λαθος επικοινωνια με τον συντροφο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1

    λαθος επικοινωνια με τον συντροφο μου

    Είμαι με τον σύντροφο μου 1μισο χρόνο. Υπάρχει αγάπη απο πλευράς του παρα πολυ. και απο μενα υπαρχει. απλα εχω κανει καποια λαθη στην σχεση μας που κατα την αποψη του τον προδωσα. πχ το τελευταιο 'τρανταχτο' που προδώθηκε ήταν οταν μετα απο ενα καυγας μας βρήκε στο κινητο μου να συζηταω με μια μια φιλη μου αυτο τον καυγα μας. και απο τοτε ειπε οτι δεν συμπαθει την Χ φιλη μου. εχει μπει στην λιστα και φταιω εγω για αυτο. οτι πριν την συμπαθουσε αλλα τωρα με αυτο που εκανε οχι. Και δεν υπαρχει τιποτα να το αλλαξει αυτο. ουτε για καφε θελει να παει μαζι της. οτι κανω λαθος το ονομαζει χαζομαρα και κατα 98% ειμαι εγω αυτη που θα κανει τα λαθη στην σχεση μας. αλλα παρο ολα αυτα τονιζει πως δν θελει να με χασει αρα να μην κανω βλακειες. παραλληλα αυτος να εχει ολους τους φιλους του μια χαρα. να τους βλεπει να περναει χρονο μαζι τους αλλα εγω να νιωθω ασχημα αν πω οτι θελω να συναντησω καποια φιλη μου. κατα την αποψη του μονο μια ειναι πραγματικη μου φιλη και δεν χρειαζομαι καμια αλλη. αλλα αυτος ολοι ειναι φιλοι του. πολυ πλεγμενη ιστοριαα γενικα. ενω τον αγαπαω δεν ειναι αυτος που ερωτευτηκα. και αν το πω θα μου πει να χωρησουν οι δρομοι μας αλλα αυτο δεν το θελω. αλλα δεν νομιζω να ειναι διατεθημενος να κατσει να συζητησει το προβλημα και να το λυσει γιατι ξερει οτι τα κανει ολα σωστα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα. Μπροστά σε απαράδεκτες και χειριστικές συμπεριφορές που σε πνίγουν, τα αισθήματα πάνε περίπατο ή εν πάση περιπτώση κάτσε μόνη σου και πόνα όσο θες για τον χωρισμό, αλλά μαζί του μη μένεις. Με μαθηματική ακρίβεια αυτός δεν θα αλλάξει, εσύ όλο θα υποχωρείς σε παραλογισμούς, θα βρεθείς απομονωμένη απο τον περίγυρό σου, θα κάνεις υποχωρήσεις για να μην του πας κόντρα και θα γίνεις πάρα πολύ δυστυχισμένη. Μετά θα κοπανάς το κεφάλι σου στον τοίχο πως έμπλεξες με τέτοιον άνθρωπο και πως έχασες τόσα χρόνια από τη ζωή σου μαζί του. Μην εθελοτυφλείς!

  3. #3
    Θα συμφωνησω με την Σόνια, Βάσω μου. Καταρχάς έψαξε το κινητό σου, που δεν επιτρέπεται και στην είπε και απο πάνω. Δεν σου ορίζει κανείς πόσους και ποιους φίλους θα έχεις. Αυτός ο περιορισμός θα φέρεις κι άλλους. Σκέψου καλά πριν συνεχίσεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Ο τύπος είναι χειριστικος και απαράδεκτος. Δεν νοείται να σου επιβάλλει ο οποιοσδήποτε πόσους και ποιους φίλους και κοινωνικές συναναστροφές θα έχεις. Ούτε και να παιζει το γνωστό παιχνιδάκι σε αγαπάω γι'αυτό σε καταπιεζω , εσύ φταις γιαυτο εγώ παλεύω για τη σχέση μας.
    Στη θέση σου θα τον χώριζα χθες μέσω κινητού κι θα έριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Και ο χρόνος που δίνουμε στους ανθρώπους δεν ξαναγυρίζει πίσω, πάει, χάνεται στην αιωνιότητα. Οπότε μη τον σπαταλάς άλλο σ αυτόν τον άνθρωπο.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Similar Threads

  1. πένθος για τον σύντροφό
    By taxpemy in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 07-08-2019, 00:42
  2. Παράξενη συμπεριφορά από τον σύντροφό μου
    By Maria papd in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 69
    Last Post: 11-03-2017, 17:59
  3. λεκτικη βια απο τον συντροφο
    By maria pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 07-12-2016, 18:54
  4. Έχω πρόβλημα με τον σύντροφο μου :(
    By sasukekun in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 08-08-2015, 21:01
  5. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •