Απώλεια στύσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20

    Απώλεια στύσης

    Καλησπέρα σας,

    Θα ήθελα την γνώμη σας σε αυτό που μου συμβαίνει. Θα ήθελα να ευχαριστήσω εκ των προτέρων όλους όσους θα απαντήσουν ανεξαρτήτως βοήθειας στο πρόβλημα μου.

    Εχω σχέση εδώ και 10 χρόνια. Είμαι 31 χρονών και παντρεμένος με την σχέση μου τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Το θέμα μου είναι ότι σε όλη την διάρκεια της σχέσης μας είχα αρκετά θέματα. Πότε είχα πολύ γρήγορη εκσπερμάτιση πότε μαλακή στύση. Πότε ηταν όλα καλά. Η γυναίκα μου ηταν υποστηρικτική. Κάποιες φορές την έπαιρνε από κάτω όπως και μένα άλλωστε αλλά συνεχίζαμε. Κάποια φορά πήγα σε ανδρολογο και μου κόστισε ακριβά. Μου είπε ότι είχα έλλειψη τεστοστερόνης και έκανα ενέσεις στα πόδια. Δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά. Μετά από χρόνια αποφάσισα να πάω σε άλλον ανδρολογο. Αφού μου έκανε εξέταση μου είπε ότι υπάρχει λίγο θέμα με την αιμάτωση του πέους. Μου πρότεινε κρουστικα κύματα. Τα έκανα. Μου κόστισε ακόμα πιο ακριβά. Δεν είδα κάποια διαφορά. Ωστόσο είχα στύση μέχρι και εκείνη την εποχή. Τους τελευταίους μήνες όμως δεν έχω καθόλου στύση! Βλέπω το πέος μου να έχει γίνει πιο μικρό και στο μήκος και στην περίμετρο. Γενικά κέφι για σεξ δεν έχω. Δεν ερεθίζομαι με τίποτα. Εντάξει αν το κάνω μόνος μου θα σηκωθεί αλλά σχεδόν αμέσως πέφτει. Δεν είναι η έντονη ευχαρίστηση που ηταν παλιά. Αποφάσισα να πάω σε ανδρολογο πάλι. Ο τρίτος που πήγα μου είπε χωρίς να με εξετάσει να πάρω ένα φυτικό χάπι. Το πήρα και έκανε δουλειά αλλά απλά το πέος μου ηταν σκληρό χωρίς να νοιώθω όρεξη για σεξ. Υστερα πήγα σε έναν άλλον τέταρτο ανδρολογο. Εδώ να κάνω μια παρένθεση πως παλιά είχα ένα νευρολογικό πρόβλημα σαν επιληψία το οποίο μετά από εγχείρηση έγινα καλά. Μικρές πιθανότητες αλλά στάθηκα τυχερός. Μόλις άκουσε ο 3ος και ο 4ος ανδρολογος ότι είχα αυτό το πρόβλημα παλιά, είπαν ότι μπορεί να είναι και αυτό το θέμα μου. Μάλιστα ο 4ος ανδρολογος μου είπε να κάνω μια εγχείρηση με μια αντλία στους όρχεις που πετυχαίνει στύση κατα παραγγελία. Αυτό και αν θα κόστιζε... Ολα αυτά που δεν μπορώ να βρω την ρίζα του προβλήματος να δω τι έχω πάθει και να βρω την στύση μου με έχουν αγχώσει. Πιο πολύ στενοχωριέμαι γιατί βλέπω και την γυναίκα μου δικαίως να στενοχωριέται και δεν της αξίζει όλο αυτό. Κάθε μέρα βλέπω σε τι κατάσταση είναι το πέος μου. Εχω απελπιστεί και από τους γιατρούς γιατί ο κάθε ένας έχω καταλάβει θέλει να κάνω μια θεραπεία που διαφημίζει απλά για να τα αρπαξει. Ξέχασα να πω ότι ο 4ος ανδρολογος είπε ότι τα κρουστικα κύματα είναι βλακεία. Ο ένας αναιρεί τον άλλον. Είμαι σε αδιέξοδο ως προς το να βρω μια λύση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Καλησπέρα Αλέξανδρε!
    Πόσο χρονών έκανες την επέμβαση και σε ποιο σημείο;
    Εκτός από ανδρολόγους, έχεις σκεφτεί να πας σε κάποιον ουρολόγο ή ακόμα και σε νευρολόγο - νευροχειρουργό;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Καλησπέρα σας,

    Την επέμβαση την έκανα στα 20 μου στο κεφάλι. Είχα δυστονια. Και έγινε εμφύτευση ηλεκτροδίων με μια τύπου μπαταρία στο στήθος που θα ήθελε αλλαγή κάθε 2 με 3 χρόνια. Ομως ποτέ δεν χρειάστηκε αλλαγή λόγω του ότι με τα τρία χρόνια δεν μου δημιουργήθηκε ποτέ πρόβλημα δυστονιας και ο γιατρός μου, μου είπε ότι μια στις εκατό φορές μπορεί να επέλθει ίαση! Και μάλλον τράβηξα τζόκερ! Μια φορά είχα πάει σε ουρολόγο και μου είπε πως πρέπει να πάω σε ανδρολογο ουρολόγο. Με τον γιατρό που μου έκανε την εγχείρηση δεν έχω μιλήσει καθόλου για αυτό το θέμα γιατί σκέφτομαι πως δεν θα ξέρει λόγω ειδικότητας νευροχειρουργικης τι μπορεί να συμβαίνει με ένα ανδρολογικο πρόβλημα. Αν το πάρω λογικά σκέφτομαι πως δεν πρέπει να σχετίζεται με την δυστονια που είχα καθώς παντα είχα στύση μαλακή ή έστω ήμουν γρήγορος αλλά στύση υπήρχε. Τώρα νοιώθω όλα αυτά που έγραψα και παραπάνω (μικρότερο πέος, έλλειψη διάθεσης για σεξ,έλλειψη διάθεσης να βγω για καφέ με φίλους πριν ξεσπάσει η επιδημία, έλλειψη στύσης). Μερικές φορές σκέφτομαι μήπως έχω κάποια μίνι κατάθλιψη και δεν το καταλαβαίνω. Εχω κάνει και εξετάσεις και όλα είναι καλά από ότι μου είπε ο γυναικολόγος της γυναίκας μου λόγω ότι θέλουμε να κάνουμε παιδάκι (αν και εγώ είδα ότι 2 3 τιμές είναι στα κατώτατα όρια). Δεν ξέρω πως να ενεργήσω! Τις προάλλες για 3 4 μέρες είδα κάποια βελτίωση και μετά ξανά τίποτα! Είναι ψυχολογικό? Είναι οργανικό? Δεν ξέρω που να απευθυνθώ να βρω μια λύση. Είχα πει σε όλους τους γιατρούς πως θέλω να βρω την ρίζα του προβλήματος και όχι να πάρω ημίμετρα. Αν ξέρω την ρίζα τότε θα ξέρω πως μπορώ να κινηθώ και τι πρέπει να κάνω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Έχεις δίκιο φίλε πρέπει να βρεις τη ρίζα!
    Έτσι όπως τα περιγράφεις ίσως να είναι και ψυχολογικό. Ξέρω αρκετά ζευγάρια που αποφάσισαν να κάνουν παιδάκι και λόγο άγχους είχαν τα συμπτώματα σου.
    Δεν είναι ειδικός κι δε θέλω να κάνω διαγνώσεις αλλά ίσως ένας ειδικός σε θέματα ψυχικής υγεία θα μπορούσε να δε βοηθήσει. Είδικα αν είσαι από Αθήνα η Θεσσαλονίκη σίγουρα θα έχεις και αρκετές επιλογές!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Από Αθήνα είμαι! Και η γυναίκα μου, μου λέει πως φταίει το μυαλό μου. Αλλά αν είναι ψυχολογικό πως εξηγείται η αλλαγή του μεγέθους του πέους? Αυτό που προσπαθώ παντα είναι να βάλω όλα τα κομμάτια του παζλ κάτω και να φτιάξω μια εκδοχή που όλα τα σημάδια θα ταιριάζουν. Ομως δεν βρίσκω καμία εκδοχή. Αυτό που επιζητώντας στο φόρουμ είναι μια καθοδήγηση στο που θα ηταν σωστό να απευθυνθώ, κάποια παρόμοια εμπειρία ίσως ή οτιδήποτε που θα μπορούσε να με κάνει να βρω την λύση. Κανένας δεν είναι ειδικός στο φόρουμ για αυτό εκτιμώ μόνο και μόνο που κάποιος κάθεται και με ακούει και μπορεί να μου πει κάτι το οποίο ίσως με οδηγήσει σε έναν δρόμο που θα έχει κατεύθυνση την λύση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Φίλε μου! Νομίζω ότι πρέπει να το ψάξεις και απο αυτή την οπτικη γωνία. Ίσως να είναι κάποιο τραυμα που το κουβαλάς από παλιά και δε μπορείς να το ξεπεράσεις... πολλά παιχνίδια μπορεί να παίζει το μυαλό... τώρα αυτό με το μέγεθος μπορεί να είναι ιδέα σου... ή ακόμα ένα παιχνίδι του μυαλού...
    έχω ακούσει ότι στο Αιγινήτειο έχει πολύ καλή κλινική ψυχικής υγείας. Επίσης όλοι οι δήμοι έχουν κέντρο ψυχικής υγεία που θα μπορούσες αρχικά να απευθυνθείς. Μετά αν ψαχτείς λιγο θα βρεις κάποιον που θα σου ταιριάξει.
    Ότι θες εδώ είμαστε ;-)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή! Τώρα που θα τελειώσει η καραντινα θα το ψάξω. Μια ερώτηση μόνο. Τι εννοείς αυτό με το τραύμα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Χαχαχα το διόρθωσα... τραύμα :-)
    Στην αρχή της σχέσης σας είχες το ίδιο θέμα;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Είχα θέμα στο θέμα ότι ήμουν γρήγορος. Βασικά όταν υπήρχε στύση ηταν τόσος ο ερεθισμός που ηταν λίγο πριν γίνει το μπαμ. Αλλά αυτό είχε βελτίωση. Δεν άντεχα και 5 λεπτά αλλά 2 3 λεπτά άντεχα μετά την διείσδυση. Αλλά πολύ σπάνια μπορούσα δεύτερη φορά την ίδια μέρα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Έχω ακριβώς το ίδιο προβλημα με τη διαφορά πως εγώ γνωρίζω την αιτία επειδή παίρνω φάρμακα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα λοιπόν, εμένα το μοναδικό που με ενδιαφέρει για όσο καιρό θα τα παίρνω τουλάχιστον να μπορώ με οποιοδηποτε τρόπο μπορώ να ικανοποιήσω τη γυναίκα μου έστω και αν δεν μπορώ να διεισδύσω μέσα της, τουλάχιστον να μην μένει εκείνη ανικανοποίητη. Σε νιώθω πάντως και ειλικρινά το μοναδικό που θα έκανα και έχω κάνει, είναι να ψάξω στα επιστημονικά σάιτ ποιος ουρολόγος έχει τη περισσότερη συγγραφή σε αυτό το θέμα και να τον επισκεφτώ για να πάρω γνώμη. Εγώ το έκανα και μου ξεκαθάρισε πως με τα φάρμακα που παίρνω είναι λογικό οπότε δεν το ψάχνω πλέον. Μην με ρωτήσεις για όνομα γιατί το απαγορεύουν οι κανονισμοι να το γράψω δημόσια. Ψάξτο όμως γιατί οκ είσαι μικρός και λογικά πρέπει να είναι αντιμετωπίσιμο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ποιο ηταν το φυτικο χαπι;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα εννοούμε όχι όρεξη για έξω, απώλεια στύσης, αλλαγή μεγέθους πέους κτλ? Ο γιατρός δεν είπε κάποιο βοηθητικό φάρμακο για να επιτευχθεί κανονική στύση?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Φαντάζομαι πως δεν μπορώ να πω ποιο είναι το χάπι γιατί θα είναι σαν να κάνω διαφήμιση

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Alexandros89 View Post
    Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα εννοούμε όχι όρεξη για έξω, απώλεια στύσης, αλλαγή μεγέθους πέους κτλ? Ο γιατρός δεν είπε κάποιο βοηθητικό φάρμακο για να επιτευχθεί κανονική στύση?
    Κοιτα αλλαγή μεγεθους δεν έχω, απώλεια στύσης έχω, αλλά με τα φάρμακα που παίρνω δεν γίνεται να έχω και στύση ουτε ο γιατρκς μου προτεινε καποιο φάρμακο

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    20
    Εσείς ψάξατε για ουρολόγο με συγγραφή ως προς την στυτική δυσλειτουργία και αν ναι μείνατε ικανοποιημένος από τον γιατρό αυτόν?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προβλημα στυσης?
    By Dimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 19-11-2018, 15:30
  2. μερικη στυση και ξαφνικη απωλεια στυσης
    By giorgos35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 30-03-2017, 16:05
  3. προβλημα στυσης
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 314
    Last Post: 24-01-2017, 11:22
  4. Προβλημα στυσης(?)
    By ΠεριμενωΟνομα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 15-09-2010, 00:43
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΥΣΗΣ ??????????
    By kolimenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2010, 01:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •