα και χωρίς να με φορτώσει με ένα κάρο χάπια δίνοντας μου πάντα τις ελάχιστες δυνατές δόσεις φάρμακου μου έδωσε να καταλάβω ότι αν δεν βοηθήσω εγώ τον εαυτό μου δεν θα το κάνει κανείς,πλέον εκεί που δουλεύω δεν περνάει από κανενός το μυαλό ότι είμαι σε φαρμακευτική αγωγή και ότι έχω ψυχική πάθηση,έχω κάνει νέες παρέες και έχω αφήσει πίσω μου ότι μου θυμίζει ασθένεια,τα προβλήματα βεβαία υπάρχουν άλλα τα πολεμάω κάθε μέρα,έχω πάρει 30 κιλά,έχω γίνει ποιο αργός στις σκέψεις μου,άλλα είμαι τυχερός γιατί μπορώ και είμαι λειτουργικός....αυτό που έμαθα ζώντας με αυτή την ασθένεια είναι πως δεν είναι ανίκητη ,το στίγμα όμως δυστυχώς είναι.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Καλωσόρισες Μάκη, είμαι ομοιοπαθής σχιζοσυναισθηματικής διαταραχής με 4 εισαγωγές σε κλινικές. Κι εγώ γνώρισα έναν εξαιρετικό άνθρωπο και γιατρό που με οδήγησε στην θεραπεία που κάνω πλέον.

    Συνέχισε τη ζωή σου παίρνοντας τα φάρμακά σου κανονικά και όλα θα πάνε καλά, όπως πάνε και για μένα τα τελευταία 10 χρόνια

    Κι εγώ έχω αλλάξει τόπο κατοικίας και δεν με ενοχλεί τίποτα πια

Similar Threads

  1. Νεος στην παρέα σας...
    By Agis Angeleye in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-2014, 01:35
  2. ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
    By ZOUMPOURLOUDIKO LETAKI in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 16-02-2013, 17:14
  3. νεος στην παρεα
    By vasilis1974 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-2012, 18:01
  4. Νεα στην παρέα
    By dora_th in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-2011, 17:51
  5. Νέα στην παρέα
    By e1rini in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 6
    Last Post: 23-08-2008, 17:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •