Πως τον αντιμετωπίζω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    4

    Πως τον αντιμετωπίζω?

    Καλησπέρα σε ολους. Το θεμα μου αφορα παλιό απωθημένο. Συγκεκριμενα , των λυκειακών χρόνων μιας και τωρα ειμαι φοιτητρια. Το εν λογω παιδι μου αρεσε πολυ, αλλα ποτε δεν εγινε κατι μεταξυ μας καθως και οι δυο ειχαμε σχεσεις εγω τα είχα αρκετα χρονια με εναν παλιό του φιλο . Ωστοσο , διαδικτυακα παντα καναμε κινησεις με like κυριως κατι κοιταγματα τετοια πραγματα τιποτα το ιδιαιτερο. Η ελξη και η εμμονη μου μαζι του καθε αλλο απο φυσιολογικο καθε χρονο αντι να μου περνα γινοταν ολο και χειροτερα. Εχουμε μιλησει με δικη μου πρωτοβουλια στο τσατ 2 3 φορες αλλα χωρις να συναντηθουμε ποτε . Και εκεινος και εγω σπουδαζουμε σε διαφορετικες πολεις . Τωρα με την καραντινα του εστειλα χρονια πολλα στα γενεθλια του καιι εκει ξεκινησε το παιχνιδι , αρχισαμε να μιλαμε να λεμε ολα αυτα που δεν ειπαμε τοσα χρονια , να μου λεει πως νομιζε οτι ειμαι "ντιβα" και φοβοταν μη δεν απαντησω στα μηνυματα αν μου εστελνε τοτε , οτι του αρεσω πολυ οτι ειμαι δυνατο κομμμάτι και αλλα διαφορα που δειχνουν οτι με θελει μιας και στο σεξουαλικο το χουμε παει και φωτο εχουμε αλληλοστείλει . Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι τι είδους ατομο ειναι σα χαρακτηρας . Ενω μου λεει μου αρεσεις και σε θελω και και και... και τον βλεπω να εχει μπει στο ζουμι ξαφνικα εξαφανίζεται . Οταν λεω εξαφανιζεται εννοώ οτι μπορει να κανει και μια μερα ολοκληρη να διαβασει μηνυμα μου δικαιολογώντας βεβαια παντα με καποιον τροπο την απουσια του , αλλη φορα να κανει 6 5 ωρες και αλλες φορες να απανταει σε 20 10 λεπτα αλλά και λιγότερα με αποτελεσμα να μη πιανουμε συζητηση να μη μπορω να κανω πλακα μιάς και δεν τον βλεπω πολυ ανετο και συζητισιμο και να εχω ψιλοξενερωσει ενω μου αρεσει. Γενικα εγω δεν αργω να του απαντησω και να το κανω θα ναι 1 ωρα το πολυ ή αλλιως μεχρι να ξυπνησω και να του απαντησω και με αποκαλει "δυσκολη" και λεει οτι τα δυσκολα εχουν σασπενς και του αρεσουν και του απαντώ πως το κυνηγι είναι το καλυτερο κομμάτι και μου λεει οτι "το πολυ κυνηγι μπορει να τα χαλασει ολα". Λεει κατι τετοιο ,ενω εγω τον κυνηγαω στην ουσια και σκεφτομαι ρε παιδια μηπως εχω πεσει πολυ στα ματια του και του εδειξα παραπανω ενδιαφερον απο οτι πρεπει αλλα αν ειναι ετσι τοτε γιατι με λεει δυσκολη? Μηπως πρεπει να τον ψήσω να αργω να απανταω πολυ πιο πολυ να απαντάω ψυχρα? Αλλα αν ξενερωσει τελειως? Μήπως με φοβάται ? Μηπως φοβάται την απορριψη? Θα ηθελα γνωμες για το τι μπορει να συμβαινει να το συζητησω λιγο μπας και μπορεσω να το χειριστω ή και να το αφήσω στην τελική..

  2. #2
    george1520
    Guest
    Όταν ένας άνθρωπος θέλει να είναι εδώ θα είναι εδώ χωρίς παιχνίδια κτλ.. Δεν χρειάζεται και εσύ να είσαι τόσο διαθέσιμη γιατί μάλλον αυτό είδε και γιαυτό έκανε βήματα πίσω. Οι άνθρωποι δυστυχώς έχουν μια ιδιαίτερη προτίμηση στους ανθρώπους που τους δίνουν ελάχιστα και σνομπάρουν αυτούς που είναι διατεθειμένοι να τους δώσουν πολλά. Κάνε λίγα βήματα πίσω και Άστον μόνο του. Αν ενδιαφέρεται θα σταματήσει τα παιχνίδια, αν δεν ενδιαφέρεται και συνεχίσει τότε δεν είναι παιχνίδια αλλά η πραγματικότητα, ότι δεν ενδιαφέρεται.
    Αλλα πιστεύω και στηρίζω απόλυτα την πρώτη πρόταση που σου έγραψα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    4
    Ευχαριστώ για τη γνώμη !! . Η αληθεια ειναι οτι εχω βγει απο μια πολυ τοξική σχέση η οποια μου πουλαγε παραμυθια τον τελευταιο καιρό οποτε δεν είναι οτι κοιτάω για κάτι σοβαρό απαραίτητα δε του ειπα " σε αγαπώ" ουτε δεσμεύσεις του ζήτησα. Ειναι ενοχλητικό απλα, οτι δεν πιανει κουβεντα δεν συζηταει τιποτα εστω για τα ματια του κοσμου οσες φορες κι αν εχω αποπειραθει δειχνει να μη γουσταρει να λεει πολλα . Να πει οτι την εφερα π.χ στο κρεβατι μου , ή την εκανα να λιώνει αφου την έριξα με τις αποψεις μου με την ομιλία μου. Ακομη , και το παιχνιδισμα θέλει τρόπο και αυτός δειχνει να μη με διεκδικεί αλλά ταυτοχρονα μου λεει οτι του το παίζω δυσκολη . Δηλαδή , λές να τον αφήσω πολλές ωρες.χωρις να διαβασω μηνυμα ? Τι να κανω ας πουμε για να του δειξω οτι χρειαζεται να προσπαθησει? Να ειμαι πιο κρυα?? Πιο αποτομη ? Πιο κούλ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    καλημερα.
    δεν νομιζω οτι εξαφανιζεται για να σε ψησει, ωστε να του κανεις κατι αντιστοιχο..
    νομιζω οτι εξαφανιζεται γιατι παιζει και με αλλες .
    το οτι εισαι "δυσκολη" στο λεει γιατι θελει αμεσα αποτελεσματα στο να συναντηθειτε και να το προχωρησετε (σεξουαλικα, φυσικα)..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ο τύπος είναι γύπας, αλλά εσύ έχεις δαγκώσει τη λαμαρίνα. Πρόσεχε γιατί μάλλον θέλετε διαφορετικά πράγματα ο ένας από τον άλλον!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εντάξει δεν εισαι η κοπελα του χαλαρωσε λιγο και εσύ που θελεις να σου απανταει κατευθειαν. Αν αυτός είναι gamer δηλαδή ή έχει σκαλώσει με μια σειρά πρεπει να σου απαντησει κατευθειαν; γιατί τι παραπάνω θα κέρδιζε που δεν το έχει κερδίσει μέχρι τώρα;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    4
    Ευχαριστώ για την γνώμη!! .. το παραξενο ειναι οτι εγω δεν εχω δειξει οτι δε θελω ή οτι δε θα συναντηθουμε οταν με το καλο τελειωσει αυτο, οποτε ειναι λιγο μαλακία του να με λεει δυσκολη εκτος αν θελει να το παιξω για να φτιαχτει .. .
    Ξερει, οτι λογω συνθηκων δεν γινεται να συναντηθουμε τωρα και δε το ρισκαρω..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    4
    Mindcrime: μα δεν ζητησα να απανταει μεσα 3 λεπτα αλλα οχι και μια μερα ολοκληρη ρε συ .. και για σειρα μου εχει πει οτι εβλεπε και ολα τα σχετικα gamer δεν ειναι.. . Υπο αλλες συνθηκες μη καραντινας θα δεχομουν καθε καθυστερηση , αλλα οταν ειμαστε ολοι εγκλειστοι δε το βλεπω φυσιολογικο σε μια κοπελα που θεωρεις πολυ καλη περιπτωση και καποτε γουσταρες να την γραφεις , να μην ανοιγεις καν κουβεντα εστω για να περναει η ωρα η δικη του οχι για μενα μονο . Αυτο εννοω , δεσμευσεις δε ζητησα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Helen02 View Post
    Mindcrime: μα δεν ζητησα να απανταει μεσα 3 λεπτα αλλα οχι και μια μερα ολοκληρη ρε συ .. και για σειρα μου εχει πει οτι εβλεπε και ολα τα σχετικα gamer δεν ειναι.. . Υπο αλλες συνθηκες μη καραντινας θα δεχομουν καθε καθυστερηση , αλλα οταν ειμαστε ολοι εγκλειστοι δε το βλεπω φυσιολογικο σε μια κοπελα που θεωρεις πολυ καλη περιπτωση και καποτε γουσταρες να την γραφεις , να μην ανοιγεις καν κουβεντα εστω για να περναει η ωρα η δικη του οχι για μενα μονο . Αυτο εννοω , δεσμευσεις δε ζητησα!!
    Μα δεν ξςρεις αν ειναι εγκλειστος αυτός μπορει να γυρναει απο τον ενα φιλο στον αλλο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεί να είναι οτι σ' εχει σίγουρη εφοσον είπατε οτι μολις τελειώσει η καραντίνα θα βρεθείτε. Αλλωστε τωρα δεν μπορούν να γίνουν συναντήσεις και ραντεβού. Μένετε στην ιδια πόλη?

  11. #11
    Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με την Remedy. Μάλλον "παίζει" και άλλη φάση ταυτόχρονα.

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Χμμμ αυτά τα απωθημένα!!

    Δεν νομίζω ότι σε θεωρεί απρόσιτη πιστεύω ότι έχει καταλάβει αρκετά καλά ότι σου αρέσει ....εφόσον θες συχνή επικοινωνία μαζί του και του απανατας κατευθείαν στα μνμ αντίθετα με εκείνον που εξαφανίζεται ......

    Εγώ νμζ ότι μπορεί να εξαφανίζεται είτε επδ όντως όπως είπαν παίζει και αλλού.... είτε απλά επδ είναι στο κόσμο του .....και δεν το έχει πάρει τόσο σοβαρά όσο εσύ!

    Δύσκολη μήπως σε λέει επειδή θέλει σεξουαλικά περισσότερα πράγματα από σένα αλλά του το έχεις αρνηθεί προς το παρόν; πριν συναντηθείτε από κοντά;;;;;

    Καταρχάς πριν το συνεχίσεις και κολλήσεις ακόμα περισσότερο (εφόσον είναι χρόνια απωθημένο σου) ξεκαθάρισε: ΤΙ ΘΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ;

    εκείνος έχει δείξει τι θέλει από σένα και αποκαλώντας σε "δυνατό κομμάτι" φαίνεται ότι σε βλέπει καθαρά σεξουαλικά........

    Εσύ μπορείς να μπλέξεις μαζί του και να είσαι ευχαριστημένη μόνο από μια καθαρά σεξουαλική σχέση.....;

    που μπορεί να μην γίνει κιόλας σεξουαλική σχέση ...μπορεί απλά να είναι ένα δύο σεξακια στα χαλαρά και μετά να σου σκάσει το παραμύθι ότι δεν θέλει σχέση....ότι είσαι πολύ καλή και όμορφη αλλα εκείνος δεν ξέρει τι θέλει και δεν σου αξίζει κτλ κτλ......

    Ότι δηλαδή δικαιολογία λένε οι περισσότεροι για να την κάνουν αλα γαλλικά εφόσον πάρουν αυτό που θέλουν!

    Επίσης ξέρεις αν αυτός είναι ελεύθερος;;

    Άσε που με τη καραντίνα δεν υπάρχει δυνατότητα για νέες γνωριμίες μπορεί απλά να σε θυμήθηκε επδ δεν έχει καλύτερη εναλλακτική στη δεδομένη φάση (όντως είναι μόνος ...)

    Αν αυτό που θες είναι μια περιπέτεια μαζί του και δεν σε νοιάζει τότε προχωρά το χωρίς δεύτερη σκέψη...

    Αν όμως οραματίζεσαι μια σχέση μαζί του που θα κάνετε τα πάντα μαζί τότε πρέπει να καταλάβεις ότι πηγαίνοντας με τα νερά του για κάτι καθαρά σεξουαλικο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μετά θα τον φέρεις με τα νερά σου και θα είστε ζευγάρι

Similar Threads

  1. τι ακριβώς αντιμετωπίζω;
    By fraoulitsa14 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-2017, 04:24
  2. πως να αντιμετωπίζω την αποτυχια ???
    By Deleted-member-250416b in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 62
    Last Post: 02-12-2015, 23:41
  3. την γνωμη σας για το προβλημα που αντιμετωπιζω
    By γιώτα2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 06-10-2012, 23:00
  4. Και τωρα τι?Πως τον αντιμετωπιζω
    By marina7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 14-09-2011, 20:29
  5. Τι αντιμετωπιζω?
    By keep_walking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 341
    Last Post: 28-05-2010, 22:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •