Και παλι εδω στο φορουμ να ψαχνω συμπτωματα και παρηγορια... Ειμαι 42 ετων και αρκετα αγχωδης, εως πολυ θα ελεγα... Μεχρι τωρα τα συμπτωματα του αγχους μου ειχαν σχεση με συμπτωματα εμφραγματος, πονου στο στομαχι και στην κοιλια και ζαλαδες... Καπου το ειχα παρει αποφαση και αφου φυσικα κανω καθε χρονο τριπλεξ κα καρδιογραφημα για να ελεγχο ενα μικρο φυσιμα που εχω και γαστροσκοπιση για το στομαχι η οποια ηταν καλα, δεν εδινα τοσο σημασια στα σημαδια. Τις τελευταιες μερες ομως και λογω της ολης καταστασης με τον κορονοιο, καθως βρισκομαι στην Ιταλια για εργασια, αρχισα να εχω δυσπνοιες και ζαλαδες παλι... Εχω και ενα πονο σ ενα σημειο στο λαιμο οταν το πιεζω με το δαχτυλο που μου φορτωνει περισσοτερο αγχος... Ψαχνοντας στο ιντερνετ φυσικα, συμπερανα οτι μπορει να ειναι και προβλημα με καποιον λεμφαδενα αν και δεν εντοπιζω πρηξιμο η κατι διαφορετικο... Δυστυχως λογω της καταστασης εδω ο ωτορυνιλαρυγγολογος που παω δεν εξεταζει ενω για νοσοκομειο ουτε απ εξω δεν θελω να περασω... Πριν καμια βδομαδα ειχα κανει γενικες εξετασεις αιματος συν καποιες επιπλεον για νεφρα και συκωτι και ηταν καλες.
Μεχρι τωρα δεν ειχα δυσπνοιες απο αγχος, μηπως ειναι κορονοιος η κατι αλλο και πρεπει να το ψαξω? Δεν αντεχω αλλο μ αυτη την κατασταση.... ενα προβλημα περναει, ενα αλλο εμφανιζεται... Σκεφτηκα για ψυχοθεραπεια μεσω skype, εχει καποιος καποια εμπειρια αν αξιζει και ποσο κοστιζει περιπου? ευχαριστω παιδια...