σκεφτομαι να κοψω την ολανζαπινη και το ζαναξ αποτομα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    σκεφτομαι να κοψω την ολανζαπινη και το ζαναξ αποτομα..

    τι γινετε στις περιπτωσεις που σταματιεται αποτομα? εμπειριες...
    εχω μεγαλη θεληση να τα κοψω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Χωρις οδηγιες απο γιατρο δεν πρεπει να κοψεις τιποτα, αποτομα επισης με τιποτα...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τι γινετε στις περιπτωσεις που σταματιεται αποτομα? εμπειριες...
    εχω μεγαλη θεληση να τα κοψω....
    Ρε συ, γιατροι ειμαστε εδω για να σου πουμε; Εξαρταται ποση δοση παιρνεις, την διαρκεια που τα παιρνεις κτλ. Αν θες να εισαι προσεκτικος και ενδιαφερεσαι για την υγεια σου, ρωτα τον γιατρο σου και μην κανεις του κεφαλιου σου. Τα συμπτωματα στερησης μπορει να ειναι απο ηπια εως πολυ βαρια. Αν εχεις θεληση ειναι θετικο. Δεν εχει νοημα να ρωτας τους αλλους. Μιλα με τον γιατρο σου.

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Ρε συ, γιατροι ειμαστε εδω για να σου πουμε; Εξαρταται ποση δοση παιρνεις, την διαρκεια που τα παιρνεις κτλ. Αν θες να εισαι προσεκτικος και ενδιαφερεσαι για την υγεια σου, ρωτα τον γιατρο σου και μην κανεις του κεφαλιου σου. Τα συμπτωματα στερησης μπορει να ειναι απο ηπια εως πολυ βαρια. Αν εχεις θεληση ειναι θετικο. Δεν εχει νοημα να ρωτας τους αλλους. Μιλα με τον γιατρο σου.
    τα ξανα πηρα δεν αντεξα... εχω θεληση να αλλαξω την ζωη μου να πεταξω αυτο το κακο που λεγετε ψυχοφαρμακα. αλλα δεν αντεξα τα ξανα πηρα.. δεν μπορουσα να κοιμηθω... καπου διαβασα οτι οι βενζοδιαπινες οταν της σταματησεις μπορει να προκαλεσει μεχρι και επιληψια... για τετοια ειμαστε τωρα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    17
    Πολύ πιθανό να υποτροπιασεις και να εκδηλωθεί ψυχωτικό επεισόδιο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τα ξανα πηρα δεν αντεξα... εχω θεληση να αλλαξω την ζωη μου να πεταξω αυτο το κακο που λεγετε ψυχοφαρμακα. αλλα δεν αντεξα τα ξανα πηρα.. δεν μπορουσα να κοιμηθω... καπου διαβασα οτι οι βενζοδιαπινες οταν της σταματησεις μπορει να προκαλεσει μεχρι και επιληψια... για τετοια ειμαστε τωρα...
    Γι' αυτό δεν τα σταματάς απότομα και μόνος σου. Οι βενζοδιαζεπίνες θέλουν προσοχή.

  7. #7
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΘΕΛΗΣΗΣ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΑΝΩΡΙΜΩΤΗΤΑ ΤΟ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟΤΟΜΑ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Νιωθεις ζαλαδα και τα ποδια σου αδυναμα;

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Νιωθεις ζαλαδα και τα ποδια σου αδυναμα;
    τα ξανα πηρα ορεστη... σε συμφωνια με τον γιατρο απο 20mg παιρνω 15mg . και απο ζαναξ απο 1mg παιρνω 0.5mg.
    σε ποσο διαστημα θα τα κοψω λετε? σε συμφωνια του γιατρου? ποσο διαρκει αυτο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    ..................
    Last edited by genesis; 22-04-2020 at 12:42.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Αν παίρνεις ολανζαπίνη χρειάζεσαι και το ζάναξ;
    Παίρνω μικρή ποσότητα αλανζαπίνης αλλά δεν χρειάζομαι το ζάναξ που έπαιρνα πριν 0,5mg καθημερινά, μόνο αν χρειαστεί λόγω ανησυχίας. Κοιμάμαι κανονικά.
    Τουλάχιστον κόβεις το ένα από τα δύο που είναι και περισσότερο εθιστικό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τα ξανα πηρα ορεστη... σε συμφωνια με τον γιατρο απο 20mg παιρνω 15mg . και απο ζαναξ απο 1mg παιρνω 0.5mg.
    σε ποσο διαστημα θα τα κοψω λετε? σε συμφωνια του γιατρου? ποσο διαρκει αυτο?
    Δεν ξερω.

    ,,,.

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    την ολανζαπινη την κοβω σιγα σιγα.. ειναι δηλητηριο αυτο το φαρμακο. εσεις ποση δοση παιρνετε απο αυτο το φαρμακο?

  14. #14
    hlias1988
    Guest
    με εχει καταστρεψει αυτο το φαρμακο. με εκανε χοντρο. οι εξετασεις αιματος βγηκαν χαλια. λογω αυτου του φαρμακου. πηγα σε παθολογο παιρνω ενα σωρω βιταμηνες και συμπληρωματα διατροφης για να εξισοροπισω την κατασταση.... ποσο χαλια γαμωτο............

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    ποιο εθιστικη ειναι η ολανζαπινη...αλλα δεν μπορω τελικα να την κοψω αποτομα . θελει σταδιακα. αυτο που μου δινει δυναμη και το λεω στον εαυτο μου ειναι οτι ειμαι στο κοψιμο αυτου του φαρμακου. απλα το παιρνω γιατι ειμαι βιολογικα εξαρτημενος με αυτο. τωρα ποσο διαστημα θα παρει να το κοψω με την συμβουλη γιατρου δεν ξερω...κανω υπομονη

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ολανζαπινη?
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-03-2020, 14:27
  2. Ολανζαπίνη διακοπή
    By Elendar123 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 30-11-2019, 15:05
  3. Γιατί φεύγει τόσο απότομα ο έρωτας?
    By sofia-volos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-2014, 01:59
  4. ΧΩΡΙΣΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By CHRISTIN77 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 28-08-2012, 07:24
  5. ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 122
    Last Post: 24-04-2010, 10:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •