κριση πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8

    κριση πανικου

    καλησπερα..υπαρχει κανεις αλλος που να αγχονετε οταν παει να φυγει εκτος πολης,σε ασανσερ.σε σκαλια οταν ειναι ψηλη πολυκατοικια,η σε κινηση?γενικα νιωθω οταν ειμαι σε τετια κατασταση δυσπνοια και ταχυκαρδια με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω πολλα πραγματα και να ειμε πραγματικα δυστυχισμενος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Sak View Post
    καλησπερα..υπαρχει κανεις αλλος που να αγχονετε οταν παει να φυγει εκτος πολης,σε ασανσερ.σε σκαλια οταν ειναι ψηλη πολυκατοικια,η σε κινηση?γενικα νιωθω οταν ειμαι σε τετια κατασταση δυσπνοια και ταχυκαρδια με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω πολλα πραγματα και να ειμε πραγματικα δυστυχισμενος
    Στο ασανσέρ και στην κίνηση με πιάνει αίσθημα εγκλωβινσμου προσπαθώ να αποσπάσω τη σκέψη μου και να παρηγοριεμαι από κάτι. Πολλές φορές με πιάνει μικρός πανικός σαν να παγωνω και πέφτουν τα αντανακλαστικα μου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8
    αισθημα εγκλωνισμου το εχω και εγω..το περιερφο ειναι οτι δεν μπορω να παω ταξιδια..με πιανει κριση πανικου οταν απομακρυνομαι απο την πολη..τα υπολοιπα τα εχω διαβασει και απο αλους οτι τα εχουν αυτο ομως να μην μπορεισ να κουνηθεις πρωτη φορα το βλεπω η το ακουω σε μενα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Ναι το πάθαινα πολύ συχνά.Η μετακινηση ειδικά με μηχανή ήταν το χειρότερο μου.Και ο αποχωρισμός από το σπίτι μου ειδικά.Δεν ξέρω το νιώθω σαν το καταφύγιο μου.Σε σκαλιά επίσης έχω φόβο γιατί ανεβαίνουν οι χτύποι της καρδιάς μου και φοβάμαι μην πάθω τίποτα.Αυτο ναι το φοβάμαι ακόμα,δεν μου έχει φύγει..
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Sak θα δώσεις μια υπόσχεση στον εαυτό σου;
    Εάν το δεις και συνεχίζει να πας να το κουβεντιασεις με κάποιον ειδικό; Είναι καθαρά ψυχολογικό άγχος! Μη το αφήνεις να μεγαλώσει και να σου κάνει τη ζωή δύσκολη!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8
    αδερφε αργισα να το παρω αποφαση και μεχει κανει ηδη την ζωη δυσκολη..πηγα πρωτο ραντεβου πριν την καραντινα τωρα περιμενω να ξανα επιστρεωουμε στα παλια..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Ναι το πάθαινα πολύ συχνά.Η μετακινηση ειδικά με μηχανή ήταν το χειρότερο μου.Και ο αποχωρισμός από το σπίτι μου ειδικά.Δεν ξέρω το νιώθω σαν το καταφύγιο μου.Σε σκαλιά επίσης έχω φόβο γιατί ανεβαίνουν οι χτύποι της καρδιάς μου και φοβάμαι μην πάθω τίποτα.Αυτο ναι το φοβάμαι ακόμα,δεν μου έχει φύγει..

    δεν με φοβιζει να φυγω απο το σπιτι με φοβιζει να φυγω εκτοσ πολης και στα σκαλια φοβαμαι γιατι ισοσ νιωθω οτι ειμαι μακρια απο το εδαφος,οτι υπαρχει δυσκολη διαφυγη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by Sak View Post
    αδερφε αργισα να το παρω αποφαση και μεχει κανει ηδη την ζωη δυσκολη..πηγα πρωτο ραντεβου πριν την καραντινα τωρα περιμενω να ξανα επιστρεωουμε στα παλια..
    Θέλει δουλειά φίλος! Και πολύ πολύ κουβέντα!
    Κοιτα τους φόβους σου στα μάτια και κάνε επίθεση!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Θέλει δουλειά φίλος! Και πολύ πολύ κουβέντα!
    Κοιτα τους φόβους σου στα μάτια και κάνε επίθεση!
    το ξερω το μονο που ηθελα να μαθω ειναι αν το εχει και ακπιος αλλος αυτο το προβλημα γιατι δεν εχω δει η ακουσει κατι παρομοιο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by Sak View Post
    το ξερω το μονο που ηθελα να μαθω ειναι αν το εχει και ακπιος αλλος αυτο το προβλημα γιατι δεν εχω δει η ακουσει κατι παρομοιο
    Εσυ και ο μίσος πλανήτης!

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού η κρίση επιληψίας;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-02-2020, 11:38
  2. κρίση πανικού
    By smaropap in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2019, 13:57
  3. Κρίση πανικού;
    By butterfly95 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 20-02-2019, 16:30
  4. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 13:50
  5. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •