Αναποφάσιστος σε κάποια θέματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    YokoChoco
    Guest
    Κοιτάξτε υπάρχει κ ένας φόβος. Όταν ήμουνα μικρός φύγαμε από Αθήνα(12 ετών ήμουνα) κ έχασα όλους μου τους φίλους. Πήγαμε κ μειναμε σε χωριο 60 κατοίκων. Όταν έφτασα 29 ετών κ πέθανε η μητέρα μου έφυγα και πήγα σε πόλη ε ήταν πολύ καλύτερα μου άρεσε. Έχω κάνει φίλους κ φοβάμαι ότι αν φύγω θα τους χάσω(η πόλη που θέλω να πάω είναι 100χλμ απόσταση).
    Επίσης σκέφτομαι ξανά ότι σπουδές στο Μαθηματικό ίσως δεν εχουν κ επαγγελματική αποκατάσταση ενώ στο Οικονομικό που είναι στην πόλη μου ταιριάζει με sales & marketing που ήδη ασχολούμαι. Απλά μου έρχονται στο μυαλό μνημόνια, Σαμαράδες, Τσίπρες,Βαρουφάκηδες όταν με σκέπτομαι ως Οικονομολόγο και τους σιχαίνομαι όλους αυτούς. Επίσης ομως στα Οικονομικά μπορώ να πάρω κ μαθήματα επιλογής Ψυχολογίας που θα με βοηθούσε να μάθω καλύτερα τον εαυτό μου. Γιάυτό δηλώνω αναποφάσιστος.
    Τα Μαθηματικά δεδομένα μ'αρέσουν έτσι; Αλλά σίγουρα εκεί δεν είναι Λύκειο είναι Πανεπιστήμιο και ο βαθμός δυσκολίας πολύ μεγαλύτερος.

    Εγω δουλεύω ως διαφημιστής. Ασχολούμαι με πωλήσεις, δημιουργία κειμένων, εκφωνήσεις σπότ, διαπραγμάτευση πελάτη κτλ κτλ σίγουρα θα ήθελα να συνεχίσω ίσως οχι πια στο ράδιο αλλά σε ΚοιΣΠΕ.Ισως ένας ΚοιΣΠΕ να με ήθελε με πτυχίο Οικονομολόγου έτσι; Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος, μάλλον ο ψυχοθεραπευτης θα με ξεμπερδέψει σ'αυτό.

  2. #17
    YokoChoco
    Guest
    Αποφάσισα και όπως φαίνεται θα προβώ σε κάποιες αλλαγές αλλά θα παραμείνω στην ίδια πόλη. Θα αλλάξω σπίτι να πάω σε κάποιο άλλο κ τελικά λέω να κοιτάξω το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, το οποίο έχει και κάποια Μαθηματικά. Η αλλαγή περιβάλοντος καλό θα μου κάνει, το σπίτι που μένω είναι πολύ παλιό και η περιοχή είναι προάστιο κάπως χωριατοκατάσταση, λέω να πάω μέσα στο κέντρο της πόλης, σε καλύτερο(και ακριβότερο) σπίτι και νομίζω αυτό θα μου αλλάξει την ψυχική διάθεση. Επίσης θα δραστηριοποιηθώ στον ΚοιΣΠΕ της πόλης μου, το αποφάσισα θα μιλήσω ξανά μαζί τους να δώ που μπορώ να προσφέρω(και να παίρνω και κάποια λεφτά φυσικά).

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Nα σε ρωτησω κατι στα εσπερινα εσεις δεν διδασκεστε λογαριθμικές συναρτήσεις και ολοκληρώματα. Αυτά ποιος θα σου τα μάθει όταν στο πανεεπιστήμιο επειδή διδασκονται στα ημερήσια θεωρούν πως τα κατέχεις και δεν σας τα διδασκουν; Μην μου πεις μονος σου γιατί ειναι πολύ δύσκολα να τα μάθεις μονος σου.

  4. #19
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Nα σε ρωτησω κατι στα εσπερινα εσεις δεν διδασκεστε λογαριθμικές συναρτήσεις και ολοκληρώματα. Αυτά ποιος θα σου τα μάθει όταν στο πανεεπιστήμιο επειδή διδασκονται στα ημερήσια θεωρούν πως τα κατέχεις και δεν σας τα διδασκουν; Μην μου πεις μονος σου γιατί ειναι πολύ δύσκολα να τα μάθεις μονος σου.
    Θα κάνω φροντιστήριο όλα τα μαθήματα (Μαθηματικά, Οικονομικά, ΑΕΠΠ, Έκθεση) οπότε θα κάνω κι αυτά που λες, άσχετα αν δώσω λιγότερη ύλη.
    Πάντως ημίτονα, συνημίτονα κτλ θυμάμαι τα είχαμε κάνει, αλλά όχι όλα όπως λες, θα τα κάνω φέτος στο φροντιστήριο που νομίζω θα γίνει και καλύτερη προετοιμασία σε σχέση με το εσπερινό που ήταν κάπως ''χύμα''. Επίσης στο πανεπιστήμιο αν χρειαστεί θα κάνω μερικά ιδιαίτερα(θα χρειαστεί πιστεύω).
    Last edited by YokoChoco; 03-05-2020 at 00:53.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ξεκινα να διαβαζεις αυτό, θα το μελετησεις (τη καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ μελετώ και διαβαζω πιστεύω) θα το κατανοήσεις πλήρως και θα το μάθεις απέξω ολο. Αν δεν μαθεις αυτα που γραφεκ το φυλλαδιο θα δυσκολευτείς να συνεχίσεις. Όταν το μελετησεις πληρως τότε θα σου πω δυο βοηθηματα να αγοράσεις να ξεκινας να τα διαβάζεις και να λύνεος τις ασκησεις τους.

    https://pubhtml5.com/mkyj/befp

  6. #21
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ξεκινα να διαβαζεις αυτό, θα το μελετησεις (τη καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ μελετώ και διαβαζω πιστεύω) θα το κατανοήσεις πλήρως και θα το μάθεις απέξω ολο. Αν δεν μαθεις αυτα που γραφεκ το φυλλαδιο θα δυσκολευτείς να συνεχίσεις. Όταν το μελετησεις πληρως τότε θα σου πω δυο βοηθηματα να αγοράσεις να ξεκινας να τα διαβάζεις και να λύνεος τις ασκησεις τους.

    https://pubhtml5.com/mkyj/befp
    Αυτά είναι μέχρι Β' Λυκείου αδελφέ, εγώ τέλειωσα την Δ' Εσπερινού(δλδ Γ' ημερησίου) με βαθμό 17,5 στα
    Μαθηματικά Κατεύθυνσης και 2 γραπτά το ένα 16 το άλλο 18. Και δύσκολη ύλη και σκέψου δουλεύαμε
    δεν σπουδάζαμε μόνο. Σίγουρα το Πανεπιστήμιο δεν είναι εύκολο, αλλά θα προσπαθήσω.
    Άλγεβρα και Στατιστική είχα 19,5. Δύο γραπτά 20 και 19,5.
    Οι άλλοι όλοι έγραφαν το πολύ 12 στην Άλγεβρα και 04 στην Κατεύθυνση έτσι;
    Έχω πάρει τις αποφάσεις μου θα το παλέψω για Οικονομικό κ βλέπουμε.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Αυτά είναι μέχρι Β' Λυκείου αδελφέ, εγώ τέλειωσα την Δ' Εσπερινού(δλδ Γ' ημερησίου) με βαθμό 17,5 στα
    Μαθηματικά Κατεύθυνσης και 2 γραπτά το ένα 16 το άλλο 18. Και δύσκολη ύλη και σκέψου δουλεύαμε
    δεν σπουδάζαμε μόνο. Σίγουρα το Πανεπιστήμιο δεν είναι εύκολο, αλλά θα προσπαθήσω.
    Άλγεβρα και Στατιστική είχα 19,5. Δύο γραπτά 20 και 19,5.
    Οι άλλοι όλοι έγραφαν το πολύ 12 στην Άλγεβρα και 04 στην Κατεύθυνση έτσι;
    Έχω πάρει τις αποφάσεις μου θα το παλέψω για Οικονομικό κ βλέπουμε.
    Εγώ ξέρω το τι είναι. Αυτά που γράφει τα γνωρίζεις άπταιστά;

  8. #23
    YokoChoco
    Guest
    Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας, νομίζω εξαντλήσαμε το θέμα, πήρα τις αποφάσεις μου και προχωράω.
    Να είστε όλοι καλά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Θεματα
    By stellagla89 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2020, 08:50
  2. θέματα τσακωμων
    By giwrgos_26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2019, 01:04
  3. Ίδια θέματα...
    By δελφίνι in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 13-10-2012, 14:52
  4. Προβλημα χωρισμου απο σχεση και καποια αλλα θεματα...
    By geos3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-10-2011, 21:54
  5. Ευαίσθητα θέματα...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 27-10-2010, 03:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •