ευερεθιστο εντερο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    ευερεθιστο εντερο?

    γεια σας... εδω πανω απο δυο χρονια τα κοπρνανα μου βγανουν κομματακια επι καθημερινη βαση.
    πινω παρα πολλα υγρα.. δεν ξερω εαν οφειλετε εκει..
    αλλα ουτε πονο εχω στην κοιλια ουτε χανω βαρος ουτε αιμα βρησκω στα κοπρανα μου...
    να το ψαξω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Γεια σου ηλια... Συνηθως οταν δεν πινεις αρκετο νερο συμβαινει αυτο, οχι το αντιθετο; Εχεις ρωτησει τον παθολογο για αυτο; Το εχεις αναφερει σαν ενοχληση καθολου;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    θεωρησα οτι δεν ειναι σοβαρο...και δεν ειπα τιποτα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καλα δε λεω οτι ειναι κιολας, απλα ειναι καλυτερο να δινεις οσο περισσοτερες λεπτομερειες μπορεις για να εχει οσο πιο συνολικη εικονα γινεται ο γιατρος.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    οκ σε ευχαριστω...

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    κανενας αλλος να μου πει εμπειριες?

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Πόσο νερό πινεις; Ελλειψη υγρών και φυτικων ινων δείχνει κατά βάση.

    Τι χρώμα είναι; Εγώ έχω εδώ και δυο μέρες σκούρες κενωσεις. Εχω κανει κολονοσκοπηση, φοβαμαι ότι είναι απο το στομάχι.

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    πινω 4 με 5 1,5 λιτρο νερο την ημερα

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    να παω να κανω κολονοσκοπιση. αλλα τους δικους μου ποιος τους ακουει. λενε οτι ειναι στην φαντασια μου.......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    γεια σας... εδω πανω απο δυο χρονια τα κοπρνανα μου βγανουν κομματακια επι καθημερινη βαση.
    πινω παρα πολλα υγρα.. δεν ξερω εαν οφειλετε εκει..
    αλλα ουτε πονο εχω στην κοιλια ουτε χανω βαρος ουτε αιμα βρησκω στα κοπρανα μου...
    να το ψαξω?
    Καλησπέρα!Κι εμένα τα κόπρανα μου εδώ και κανέναν χρόνο που παίρνω ψυχοφαρμακα δεν είναι όπως πριν,είναι πιο υδαρα συνήθως και βγαίνουν διακεκομμενα.Χωρίς να είμαι γιατρός πιθανολογώ ότι έχει να κάνει με τα φάρμακα που παίρνω.Ωστόσο αυτό είναι απλά μια υπόθεση. Το σωστότερο θα ήταν να δεις έναν γαστρεντερολογο και να σου γράψει κάποιες εξετάσεις, πιθανώς και μια κολονοσκοπηση.

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    μου εφυγε ενα βαρος ετσι οπως μου το λες γιατι παιρνω και εγω φαρμακα...
    εαν ξεκινησω να εχω πονους στην κοιλια θα παω.. προς το παρων εχω εμποδιο τους δικους μου...

Similar Threads

  1. Ευερεθιστο εντερο ΣΕΕ
    By Thomdimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 06-02-2023, 22:21
  2. Ενοχλητικοί εμετοί. Ευερέθιστο έντερο;;
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 05-11-2019, 04:03
  3. Ευερεσθητο εντερο
    By Spirosss in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 13-09-2017, 02:42
  4. Ευερέθιστο έντερο
    By Νελ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 20
    Last Post: 04-05-2014, 17:36
  5. αγχοσ κ ευερεθιστο εντερο
    By afroxilanthi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 19-03-2014, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •